بهترین سریال تاریخ از نظر شما


  • رای‌دهندگان
    19

مهدی83

mahdi83
ارسال‌ها
22
امتیاز
55
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
موضوع که مشخصه. انتخاب بهترین سریال تاریخ از نظر شما. سعی کردم تا حد ممکن بهترین گزینه ها رو برا نظرسنجی بزارم. به خاطر محدودیت تو تعداد گزینه های نظرسنجی خیلی از سریالا رو نتونستم بزارم و خیلیم جاشون خالیه. سریالایی مثل دکستر ، دارک، پیکی بلایندرز ،فارگو، بلک میرور و...
به همین خاطر اگه جوابتون به سوال نظرسنجی سریالیه غیر از گزینه ها تو نظرسنجی ،میتونین اون سریال رو تو بخش کامنای همین تاپیک معرفی کنید. تا اگه من یا خیلیایه دیگه ندیدیم بریم اون سریال رو ببینیم. ولی من اینجا فقط سریال های تو نظرسنجی رو معرفی می کنم تا اگه کسی ندیده بره ببینه.

breaking bad: شاید اگر به شما بگویند که یک معلم شیمی زحمتکش و شرافتمند، در طی چند ماه به یکی از بزرگترین مافیاهای موادمخدر (با اسم مستعار هایزنبرگ)تبدیل می شود، باور نمی کنید. اما وینس گیلیگان و تیمش آنقدر این تغییر شخصیت را به خوبی به تصویر کشیده اند که می توان بریکینگ بد را یکی از بهترین سریال های تاریخ نامید. داستان سریال درباره ولتر وایت یک معلم شیمی دبیرستان است. شرایط زندگی او زیاد جالب نیست. با وجود سواد بالایش در شیمی در یک دبیرستان درس می دهد که اغلب دانش آموزانش به شیمی اهمیتی نمی دهند. زنش باردار است و پسرش هم به فیزیوتراپی نیاز دارد. به تازگی فهمیده است که سرطان ریه دارد. به همین دلیل تصمیم می گیرد که از آخرین تیر ترکشش استفاده کند. شیمی؛ او با مهارت زیادش در شیمی مت آمفتامینی را تولید می کند که کیفیتش بی نظیر است و....

better call saul: اسپین اف بریکینگ بد. شاید در اوایل که ساخت این مجموعه کلید خورد خیلی ها فکر کردند که این سریال هم مانند بسیاری از اسپین اف های دیگر فقط برای درآمد زایی و استفاده از نام هایزنبرگ است و کیفیت سریال قابل قیاس با سریال اصلی نیست. اما پیتر گلد و وینس گیلیلگان در همان فصل اول ثابت کردند که این شایعات پوچ و بی معنی است. به طوری که به شنیدن این جمله از طرفداران دنیای بریکینگ بد عادت کرده ایم: دیدن بتر کال سال را به دیدن بریکینگ بد ترجیح می دهم. داستان سریال از سال 2002 یعنی شش سال قبل از ظهور هایزنبرگ است. داستان اصلی سریال درباره تغییر جیمی مک گیل وکیل سختکوش و درستکاری است که گاهی اوقات از گول زدن دیگران لذت می برد. اما اتفاقاتی می افتد که او از وکیلی پرتلاش و درستکار به ساول گودمن تبدیل می شود.کسی آنقدر با خلافکارهای ریز و درشت کار کرده که کم کم تبدیل به یکی از خود آنان شده است.

the sopranos: بدون شک می توان سوپرانوز را انقلابی ترین سریال تاریخ تلویزیون نامید. فقط کیفیت سریال های قبل سوپرانوز را با سریال های بعد سوپرانوز مقایسه کنید تا منظورم تا بهتر درک کنید. می توانم بگویم اگر سوپرانوز ساخته نمی شد خیلی از سریال های امروزی را به این حد باکیفیت نمی دیدیم. خیلی ها قبل از پخش سریال با ساخت آن موافق نبودند. زیرا در آن سال ژانر گانگستری در حال منسوخ شدن بود. اما فصل 1 و به خصوص فصل 2 سریال ثابت کرد که سوپرانوز می تواند به یکی از بهترین سریال های تاریخ تبدیل شود و همین طور هم شد. داستان سریال درباره آنتونی سوپرانو یکی از سرکرده های اصلی مافیا در نیوجرسی است. تونی با اتفاقات متفاوتی هم در فضای بیرون خانه و هم در درون خانه مواجه است که همین امر باعث شد که سوپرانوز به یکی از موفق ترین سریال های تاریخ تبدیل شود تا به یک سریال کلیشه ای مافیایی که در آن شخصیت اصلی هیچ مشکلی ندارد. نه، در همان قسمت اول تونی دچار حمله عصبی می شود، با زنش دعوا می کند ،کارش به روانشناس می کشد و...

game of thrones: شاید اگر کیفیت چهار فصل دوم گیم اف ترونز در حد چهار فصل اول سریال بود، این همه بحث راجع به انتخاب بهترین سریال تاریخ نبود و اغلب بینندگان با قاطعیت می گفتند گیم اف ترونز. اما فصل آخر آنقدر بد بود که نمی توان گیم اف ترونز را بی چون و چرا بهترین سریال تاریخ دانست. داستان سریال درباره هفت فرمانروایی است که برای به دست آوردن سرزمین افسانه ای وستروس با یکدیگر می جنگند.

