• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چطور درسایی که ازشون بدمون میاد و بخونیم و درک کنیم؟

• شروع کننده موضوع

Mard

Mard
نام مرکز سمپاد
علامه حلی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام دوستان عزیز،
بنده به تازگی عضو این انجمن شدم، و اطلاع ندارم که چنین تاپیکی قبلا ایجاد شده یا نه؟ اگر ایجاد شده ممنون میشوم تا لینک آن را بزارید.
بریم سر اصل مطلب.
قضیه اینه که من از دروس عربی، قرآن، دینی (پیام های آسمان)، آمادگی دفاعی:)) و ... متنفرم. و با بقیه درس ها راحت راحت هستم و میتونم بخونمشون. اما این درس هایی که نام بردم، خوندنشون برام عذابه.
امسال هم نهمی هستم و میدانم اگر این درس هارو نخونم بدبخت میشم. و هر روز آرزو میکنم این درس ها از برنامه درسی حذف بشه.
***​
از دوستان محترم، میخواهم که روش هاشون رو برای خواندن درس هایی که ازشون متنفر هستند نام ببرند. بنده طی این 2 سال نتونستم باهاشون کنار بیام. و امسال واقعا لازم دارم که این درس هارو 20 بشم و نمره ی کارنامه ام رو بالا ببرم. زیرا هر سال به خاطر این دروس، نمره ی کارنامه ی من به طرز وحشتناکی پایین اومده. البته لازم به ذکره که معلم هم روی علایق تائثیر گذاره، اما هم از معلم و هم از درس هاشون متنفرم.
خیلی ممنونم، موفق باشید.:D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
تنفر معنی نداره
باید بخونیشون چون به نمره شون نیاز داری :-"

شرایط همیشه مطلوب آدم نیست :-"

سعی کن این عینک تنفر رو از چشمات برداری و از یه زاویه دیگه بهشون نگاه کنی
به نمره خوبی که با خوندنشون گیرت میاد فکر کن
برای خودت انگیزه ایجاد کن

راستی اگه تو نهمی هستی چرا سال فارغ التحصیلیت 1402 هست؟

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
من از این تاپیکا سر در نمیارم ولی موضوع خوبیه که بیشتر دانش آموزا و دانشجو ها باهاش رو به رو شدن. این پیشنهاد منه..اگه میخواید درسیرو بخونین اول سعی کنید در خودتون علاقه ایجاد کنید نسبت به اون درس...مثلا من با شیمی و هندسه خیلی مشکل داشتم ولی از وقتی که سعی کردم با علاقه بخونمشون خیلی توشون پیشرفت کردم. به نظرم علاقه خیلی موثره.چون درسا خیلی هاشون برامون یا بهتره بگم برای کنکور اهمیت دارن پس راهی جز این نمی مونه. یک روز تعطیل رو به این کار اختصاص بدین و بعد ببینین چقدر از اون خوشتون اومده. موفق باشید

• شروع کننده موضوع

Mard

Mard
نام مرکز سمپاد
علامه حلی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1400
تنفر معنی نداره
باید بخونیشون چون به نمره شون نیاز داری :-"

شرایط همیشه مطلوب آدم نیست :-"

سعی کن این عینک تنفر رو از چشمات برداری و از یه زاویه دیگه بهشون نگاه کنی
به نمره خوبی که با خوندنشون گیرت میاد فکر کن
برای خودت انگیزه ایجاد کن

