• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ممنوع بودن تدریس آقایان در مدارس دخترانه

• شروع کننده موضوع

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
دوستان بیاین براتون یک داستان واقعی عجیب بگم...
از سال تحصیلی 98 یک قانونی وضع شد که دبیرمرد اجازه نداره تو مدارس دخترانه تدریس کنه . نمیدونم این قانون مال کجا بود ولی تو شهر ما که کاملا برقرار بود . البته مدیر ما اصلا به این قانون محل نداد و برای حسابان ریاضی ها و فیزیک کنکوری ها که بهترین دبیرشهر مرد بودن دبیر آقا آوردن ولی خب به صورت قاچاقی ؛ یعنی برای اداره اسم دبیرای خانومو رد کرده بودن . خلاصه ما که اون سال دهم بودیم از قانون هم خبر نداشتیم و میدیدم که دبیر مرد میاد . یه روز سرکلاس بودیم از اداره اومدن کلاسمون . یه آقایی اومد بالاسرمن گفت شما دبیر مرد دارین؟؟ منم گفتم نه ما نداریم . یازدهمای ریاضی دارن . بعد خلاصه اونا رفتن و بعد یکی از بچه ها گفت خره چرا گفتی؟؟؟؟ اونا نباید بفهمن ما دبیر مرد داریم... من همینطور مات مونده بودم که یعنی چی؟؟؟ البته بعدش همونا وارد کلاس یازدهما شدن ودیدن که دبیر مرد هست و خب خیالم راحت شد که من باعث لو رفتن نبودم... بعد چند هفته هم کلا همه چیز و منحل کردن و مدیرمون توبیخ شد و از وسط سال دبیرا رو عوض کردن و براشون خانوم گذاشتن . فکر کنید حتی برای کنکوری ها...وسط سال یهو دبیر و عوض کردن اونم برای درس فیزیک...
سال بعدش هم به هیچ وجه نذاشتن دبیر مرد بیاد . همونموقع هم ما میشنیدم که شهرای دیگه دارن و خب همش با خودمون میگفتیم فقط این قانون برای ماست؟؟؟؟؟
و برای این مسئله چنتا مشکل هست:
1. اولا اصلا این قانون چرا باید باشه؟؟؟چرا علاقه ی زیادی به زنونه مردونه کردن دارید؟؟؟
2.چرا شهرای دیگه دارن ما نداریم؟؟؟؟
3.تا سال 98 برای یسری درسا همش مرد بودن . بعد شما یهو اومدین دبیرای خانومو آوردید که هیچ تجربه ای ندارن
4. ما ریاضیم درسای ما رو معمولا مردا برمیداشتن و توش مهارت بیشتری دارن (البته معمولا)
و خب اصلی ترین مشکل...5. آقا دارن زور میگن!!!!دارن حرف زور میزننن!!!!!!

و البته که همه ضرراشو ما ریاضیا دیدیم...حالا دبیر حسابانمون انصافا خوب بود ولی فیزیکمون داغونه....امسالم که مجازی شده ولی خب بازم یه دبیری باید باشه یا نه؟؟؟؟؟ برای همین درس گسسته من فقط دست به دامن آلا شدم...حتی یک ثانیه از تدریس دبیرای خودمونو هم ندیدم...

خلاصه که اینگونه....فکر میکردید یه جایی توی قرن بیست و یک از این مشکلات باشه؟؟؟؟؟!!!!!!

Reyhuneeeh

A Dreamer
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
در راستای قانون مزخرف ممنوعیت تدریس دبیر مرد تو مدرسه دخترونه
ما دو تا دبیر عمومی کنکوریای مدرسه مون از همون اول مرد بودن
بعد اینطوری بود که طرف با اونهمه دبدبه کبکبه
و اون کتاب میکروطلایی ک تنهایی نوشته و خلاصه اون درجه از خفنیت
وقتی بازرس میومد مینداختن بدبختو تو انباری :-" :-"
یعنی زنگای تفریح دبیرو میدیدیم که خیلی شیک در انباری و باز میکرد سوار ماشینش میشد میرفت!
فک کنم آنلاین شدن کلاسا واسه هر کی خوب نبود ب اون ی خیری رسوند :))

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
خب در راستای همین ممنوعیت بگم
که بسیج علمی یه سری کلاس های فوق برنامه توی مدرسه ی خودمون برگزار می کرد که اکثر دبیران هم آقا بودند :-"
متوجه نمیشم
محیط همون محیطه
دبیر هم همون دبیره

موضوع اون وقت و هزینه ی اضافیه که دانش آموز علاوه بر مدرسه صرف میکنه...

