• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب فیلم برای تماشای گروهی شانزدهم

کدوم رو ببینیم؟

• رای‌دهندگان
    32
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
خب سلام
میخوایم دوباره تماشای گروهی فیلم راه بندازیم (در راستای به اوج برگردوندن و اینا)
فیلم انتخاب میشه، میبینیم و درموردش نظر میدیم.

من ترجیح دادم به جای نظرسنجی فیلم، اول نظرسنجی ژانر داشته باشیم تا مشارکت بیشتر باشه.
چند تا ژانر رو گذاشتم اگه باز پیشنهادی دارین بفرمایید :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان bnb
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1394
به نظر من به جای دیدن فیلم هایی که خودمون دوست داریم ببینیم، بریم از یه کار بلد سینما لیست پیشنهادی بگیریم و اونارو نگاه کنیم.

اکثر ما درکی از سینما نداریم و هر چی دستمون رسید نگاه میکنیم و صرفا و صرفا به سینما به چشم سرگرمی نگاه میکنیم. الان هم اگر یه فیلم خودمون انتخاب کنیم قطعا فقط در حد سرگرمی میمونه و چیز بیشتری توش نیست.

به نظر سینما از اون چیزاییه که ارزش داره بهش بیشتر به پردازیم و سینما رو نه صرفا برای سرگرمی، بلکه سینما رو برای سینما بخوایم. برای همین میتونیم از یه کاربلد لیست بگیریم و فیلم ببینیم و بعد ازش بپرسیم چرا این فیلم شاهکار محسوب میشه؟ چرا درکی از شاهکار بودن نداریم ما؟ چرا این فیلم های شاهکار ممکنه ما رو سرگرم نکنن و ما هیچ جذابیتی توشون نبینیم؟ فرم چیه؟ معیار فیلم خوب چیه؟ چرا فراستی به فیلمی که من خیلی باهاش حال میکنم گفته بی ارزش یا در بهترین حالت بهش نمره صفر داده؟ چرا فریاد ها و نجواها رو که دیدم حالت تهوع داشتم و هیچی نفهمیدم؟

و اگر هم نه که بریم همون فیلم عاشقانه نگاه کنیم ^^

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
بچه ها یه پیشنهاد برای پلتفرم فیلم دیدن هم که هم اشتیاقتون بیشتر شه و هم باهم ببینین:))
میتونین با برنامه‌ی syncplay همه با همدیگه فیلم ببینین که استفاده ازش خیلی راحته و چت هم میتونین بکنین حین فیلم دیدن.
همین دیگه:))

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
میخوام تبلیغ کنم برای گزینه ی کمدی
تصور بیشترمون نسبت به کمدی اینه که مثل فرندز باید قهقه بخندیم و سر تا سر فیلم با جک ها بمب بارون بشه.
شاید به همین خاطر کمدی رو یه چیز مبتذل و بی ارزش خطاب کنیم.
کمدی درست و حسابی ندیدیم ،
کمدی خوب اینه که واقعیت های دنیا رو به شکل انتقادی‌ مطرح کنه و شاید یه لبخندم گوشه لبمون بیاد
فارست گامپ و بیگ لبوفسکی جزو این دسته قرار میگیره.
زیاد تخصصی اهل سینما نیستم ولی فیلم های خوب و جالبی تو این ژانر هست که میتونیم ببینیم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
روانشناسانه چی .----.

• شروع کننده موضوع

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
به نظر من به جای دیدن فیلم هایی که خودمون دوست داریم ببینیم، بریم از یه کار بلد سینما لیست پیشنهادی بگیریم و اونارو نگاه کنیم.

اکثر ما درکی از سینما نداریم و هر چی دستمون رسید نگاه میکنیم و صرفا و صرفا به سینما به چشم سرگرمی نگاه میکنیم. الان هم اگر یه فیلم خودمون انتخاب کنیم قطعا فقط در حد سرگرمی میمونه و چیز بیشتری توش نیست.

