• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات درسی کنکور۱۴۰۰

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام خوبی؟
میگم نمیتونیم بگیم گزینه 4 داره جلال خدارو میگه (چون گفته نور و طبق ایه الله و نور یکی از صفات خدا نور هست) بقیه اش داره در مورد یارش میگه؟ (چون دیده اتش)
اللبته نمیدونم(: مطمئن نیستم
یعنی بگیم گزینه 4 عشق الهیه و بقیه زمینی؟؟؟
اوممم..راستش فکر نمی کنم..چون توی گزینه های دیگه هم میشه احتمال عشق الهی رو داد . مخصوصا گزینه ی سه حتی احتمال عشق الهی بنظرم بیشتره

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
سلام بچه ها
میشه بگین برای تسلط روی مسائل شیمی فصل ۱ دوازدهم باید چی کار کنم؟؟؟
فقط و فقط تست زیاااااااااااااااااد
کتاب مبتکران با تیپ بندی کردن سوالا خیلی کمک کننده است

Karin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Urmia
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
5caf_p4.png

میشه یه نفر اینو توضیح بده برام؟
درست گفتن باید ۴ باشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
5caf_p4.png

میشه یه نفر اینو توضیح بده برام؟
ببین از نظر من گزینه اول داره میگه وقتی یار به من نگاهی بندازه از بس خفنه من می میرم
دوم میگه من تاب دیدن روی زیبای اونو ندارم و جانم حیران میشه میمیرم
سوم میگه وقتی روی دوست بر دل من تجلی و ظاهر میشه و نگاهی به من می اندازه، محو و نابود میشه بود من(وجود من)
چهارمی میگه: چشمای هرکسی که توی اون نور و زیبایی جرات نکرد و نگاه نیانداخت و خطر دیدن رو به جون نخرید، محو شد!!!!یعنی این میگه باید نگاه کنی و زیبایی رو ببینی!!!
ولی 1 و 2 و 3 میگن نباید ببینی چون جونت گرفته میشه...
به خاطر همین میشه 4 فکر کنم

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
اره هست 3 هم هست ولی حرف من چیز دیگه ای بود
اولی داره میگه من تا یارم رخش و بهم نشون بده میمرم (یعنی خیلی زیباست)
دومی داری میگه از زیبایی معشوق همه مردمای عالم حیرانن من دیگه کی باشم که بخوام زیباییش و تحمل کنم؟(مفهوم تحمل نداشتن زیبایی معشوق/ زیبایی خفن معشوق)
سومی داره میگه از عشق خدا که تو دلمه من دارم نابود میشم اصلا من کی باشم تا وقتی عشق خدا تو دلمه؟(تحمل نداشتن حسن معشوق به نظرم خیلی این گزینه شک برانگیزه داره میگه انقدر حسنای خدا زیاده که من تحمل نمیکنم همه این همه حسن و )
چهارمی داره میگه هرکی بزرگی خدارو دست کم گرفت محو شد کلا (هرکی با ما در افتاد ور افتاد:|:))) مفهوم توصیف جلال خدا
1-3 داره میگ که وای حسن معشوق من زیاد هست
تو چهارمی داره میگه خدابزرگ است

پ.ن: الان اگر معلم ادبیاتم اینجا بود میگفت باز قصه گفتی؟((((:
ولی خب امیدوارم چرت نگفته باشم
@Reyhan81 نمیدونم چرا نمیشه نقل قول کنم |: تگت کردم که ببینی

iWBTB

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
محمد‌(ص)
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
1402
اگه خیلی سبز رو کامل تستاشو زده باشی اولی رو درست میگیری . توای پایان برخلاف راه انداز رونویسی میشه . خب این یعنی تو مرحله پایان رونویسی هم فسفودی استر تشکیل میشه .
عوامل آزاد کننده پروتئینی ان . کتاب گفته بین جفت بازهای مکمل پیوند هیدروژنی برقرار میشه .
به نظر من در حد کنکور همینو باید درست در نظر بگیریم که پیوند هیدروژنی تشکیل نمیده .
در مورد مورد دوم اینطور ابهام خیلی وجود داره . مثلا تو فصل هورمون ها بودش که هورمون های تیروئیدی میزان انرژی در دسترس یاخته هارو تنظیم میکنن . تنظیم یعنی اگه زیاد باشه کم میکنن و اگه کم باشه زیاد . ولی هر تستی که من دیدم اینطوری در نظر گرفته بودن که هورمون های تیروئیدی میزان انرژی یاخته ها رو افزایش میدن .
گوارش همه مواد تو دهان آغاز میشه (البته همه موادی که گوارش دارن). گوارش شیمیایی لیپید ها تو معده شروع میشه . من این نکته رو تو کتابم نوشتم که لیپاز معده برای فعالیت خود نیازی به صفرا ندارد . فکر میکنم تو خیلی سبز پایه (پینو کیو) بود اگه هم اون نباشه از میمرو نوشتم .
این جمله که گوارش همه مواد تو دهان آغاز میشه غلطه.
باید گفت گوارش مواد از دهان شروع میشه،نه همه مواد

