• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خواستگاری

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
خداوکیلی شماها بدون ابنکه با هم دوست بشید و یک مدت دوست دختر پسر باشید سکس داشته باشید اخلاق های همدیگه رو بشناسید به ازدواج فکر میکنید؟: )))))))))))
واقعا هنوز فرآیندی به اسم خواستگاری!!!! وجود داره؟
یعنی هنوز والدین برای زندگی مشترک آدم های دیگه تصمیم میگیرن؟: )))))))))))))
گاددمیت! همینه وضع مملکت اینه دیگه.

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
خدا وکیل تو دیگه خیلی اروپایی هستی
وی آر نات یور تایپ بیب

آخه ینی چی هنوز فرایندی به اسم خواستگاری هست؟:))
آخه لعنتی دیگه تر نزن به یه سری فرهنگ و قاعده که خودتو مدرن نشون بدی.
تو صد سالم با طرفت رل باشی تهش به احترام دو تا خانواده این مراسم حتی در حد غیررسمی هم اتفاق می افته.
یا تو یه جای دیگه داری زندگی میکنی یا ما همه با هم جز اصحاب کهفیم ... ریدن به روابط پیش از ازدواج فکر می‌کنی حتما باید سکس باشه که طرفت درست بشناسی اوکی میل خودته و دوس دخترت ولی ذره ای درک جمعی داشته باشی میفهمی که مراسم خواستگاری چیز عجیب و غریبی نیست.

مطهری بیا منو بن کن زیادی دارم از قوانین تخطی میکنم امروز.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
ادما وقتی میبینن اون تفکراتی که باهاش دارن زندگی میکنن شاید درست نباشه به بد حرف زدن و فحش دادن روی میارن، بعدم میگن به عقاید من احترام بذارید!
خواستگاری؟: )))))))

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
بنظرم تعریفمون از خواستگاری فرق داره، فکر میکنین خواستگاری، یعنی سنتی ترین شکلِ ممکن که مادرِ طرف دخترو میپسنده مادر دختر قبول میکنه سپس عقد بی هیچ آشنایی؟
والا خواستگاری لزوما این نیست :/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
( دوستان امرور عزمتونو جذب کردید ح.ب رو گل باران کنیدا)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
@پرنیان.ک
@Ali pasha
و سایر دوستان ادامه ی بحث رو از ج.ب بیارین اینجا از این به بعد تو ح.ب مرتبط ببینم پاک میکنم

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
ادما وقتی میبینن اون تفکراتی که باهاش دارن زندگی میکنن شاید درست نباشه به بد حرف زدن و فحش دادن روی میارن، بعدم میگن به عقاید من احترام بذارید!
خواستگاری؟: )))))))
آدمیم که برای همه نسخه می پیچه دگمه.
هر آدمی با توجه به سیاستی که تو زندگیش داره سعی میکنه ریواردشو ماکسیمم کنه.
این که فکر میکنه فقط یه سیاست وجود داره، خیلی عجیبه.

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
به نظرم این مسئله یه مقدار شخصیه و از اونجایی که ازدواج سنتی/مدرن دیگران به ما آسیبی وارد نمی کنه شاید حق نداشته باشیم در این مورد دخالت کنیم و حکم برای دیگران صادر کنیم.
خواستگاری هم واقعا چیز بدی نیست! علاوه بر اینکه جزئی از رسم و رسومات فرهنگی و احتمالا هویتی ماست، احترام به خانواده و والدینیه که ما رو بزرگ کردن و توی تمام مراحل زندگی ما تاثیر مستقیم داشتن. به نظرم واقعا کم لطفیه اگه در حد چنین مراسمی براشون احترام قائل نشیم.
خواستگاری هیچ منافاتی با دوستی قبل از ازدواج و چیزایی که بیان شده نداره چون اکثر اوقات صرفا حالت آشنایی اینا داره و کسی قرار نیست به زور با یکی که دوست نداره ازدواج کنه.
به شخصه حتی اگر از خواستگاری بدم بیاد و قبولش هم نداشته باشم برای حفظ روابط دوستانه با خانواده ام و بخاطر ارزشی که براشون قائلم قبولش می کنم! برای من نوعی پدر و مادرم ارزشمند تر از این حرفا هستن!
ولی خب بازم صلاح مملکت خویش خسروان دانند!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
ببینید اینکه میگید خاستگاری یه رسم خانوادگی و سلیقیه و میگید بحث نا بجاست خیلی درست نیست
همین رسوم هستن که باید راجبشون بحث بشه
(بحث توهین نه)
اینکه یه سریا فکر میکنن خاستگاری کار خیلی عهد عتیقیه و بعضیا فکر میکنن مناسبه خودش نشون میده این عمل جای بحث داره هرچقدر هم که سلیقیه باشه از نظر منطقی میشه برسیش کرد
...
ثانیا
منظور از خاستگاری جلسه ی معرفه ی دو خانواده با هم نیست
جلسه ی معارفه ی زوجینه با هم قاطیشون نکنید