the loftovers: بازماندگان از آن دست سریال هایی نیست که بتوان با یک بار دیدن آن را فهمید. نه،باید فکر کنید و خودتان به بعضی از سوالات پاسخ دهید. بازماندگان هیچوقت به آن محبوبیتی که لیاقتش را داشت نرسید. سریالی که به جرئت می توانم بگویم که در بعضی از پارامترها از تمام سریال های لیست بالاتر است اما حیف که به این سریال به قدر کافی توجه نشد. داستان سریال: تصور کنید در میانه های یک روز عادی هستید. سر کار رفتید، در پاساژ مشغول خرید هستید. در خانه خود، ماشین، هواپیما یا هر وسیله نقلیه دیگری نشسته اید ناگهان 2 درصد از جمعیت مردم جهان از روی زمین ناپدید میشوند. نه بخاطر حادثه ای طبیعی. نه حمله تروریستی. نه کُشتاری و نه چیز دیگری. فقط فضای خالی از انسانهایی باقی میماند که تا لحظاتی پیش وجود داشتند اما حالا دیگر نیستند. از سلبرتی و رهبران سیاسی گرفته تا رهبران دینی، همسایه شما، پدرتان، فرزندتان. هیچکس دلیل آنرا نمیداند. چگونه خود را با شرایط جدید وفق میدهید؟ به چه آدمی تبدیل خواهید شد؟ حالا 3 سال از آن واقعه Rapture مانند گذشته (در فرهنگ مسیحی اعتقاد بر این‌است که در آخرالزمان گروهی از مردم که معتقد به مسیح هستند ناگهان ناپدید شده و به دیدار خداوند رفته و راهی بهشت میشوند. انسانهای باقی مانده بروی زمین یک سال دچار انواع و اقسام بلایای طبیعی میشوند. پس از یکسال کُفاری که همچنان زنده مانده اند راهی جهنم میگردند. ) مردم شهر "میپل تاون" نیویورک همچنان درگیر آن هستند که بدانند چه بلایی سر عزیزانشان آمده. برخی از آنها خانه و کاشانه خود را رها کرده و به فرقه ای بنام "بازماندگان گناهکار" پیوسته اند. فرقه ای که اعضایش باید روزه سکوت بگیرند، لباسهای سفید بر تن کنند، هنگام حضور در محیط عمومی سیگار بکشند . وظیفه اصلی اعضای گروه یک چیز است: " نظاره کردن مردمانی که عضو گروه نیستند و انتظار برای پایان دنیا! "

the wire: شنود به همراه سوپرانوز دوران طلایی تلویزیون را آغاز کردند.شنود سریالی بسیار تلخ است. فصل اول سریال ماجرای تلاش نه چندان موفق پلیس بالتیمور برای سرکوبی یک باند قاچاق مواد مخدر در غرب این شهر را روایت می کند که، به استثنای وکیل سفید پوست یهودی باند، تماما به وسیله ی سیاهان اداره میشود و جامعه هدفش هم جامعه سیاهپوست ساکن بالتیمور است.

lost: سریالی بسیار محبوب که در هر اپیزود شما را شگفت زده و بعضی اوقات می ترساند. نبوغ نویسنگان سریال بسیار بالاست. داستان سریال درباره سقوط یک هواپیمای مسافربری را روایت می‌کند که در جزیره‌ای مرموز باید برای بقای خود بجنگند. داستان سریال لاست عموما در داخل این جزیره می‌گذرد و روایت آن همراه با فلش‌بک‌ها (ارجاع به گذشته) و فلش‌فوروادهایی (ارجاع به آینده) درباره شخصیت‌های اصلی سریال است.

house of cards: سریالی کم نظیر که متاسفانه فصل آخرش به دلیل حواشی مربوط به کوین اسپیسی خراب شد.(کوین اسپیسی متهم به تجاوز جنسی شد و به دلیل حواشی زیاد در فصل آخر ،کاراکتر او از سریال حذف شد.)داستان سریال درباره جایگاه پست و مقام در کشور است. داستان شهوت و قدرت طلبی مردی را نشان می دهد که می خواهد تمام امور مربوط به کشور را در دست بگیرد. کسی که در سریال از او به عنوان مرد بد ذات و شیطان صفت و قدرت طلب یاد می شود.

