• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چطور بدون مشاور موفق بشم؟

• شروع کننده موضوع

fatouli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
م
سال فارغ التحصیلی
2
وقتی پول نداری مشاورِ خوب برداری
خودتم بلد نیستی
گیر کردی... یه عده هم هستن متفرقه ک کمک کنن ولی بازم پولین!!
سرِ جمع، چیکار باید کنی؟
کنکور الان برا ما یه چالشه ولی برا یه عده منبع درآمد، بسیار زیاد دغل بازی توشه و هیچ استانداردی نداره و واسه رد کردنشم مجبوری بری تو این داستانا!
پیشنهاد شما چیه؟
اینم یه آغوشِ باز>:D<

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
من آزمونای مختلفی رو دادم که اکثر هم دوره ای هام واسش کلاس رفتن و مشاور و هزار تا چیز گرفتن ولی من در اکثر مواقع بدون یک قرون خرج توش موفق شدم حتی موفق تر از خیلی هاشون که خیلی پول خرج کرده بودن.
تکنیکم هم این بوده که خودم گشتم و گشتم و گشتم و ذره ذره از این ور و اون ور اطلاعات جمع کردم تا یاد گرفتم. البته این مرحله یاد گرفتن واقعا راحت و شیرین بوده. اون قدرام زمان بر نیست.
اینکه میگی خودت بلد نیستی خب با یک ذره گشتن و سرچ کردن و فکر کردن و پرس و جو کردن از این و اون یاد میگیری. و نکتش اینه که چون خودت یاد گرفتی خیلی بهتر میتونی عمل کنی نسبت به اونی که بهش دیکته میشه.
واسه کنکور که این همه منبع رایگان ریخته. و البته فقط کافیه برنامه ریزی کنی و درس بخونی و تست بزنی و مثلا با برنامه قلمچی پیش بری. اگه پول نداری بری قلمچی ثبت نام کنی هم میتونی برنامش رو از یکی از دوستات بگیری و طبق اون پیش بری

• شروع کننده موضوع

fatouli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
م
سال فارغ التحصیلی
2
من آزمونای مختلفی رو دادم که اکثر هم دوره ای هام واسش کلاس رفتن و مشاور و هزار تا چیز گرفتن ولی من در اکثر مواقع بدون یک قرون خرج توش موفق شدم حتی موفق تر از خیلی هاشون که خیلی پول خرج کرده بودن
. تکنیکم هم این بوده که خودم گشتم و گشتم و گشتم و ذره ذره از این ور و اون ور اطلاعات جمع کردم تا یاد گرفتم.
اینکه میگی خودت بلد نیستی خب با یک ذره گشتن و سرچ کردن و فکر کردن و پرس و جو کردن از این و اون یاد میگیری. و نکتش اینه که چون خودت یاد گرفتی خیلی بهتر میتونی عمل کنی نسبت به اونی که بهش دیکته میشه.
واسه کنکور که این همه منبع رایگان ریخته. و البته فقط کافیه برنامه ریزی کنی و درس بخونی و تست بزنی و مثلا با برنامه قلمچی پیش بری. اگه پول نداری بری قلمچی ثبت نام کنی هم میتونی برنامش رو از یکی از دوستات بگیری و طبق اون پیش بری
درست میگی
تعدد آرا بالاس، شک میکنه آدم
آرزوم بود یه برنامه دوزاری داشتم ولی بهش ایمان داشتم... چجوری اطمینان کردی و نذاشتی فکرِ باقیِ ایده ها جلوتو بگیرن..
من همش حس میکنم یه فرمول خاصی هس!! هی شک میکنم ب دانسته هام

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
درست میگی
تعدد آرا بالاس، شک میکنه آدم
آرزوم بود یه برنامه دوزاری داشتم ولی بهش ایمان داشتم... چجوری اطمینان کردی و نذاشتی فکرِ باقیِ ایده ها جلوتو بگیرن..
من همش حس میکنم یه فرمول خاصی هس!! هی شک میکنم ب دانسته هام

نه هیچ فرمول خاصی نیست. آره وقتی آدم بقیه رو میبینه که میرن کلاس و مشاور ممکنه اعتماد به نفسش پایین بیاد و فک کنه اونا یه چیزی دارن که من ندارم ولی اگه دقیق تر فکر کنی میبینی این صرفا از روی تنبلی هست. وگرنه این همه آدم موفق در طول تاریخ کنکور بودن که نه تنها کلاس و مشاور نداشتن بلکه فاصله افتاده بوده بین مدرسه و کنکور یا کار میکردن زندگی سختی تو روستا داشتن و ...
اگه رفتی و تلاشت رو کردی و از همین منابع رایگان استفاده کردی ولی نتیجه بد گرفتی اون وقت به دانسته هات شک کن
هرموردی که به مشکل خوردی همون کلمه رو تو گوگل بنویس و راه حلش رو سرچ کن. گوگل بهترین کمک رو میتونه بهت بکنه

