• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشاور گرفتن آری یا خیر؟؟

مشاور آری خیر(میزان رای ملت است)

• رای‌دهندگان
    75
  • شروع کننده موضوع

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام دوستای گلم --امیدوارم حالتون عالی باشه--بنظرتون مشاور بگیریم برا کنکور یا نه اگه آره کی بهتره؟--من دوبار مشاور گرفتم تو هردوتاشونم هفته دوم کنسل کردم از بس که مطالب ابتدایی که قبلا میدونستم رو هی میگفتن و از نظر برنامه ریزی هم بنظرم برنامشون برام خوب نمیومد--حالا دوباره به سرم زده تا مشاور بگیرم که شاید اگه بیشتر کنترل کنن بتونم شروع کنم-- البته کل مصاحبه های قلمچی رو خوندم +تمام وویس های افشار رو هم گوش دادم+تقریبا 90 درصد مطالب و وویس های گروه تیک رو هم گوش دادم اما از نظر انگیزشی .........................-----احساس میکنم وقتی یکی کنترل میکنه میتونم درس بخونم

• شروع کننده موضوع

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
ممنون میشم هه نظرتون رو بگین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
اومم من خودم با مشاور گرفتن موافق نیستم چون حال ندارم هی هی به یکی گزارش بدم
اما شاید اگه از لحاظ روحی و انگیزشی نیاز داری میتونی مشاور بگیری تا انگیزه درس خوندن داشته باشی...

• شروع کننده موضوع

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
86درصد رای منفی؟ اوه---از لحاظ علمی نه از لحاظ روحی به نظر نیاز دارم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
ن خب گلم نگاه ، بهترین مشاور خودتی ، چه کسی بهتر از تو خودتو میشناسه ؟تو یه دفتر وردار برا خودت برنامه بچین این خیلی خوبه ،بعد به این فک کن چیکار کنی حالت بهتر شه ، بهترین کار بنظرم بولت ژورنال اگه خواستی یادت بدم چجوری بکشی پ خ در خدمتم:D :RedHeart

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی
خودتو ببین و قضاوت کن، اگه میتونی یک سال کامل تو حالات مختلف و شرایط متفاوت پایدار بمونی و درس بخونی بدون اینکه کم بیاری یا انگیزتو از دست بدی لازم نداری طبیعتا، در غیر این صورت به نظرم دنبال مشاوری بگردین که پاسخگو باشه طی روز و جلسات حضوریش جوری نباشه که 5 دقیقه بری بشینی یه کاغذ برات پر کنه بده بری، در واقع صحبت کنه باهات و وقتی نیاز داری حرف بزنی گوش بده، وگرنه برنامه درسی ریختن که یه سری قواعد داره که همه میدونن هرکسی میتونه با توجه به برنامه آزمونش بچینه...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من فکر میکنم مشاور برا بعضی ها به قول شما از نظر روحی خوبه
گاهی اوقات آدما ناامید میشن یا از درس خوندن خسته میشن اینکه بای به یکی گزارش بدی هم تو رو تو هول ولا میندازه، در ضمن از نظر روحی هم ساپرتت میکنه

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
به نظر من سعی کنین مستقل بار بیایین چون بعدا لازمش دارین و تا آخر عمرتون نمیتونین مشاور بگیرین. و اینکه واسه پیدا کردن یه مشاور درست و حسابی باید کلی زمان و انرژی صرف کنی که میتونه جور دیگه ای صرف بشه. برای مسایل روحی و انگیزشی هم به نظرم از کسایی که کنارتونن مشورت بگیرین و سعی کنین خودتون مسیرشو در بیارین.
راستش من تا حالا ندیدم و نشنیدم که هیچ مشاوری معجزه کنه. عملا تاثیرش خیلی کم بوده و بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
به نظر من سعی کنین مستقل بار بیایین چون بعدا لازمش دارین و تا آخر عمرتون نمیتونین مشاور بگیرین. و اینکه واسه پیدا کردن یه مشاور درست و حسابی باید کلی زمان و انرژی صرف کنی که میتونه جور دیگه ای صرف بشه. برای مسایل روحی و انگیزشی هم به نظرم از کسایی که کنارتونن مشورت بگیرین و سعی کنین خودتون مسیرشو در بیارین.
راستش من تا حالا ندیدم و نشنیدم که هیچ مشاوری معجزه کنه. عملا تاثیرش خیلی کم بوده و بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته.