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
خب خوشحالم که پیروی پستم تو حرف بزن این تاپیک رو ایجاد کردید مث ک حرف ها داشتید در‌این مورد : ))) ولی اونی من گفتم با نظر پست اول این صفحه یکم متفاوته و شبیه نظر پرنیان هستش...( همیشه باهات اشتراکات داشتم : دی)
ما خیلی وقته دورادور همو میشناسیم.. چند ساله ... حتی چند ماه پیش ک شروع کردیم ب دیت گذاشتم فکرشو‌ نمیکردیم ک ی روزی ب ازدواج فکر کنیم ... اما الان تقریبا چند هفتس که یه سری اتفاقا افتاد پشت هم که از نرفتن من ب قبولی استخدامی تهرانم شروع شد... و ب این داستانا ختم شد...
ب نظر من خواستگاری بدون شناخت قبلی خوب نیست واقعا... اما بعد اوکی شدن دو طرف دیگه واسه آشنایی خونواده ها باید یه مراسم رسمی ب این شکل برگزار کرد ..
بقیشو دلم میخاد تو حرف بزن بنویسم

مرسی از پایینی : ))

آخرین ویرایش:

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
الآن تو وضعیت جوگیربودن قرار دارید و توی مسابقه ی این هستید که با پست دادن و اعلام مخالفت بگید ما خوبیم و اینا.
شایدم حرفت خیلی پرته که این همه مخالفت باهاش میشه.

بابونه.

ماهی پیشی‌خوار
نام مرکز سمپاد
تنگ ماهی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
به حال خودتون خون گریه کنید که الآن تو وضعیت جوگیربودن قرار دارید و توی مسابقه ی این هستید که با پست دادن و اعلام مخالفت بگید ما خوبیم و اینا.
بحث وانمود کردن به خوب بودن و روشنفکری یا هرچیز دیگه ای نیست
بحث تبادل نظره و به اتفاق نظرات تقریبا مشابهی بودن
قبل از زدن هرحرفی تفکر قبل اون خیلی مهمتره البته که مخاطبم شخص شما نیست و همه مخاطبم هستن
موفق باشید

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
به حال خودتون خون گریه کنید که الآن تو وضعیت جوگیربودن قرار دارید و توی مسابقه ی این هستید که با پست دادن و اعلام مخالفت بگید ما خوبیم و اینا.
جالبه پست زیر مجموعه علوم انسانیه ولی همه مهندسا داریم نظر میدیم ( من جمله خودم )
نمیخواستم وارد بحث بشم ولی پست های بچه ها رو خوندم دیدم لازمه یکم قضیه رو از بیرون شرح بدم.
دوست عزیز همه رو متهم میکنی به اینکه دارن با مخالفت کردن خودشون رو خوب نشون میدن، همین حرف برای خود شما هم دقیقا صدق میکنه فقط جامعه ات فرق داره، شما هم با مخالفت با ازدواج سنتی سعی در روشنفکر ( خوب ) نشون دادن هستی. پس هرآنچه برای دیگران میپسنیدم برای خود هم بپسندیم ( امام علی )

طی بحث های فراوونی که داشتم پیرامون این موضوع، متوجه شدم که این جور بحث ها لایه ی اول یک مسئله دیگه است.اگر بخوایم درست و غلط رو تشخیص بدیم نیاز به یک معیار داریم و تا وقتی که سر یک نقطه ی صفر به توافق نرسیدم نتیجه گیری عملا بی معنیه. وقتی عمیق تر بشیم متوجه مشی که ریشه ی مشکل جای دیگه است.. چیزی که رخ داده طلب آزادیه و خواستگاری سنتی یکی از هزاران سد های جلوی این آزادی مطلقه. در مشکل داشتن خواستگاری سنتی در دنیای مدرن شکی نیست، ولی پاک کردن صورت مسئله هم طنبلی توی حله. بهتره به جای به سخره گرفتن و مسخره کردن ( که ریشه اش ضعف استدلاله ) بیایم مشکلات ازدواج سنتی رو ریشه یابی کنیم، یک معیار انتخاب کنیم ( مثلا اسلام ) و بر اساس اون درست و غلط بودن رو ارزیابی کنیم. نه افراط درسته و نه تفریط :)

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
برگااااام ایران ، اروپا شد ما بیخبر موندیم...
یه نصیحت دوستانه رابطه قبل از ازدواجتون رو محدود کنید که اگه مشکلی برای ازدواجتون پیش اومد اون وابستگیه اذیتتون نکنه...
پ.ن اینو یه بنده خدایی بهم گفت خیلی به دلم نشست گفتم به شما هم بگم...