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
خب هستن مشاور هایی که رایگانن و رتبن و خیلیم مشتین و صرفا بخاطر رتبه بودنشون مشاور نشدن و بعدا رفتن درسشم خوندن
خب میشه سوالاتون رو ازشون بپرسید
درسته اینام ساعتی سیصد تومن میگیرن اما میشه از لایوها و اینکه پرسش جواب میدن خیلیییی کمک گرفت
و اینکه یکسری ویدئو هم دارن که توش انگار همه سوالای اول راهو جواب میدن و خیلی کارت راه میوفته
من بشخصه تابحال پول مشاوره بهشون پرداخت نکردم و همیشههه لحاظ کردن کسایی رو که وضع مالی متوسط و پایینی دارن یا کسی مثل من که خودش هزینه کاراشو پرداخت میکنه
کلا خیلی خفنن
خواستی پ.خ بده و بهت بدم آیدی شونو
فقط یا تل باید داشته باشی یا اینستا

• شروع کننده موضوع

fatouli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
م
سال فارغ التحصیلی
2
یکم توی دنیای واقعی بگرد حتما یه رتبه برتر پیدا می کنی که کمکت کنه
شرایطتتو براش بگو و ازش برای برنامه ریزی کمک بخواه
توی مدرسه ما رتبه برترای سال قبل به دانش آموزای سال بعد کمک می کنن
میشه اینجوری؟
راه بیوفتم شرایط مسخره مو جار بزنم!!

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
طبق اصل «بهترین مشاور خودتی» :
پادکست مشاوره گوش بده ، یاد میگیری خودت چطور برنامه ریزی کنی و کار دستت میاد
علیرضا افشار خوبه ، کانال و پیج داره.
و اینکه فکر نکن اونی که مشاور گرفته خیلی ازت جلو افتاده و این حرفا...
همه چی بستگی به نظم و اراده خود دانش آموز داره ، نه اینکه مشاور و معلم خصوصی داشته باشی

( اسم تاپیک رو هم یه چیز مناسب بزار )

• شروع کننده موضوع

fatouli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
م
سال فارغ التحصیلی
2
طبق اصل «بهترین مشاور خودتی» :
پادکست مشاوره گوش بده ، یاد میگیری خودت چطور برنامه ریزی کنی و کار دستت میاد
علیرضا افشار خوبه ، کانال و پیج داره.
و اینکه فکر نکن اونی که مشاور گرفته خیلی ازت جلو افتاده و این حرفا...
همه چی بستگی به نظم و اراده خود دانش آموز داره ، نه اینکه مشاور و معلم خصوصی داشته باشی

( اسم تاپیک رو هم یه چیز مناسب بزار )
اوکی مرسی.. آشنایی دارم باهاش

(تاپیک کنجکاوی برانگیزه)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
امممم خب من طی آزمونو خطاهای زیادی(از پایه دهم) در نهایت دی ماه پایه یازدهم روش مطالعم رو یافتم.
الان ولی دیگ کلا روشم رو به هیچ وجهی تغییرش نمیدم.
خیلی حسه خوبیه،اعتماد به نفس میگیری،و چون برنامه رو خودت تنظیم کردی کسی رو نمیتونی مقصر کنهی یا تشویق کنی جز خودت.

• شروع کننده موضوع

fatouli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
م
سال فارغ التحصیلی
2
امممم خب من طی آزمونو خطاهای زیادی(از پایه دهم) در نهایت دی ماه پایه یازدهم روش مطالعم رو یافتم.
الان ولی دیگ کلا روشم رو به هیچ وجهی تغییرش نمیدم.
خیلی حسه خوبیه،اعتماد به نفس میگیری،و چون برنامه رو خودت تنظیم کردی کسی رو نمیتونی مقصر کنهی یا تشویق کنی جز خودت.
تبریک میگم واقعا...
موفق باشی
باشد ک منم ب چنین توفیقی دستیابم!

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
حالا مگه لازمه مشاور باشه؟ :-??
بهتر نیست خودمون مطالعه کنیم درموردش ؟
کلی ویدیو خیلی خوب تو یوتیوب هست که میتوه کمک کنه.
هزینش زیاده نمیصرفه بصورت مداوم مشاور داشتن
بعدشم ادم نمیتونه همیشه مشاور داشته باشه که.