اولا دوران کنکور با سال های آتی زندگی یه آدم فرق داره در ضمن به طور استاندارد افراد سالم در مواقع عادی زندگی هم باید از مشاور و روانشناس کمک بگیرن
و اینکه درسته مشاور معحزه نمیکنه ولی مدل انگیزه دادنشه مطمعنا با اطرافیان متفاوت

^N^

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زابل
سال فارغ التحصیلی
1401
با همه ی این تفاسیر و گفته های بچه ها به نظرم اینکه یه نفرو کنار خودت داشته باشی تا بهت روحیه بده خوبه ...
ولی به اینم دقت کن که بعد از یه مدت وابسته میشی ، به حرفهاش به تشویقاش

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
انگیزه می خوای؟
انگیزه می خواااااااااااااااای؟!؟!
لابد تجربی هم هستی :|
به نظر من برو یه کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته بگیر
بعدش فکر کن رشته ریاضی هستی
بشین مثل بچه های ریاضی شروع کن درس خوندن
فعلا می تونی هندسه رو یک کتاب تست نشر الگو بخری چون برا این مرحله لازمت میشه
تا کتاب برنامه ریزی و هندسه ات بیاد شاید یک هفته طول بکشه ولی خب برنامه ریزیت باید با کتاب باشه (یعنی درس بی درس)
کتابات که اومد می شینی طبق کتاب برنامه ریزیت دو هفته درس می خونی
یادت باشه که نکاتش رو دقیق اجرا کنی
می تونی هفته سوم و چهارمش رو از اول هفته دوم جلو جلو بخونی بعد
بعد از دو هفته می شینی آینده شغلی مهندسی در ایران رو سرچ می کنی
به مطالبی که فقط برای جذب مخاطب و مثبت اندیشیه توجه نکن و فقط کامنتایی که مهندس ها نوشتن در مورد نبود کار یا حقوق قطره چکونی رو می خونی
بعد سرچ می کنی انحصار در پزشکی و وکالت
می خونی می بینی سایتا چیا نوشتن
از اون جا اگر انشالله انگیزه ایجاد شد می تونی به جای کتاب هندسه ات شروع کنی زیست خوندن (طبق نکات کتاب برنامه ریزی)
اگه نه که همون هندسه رو ادامه بده و کتاب فیزیک مخصوص رشته ریاضی هم بگیر
موفق باشی
مرسی روش انگیزه دادنت معرفی کردن دانش آموزان ریاضی به عنوان کارتن خوابان آیندس:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
شیمی
اگه میتونی خودت برنامه بریزی که هیچ چه بهتر اینهمه پول بی زبونو نده به مشاور بهترین انگیزه ی یه آدم خودشه و البته اون انگیزه ی روحی ام که میخوای میتونی از دوستات بگیری مثلا من خودم یه دوس دارم عین آبجیمه همکلاسیمم هس هر وقت کم میارم بهم انگیزه میده منم به اون انگیزه میدم چون یه مدت مشاور داشتم میدونم آدم بعد یه مدت معتادش میشه هی منتظری بیاد چکت کنه :)) :-?

لو:)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1400
هلو بچه ها
من یه هفته ای هست که مشاور گرفتم
مشکل اصلی من نوسانی درس خوندن بود و اینکه اون روزایی که کلاس داشتم و بیرون میرفتم، دگ درس نمیخوندم
اما خیلی بهتر بود این هفته
همین ک شب باید گزارش میدادمو سوالامو کلا در هر مورد کنکور یا سوالای درسی یا هرچی میتونم بپرسم، خیلی برای من لازم و خوب و کافیه
*کلیم هرشب برام کلیپ انگیزشیو اینا میفرسته:D

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
ببین این خیلی به خودت بستگی داره
اما قبلش حتما بشین لیست کن که چی از مشاورت میخوای!
صغری و کبری گفتن فلانی خوبه به درد تو نمیخوره!
باید مشاورتو باور کنی.اگر پی‌گیر بودنش برات مهمه حواست به شلوغ بودن سرش باشه.اگر میخوای درکت کنه حواست به سنش و باشه.میخوای دانا باشه تجربش قطعا دخیله.هوشش، رشتش،...هرچیزی رنگ شلوارش اصلا.اگر برات مهمه لیست کن چون قطعا دیدت به مشاورت خیلی مهمه و همیناست که اون دیدو میسازه.

