• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گروه‌های مجازی چطور تفکرمون رو شکل میده؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
سلام :- "

بنظرتون شبکه های مجازی و گروه های مجازی که درش عضو هستین چه تاثیری بر باورها و تفکرمون داره؟
لایک و دیسلایک بقیه می‌تونه بر نحوه تفکر ما تاثیر بذاره؟ (لایک و دیسلایک لزوما فشار دادن دکمه نیست، می‌تونه بصورت تایید یا عدم تایید ما از طرف دیگران باشه)
ممکنه یه نفر تفکرش سُر بخوره بره جایی که بقیه تحسینش/تاییدش کنن و لایکش کنن؟ یا برعکس، ممکنه یه نفر که تفکر مخالف گروهی که درش عضوه داره، وقتی با مخالفت بقیه مواجه میشه کم کم تفکرش ناخودآگاه تغییر کنه؟
آیا میشه جلوی این مسئله رو گرفت؟

آخرین ویرایش:

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
خیلی!
به مرور زمان ممکنه توی دام اینکه فلان چیز رُ بنویسم تا لایک بیشتری بخوره، بیفتیم.
اینکه برای تایید شدن،مورد قبول واقع شدن و.. یکسری کارا (حرفا) انجام میدیم که با ذات ما سازگار نیست،اینکه عقایدمون رو در نطفه خفه میکنیم تا مبادا دیگران نسبت بهمون دیدِ دیگری داشته باشن،این ترس از قضاوت شدن...

حقیقتا یه مدت زیاد راجع به تغییرات(تاثیراتِ) فضای مجازی فکر(وتحقیق) کردم و فهمیدم اینکه من دیگه کشش خوندن یک مقاله رُ نداشتم،اینکه عادت به توییتری خوندن و نوشتن کرده بودم،اینکه هر واقعیت و حرفی رُ فقط از دیدگاه جوک ساختن و تخریب دیگران نگاه میکردم،اینکه بقولِ(نیچه فک کنم) ابزار نگارش ما حتا افکارمون رُ هم تحت تاثیر قرار میده و خیلی چیزای دیگه، همش از تاثیرات فضای مجازیه!

iparvai

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
خیلی خیلی خیلی خیلی خیلیییی،
کلا همه برنامه های مجازی ناخوداگاه تاثیر میزارن_هم تاثیر خوب هم بد، من خودم بدجور تاثیر بد گرفته بودم ک یهو به خودم اومدم و خیلی بهتر شدم_ از من ی نصیحت ب خیلیاتون: اینستا و توییتر و پاک کنید!

بالا