به نظر سینما از اون چیزاییه که ارزش داره بهش بیشتر به پردازیم و سینما رو نه صرفا برای سرگرمی، بلکه سینما رو برای سینما بخوایم. برای همین میتونیم از یه کاربلد لیست بگیریم و فیلم ببینیم و بعد ازش بپرسیم چرا این فیلم شاهکار محسوب میشه؟ چرا درکی از شاهکار بودن نداریم ما؟ چرا این فیلم های شاهکار ممکنه ما رو سرگرم نکنن و ما هیچ جذابیتی توشون نبینیم؟ فرم چیه؟ معیار فیلم خوب چیه؟ چرا فراستی به فیلمی که من خیلی باهاش حال میکنم گفته بی ارزش یا در بهترین حالت بهش نمره صفر داده؟ چرا فریاد ها و نجواها رو که دیدم حالت تهوع داشتم و هیچی نفهمیدم؟

و اگر هم نه که بریم همون فیلم عاشقانه نگاه کنیم ^^

چرا نباید فیلمایی که دوس داریم رو ببینیم؟
چرا باید سرگرم شدن رو نادیده بگیریم؟
درک هرکس از یه مفهوم بسته به دید و درک اون شخصه.مگه میشه یه فیلم از نظر همه شاهکار باشه؟

حالا پیشنهاد؟ معیار فیلم خوب؟ منظور از کاربلد؟

• شروع کننده موضوع

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
آخرین ویرایش:

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
بچه ها یه پیشنهاد برای پلتفرم فیلم دیدن هم که هم اشتیاقتون بیشتر شه و هم باهم ببینین:))
میتونین با برنامه‌ی syncplay همه با همدیگه فیلم ببینین که استفاده ازش خیلی راحته و چت هم میتونین بکنین حین فیلم دیدن.
همین دیگه:))
خب ما هدفمون بیشتر شدن فعالیتمون تو سایته
فک کنم بهتر باشه هر بحث و نقدی راجع به فیلم هست تو سایت باشه

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
نام مرکز سمپاد
فرزانگان bnb
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1394
چرا نباید فیلمایی که دوس داریم رو ببینیم؟
نگفتم نباید فیلمی که دوست داریم رو ببینم، گفتم این بار به جای گزینه مد نظر خودمون گزینه مد نظر یه نفر که بیشتر از ما با سینما آشنا هست و حرفه ایه رو ببینیم. پس کشف سرزمین های جدید و رو به رو شدن با ناشناخته ها چی میشه؟

چرا باید سرگرم شدن رو نادیده بگیریم؟
اشتباه نکن. اگر سینما رو صرفا به برای سرگرمی ببینه آدم، خود سینما رو از دست داده. ولی اگر سینما رو برای سینما ببینیم در کنارش سرگرمی هم بدست میاد. حتی سرگرمی حاصل از دیدن فیلم پیشنهادی یه کاربلد و فهم سینما و اشنا شدن با ریزه کاری های سینما و اشنا شدن با فرم و اینکه فرم چگونه محتوا رو خلق میکنه و کلا از این دست چرت و پرتا؛ به مراتب میتونه سرگرمی عمیق تری باشه نسبت به سرگرمی ای که صرفا از دیدن یه فیلمی که تمام چهل هزار نفری که باهامون در ارتباطن بهمون معرفی کردن.