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
سلام
من خودم مشاور داشتم و خب با اطمینان میتونم بگم اون فایده ای که برا من داشت فقط شاید ۴۰درصدش مثلا درسی بود یه جاهایی واقعا نمیدونستم چیکار کنم که ازش میپرسیدم اما ۶۰درصدش در مورد من به خاطر این بود که واقعا این توانایی رو در خودم نمیدیدم که هندل کنم مسائل روحی شو ینی جا نزنم باید یکی میبود که چک کنه برنامه های منو !اون چیزای درسی که مثلا n ساعت بخون این درس رو امروز اینو بخون اونو نخون با جرئت میتونم بگم یکیشم اجرا نکردم چون خب من شرایط خاص خودمو داشتم به هر حال و نمیشه نسخه یکسان پیچید واسه همه !
در کل مشاورم گرفتید خیلی حرفاش براتون نشه حدیث پیغمبر و بگید حالا چون این اینطور گفته دیگه ایتکارو انجام ندم هر کاری رو خواستید انجام بدید با قدرت فکر خودتونم بسنجید از افراد مختلفی بپرسید
موفق باشید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
به خودم قول داده بودم فعلنا هیچی توی سایت ننویسم که ذهنم درگیر نشه . ولی چون دست گذاشتی روی مشکل خودم..
نمیدونم دقیقا حکمتش چیه ولی اگه با یک نفر که تا حدودی قبولش داری و از مسئلت خارجه یعنی مثل خودت احساساتش درگیر نیست یعنی نه مادر و پدر یا دوستایی که شرایطشون شبیه خودته..اگه با همچین کسی حرف بزنی لازم نیست چیز خاصی بهت بگه همینکه خارج از اون قضیه از بیرون بهش نگاه میکنه و تصویری که میبینه رو بهت میگه ..احساس خالی شدن عجیبی داره..تاکید میکنم باید طرف رو قبول داشته باشی مثلا من کل سال مشاور درسیم کنارم بود ولی بهم کمکی نکرد اما مشاوره ی دیروزم با اینکه بیشترشو خودم حرف زدم اما خیلی حالم رو بهتر کرد.نمیدونم توجیه منطیقش چیه انگار یه چیزیه که توی طبیعت ما آدماست.بعضی حرف زدنا میتونه مثل یه دارو حال آدم رو خوب کنه.هرچی باشه روانکاوی و مشاوره روان درمانگر هم از وجود همچین واقعیتی نشأت گرفته

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظر من مشاوری خوبه که کمکت کنه بهترین خودت باشی!نه اینکه بخواد عوضت کنه یا صرفا واسه اینکه اسم و رسمی در کنه و بگه من فلان رتبه و فلان رتبه تحویل دادم دانش آموزو بکشه(مشاور من پارسال میگفتش 4 ساعت بخواب!!!نمیمیری که!!!:/)
یعنی به جای اینکه واسه ت تعداد تست و ساعت مطالعه و اینا بذاره،بهت کمک کنه با واقع بینی خودت برنامه بریزی و هدف گذاری کنی!و مثلا باهات کارنامه آرمونتو بررسی کنه و ایرادتو دربیاره و کلا همراهت باشه(این قسمت خیلی مهمه!!!)و بهت بگه چی خوبه چی بخر چی نکن وقت مرده هاتو بیشتر رو فلان بذار(درسته خیلی از این کارا رو خودمونم می تونیم انجام بدیم ولی بحث وقت و البته دانش و تجربه ست)
من امسال مشاور غیر مستقیم دارم :) یعنی سعی می کنم اگه جایی ایراد داشتم تو کامنتای سایتایی که قبولشون دارم یا از رتبه برترا تو اینستاگرام بپرسم به نظرم اینجوری بهتره...ولی واسه روحیه هنوز نمیدونم راستش...چون من از این جملات و فیلمای انگیزشی بدم میاد!!!!!!!!!!!!نمیدونم باید چیکار کنم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
شیمی
واو چه دوست خوبی:(:-<!!!!!بچه های مدرسه ما که همه باهم دشمنن!!!!!!~X(
نمیشه گفت دوست ،جونمه یه روز باهاش حرف نزنم میمیرم کلا که خیلی قبولش دارم به یه نوعی حرف شنوی مثلا وقتایی که نمیتونم بخونم بهش میگم یه ذره قربون صدقم میره بعد میگه برو بخون دو ساعت بعد میام چکت میکنم :))

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
بچه ها
الان که پستای اینجا رو خوندم؛متوجه شدم ک خودم از لحاظ روحی نیازِ خیلی شدیدی بهش ندارم؛چون هم یه سری از بچه های اینجا هستن که باهم رفیقیم و دوستای دوران مدرسه ام هم هستن(یکی که پشت مونده و یکی ک امسال قبول شد و خب صمیمی ان و ازشون حرف شنوی هم دارم و مهم تر از همه خیلی کمک میکنن و در مواقع ریدن از وقوعِ یه فاجعه جلوگیری میکنن :)) ) برا همه ی اینا نیازی ندارم ب مشاور
اما از لحاظ درسی،یه مقدار ترسیدم.من سابقه ی برنامه ریزی کردن دارم از طرفی برنامه ی آزمون ها باشن آسون تر هم هست ولی باز نگرانم ک خودم پیش برم خوب نشه

sima.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظر من مهمترین مشاوره بعد از انتخاب رشته تحصیلی، مشاوره تحصیلی کنکور می باشد. برای من خواهرم برنامه ریزی خوبی کرده بود، ولی با این حال گفت که بهتره از مشاوره هم استفاده کنیم. امسال که از مشاوره استفاده میکنم برام خیلی مفید بوده.

بالا