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
مفهوم این بیت رو میشه توضیح بدید؟
پروانه ی مرا به چراغ احتیاج نیست/چون کرم شب چراغ زراندود آتشم

نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌
شهر
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام. میشه یکی ایهام های این بیت رو توضیح بده؟ :-"
« کمند صید بهرامی بیفکن جام جم بردار / که من پیمودم این صحرا نه بهرام است و نه گورش»
سلام ، راجع‌به چیزایی که می‌خوام بگم ابداً اطمینان ندارم راستش ولی فکر می‌کنم اینطور باشن ایهام"ها" :
ایهامِ گور به دو معنای قبر و گورخر که خب واضحه .
ولی ایهام دیگه‌ای که می‌تونه به وجود اومده باشه ، به واسطۀ واژۀ "بیفکن" هست ، در دومعنای تقریبا متضاد حتیٰ
بیفکن‌ :‌ 1=>رهاکردن و کنارگذاشتن کمند
2=>انداختن و پرتاب‌کردن کمند،برای شکار
یعنی فکر می‌کنم که بیت قراره در نهایت دوتا معنا رو برسونه که : 1=گوربابای دنیا (من عذر میخوام:-") بگو و جام جم بردار و ...
2=به مهارتِ‌بهرام اشاره شده باشه و بگه که کمندت رو آماده کن و جام‌جم رو شکار کن و به عشرت و .. بپرداز .

+جام‌جم هم اگه درست یادم باشه ، منظور همون ساغر شراب و جام‌می هست .

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
سلام. میشه یکی ایهام های این بیت رو توضیح بده؟ :-"
« کمند صید بهرامی بیفکن جام جم بردار / که من پیمودم این صحرا نه بهرام است و نه گورش»
گفتند بقیه جواب رو به نظر منم درست بود همونا.
همچنین پیمودن هم نوعی ایهام داره‌.
پیمودن به معنی آشامانیدن(خصوصا شراب) هم به‌کار میره و در اینجا که بحث پرداختن به می‌گساری هست این معنی رو هم به ‌خاطر میاره و به نوعی ایهام تناسب داره.

جام‌ جم احتمالا در اینجا صورت اشتباه باشه. در شعر حافظ جایی جام جم به معنی مطلق جام می (که در اینجا مراده) به کار نرفته و بعضی از نسخه‌ها( تا جایی که در خاطر دارم: عیوضی، سایه و خانلری) جام می آوردن به جای جام جم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
توی شیمی 12
خب
برای سلول های گالوانی هستش
-از اونجایی که توی هر نیم سلول، فلز توی محلول نمک همون فلز هست،پس چی اصلا از اول باعث میشه که اتم ها به کاتیون بشن و e شروع به سفر کنه؟؟؟

As@@@@l

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1400
توی شیمی 12
خب
برای سلول های گالوانی هستش
-از اونجایی که توی هر نیم سلول، فلز توی محلول نمک همون فلز هست،پس چی اصلا از اول باعث میشه که اتم ها به کاتیون بشن و e شروع به سفر کنه؟؟؟

سعی میکنم با یه مثال منظرمو برسونم
ببین ... تیغه روی رو میدارم تو محلولی که کاتیون روی رو داره ، ولی پایداری کاتیون این فلز از اتم خنثای فلز بیشتره ( چون تو جدول الکتروشیمیایی Eصفر ، پایین تر از هیدروژنه ) در نتیجه اتم های خنثا دوست دارن با از دست دادن e تبدیل بشن به کاتیون

در مقابلش تیغه مسی رو میذاریم تو محلولی که یون مس داره ، اینجا برعکس حالت بالا اتفاق میفته ، یعنی پایداری کاتیون از اتم خنثای فلز کمتره ( چون بالا تر از هیدروژنه ) پس کاتیون ها دوست دارن e بگیرن و تبدیل بشن به اتم خنثا و رسوب کنن

امیدوارم درست گفته باشم ((=

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
داشتم تست آرایه میزدم تا به این رسیدم
از این شعر شیرین تر ز شاهنشه عجب دارم
که سر تا پای حافظ را چرا در بر نمی گیرد.

