• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چطوری در هندسه و فیزیک بهتر بشم ؟

• شروع کننده موضوع

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
سلام دوستان. یه مدتی هست تو درس فیزیک فقط 16 میگیرم و هندسه هم از 20 رسیدم به 15. بدجوری افت کردم.
ممنون میشم اگه کسی راهی برای بهتر شدن بلده کمکم کنه. پایه نهم هم هستم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
فیزیک
به دو تا چیز نیاز داره
حل مسئله مداوم
از کتاب تست از تمرین های معلم
یه تمرینو حل کن اگه بار اول نتونستی بدون پاسخنامه حل کنی دوباره حل کن
جوری که بفهمی چرا راه حل رو اینطور جلو برده

و درک مفهومی
مفاهیم رو حفظ نکن به عمقش فکر کن

• شروع کننده موضوع

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
هندسه رو کجای دلم بزارم ؟ :(
پسرفت در این حد ؟ 20 بشه 15 ؟ دلم میخواد خودمو بکشم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics

با یه بار پایین اومدن نمره سخت نگیر
ببین قبلا چطور می خوندی اونطوری بخون
هندسه هم زیاد سوال حل کن و قضیه ها رو همه رو بلد باش

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
ببین واقعا نمیشه اینجوری حساب کرد
مثلا تو از یه فصل اسون رفتی یه فصل سخت پسرفت کردن هیچ اشکالی نداره

فیزیک رو یک کتاب کامل کار کن بعد برو تو کتاب دو اصلا به یه کتاب اکتفا نکن
من نمیتونم سطحت رو با توجه به نمره ات بگم چون کار احمقانه ایه ولی اگر فیزیکت ضعیفه نشرالگو بزن اگر فیزیکت خوبه خیلی سبز بزن اگر میخوای دیگه بترکونی نردبام بزن که البته نردبام اصلا نیازی نیست خیلی سبز کافیه (یه لحظه شک کردم دوره اولی؟:| چون نوشتی دوره اول ولی من یادمه ما نهم هندسه نداشتیم هرچی گفتم با فرض اینکه دهم هستی گفتم اگر نهمی که هیچ)
بعد مثلا فیزیک فکر کنم اگر الان دهم باشی الان کار و انرژی یا گرما هستین درسته؟ اگر کار و انرژِی هستین که خب واقعا طبیعیه نمره افت کنه البته نه که بترسونمتا خیلی فصل اسونیه ولی خب در برابر فشار یکم سخته و تلاش بیشتری میخواد که همون دوتا کتاب بزنی کافیه
اگر گرما هستین یکم نگران باش چون فصل اسونیه باید سعی کنی مشکلاتت و پیداکنی که احتمالا اینم تست بزنی رفع میشه منتهی واسه این فصل اصلا سمت نشرالگو نرو که سوالاش و بچه دو ساله میتونه حل کنه با خیلی سبز برو جلو فقط
واسه هندسه به نظرم خیلی خیلی مهمه که یه معلم خوب داشته باشی که مفاهیم و بتونه جا بندازه برات اصلا نگو اثبات تو هیچ جای کنکور نمیاد به دردم نمیخوره اتفاقا به نظرم اثباتارو خوب کار کن که بتونی مفاهیم رو اساسی بخونی تازه از الانم که وقتت زیاده بشین رو اثباتا کار کن که قشنگ مفهومی یادشون بگیری هندسه اصلا حفظی نیست اگر معلمت خوب نیست ثابتی الا عالیه اگر هم خوبه که شک نکن بهش با معلمت پیش برو
واسه هندسه من خودم یه کتاب گاج میکرو میزدم ( هر 3 سال گاج میکروگرفتم ) به نظرم واسه درسی مثل هندسه 2 تا کتاب باید باشه چون درس به نسبت سختیه مخصوصا واسه دهمیا چون اولین بار باهاش مواجه میشن (اگر هندسه برات سخت نیست دو سه حالت داره یا خیلی باهوشی یا قبلا با هندسه اشنایی داری حالا از طریق المپیاد و... یا معلمت داره ساده کار میکنه) من اگر برمیگشتم عقب اول هندسه خیلی سبز میزدم بعد میرفتم سر وقت گاج میکرو

بعد اینکه من تو سال دهم هندسه ام اصلا خوب نبود تابستون 10 به 11 نشستم همه تستای گاج رو زدم و تحلیل کردم(مثلا اگر یه تستی رو نمیتونستم بزنم انقدر روش فکر میکردم که تهشسرم درد میگرفت) بعد یازدهم حرف از دهن معلم در نیومده بود من جواب و میدادم تازه هندسه 11 فصل یک خیلی خیلی سخت تر از هندسه دهم هست
واسه همین اصلا نگران نباش اگر بخونی میتونی از پسش بر بیای (;

