• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کدبانو های سمپادیا

• شروع کننده موضوع

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام به همه.
اگر صحبتی، تجربه ای، خاطره ای، پیشنهادی چیزی در مورد کمک در کار های اداره مکان زندگی یا سفره یا ظرف شستن یا هر چیزی مرتبط با این عناوین دارین بگید.
اگر چیزی در این مورد ندارید هم همین که چیزی در این مورد ندارید رو بگید شاید دوستان کمک کنند. :)

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
به نام خدا:-"
اگه از ظرف شستن بدتون میاد وقتی ظرفا جمع شد ( یا جمع کردید ) سریع برید سفره پاک کن رو بیارید و بچسبید به سفره (((((((=

• شروع کننده موضوع

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
اگر در حد صفر یا حتی زیر صفر کار خونه بلدید بهترین کاری که می تونید انجام بدید حمل و نقل (ظروف به سفره یا بالعکس، رانندگی، کنترل تلویزیون، کیف و چمدان و ...) هستش. شک نکنید.

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
سیب زمینی میتونی ی طرفه ش نپزه و بقیه ش بپزه قابلمه بزرگ بردارید :))
پ. ن:فهمیدید سیب نیم پختا خوردم یا بیشتر توضیح بدم-_-

zeinab_s

مُفرَد مُونّث
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
برای اینکه آینه حموم بخار نگیره با صابون خوب کف کفی کنید بعد آب گرم بریزید روش تا صابونش پاک شه ^_^

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
به نظرتون وقتی یکی داره کار خونه انجام میده اینکه بریم پیشش به اون آدم حس تو دست و پا بودن نمیده؟
راستش من مثلا وقتی مامانم - یا هر کس دیگه ای- داره تو آشپزخونه کاری میکنه سعی میکنم اصلا وارد آشپزخونه نشم چون حس میکنم تو دست و پام بعد همه میگن چرا کمک نمیکنی؟
آخه خودم بدم میاد کسی در حوالی جایی که کار میکنم باشم. هی میخوام این ور اون ور با سرعت برم و اگه کسی اونجاها باشه خب نمیشه خیلی سریع حرکت کرد. کسی تجربه مشابه داره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
اگه سالاد ماکارونی یا سالاد اولویه درست میکنید قبل سرو غذا بذارین دو روز بمونه تو یخچال ، یخچال حکم شعله گاز رو برای غذا های سرد داره هر چی بیشتر بمونه سس بیشتر به خوردش میره

• شروع کننده موضوع

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
به نظرتون وقتی یکی داره کار خونه انجام میده اینکه بریم پیشش به اون آدم حس تو دست و پا بودن نمیده؟
راستش من مثلا وقتی مامانم - یا هر کس دیگه ای- داره تو آشپزخونه کاری میکنه سعی میکنم اصلا وارد آشپزخونه نشم چون حس میکنم تو دست و پام بعد همه میگن چرا کمک نمیکنی؟
آخه خودم بدم میاد کسی در حوالی جایی که کار میکنم باشم. هی میخوام این ور اون ور با سرعت برم و اگه کسی اونجاها باشه خب نمیشه خیلی سریع حرکت کرد. کسی تجربه مشابه داره؟
خب از این سرعت می تونی برای کمک استفاده کنی.
منم که اطرافیان میگن خیلی آرومم ترجیح میدم اگه دارم کار می کنم کسی کمکم نکنه ولی همه مثل ما نیستن.
می تونی هر چند دقیقه یه بار بپرسی کسی کمک می خواد یا نه. این جوری مشکل تو دست و پا بودن و کمک نکردن حل میشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نزدیکا بجنورد
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
اگ دیدید غذاتون شور شده یه سیب زمینی رو ورق ورق کنید بندازید توش و در آخر برشون دارید

یه تیز هوش

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دوره اول
شهر
کاشمر
سال فارغ التحصیلی
1403
اگه برنجتون بوی سوختنی گرفته یه تیکه نان بزارید روش و چندقطره آب روی نون بپاشید آخر سر هم برش دارید