اینجا ایران است سرزمین ماندگار :)

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی
خب پست های بالا تو حرف بزن بودن ک منتقل شدند فک کنم داشتن تاپیکی در این موردخوب باشه
خب از سال ۹۸ تدریس اقایان توی مدارس دخترونه ممنوع شد
https://www.google.com/amp/s/www.ra...f-male-teaching-in-girls-school/30264701.htmlبه نظرتون چقدر این روی تحصیل دخترها تاثیر میذاره؟و این کار چ ضعف های فرهنگی رو از ما به نمایش میذاره؟مشکل کجاس؟و اصن این کار درست بوده یا نه؟

آخرین ویرایش:

As@@@@l

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1400
خب پست های بالا تو حرف بزن بودن ک منتقل شدند فک کنم داشتن تاپیکی در این موردخوب باشه
خب از سال ۹۸ تدریس اقایان توی مدارس دخترونه ممنوع شد
https://www.google.com/amp/s/www.ra...f-male-teaching-in-girls-school/30264701.htmlبه نظرتون چقدر این روی تحصیل دخترها تاثیر میذاره؟و این کار چ ضعف های فرهنگی رو از ما به نمایش میذاره؟مشکل کجاس؟و اصن این کار درست بوده یا نه؟

تاثیراتش بستگی به دانش آموز داره ولی حداقل یه استرس کوچولویی در رابطه با اینکه پسرا فلان معلم رو دارن و ما نداریم وارد میکنه
به علاوه اینکه از طرف خودم میگم و تقریبا درباره خیلیا درسته ... دخترا معمولا وقتی معلم آقا دارن به خاطر حفظ آبرو هم که شده تلاش زیاد میکنن ... مخصوصا اگه اون آقا محترم و مهربون هم باشن دیگه مثل پدر میشه برا دانش آموز و تشویق و تنبیه اش خیلی موثر تر واقع میشه

ولی در کل معلم خوب زن و مرد نداره سال های قبل معلم خانمی داشتیم که فوق العاده بود و امسال دبیر آقایی داریم که تدریسش افتضاحه

کار درستی نیست به نظرم و علتش چیزی نیست جز عقب ماندگی فرهنگی .. واقعا تدریس آقایون تو مدارس دخترونه چه مشکلی میتونه داشته باشه ؟!

PashMack

به دنبال بستنی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
فعلا برنز نجوم
به ما گفته بودن فقط واسه متوسطه اول ممنوع شده
هرچند که ما دبیر مرد داریم واسه کلاسای پژوهشیمون
ولی پارسال که نهما اول سال توضیح میدادن واسمون
گفتن اگه دبیر مرد بذارن یه سری خانومم باهاشون میان سر کلاس که یهو بازرس اومد مشکلی پیش نیاد
و به نظرم خیلی قانون مضخرفیه
چون واسه معلم بودن خیلی ملاک‌هایی هست که از جنسیت مهم‌تر باشن
ینی ما داریم معلمی که سوادش کمه و خوب تدریس نمیکنه ولی خانومه رو به معلمی که سوادش بیشتره و بهتر درس میده ولی مرده ترجیح میدیم و این احمقانه‌س (منظورم به هیچ وجه این نبود که مردا بهترن تو این امر)

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی
خب ما پارسال معلم مرد داشتیم و حتی امسال
خب اینکه واقعا من پارسال ترجیح میدادم با خانومی ک سال قبلش باش داشتیم ،داشته باشیم
چن واقعا خوب درس نمیداد و در عین حال معلم مرد امسالمون واقعا فوق العاده درس میده
و میخام بگم ک خیلی از خانوپا بهتر از اقایون درس میدن اما واقعا به نظرم جدا از اسیب های تحصیلی
این جدا کردن زن ها و مردها در اکثرحیطه ای کلا اشتباهه و باعث خیلی از کمبودای فرهنگی میشه ک فرضا دانش اموز قبل از اینکه وارد دانشگاه شه اصلا تو محیط اموزشی جنس مخالف رو نمیبینه و باعث فقر فرهنگی ما تو زمینه برخورد با جنس مخالف میشه

shgh.tv

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
98
مدرسه ما هم معلم مرد داره امسال و پارسال و سالای قبل.
بنظر منم این قانون اشتباهه. وقتی یک معلم بهترینه باید هم واسه دخترا تدریس کنه هم پسرا و کسی محروم نشه بخاطر تفکیک جنسیت.

یه سوال چرا پسرا دبیر خانم ندارن؟ مثلا شاید تو یه درس یه خانم دبیر بهتری باشه

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی
مدرسه ما هم معلم مرد داره امسال و پارسال و سالای قبل.
بنظر منم اشتباهه. وقتی یک معلم بهترینه باید هم واسه دخترا تدریس کنه هم پسرا و کسی محروم نشه بخاطر تفکیک جنسیت.

یه سوال چرا پسرا دبیر خانم ندارن؟ مثلا شاید تو یه درس یه خانم دبیر بهتری باشه
بخاطر تفکر اسلام در خطر است؟:-?

As@@@@l

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1400
بخاطر تفکر اسلام در خطر است؟:-?