• شروع کننده موضوع

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
نه خب من کلاس نهم هستم. هندسه هم فقط اثباته. ولا غیر.
فیزیک هم نیرو و حرکت هست. نیرو راحت تره ولی حرکت اذیت میکنه. اکثر غلاطام تو حرکته
خود معلم یه کتاب گفته گرفتیم. حلش هم کردم تا جایی که خوندم. هندسه رو هم عملا هیچ منبعی نیست چون فقط اثبات های من درآوردی معلمه و البته بماند که هندسه کلا نمره بد داده به همه.
و نکته مهم تر اینکه من دنبال تست برای کنکور نیستم چون دارم برای المپیاد میخونم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نه خب من کلاس نهم هستم. هندسه هم فقط اثباته. ولا غیر.
فیزیک هم نیرو و حرکت هست. نیرو راحت تره ولی حرکت اذیت میکنه. اکثر غلاطام تو حرکته
خود معلم یه کتاب گفته گرفتیم. حلش هم کردم تا جایی که خوندم. هندسه رو هم عملا هیچ منبعی نیست چون فقط اثبات های من درآوردی معلمه و البته بماند که هندسه کلا نمره بد داده به همه.
و نکته مهم تر اینکه من دنبال تست برای کنکور نیستم چون دارم برای المپیاد میخونم.

المپ چی؟

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
اها خب اگر نهم هستی پس
هندسه رو همون اثباتا رو خیلی خوب کار کن اصلا هم نمره مهم نیست|: شما تهش برات نمره نهایی مهمه که نهاییم مثل اب خوردنه(اگر فقط نمره واست مهمه)
فیزیک هم که گفتی خداوکیلی تو دبیرستانم همینه(: اکثر بچه ها نیرو (فصل کار و انرژی) رو بیشتر از حرکت شناسی 12 ام دوست دارن و خب خیلی اسون تر از حرکت هست ولی خب همینه که هست دیگه(: نمیشه کاریش کرد
غصه اش و نخور مهم نیست اصلا من یادمه کلاس نهم معلم فیزیکمون اومد معادله مکان زمان و مستقل از زمان و... که من الان دارم تو 12 میخونم و گفت بهمون ما هم نمیفهمیدیم ولی الان که فکرش و میکنم اصلا اهمیت نداشت چون تهش برای بار دوم هم همه مطالب راهنمایی رو میخونی
حقیقتا الان که نهم هستی کیف دنیارو ببر :D اصلا هم فکر این نباش که واییییی فلان مبحث و نفهمیدم وایییییی دیگه تمومه دیگه اخر دنیاس/: نه خیلی راحت درکمال ارامش بشین تک تک بررسی کن
من اشتباه کردم و نهم مثل چی درس خوندم کمتر تفریح کردم(من ورودی هم نداشتم حتی :| :)) یادمه واسه نهایی دینی 3 دور کتاب و خورده بودم واسه دفاعیییی|||||||: 5 دور کتاب و خوندم احمق بودم واقعا) شما تفریحت و بکن درستم بخونم

موفق باشی((:

• شروع کننده موضوع

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
المپیاد نجوم هستم.
اها خب اگر نهم هستی پس
هندسه رو همون اثباتا رو خیلی خوب کار کن اصلا هم نمره مهم نیست|: شما تهش برات نمره نهایی مهمه که نهاییم مثل اب خوردنه(اگر فقط نمره واست مهمه)
فیزیک هم که گفتی خداوکیلی تو دبیرستانم همینه(: اکثر بچه ها نیرو (فصل کار و انرژی) رو بیشتر از حرکت شناسی 12 ام دوست دارن و خب خیلی اسون تر از حرکت هست ولی خب همینه که هست دیگه(: نمیشه کاریش کرد
غصه اش و نخور مهم نیست اصلا من یادمه کلاس نهم معلم فیزیکمون اومد معادله مکان زمان و مستقل از زمان و... که من الان دارم تو 12 میخونم و گفت بهمون ما هم نمیفهمیدیم ولی الان که فکرش و میکنم اصلا اهمیت نداشت چون تهش برای بار دوم هم همه مطالب راهنمایی رو میخونی
حقیقتا الان که نهم هستی کیف دنیارو ببر :D اصلا هم فکر این نباش که واییییی فلان مبحث و نفهمیدم وایییییی دیگه تمومه دیگه اخر دنیاس/: نه خیلی راحت درکمال ارامش بشین تک تک بررسی کن
من اشتباه کردم و نهم مثل چی درس خوندم کمتر تفریح کردم(من ورودی هم نداشتم حتی :| :)) یادمه واسه نهایی دینی 3 دور کتاب و خورده بودم واسه دفاعیییی|||||||: 5 دور کتاب و خوندم احمق بودم واقعا) شما تفریحت و بکن درستم بخونم

موفق باشی((:
واقعا ممنونم. اینکه یکی کمک کنه آدم بهتر بشه حس خیلی خوبی به آدم مید :)

بالا