یه تیز هوش

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دوره اول
شهر
کاشمر
سال فارغ التحصیلی
1403
اگر بعد از خوردن غذا دهنتون بوی سیر یا پیاز گرفت یک نخود خشک رو در دهنتون بزارید و بمکید بوی دهنتون از بین می ره

ای فر

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همینجا
سال فارغ التحصیلی
1398
اگه سالاد ماکارونی یا سالاد اولویه درست میکنید قبل سرو غذا بذارین دو روز بمونه تو یخچال ، یخچال حکم شعله گاز رو برای غذا های سرد داره هر چی بیشتر بمونه سس بیشتر به خوردش میره
دوروز ؟؟؟؟؟؟؟؟ @-)اصن میشه دو روز سالاد ماکارونی رو تو یخچال دید و بهش دست نزد ؟
وقتی میخواین سیب زمینی سرخ کنین قبلش توی آب نمک بخوابونیدش و روش یخ بزارین در غیر این صورت سیب زمینیتون به کف ماهیتابه میچسبه و گند میزنه به کارتون
اگه روغن و ماهیتابه خوب داغ بشن و سیب رمینی هاتون هم خیس نباشن ... دیگه نمیچسبه (البته به شرط کم و زیاد کردن به موقع شعله ...)

همیشه همیشه همیشه حواستون به وسایل داغ اللخصوص مایعات داغ باشه .... سوختگی بد دردیه :/

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
هیچ وقت به شیر روی گاز اعتماد نکنید...
تا روتو برگردانی بهت خیانت میکنه...
................................
آقا این مایع کوکو رو هم اگر خواستید یک تکه ای دربیارید(به فرم ماهیتابه)حتما مطمئن شید که فقط به اندازه ی یک لایه ی نازک مایع دارید...
در غیر این صورت تکه تکه( کتلت طور) رو گاز بزارید .
و البته مایع رو هم خوب هم بزنید که پف کنه...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نزدیکا بجنورد
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
برای این ک بخواید برنجتون کشیده و خوشگل و اینا شه
موقعی ک برنجو ریخیتید توی آب جوش ک بپزه وقتی جوش اومد توش یه کاسه آب سرد بریزید و بزارید دوباره ب جوش بیاد و ادامه مراحل :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
اگه میخواید مرغ و جوجه کباب و اینا رو طعم دار کنید یکی از روشا استفاده از دوغه ، پس یه مقدار از دوغ رو با کمی آب میکس کنید و در ظرف مرغ بریزید بذارید به خوردش بره عالی میشه

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
اگه داشتید چیزی رو سرخ میکردید و بعد یکم سوخت به خانوادتون بگید خواستم برشته درست کنم:rolleyes::D:))
توی املتاتون گوجه قالب کار باشه و یکم هم توش فلفل دلمه ای بریزد و زرده و سفیده تخم مرغ و هم خوب مخلوط کنید

آخرین ویرایش:

آرتمیس

...Tired
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1403
اگه اصلا حال و حوصله ظرف شستن ندارید , موقع شستن هنذفری بذارید آهنگ گوش کنید
یه بار امتحان کنید خیلی حال میده :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
اگه اصلا حال و حوصله ظرف شستن ندارید , موقع شستن هنذفری بذارید آهنگ گوش کنید
یه بار امتحان کنید خیلی حال میده :-"

اصلا بدون هدفون مگه میشه ظرف شست؟:))

منم سالاد ماکارونی و الویه رو حداقل 2 ساعت میزارم یخچال لامصب خنکش خیلی عالی میشه <o>

خب بعضی نکات مامان آموز من :))

لیمو رو قبل اضافه کردن به غذا با آب بجوشونید

رب رو یه تفت کوچیک بدین ( خام تو غذا نریزین بهتره )

گوشت گاو یا گوسفند باید حتما در اخر نمک بزنین وگرنه نمیپزه ولی گوشت مرغ اول نمک بزنین خوشمزه تر میشه

پیاز داغ قیمه حتما باید خوب خوب طلایی بشه اگه یه ذره هم زنده بمونه گند میزنه به مزه ی خورشتتون

فعلا اینا یادمه :)

بالا