• شروع کننده موضوع

fatouli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
م
سال فارغ التحصیلی
2
حالا مگه لازمه مشاور باشه؟ :-??
بهتر نیست خودمون مطالعه کنیم درموردش ؟
کلی ویدیو خیلی خوب تو یوتیوب هست که میتوه کمک کنه.
هزینش زیاده نمیصرفه بصورت مداوم مشاور داشتن
بعدشم ادم نمیتونه همیشه مشاور داشته باشه که.
منم اولش اینجوری فک میکردم، ولی یه گره‌هایی ایجار میشه ک حتما باید کمک حرفه‌ای بگیری، یا بیخیالش شی ب راه خودت ادامه بدی ببینی نتیجه چی میشه...
ب هر صورت یا با مشاور یا اطلاعاتی ک خودت کسب کردی، نیازه ک کمک حرفه‌ای بگیری در این راستا
(حداقل من ک اینجوری حس کردم)

• شروع کننده موضوع

fatouli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
م
سال فارغ التحصیلی
2
خب هستن مشاور هایی که رایگانن و رتبن و خیلیم مشتین و صرفا بخاطر رتبه بودنشون مشاور نشدن و بعدا رفتن درسشم خوندن
درسته اینام ساعتی سیصد تومن میگیرن اما میشه از لایوها و اینکه پرسش جواب میدن خیلیییی کمک گرفت
و اینکه یکسری ویدئو هم دارن که توش انگار همه سوالای اول راهو جواب میدن و خیلی کارت راه میوفته
من بشخصه تابحال پول مشاوره بهشون پرداخت نکردم و همیشههه لحاظ کردن کسایی رو که وضع مالی متوسط و پایینی دارن یا کسی مثل من که خودش هزینه کاراشو پرداخت میکنه
کلا خیلی خفنن
مرسی
هیچ گزینه‌ای وجود نداره برای ارسال پیام ب شما!
فک کردم با فالو کردن حل شه، نشد
وات شود آی دو؟

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی

مهندس مرضی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
کلا خیلی خفنن

آیدیشونو توی پیام خصوصی میشه بدین؟؟
کلا خیلی خفنن

ببخشید میشه آیدیشونو برای منم بفرستید؟؟ گزینه ی پیام خصوصی ندارید

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
وقتی پول نداری مشاورِ خوب برداری
خودتم بلد نیستی
گیر کردی... یه عده هم هستن متفرقه ک کمک کنن ولی بازم پولین!!
سرِ جمع، چیکار باید کنی؟
کنکور الان برا ما یه چالشه ولی برا یه عده منبع درآمد، بسیار زیاد دغل بازی توشه و هیچ استانداردی نداره و واسه رد کردنشم مجبوری بری تو این داستانا!
پیشنهاد شما چیه؟
اینم یه آغوشِ باز>:D<
سلام.
ببین مشاور فقط کاتالیزگر که به تلاشت نظم و استمرار میده،و خب اگه نمیتونی مشاور داشته باشی خودت باید جورِ اینا رو بکشی،یعنی چی؟
یعنی اگه میبینی آدم بی اراده ای هستی،زود جا میزنی و اینا،بگرد با چندنفر مچ شو و با اونا چالش درسی بزار.
اگه مشکلت مطالب مشاوره ایه که یه عالمه کانال و سایت و ویس هست که کمکت میکنه.
اگرم مشکل برنامه ست که خب :
برنامه ای که خودت بنویسی واقعا بهتره
واسه برنامه نوشتن فقط باید شروع کنی به نوشتن!(یعنی هی نگی خب الان این اشتباه ست و اینا بلکه بازخوردی که از نتیجه ی ازمونات و .. میگیری نشون میده که برنامه ت چه نواقصی داره و تو به مرور حلشون میکنی و کم کم مهارت درست برنامه نوشتن رو پیدا میکنی)
حالا یه نکته:
تو واقعا مشاور رو واسه پیشرفت میخوای یا صرفا مشاور داشتن؟(=چون همه دارن لابد منم باید داشته باشم؟)
اگرم واسه برنامه نویسی نیاز به کمک داشتی پ.خ بده تا چنتا مطلب بهت بفرستم.
(نزار عوامل بیرونی مانع رسیدن به هدفت بشه،راهشو پیدا کن مثل همه ی آدمایی که تونستن)

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
فقط نکته ای که به نظرم مهمه تو تله بهترین نیفتید کارو سریعا شروع کنید ی بخشی از تواناییاتون تو درس خوندن مشخص میشه که میتونید براساس اون عمل کنید

Manamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
به نظر من تجربه ی بچه های قبلی رو توو همین سمپادیا بخون و توو یه دفترچه نوت بردار و اشتباهات اونا رو تکرار نکن . تماااام
اشتباهات مشترک بین کنکوری ها خیییییییییییییلی زیاده
این لینکی که گذاشتم برو و تجربه ی فرناز عزیز رو بخون عالیه
https://www.sampadia.com/forum/threads/113420/page-5

بالا