راستی اگه تو نهمی هستی چرا سال فارغ التحصیلیت 1402 هست؟
طبق محاسبات بنده فکر کنم 1402 کنکور بدم، شاید هم 1403؟ فکر کنم باید سال فارغ التحصیلی دانشگاه رو مینوشتم؟ :)) مثلا چه زاویه ای؟ زاویه علاقه؟
من از این تاپیکا سر در نمیارم ولی موضوع خوبیه که بیشتر دانش آموزا و دانشجو ها باهاش رو به رو شدن. این پیشنهاد منه..اگه میخواید درسیرو بخونین اول سعی کنید در خودتون علاقه ایجاد کنید نسبت به اون درس...مثلا من با شیمی و هندسه خیلی مشکل داشتم ولی از وقتی که سعی کردم با علاقه بخونمشون خیلی توشون پیشرفت کردم. به نظرم علاقه خیلی موثره.چون درسا خیلی هاشون برامون یا بهتره بگم برای کنکور اهمیت دارن پس راهی جز این نمی مونه. یک روز تعطیل رو به این کار اختصاص بدین و بعد ببینین چقدر از اون خوشتون اومده. موفق باشید
مسئله بنده همین علاقه هست؟ اصلا این تاپیک رو زدم که ببینم چطور به این علاقه دست پیدا کنم؟ ولی با حرفتون موافق هستم، واقعا درس هایی که بهشون علاقه دارم رو بدون مطالعه 20 میشم. مثل زبان انگلیسی. و حساب.

Black meaw

‌‌‌‌ ‌
نام مرکز سمپاد
‌‌‌ ‌‌فرزانگان
شهر
‌‌‌ ‌‌‌بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
1234
سلام دوستان عزیز،
بنده به تازگی عضو این انجمن شدم، و اطلاع ندارم که چنین تاپیکی قبلا ایجاد شده یا نه؟ اگر ایجاد شده ممنون میشوم تا لینک آن را بزارید.
بریم سر اصل مطلب.
قضیه اینه که من از دروس عربی، قرآن، دینی (پیام های آسمان)، آمادگی دفاعی:)) و ... متنفرم. و با بقیه درس ها راحت راحت هستم و میتونم بخونمشون. اما این درس هایی که نام بردم، خوندنشون برام عذابه.
امسال هم نهمی هستم و میدانم اگر این درس هارو نخونم بدبخت میشم. و هر روز آرزو میکنم این درس ها از برنامه درسی حذف بشه.
***​
از دوستان محترم، میخواهم که روش هاشون رو برای خواندن درس هایی که ازشون متنفر هستند نام ببرند. بنده طی این 2 سال نتونستم باهاشون کنار بیام. و امسال واقعا لازم دارم که این درس هارو 20 بشم و نمره ی کارنامه ام رو بالا ببرم. زیرا هر سال به خاطر این دروس، نمره ی کارنامه ی من به طرز وحشتناکی پایین اومده. البته لازم به ذکره که معلم هم روی علایق تائثیر گذاره، اما هم از معلم و هم از درس هاشون متنفرم.
منم نهمم و با مطالعات آبم توی یه جوب نمیره :-"
اول بگم که دفاعی چرت ترین درس موجوده و اگه نمونه سوال امتحانات نهایی سال های قبل رو ببینی متوجه میشی که برخلاف دینی که خیلی میپچونن، خیلی ساده‌س و میشه با یه خوندن کلی نمره خوبی گرفت.
و اما درمورد بقیه دروسی که نام بردی و همه تئوری هستن نه حل کردنی، پیشنهاد میدم اول به حالت روزنامه وار بخونی و بعد انگار که داری برای بچه ها کنفرانس میدی بشینی با صدای بلند توضیحشون بدی.
یا مثلا یه سری دروس که امکانش هست، توی ذهنت براشون داستان بساز و این داستان رو هی گسترده کن. اونطور با هر کلمه ای که درمورد اون مبحث میشنوی، کل داستان برات تداعی میشه و یا به عبارتی توی ناخودآگاهت حک میشه و نیازی به حفظ کردنش نیست.
میمونه عربی و قران که توی این دو درس هیچ تجربه ای ندارم پس بهتره قیمه ها رو نریزم توی ماستا و ساکت بمونم:))

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
طبق محاسبات بنده فکر کنم 1402 کنکور بدم، شاید هم 1403؟ فکر کنم باید سال فارغ التحصیلی دانشگاه رو مینوشتم؟ :)) مثلا چه زاویه ای؟ زاویه علاقه؟