ممکنه هااا ، والا ما یه معلم خانم خوشگل داشتیم من که دخترم موقع تدریسش فقط محو چشاش بودم :))
دیگه فکر کن پسرا چه حال میشدن

Mkj

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FRZ 1
شهر
BND
سال فارغ التحصیلی
1403
نخوام سرتون رو به درد بیارم،بستگی به مدیر مدرسه داره.(وی کلی تایپ کرد و در آخر دیلیت کرد،همش درباره همون چندتا معلم هایی که رفت و آمد داشتن و امسال نیستن)

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
والا من یادمه سال ۹۲ این قانون واسه ما وضع شد و واسه ما خارج از تایم مدرسه یه معلم فیزیک مرد میومد. بعد برای اینکه کسی روش کراش نزنه الکی گفته بود ازدواج کرده و حلقه دست میکرد. با اینحال اینجاب شخصا به همرام دوست صمیمی تیکه کلاماشو خیلی مسخره میکردیم :)) اگه اشتباه نکنم تیکه کلامش {پوشش دادن} بود. مثلا برگه ها رو میداد ردیف جلویی میگفت پشتی ها رو هم پوشش بدین. شایدم یه چیز دیگه تو همین مایه ها بود.
یا آقای ص..ی :)) ته مسخره بازی هامون اون بود :)) حیف که تیکه کلاماشو یادم نمیاد.
نمیدونم این قانون درسته یا نه ولی خب ما خودمون اونقدر درمورد دبیر مرد حرف میزدیم و یه سریام کراش میزدن و اینا. حتی یکی از معلمای خوب بود که با شاگردش ازدواج کرده بود. چند تا خبر دوستی و اینام شنیدم.
بعدم وقتی اینقدر بحث تجاوز تو مدارس هست و حتی به هم جنس خودشون رحم نمیکنن که جدیدا گندش در اومده خب شاید بد نباشه یه سری پیش گیری های اینطوری انجام بشه.
شکی نبود که معلم مرد بهتر درس رو تفهیم میکرد ولی خب یه سری ادا اطوار زیادی هم داشتن.
من خودم اون موقع که یهو این قانون وضع شد خیلی ناراحت بودم. ولی خب نمیتونم بگم این قانون خوب یا بد/ درست یا غلطه. یه سری جنبه مثبت داره و سری جنبه منفی.

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
چون دو طرفه هست ممنوع بودنه، نظرتون چیه اسم تاپیک رو بکنید "محرم سازی در مدارس" (؟!)

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
میدنین موقع مامان من دبیرا مرد بودن دیگه

مامانم میگفت دبیرای مرد به دخترایی که لوندی یکردن و نخ میدادن نمره میدادن

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی

خب با همین نگاه جنسیتی عام باعث شده ک همچین ممنوعیتی گذاشته بشه
قرار نیست همه برخورد های دو جنس به نخ دادن و لوندی کردن ختم شه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS

الان یعنی ما به دبیرای مردی که برای فوق برنامه میان، نخ نمیدیم
فقط دبیرایی که در تایم مدرسه میان تدریس میکنن، شامل میشن؟ =))

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی
اصن توهین ب دختراس این
یعنی واسه نمره؟
استغفرالله
ببینید چی از دهنتون در میاد بعد بگید

Mkj

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FRZ 1
شهر
BND
سال فارغ التحصیلی
1403
آخه برا نمره نخ می‌دین و میگیرین و نخ کشی و طناب کشی؟!
درس خوندن هم سخت نیست،ولی اگه معلمی می‌خوان بیارن باید حداقل 10 سال تفاوت سنی رو داشته باشه،مثلا همون معلم برنامه نویسی،تقریبا تفاوت سنی 7 سال بودن و منجر به یه دعوای گنده شده و بچه های مدرسه میخواستن کاری کنن که دیگه تو مدرسه نباشه،طی چند روز دلیل رو یافتن و خیلی راحت از دستش خلاص شدیم....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
اصن توهین ب دختراس این
یعنی واسه نمره؟
استغفرالله
ببینید چی از دهنتون در میاد بعد بگید
آخه برا نمره نخ می‌دین و میگیرین و نخ کشی و طناب کشی؟!
درس خوندن هم سخت نیست،ولی اگه معلمی می‌خوان بیارن باید حداقل 10 سال تفاوت سنی رو داشته باشه،مثلا همون معلم برنامه نویسی،تقریبا تفاوت سنی 7 سال بودن و منجر به یه دعوای گنده شده و بچه های مدرسه میخواستن کاری کنن که دیگه تو مدرسه نباشه،طی چند روز دلیل رو یافتن و خیلی راحت از دستش خلاص شدیم....
اینکه منو ریپلای کردین، به خودم بگیرم یا زوده؟ =))

ولی واقعا این رو درک نمیکنم
وقتی توی موسسه ها و فوق برنامه میشه چرا توی تایم اصلی مدرسه نشه؟

بالا