درک هرکس از یه مفهوم بسته به دید و درک اون شخصه.مگه میشه یه فیلم از نظر همه شاهکار باشه؟
همه چیز اینقدر سلیقه ای نیست. بلاخره تا یه مرحله ای معیار وجود داره. برای اینکه یه فیلم خوب باشه یا نه هم یه سری معیار تعریف شده، حداقل تا یه جایی این معیار ها وجود دارن و بعد از اون ماجرا سلیقه ای میشه. اتفاقا نکته حرف من اینه که بله یه فیلم نمیتونه از نظر همه شاهکار باشه، منِ مخاطب بیسواد سینما ممکنه فیلم اینسپشن نولان رو ببینم و جامه بدرم و کلی ذوق کنم و شاهکار بی همتا فرضش کنم، بعد با دو نفر که داخل سینما از من تجربه بیشتری دارن رو به رو بشم و ببینم فیلم رو اصلا در حد نقد کردن هم نمیدونن. و بعد همین دو نفر فیلم سرگیجه هیچکاک رو به عنوان شاهکار به من معرفی کنن و بعد من برم ببینمش و به حالت پوکر به تلویزیون خیره بشم. حرف من اینه که این بار به جای دیدن فیلمایی که از نظر خودمون خوبن، بریم فیلمایی رو که از نظر بقیه(مثلا یه نفر که اشنایی بیشتری با سینما اره) خوبن رو ببینیم. یا تجربه ی خوبی میشه یا تجربه ی بدی؛ که به هرحال جفتش تجربه ست.

پیشنهاد؟ معیار فیلم خوب؟ منظور از کاربلد؟
از @علیرضا ح. بپرسیم.

+ حالا نمیدونم یه کاربلد چی پیشنهاد میده، ولی قطعا همشون چیزای گند یا حوصله سر بر مثل سرگیجه نیست. مثلا یه فیلم ساده و دلنشین و سرگرم کننده مثل ریش قرمز یا ریچارد جول یا مغازه گوشه خیابان یا چه زندگی شگفت انگیزی یا فرد علیه فراری هم دیدم که از نظر اهل فن به عنوان فیلم خوب معرفی شده. بیشتر هدف از این پیشنهادم اینه که بعد هر فیلم اون کاربلد بهمون درمورد معیار فیلم سینمایی خوب توضیح بده که ایمانمون به سینما بیشتر بشه.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
من نمی‌فهمم فیلمو بدیم یکی دیگه معرفی کنه یکی دیگه هم نقد و تحلیل کنه برامون ما هم سر تکون بدیم خب پس این وسط کلمه‌ی "گروهی" چی میگه؟

سینما هم یه مدیوم هنری مثل کتابه تا حالا شده کتابو بریم از یه "کاربلد" بخوایم معرفی کنه؟ اگر قرار بر شاهکار دیدنه که خب فیلم شاهکار قطعی پیدا کردن دقیقا مثل کتاب شاهکار پیدا کردنه اونم مراجعه به کلاسیک‌هاست. کلاسیکا هم که مشخص هستن. حالا چرا باید حتما چیزی که می‌بینیم شاهکار باشه؟ چرا یه فیلمی انتخاب نکنیم که نه فقط پاپ کورنی بلاک باستر باشه و نه کلاسیک چند دهه پیش، یه فیلمی انتخاب کنیم هم تا حد زیادی جذاب باشه هم ظرافت‌ها و عمق‌هایی داشته باشه که راجع بهشونم بتونیم صحبت و مکالمه‌ هم بکنیم. الان نکته‌ی مهم اینجا ارتباط و مکالمه بین اعضای شرکت کنندست نه صرفا فیلم دیدن که حالا شاهکار باشه یا نباشه.

خب ما هدفمون بیشتر شدن فعالیتمون تو سایته
فک کنم بهتر باشه هر بحث و نقدی راجع به فیلم هست تو سایت باشه

این نرم افزار برای هم زمان دیدن چند نفر و چت در حین خود فیلمه. سایت همچین قابلیتی نداره نظرا و بحثای بعد دیدن فیلم رو تو سایت میتونیم بکنیم. (حالا البته لزومی نداره حتما با هم در یه زمان فیلم رو ببینیم و این بیشتر یه کار اضافست برای کسایی که براشون جذابه)

آخرین ویرایش:

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
فارست گامپ و بیگ لبوفسکی جزو این دسته قرار میگیره.

واقعا چطور تونستی این دوتارو باهم مقایسه کنی؟ :))

من فیلم کلاسیک ندیدم برای همین پیشنهادای من ایناست. در واقع فیلم‌های مورد علاقه منه که چندین بار دیدم و هر وقت که بشه بازم میبینم.