این بیت الان چند تا حس آمیزی داره؟ من نظرم رو دو تا بود یعنی یکی شیرین که مال چشاییه یکی هم تر که ماله لامسه است.ولی پاسخنامه هفت خان خیلی سبز میگه سه تا یعنی شعر رو شنوایی حساب کرده.
دوستان بیاین یه کمک بدین این بیت الان دوتا حس آمیزی داره یا سه تا؟
البته بیته اینه:
بدین شعر تر شیرین ز شاهنشه عجب دارم
که سر تا پای حافظ را چرا در زر نمی‌گیرد

دوتا حس آمیزی داره، شعر تر و شعر شیرین.

این انگاری سوال کنکور بوده، که نپرسیده چنتا حس امیزی داره، پرسیده چند تا حس آمیخته شده! یعنی چنتا حس می‌بینی تو شعر؟!
میشه
شعر: شنوایی/بینایی
تر: لامسه
شیرین: چشایی

Karin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Urmia
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
البته بیته اینه:
بدین شعر تر شیرین ز شاهنشه عجب دارم
که سر تا پای حافظ را چرا در زر نمی‌گیرد

دوتا حس آمیزی داره، شعر تر و شعر شیرین.

این انگاری سوال کنکور بوده، که نپرسیده چنتا حس امیزی داره، پرسیده چند تا حس آمیخته شده! یعنی چنتا حس می‌بینی تو شعر؟!
میشه
شعر: شنوایی/بینایی
تر: لامسه
شیرین: چشایی
از دیروز درگیر اینم نگو اشتب نوشته هی میگم خدایا تر چطور شد حس امیزی:/

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

sa🌙

هیچی دائمی نیس،غیرِ جوهر تتو…
نام مرکز سمپاد
فرزانگان5
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
گفته که تغییرات پایدار در نوکلئوتید های ماده وراثتی هر یاخته زنده و دارای قدرت تقسیم همواره در پی میتوز به یاخته های جدید منتقل میشوند
بعد دلیل غلط بودن اینو این مطرح کرده که میتوز در پروکاریوت ها دیده نمیشود :////
آقا یعنیی من به درستی مطلب کار ندارم این کجا بود ؟ و اینکه شما بخواین ردش کنین براساس کتاب چی میگین
پ.ن:خوبه آزمون قلمچیه و منطقیش اینه که کتاب محور باشه :|

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
گفته که تغییرات پایدار در نوکلئوتید های ماده وراثتی هر یاخته زنده و دارای قدرت تقسیم همواره در پی میتوز به یاخته های جدید منتقل میشوند
بعد دلیل غلط بودن اینو این مطرح کرده که میتوز در پروکاریوت ها دیده نمیشود :////
آقا یعنیی من به درستی مطلب کار ندارم این کجا بود ؟ و اینکه شما بخواین ردش کنین براساس کتاب چی میگین
پ.ن:خوبه آزمون قلمچیه و منطقیش اینه که کتاب محور باشه :|
اینطور سوالا رایجه. در واقع اینجا تاکید روی «تغییرات پایدار در نوکلئوتید های ماده وراثتی» نیست بلکه روی «هر یاخته زنده و دارای قدرت تقسیم همواره در پی میتوز به یاخته های جدید منتقل میشوند» هست. احتمالا توی کتاب درسی داشتید که میتوز تقسیم هسته سلول هست و در نتیجه مختص سلولهای یوکاریوتی.

sara-li

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لرستان
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام دوستان
راستش یه همچین روشی برای محاسبات شیمی بود که من قبلا یه چیز هایی ازش بلد بودم اما حالا فراموشش کردم. مثلا ریزه کاری هاش و اینکه کی استفاده میشه و اینا
میخواستم بپرسم کسی هست این روش و بلد باشه یه چند تا سوال میخواستم ازش بپرسم . پیشاپیش ممنونم

بالا