مسئله بنده همین علاقه هست؟ اصلا این تاپیک رو زدم که ببینم چطور به این علاقه دست پیدا کنم؟ ولی با حرفتون موافق هستم، واقعا درس هایی که بهشون علاقه دارم رو بدون مطالعه 20 میشم. مثل زبان انگلیسی. و حساب.
ببینید من با حرفای شما کاملا موافقم و چیز هایی که پیشنهاد میکنم صرفا تجربه ست. تجربه ممکنه برای همه جواب نده ولی از هزاران پیشنهاداتی که خود من به شخصه برای تقویت تو درسا دریافت کردم فقط یه دونش منو ساخت.این علاقه به وجود نمیاد مگر خودتون بخواین..وقتی برای مثال به فردی دید منفی پیدا کنید حتی اگه اون فرد کامل ترین و بی نقص ترین آدم رو زمین هم باشه باز شما نقصان اونو حس میکنین چرا؟ چون مغز شما به این عادت کرده که در شخص X فقط ضعف ببینه و اگر هم نبود ضعف ایجاد کنه. برعکس این ماجرا هم صدق میکنه. ابتدا باید خودتونو بشناسید و بدونید که چه چیزی در شما انگیزه ی خوندن درسی چرت مثل دفاعی رو ایجاد میکنه....خودتونو در فشار قرار بدید...انگار سر جلسه ی امتحان هستید و زمان محدودی برای انجامش دارین....بعد از مدتی عادت میکنید و کارتون رو روالش می افته...امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم

• لایک
امتیازات: Mard
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400

ببین، اولا که علاقه رو میتونی با تلقین به وجود بیاری!!!!!ولی تلقین واقعی یعنی از اعماق وجووودت باور کن که دینی رو میفهمی و دوسش داری و حفظیاتت خوبه و این حرفا!کسی که توی یه سری درسا خوبه قطعا توی بقیه هم میتونه خوب باشه فقط میزان تلاشش باید تنظیم بشه.
ضمنا!هیچ نیازی نیست که به درسی مثل دفاعی بخوای علاقه مند بشی!!!کاریه که باید بکنی، لوس بازی در نیار!!!(یه سری جاهاش مثل جهت یابی واقعا خوبه)ولی اگه واقعا ایراد داری،هر درسو خورد کن روزانه کم کم بخونش تااا روز امتحان و شب قبل از امتحانم ازش نمونه سوال در بیار از تو نت!و یبار دیگه هم بخون.
ولی واسه بقیه درس ها مثل دینی و عربی و قران که گفتی:
موقع خوندن دینی سعی نکن جمله به جمله کتابو نقد کنی!!!
برای عربی به این فکر کن که داری یه زبان دیگه یاد میگیری و این خیلی خوبه چون با یاد گرفتن یه زبان جدید ، داری روابطی رو که می تونی برقرار کنی رو گسترده تر می کنی!!!زبان عربی واقعا زبان بدی نیست و خیلی هم با قاعده و منظمه اگه خوب یادش بگیری!!!
نکته دیگه اینکه نذار دبیر یه درسی باعث علاقه یا تنفرت به یه درس بشه!!!چون به هر حال اون دبیر عوض میشه و نهایتا علاقه توهم عوض میشه!!!
واسه قران هم راهکاری ندارم همون ترجمه عربیه تو کلاس نهم!!!
سخن آخر:اینقد خودتو با فلان درسو دوست دارم و فلانو دوست ندارم درگیر نکن!!!
چیزیه که همه پشت سر گذاشتن و گذاشتیم و خواهند گذاشت!پس از این لوس بازیا در نیار و برو بشین پای دفاعیت بچه(مزاح می کنم)

• شروع کننده موضوع

Mard

Mard
نام مرکز سمپاد
علامه حلی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1400
ببینید من با حرفای شما کاملا موافقم و چیز هایی که پیشنهاد میکنم صرفا تجربه ست. تجربه ممکنه برای همه جواب نده ولی از هزاران پیشنهاداتی که خود من به شخصه برای تقویت تو درسا دریافت کردم فقط یه دونش منو ساخت.این علاقه به وجود نمیاد مگر خودتون بخواین..وقتی برای مثال به فردی دید منفی پیدا کنید حتی اگه اون فرد کامل ترین و بی نقص ترین آدم رو زمین هم باشه باز شما نقصان اونو حس میکنین چرا؟ چون مغز شما به این عادت کرده که در شخص X فقط ضعف ببینه و اگر هم نبود ضعف ایجاد کنه. برعکس این ماجرا هم صدق میکنه. ابتدا باید خودتونو بشناسید و بدونید که چه چیزی در شما انگیزه ی خوندن درسی چرت مثل دفاعی رو ایجاد میکنه....خودتونو در فشار قرار بدید...انگار سر جلسه ی امتحان هستید و زمان محدودی برای انجامش دارین....بعد از مدتی عادت میکنید و کارتون رو روالش می افته...امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم
ممنونم بابت به اشتراک گذاشتن تجربه تون. خیلی ممنونم.
ببین، اولا که علاقه رو میتونی با تلقین به وجود بیاری!!!!!ولی تلقین واقعی یعنی از اعماق وجووودت باور کن که دینی رو میفهمی و دوسش داری و حفظیاتت خوبه و این حرفا!کسی که توی یه سری درسا خوبه قطعا توی بقیه هم میتونه خوب باشه فقط میزان تلاشش باید تنظیم بشه.
ضمنا!هیچ نیازی نیست که به درسی مثل دفاعی بخوای علاقه مند بشی!!!کاریه که باید بکنی، لوس بازی در نیار!!!(یه سری جاهاش مثل جهت یابی واقعا خوبه)ولی اگه واقعا ایراد داری،هر درسو خورد کن روزانه کم کم بخونش تااا روز امتحان و شب قبل از امتحانم ازش نمونه سوال در بیار از تو نت!و یبار دیگه هم بخون.
ولی واسه بقیه درس ها مثل دینی و عربی و قران که گفتی:
موقع خوندن دینی سعی نکن جمله به جمله کتابو نقد کنی!!!
برای عربی به این فکر کن که داری یه زبان دیگه یاد میگیری و این خیلی خوبه چون با یاد گرفتن یه زبان جدید ، داری روابطی رو که می تونی برقرار کنی رو گسترده تر می کنی!!!زبان عربی واقعا زبان بدی نیست و خیلی هم با قاعده و منظمه اگه خوب یادش بگیری!!!
نکته دیگه اینکه نذار دبیر یه درسی باعث علاقه یا تنفرت به یه درس بشه!!!چون به هر حال اون دبیر عوض میشه و نهایتا علاقه توهم عوض میشه!!!
واسه قران هم راهکاری ندارم همون ترجمه عربیه تو کلاس نهم!!!
سخن آخر:اینقد خودتو با فلان درسو دوست دارم و فلانو دوست ندارم درگیر نکن!!!
چیزیه که همه پشت سر گذاشتن و گذاشتیم و خواهند گذاشت!پس از این لوس بازیا در نیار و برو بشین پای دفاعیت بچه(مزاح می کنم)
خیلی ممنونم، راهکار هاتون خیلی مفید هست. حتما انجامش میدهم.
***​
از همه ی دوستانی که در این تاپیک کمک کردند، سپاسگذارم، احساس میکنم مشکلم حل شد. و میتونم با این درس ها کنار بیام. (البته در حد خواندن برای امتحان.:D)
تشکر.:RedHeart