Full metal jacket
One flew over the cuckoo's nest
Twelve angry men
La'strada
The matrix
Modern times
Hunger
The big lebowski

هانگر رو ندیدم و بیگ لبافسکی رو یه بار خیلی وقت پیش دیدم و دوس دارم دوباره ببینم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
از اونجایی که معمایی فعلا تاپه
Room خوبه

Nives out فوق العاده ست چیزی بین جنایی معمایی و کمی فانتزی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان bnb
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1394
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
راجع به چیه فیلم صحبت و مکالمه کنیم؟
راجع به همه چیز فیلم میشه صحبت کرد ولی معمولا تو تماشاهای گروهی اینجا چون اکثرا به مسائل تکنیکال فیلم‌ها وارد نیستن راجع به موضوع، داستان و تم‌ها صحبت میشه که برای مخاطب معمولی برداشت و بررسیش آسون‌تره.

من نمی‌فهمم اگر هدف از تماشای گروهی یه فیلم بحث و تبادل نظر نیست پس هدف چیه؟ اگر می‌خواین راجع به سینما یاد بگیرین چرا سرچ نمی‌کنین فیلمای خوب رو و چرا راجع به این مسائلی که میگید کتاب و مقاله نمی‌خونین و نقدهای منتقدهای مشهور رو نمی‌خونین؟ اینکه یه کاربلد بیاد فیلم رو معرفی کنه و بعدم بره روی منبر راجع بهش که خب لقمه رو دور سرمون پیچیدیم. (هرچند از دید دیگه هم میشه نگاه کرد که انگار لقمه جویده شده دهنمون گذاشته شده:)))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان bnb
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1394
من نمی‌فهمم اگر هدف از تماشای گروهی یه فیلم بحث و تبادل نظر نیست پس هدف چیه؟ اگر می‌خواین راجع به سینما یاد بگیرین چرا سرچ نمی‌کنین فیلمای خوب رو و چرا راجع به این مسائلی که میگید کتاب و مقاله نمی‌خونین و نقدهای منتقدهای مشهور رو نمی‌خونین؟ اینکه یه کاربلد بیاد فیلم رو معرفی کنه و بعدم بره روی منبر راجع بهش که خب لقمه رو دور سرمون پیچیدیم. (هرچند از دید دیگه هم میشه نگاه کرد که انگار لقمه جویده شده دهنمون گذاشته شده:)))
و البته این تا حدودی اغراق کردن درمورد پیشنهاد منه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
الان باید فقط روی محور نظرسنجی پیشنهاد بدیم یا چی؟ :-" من الان چندتا فیلم پیشنهاد می‌کنم ولی در چند روز آینده اگر نتیجه نظرسنجی یه چیز قطعی شد و اون ژانر رو خواستیم ببینیم فیلم‌های دیگه پیشنهاد میدم.

فیلمای جدید بیشتر می‌خوام پیشنهاد بدم چون میدونم اکثرا قدیمی معرفی می‌کنن. اینا فیلمایین که تو لیست تماشای خودمن و هنوز ندیدم و از اینکه خوشمون بیاد یا نه مطمئن نیستم و نقدهای مثبت و منفی هم براشون هست ولی چیزای جالبی ازشون شنیدم و فکر می‌کنم نظرات متفاوتی راجع بهشون شکل بگیره بر اساس حرف‌هایی که تا الان دور و برشون شنیدم. اکثرا هم درام هستن که اصلا توی گزینه‌ها نیست.:-"

Da 5 Bloods درام اسپایک لی حول جنگ ویتنام
Sorry We Missed You درام بریتانیایی راجع به یه خانواده قشر ضعیف (دارم خیلی مختصر فقط یه توضیح میدم که بدونین انتظار چیو داشته باشین نه خلاصه)
The Farewell کمدی درام چینی آمریکایی
Waves این رومنس هم هست
Midsommar هارور هم هست
The Killing of a Sacred Deer البته فیلمای دیگه یورگوس لانتیموس مثل لابستر احتمالا بهتر باشن ولی این تنها فیلم از جدیداشه که خودم ندیدم.:-" ولی حالا که گفتم لابستر رو خودم دیدم و خیلی خوبه اینم در نظر بگیرین!