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی
برگااااام ایران ، اروپا شد ما بیخبر موندیم...
یه نصیحت دوستانه رابطه قبل از ازدواجتون رو محدود کنید که اگه مشکلی برای ازدواجتون پیش اومد اون وابستگیه اذیتتون نکنه...
پ.ن اینو یه بنده خدایی بهم گفت خیلی به دلم نشست گفتم به شما هم بگم...
خیلی موقع ها دست طرف نیست :-"

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
شکر میون کلامتون من بین سخن بزرگترا وارد میشم ولی اینکه صرفا بیاین یه دیدگاهو با الفاظ تمسخر آمیز زیر سوال ببرید چیز قشنگی نیست من بحثم اروپایی بودن قضیه یا .. نیست ولی کلا این که با همون لحن تمسخر آمیزی میگین خواستگاری ؟! (((((((: خب این نشانه روشن فکری نیست دوست عزیز !/
و با توجه به چیزی که حس میکنم الان تو جامعه دیده میشه خواستگاری مثل قبل نیست که کلا دختر پسر با هم اشنا نباشن ( اغلب ) اما اینم به این معنا نیست که کلا خواستگاری حذف شده
و چیز دیگه ای هم که تو یه تاپیک دیگه ظاهرا خیلی دیده میشد رابطه قبل از ازدواج این چیزا واقعا شخصیه تا حد زیادی اما فقط در حد این جمله بگم که تنها راه شناخت طرف فقط با رابطه نیست !

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
بنظرم هرکسی عقاید خودشو داره ولی به شخصه
بنظرم باید آدم بعد 5 تا 7 سال دوستی
2تا 3 سال نامزدی
بعععععد ازدواج کنه
چون اینکه قبل از متعهد شدن آدم طرف مقابل رو 120 درصد بشناسه خیلی بهتر از اینه که یهو بعد سه ماه طرفو بگیره بعد بفهمه اههههه ایشون خوشش نمیاد من برم بیرون کار کنمم
اههه ایشون بچه نمیخواد من 7 تا میخوام
اههه.... و شاید بیاین بگین نه تو خواستگاریو اینا توافق میکنن
یا مثلا همین حرف چرتی که میزنن که با گذشت زمان همه چی درست میشه همش چرته!
هروقت کاملا فهمیدی که با طرف مقابلت جوری برو بگیرش که این یه پروسه طولانی مدته نه سه جلسه خواستگاریو 3 ماه آشنایی
و اینکه حالا بله مشکلات بی اهمیتو میشه توافق کرد یا اختلافات خیلی خیلی کمو
بعد حالا اگه خانواده رو خواستگاری حساس بود بعد همون هفت سال که گفتم بلند شن برن یه خواستگاری سوریم برگزار کنن
گرچه من میگم خونواده پسر و دختر وقتی جفتشون مطمئن شدن و مصمم شدن با هم ازدواج کنن باید باهم آشنا شن:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بنظرم هرکسی عقاید خودشو داره ولی به شخصه
بنظرم باید آدم بعد 5 تا 7 سال دوستی
2تا 3 سال نامزدی
بعععععد ازدواج کنه
چون اینکه قبل از متعهد شدن آدم طرف مقابل رو 120 درصد بشناسه خیلی بهتر از اینه که یهو بعد سه ماه طرفو بگیره بعد بفهمه اههههه ایشون خوشش نمیاد من برم بیرون کار کنمم
اههه ایشون بچه نمیخواد من 7 تا میخوام
اههه.... و شاید بیاین بگین نه تو خواستگاریو اینا توافق میکنن
یا مثلا همین حرف چرتی که میزنن که با گذشت زمان همه چی درست میشه همش چرته!
هروقت کاملا فهمیدی که با طرف مقابلت جوری برو بگیرش که این یه پروسه طولانی مدته نه سه جلسه خواستگاریو 3 ماه آشنایی
و اینکه حالا بله مشکلات بی اهمیتو میشه توافق کرد یا اختلافات خیلی خیلی کمو
بعد حالا اگه خانواده رو خواستگاری حساس بود بعد همون هفت سال که گفتم بلند شن برن یه خواستگاری سوریم برگزار کنن
گرچه من میگم خونواده پسر و دختر وقتی جفتشون مطمئن شدن و مصمم شدن با هم ازدواج کنن باید باهم آشنا شن:)

شناخت ۱۰۰ درصد با صد سال دوستی هم ممکن نیست ولی یه شناخت نسبی از عقاید به دست میاد
عموما آدما تو ازدواج کمی با دورلن دوستی و نامزدی فرق دارن

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
در مورد پست در تاپیک چند همسری لعنت به سمپادی که توش ادمهایی هستند که ساده ترین sarcasm رو نمیتونن تشخیص بدهند.
ببين اتفاقا اين تويى كه تا ديدى يه امريكايى چطور ازدواج كرده هرمسى كه اونطورى ازدواج نكرده رو احمق خطاب ميكنى.
اعلام مخالفت هم علتش اينه كه هممون از اون چرت هاى كمياب شنيديم!توهين تا كجا؟!
خلاصه اينكه جوگير تويى كه صرف ديدن يه فيلم امريكايى دارى ميگى كه افرادى كه اونطورى ازدواج ميكنن پيشرفتن و در غير اين صورت عقب مونده!
خود شاخ پندارى چيز خوبى نيست رفيق!

بالا