Mr. robot: در یک کلام، فوق العاده. در نگاه اول داستان سریال شاید درباره‌ی هکری ماهر به اسم الیوت باشد که به گروهی خرابکار برای نابودی کمپانی‌های بزرگ فاسد می‌پیوندد. اما برگ‌برنده‌ی سریال این بود که برای بررسی کاراکترهایش وقت صرف می‌کرد و سعی می‌کرد در روایت داستانش وارد راه‌های تاریک و سوال‌برانگیزی شود. همین باعث شد تا در طول سریال هیچ‌وقت مطمئن نباشیم با چه کسی طرف هستیم یا فلانی برای چه کسی کار می‌کند. این سریال همچنین تصویر شدیدا واقع‌گرایانه‌ای را از دنیای زیرزمینی هکرها به نمایش می‌گذارد. متاسفانه این سریال به همراه بازماندگان و بهتره با سال تماس بگیری جزو سریال هایی هستند که هیچگاه به آن محبوبیتی که لیاقتش را داشتند، نرسیدند.

hannibal: اگر فکر می کنید،کسی که با یک تفنگ فرد دیگری را می کشد را می توان قاتل نامید، پس سخت در اشتباهید! «هانیبال» استانداردهای یک قاتل را چندین درجه ارتقا داده است. «هانیبال» که نقش پیش‌درآمد رمان‌های توماس هریس را داشت، مخلوق مشهور این نویسنده را در جایگاه یک روانکاوِ باهوش در استخدام اف‌بی‌آی پیدا می‌کند؛ شغل او کمک کردن به کاراگاه بااستعدادی به اسم ویلیام گراهام است که با قابلیت آزاردهنده‌اش که او را قادر به دیدنِ درونِ ذهنِ قاتل‌های سریالی می‌کند دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ در حالی بخش‌های قابل‌توجه‌ای از این سریال خودش را در قالبِ کابوس‌های ویلیام گراهام ارائه می‌کنند که خودِ سریال حتی در بیدارترین و سرحال‌ترین لحظاتش هم شناور در اعماقِ رویایی غلیظ احساس می‌شود. واقعا هم سریالی مثل «هانیبال» فقط در رویا امکان‌پذیر است. بالاخره بزرگ‌ترین سوالی که هنوز طرفداران از فراهم کردنِ پاسخِ متقاعدکننده‌ای برای آن مانده‌اند این است که چطور سریالی این‌قدر خون‌آلود و این‌قدر عجیب توانست سه فصل روی یک شبکه‌ی غیرکابلی دوام بیاورد؟ گرچه چیزی که کمبودش در دهه‌ی اخیرِ تلویزیون احساس نمی‌شد، قاتل‌های سریالی بود، اما فرم داستانگویی و بصری «هانیبال» به‌گونه‌ای بیگانه و درگیرکننده بود که این سریال بعضی‌وقت‌ها بیش از یک تریلر جنایی آشنای دیگر، همچون یک علمی‌تخیلی انتزاعی به نظر می‌رسید. سؤال بهتر این است که چطور درحالی‌که هانیبالِ لکتر ایده‌آلی در قالبِ بازی آنتونی هاپکیینز در «سکوت بره‌ها» در ذهنِ فرهنگ‌عامه وجود دارد، چنین سریالی به دیده شدن امیدوار بود؟ اما با این وجود برایان فولر به‌طرز جسورانه‌ای کاری کرد تا نسخه‌‌ی مدز میکلسن شانه به شانه‌ی رمان‌ها و اقتباس‌های قبلی بیاستد. «هانیبال» به خاطر چیزهای مختلفی محبوب است؛ از به تصویر کشیدنِ خشونت بی پراوایانه اش،که به یک اندازه زیبا و پریشان‌کننده بودند تا ساندترک‌های کلاسیک و موسیقی نوآورانه‌اش.
 

مهدی83

mahdi83
ارسال‌ها
22
امتیاز
55
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
آقا یعنی چی؟
چرا Chernobyl و Dark و ریک اند مورتی و فرندز و ... نیستن توی گزینه ها؟ :))
بیشتر از 10 تا گزینه نمی شد گذاشت وگر نه میخاستم خیلی سریالای دیگرو هم بذارم مخصوصا شاهکار دارک(کسی هست فصل 3 رو کامل فهمیده باشه من کلا مغزم کتلت شد تو فصل 3)
 

MmmSampadi

کاربر حرفه‌ای
ارسال‌ها
377
امتیاز
1,219
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
سریال شرلوک از شاهکار ها بود ....
وایکینگ ها با این همه نقد مثبت ....
کجان اینا
 

مهدی83

mahdi83
ارسال‌ها
22
امتیاز
55
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
سریال شرلوک از شاهکار ها بود ....
وایکینگ ها با این همه نقد مثبت ....
کجان اینا
با شرلوک موافقم می تونست تو این لیست باشه ولی از ده تا گزینه بیشتر نمیشد گذاشت.
ولی با وایکینگز خیلی مخالفم اولا که تو imdb نمره زیاد تاپی نداره(8.5 نمره خیلی بالایی نیست) در مورد اینکه میگی نقدهای مثبتی داشته درسته ولی نه در حدی بشه جز تاپ10 قرار داد. اتفاقا چند وقت پیش به مناسبت اتمام دهه میلادی متاکریتیک(بر اساس میانگین نمره منتقدین) یه مقاله داد بیرون که سریالای دهه گذشته رو رتبه بندی کرده بود. وایکینگر حتی تو 30 تای اول هم نبود. منبع https://www.zoomg.ir/2020/2/18/313270/top-tv-shows-decade-metacritic/
شرلوک هم همینطور
 
بالا