اینا اکثرشون فیلمایین که بازخورد منتقدان بهشون خوب بوده ولی بعضیاشون مخاطب عادی رو جلب نکردن و براشون حوصله سر بر بوده. و کلا فیلمای جدید بازخورد بهشون هرچی هم باشه دیدنشون یه جور ریسکه که این برای من از جذاب‌ترین قسمتای هنره ولی بستگی داره چی بخواین. حالا فعلا همینا رو مد نظر داشته باشین تا بعدا اگر یه ژانر مشخص شد از فیلمای اون ژانر پیشنهاد بدم.

+ راستی یه سوال خیلی مهم. فیلم انتخابی نباید ریتینگ خاصی داشته باشه؟:)) مثلا برای اینکه از همه سنا توش شرکت می‌کنن R rated و مثبت 18 نباشه؟:-"

آخرین ویرایش:

Mo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
الان باید فقط روی محور نظرسنجی پیشنهاد بدیم یا چی؟ :-" من الان چندتا فیلم پیشنهاد می‌کنم ولی در چند روز آینده اگر نتیجه نظرسنجی یه چیز قطعی شد و اون ژانر رو خواستیم ببینیم فیلم‌های دیگه پیشنهاد میدم.

فیلمای جدید بیشتر می‌خوام پیشنهاد بدم چون میدونم اکثرا قدیمی معرفی می‌کنن. اینا فیلمایین که تو لیست تماشای خودمن و هنوز ندیدم و از اینکه خوشمون بیاد یا نه مطمئن نیستم و نقدهای مثبت و منفی هم براشون هست ولی چیزای جالبی ازشون شنیدم و فکر می‌کنم نظرات متفاوتی راجع بهشون شکل بگیره بر اساس حرف‌هایی که تا الان دور و برشون شنیدم. اکثرا هم درام هستن که اصلا توی گزینه‌ها نیست.:-"

Da 5 Bloods درام اسپایک لی حول جنگ ویتنام
Sorry We Missed You درام بریتانیایی راجع به یه خانواده قشر ضعیف (دارم خیلی مختصر فقط یه توضیح میدم که بدونین انتظار چیو داشته باشین نه خلاصه)
The Farewell کمدی درام چینی آمریکایی
Waves این رومنس هم هست
Midsommar هارور هم هست
The Killing of a Sacred Deer البته فیلمای دیگه یورگوس لانتیموس مثل لابستر احتمالا بهتر باشن ولی این تنها فیلم از جدیداشه که خودم ندیدم.:-" ولی حالا که گفتم لابستر رو خودم دیدم و خیلی خوبه اینم در نظر بگیرین!

اینا اکثرشون فیلمایین که بازخورد منتقدان بهشون خوب بوده ولی بعضیاشون مخاطب عادی رو جلب نکردن و براشون حوصله سر بر بوده. و کلا فیلمای جدید بازخورد بهشون هرچی هم باشه دیدنشون یه جور ریسکه که این برای من از جذاب‌ترین قسمتای هنره ولی بستگی داره چی بخواین. حالا فعلا همینا رو مد نظر داشته باشین تا بعدا اگر یه ژانر مشخص شد از فیلمای اون ژانر پیشنهاد بدم.

+ راستی یه سوال خیلی مهم. فیلم انتخابی نباید ریتینگ خاصی داشته باشه؟:)) مثلا برای اینکه از همه سنا توش شرکت می‌کنن R rated و مثبت 18 نباشه؟:-"
بشاشید تو محدودیت سنی و این داستانا
هنر باید لخت باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا