• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور عشق به علم❤

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بالای ابرها
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
ذات هر مشاوره کنکوری عشق میبینم
اگه تو عاشق ریاضی بشی یادش میگیری!
اگه تو عاشق پزشکی بشی بهش میرسی!

ذات نوشته های برتر ها هم عشق هست
من ریاضی دوست دارم و تا حالا سه تا منبع براش تموم کردم منبع قویی تر میخوام!
فیزیک که درک کردم و کلی سوال پرسیدم بعد دیگه همه زندگیم شد فیزیک!

فضای کنکور مسموم شده.مدام استرس و درد و رنج های روحی و روانی ! مگه نه اینکه ما به دنیا اومدیم برای تلاش و سال کنکور زنده تر از همیشه ایم!

مهم نیس کنکوری باشی یا سال های قبلتر اینجا بیا بگو از حال خوبت از علاقه ات به علم از اینکه کدوم کتاب بیشتر دوست داری ؟
بیا بگو هرروز چقدر لذت بردی از درس خوندن از موفق شدنت .
میدونی رفیق بین همه این آشوب ها دلم یه وجب جا برای ارامش میخواد . بیا باهم بسازیمش❤

آخرین ویرایش:

【Epiphany】

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
2121
یه چیزه خیلی مهم هس تو درس خوندن و اون اینه که مهمترین اصل برای موفق شدن تو تحصیل اینه که تو اول ذهنت آماده موفق شدن باشه و رسیدن بهش رو، جلو جلو حس کنی قبل از این که تو دنیای واقعی بهش برسی !
شاید یکم عجیب باشه ولی واقعا همینه ! و کاینات اونوقته که میفهمه تو لایق رسیدن به اون دانشگاه خوبه هستی !
فرق رتبه 1 و 50 اینه که اون رتبه یکیه با تمام وجودش یک بودن رو میخواسته ، باورش کرده ، و جلو جلو رسیدن بهش رو حس کرده و در قدم دوم شروع به تلاش کرده تا یک بشه به همین قشنگی . اما اون رتبه 50 شاید واقعا به اندازه اون رتبه 1 تلاش کرده باشه ولی تو کنکور اونی اول میشه که با تمام قلبش و ذهنش باور کنه که "من میتونم یک بشم" ...
اما خیلی از ماها برای رسیدن به اون هدف قشنگه تو امر تحصیل و یا هر چیز دیگه ، شروع میکنیم به تلاش کردن بدون آمادگی ذهنی و اونوقته که مدااام این " من نمیتونمای معروف" سر و کلشون از ته قلب و مغزمون پیدا میشه و اینجاس که ادم بی مصرف و بی انگیزه میشه و این یعنی مرگ برای یه آدم پرتلاش !
نمونه هاشو تو اطرافیانمون زیاد شنیدیم که طرف خیلی درس خونده اما تو کنکور سر کوچیک ترین چیزا مثل بد شدن یهویی حالش سر جلسه ، پشت پا میزنه به کنکورش و ....
و این یعنی آمادگی ذهن خیلی مهم تر از تلاش کردنه و این موضوع توسط خیلی از مشاورای کنکور تایید شده...
پس اول باور کنیم میتونیم ، بعد شروع کنیم به تلاش کردن .
هر چند کار خیلی سختیه ولی نشدنی هم نیست! حتی اگه شده به صورت تصنعی برای شروع و روی روال افتادن این کار به خودتون بگین که "من میتونم " و جالبه بدونید مغز ما انسان ها فرق شوخی و جدی رو نمیدونه و با "من میتونم" گفتناتون یجورایی انگیزه میگیره و انرژی بیشتری برای تلاش کردن و درس خوندنتون آزاد میکنه ...
امتحان کنید حتما این کارو و نتیجشو در اینده توی درس خوندن و رشد ترازاتون مشاهده کنید .

بالا