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS

محسبتاتتون کمی ایراد داره
سالی که کنکور میدید ملاک هست
و برای شما 1403 است

از زوایه بی طرف:-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بالای ابرها
سال فارغ التحصیلی
1400
من هیچ حسی به ریاضی نداشتم اینقدممممم نمره بد ازش داشتم که دیگه شده بود خاطره بد و دیدم خوب نیس تا نهایت عمرم بخام ازش کینه به دل داشته باشم<':<': گوگل سرچ کردم عشق به ریاضی و نوشته های کسایی که عاشق ریاضی بودن خواندم و از زاویه اونا بهش نگاه کردم .دلم براش رفتتتتتتتتx:>:D<:*;;);)):D

Apar

StupidMan
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام دوستان عزیز،
بریم سر اصل مطلب.
***​
به درس هایی که کم کاربرد میدونشین مثل دینی و دفاعی،با خودت بگو این تموم میشه و راحت میشم،فقد همین سال ،همین هفته،بعدشم چون حفظی هستن شب قبل خواب مطالعه کن بهتر حفظ میکنی،تمرکز کردن هم که خودتم واقفی برای حفظ کردن ضروریه،درسی هم که میخونی به معلمی که داری محدود نکن تا ازش متنفر بشی،یک کلی تمرکز داشتن علاقه هست،برای علاقه پیدا کردن هم هرکس کلید های علاقه داره،مثلا یکی دوست داره حفظ کنه میگه چون حفظیه من حال میکنم باهاش،یا یکی که مطلب برای خوندن فان و دوست نداره علاف باشه میخواد،دید امتحانی هم بهشون نداشته باشی بهتره،یک مورد دیگه ای هم است به این فکر کن که بعد تموم شدن مطالعه چه چیز هایی عایدت میشه،مثلا بعد مطالعه عربی به گستره ارتباطی بیشتری دسترسی داری،این هم خوبه،کلید علاقتو پیدا کنی اوکی میشه،اگر واقعا هم در حفظشون مشکل داری خلاصه نویسی کن،البته برای مرور راحت تر

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
دلیل تنفر از یه درس اینه که روش مسلط نیستیم با برنامه ریزی میتونی !
مقلا اگه ریاضیه بشین ریاضیو خودت تمرین کن وقتی مسلط شدی ازش لذت میبری

Sarin84

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بوشهر
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1402
از زبان بیرون مدرسه متنفرم! زبانم خوبه هااا ولی از کلاس زبان خوشم نمیاد ، چون هر کلاس زبانی میرم معلماش یجوری ان برام و خاطره بدی دارم ، هیچوقت راحت نیستم بین آدمای تو آکادمی ، همیشه هم از مشقاش متنفرم ، الانم کلی تکلیف تحویل نداده زبان دارم و کلی کلاس آنلاین شرکت نکرده ((((((:

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
ببین مدرسه یه جای آشغالیه که قراره تورو مجبور کنه به کارایی که دوستش نداری. حالا این دیگه به خودت ربط داره بشینی زانوی غم بغل بگیری و همش سر اینکه دوستش داری یا نه با خودت درگیر بشی یا اینکه تصمیم بگیری که می خوای بخونیش یا نه:|
مثلا من با آمادگی حال نمی کردم هیچوقتم تو خونه نخوندم همیشه تو مدرسه میخوندم. دینی رو هم تو مدرسه می خوندم:| قرآنم همیشه تو مدرسه میخوندم:))
ولی قبول کرده بودم که قرار نیست نمره ی خفن بگیرم.
حالا تو هم می خوای بدت بیاد هم می خوای نمره ی کامل بگیری و هم می خوای یه نفر بهت یه راه حل معجزه گونه معرفی کنی:| حرمسرا که نیست یکیو انتخاب کن تموم شه بره:))
باید اولویتتو مشخص کنی. من اولویتم عشقی پیش رفتن بود کسی هم نمی تونه مشخص کنه این کارم درست بوده یا نه چون اهداف آدما با هم فرق داره. وقتی یه چیزی رو انتخاب میکنی باید به پای لرزشم بشینی که من با نمره هام کنار اومدم(حالا خیلی هم بی ریخت نبودن ولی به درد کنکور نمیخوره سواد دینیم.)
ولی یکی اولویتش نمره ست. پس میخونه و این حقیقت رو که حوصله نداره رو به درک واصل میکنه.
.
و آما عربی... داری یه زبون جدید یادمیگیری فردا میتونی افه بیای باهاش که مثلا من فلانتا زبون بلدم و اینا:|

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
بنظرم حداقل برای دینی میتونی یه کاری کنی و اونم این هست که موقع خوندن درس اصلا اون پیش زمینه ذهنیتو بذاری کنار.
چون ذهن خودش دوست نداره بره سراغ یه کاری مثل درس خوندن و تو هم به خودت القا میکنی که من از این بدم میاد قشنگ به خودت بهونه کافی میدی ک کلا نخونی.
بیا ی بار اصلا ندید بگیر که بدت میاد و مثلا بشین و فقط از سوالایی که گفتن بخون و حداقل حفظ کن یا همینطور برای معانی عربی و قرآن که میتونی فقط حفظ کنی و یه چند ساعتی این ذهنیت رو که از درس بدت میاد رو کنار بزاری.

Sarin84

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بوشهر
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1402
قبلا عاشق ریاضی و علوم بودم اما یه مدت حال دلم خوش نبود و نتونستم خوب بخونم کلی عقب افتادم و کلی نمره هام اومد پایین تو این دوتا درس...
الانم تا می‌خوام برم بخونم حالم بد میشه مخصوصا وقتی اون اتفاقای بد درباره نمرم و درسای رو هم تلنبار شده میاد تو ذهنم ):
-چجوری با علاقه علومو بخونم و خوب یاد بگیرم؟
-چجوری ریاضی رو با تمرکز و بدون اینکه مخم داغ کنه یاد بگیرم؟
- این افکار زجرآورو چجوری دور کنم از خودم :((

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
قبلا عاشق ریاضی و علوم بودم اما یه مدت حال دلم خوش نبود و نتونستم خوب بخونم کلی عقب افتادم و کلی نمره هام اومد پایین تو این دوتا درس...
الانم تا می‌خوام برم بخونم حالم بد میشه مخصوصا وقتی اون اتفاقای بد درباره نمرم و درسای رو هم تلنبار شده میاد تو ذهنم ):
فک کنم به همچین مشکلی بر خوردی :)

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
نظرم رو اینه که خیلی برنامه نریزی چجوری بخونی درسا و
چون میگی بدت میاد حجمشم زیاده هی برنامت و میندازی عقب آخرشم هیچی
ببین حجم درسا تو دوره اول کمه قطعا میرسی غصه نخور (نمیدونم چرا فک کردم دوره اولی)
اگ یاد نگرفتی از ی سایت خوب ویدیو ببین و خوب گوش کن جزوه بنویس اخرشم تمرین حل کن اوکی میشی
بشین صرفا برای یادگیری کم کم هروقت اضافه ای که اوردی و درس بخون حتی شده نیم ساعت چون تاثیر داره
موفق باشی :RedHeart

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
ببین کتابتو به ده قسمت تقسیم کن بین هر دو قسمت یعنی مثلا هر ده صفحه یه شکلات یا لواشک یا بیسکوییت یا هرچی دوس داری بذار یا مثلا یه بلیت بذار روش بنویس خواندن رمان، یا وبگردی.

بعد وقتی اون بخشو خوندی جایزشو بخودت بده، مثلا لواشکو بخور یا کاری که رو بلیته رو انجام بده.

درس خوندن هیجان انگیز میشه

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
ببین اگر توی ریاضی و علوم مشکل داری باید براشون وقت بگذاری
تو این تعطیلات میتونی دروسی که ضعیف هستی یا نمره کم گرفتی رو بیشتر بخونی
علومو مفهومی بخون حفظ نکن جوری بخون که یاد بگیری
بعدش برای خودت کنفرانس بده
برای ریاضی هم تمرین حل کن
جزوه نویسی هم خیلی موثره تو یادگیری

بالا