• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهاد کتاب

aida._.265

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کوهدشت
سال فارغ التحصیلی
1400
مکتوب_پائولو كوئيلو
فقط میتونم بگم خیلی چیزا رو توی من عوض کرد

MmmSampadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1404
کتاب آن قورباغه را قورت بده و قدرت برنامه ریزی برایان ترسی

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
تلگرام

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی
کتاب سکوت قدرت درونگرا ها از سوزان کین

مطمئنا تو این فروم هم درونگراهای زیادی هستن و خوندن این کتاب برای یه آدم درونگرا به شدت میتونه جالب باشه. چون میفهمی درونگرا ها یکسری مزایایی رو هم دارن که برونگرا ها ممکنه نداشته باشن! و خلاصه به علت خیلی از رفتارای خودتون پی میبرید ;;)

2noghte_khat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
کتاب"زندگی خود را دوباره بیافرینید"
اثر جفری یانگ-ژانر:روانشناسی
کتاب خیلی روان و عالی ای برای شناخت طرحواره هاست...تله هایی که یه عمره ما توش گرفتار شدیم اما خودمون خبر نداریم...تله هایی که طرح ثابتی دارن و از خیلی کوچیکی درونم مغزمون برای بقا شکل گرفته شده به واسطی ژنتیک یا محیط یا هردو که باعث میشه تو یه قسمت از زندگی همش دور باطل داشته باشیم و باعث ایجاد حس هایی میشن مثل: من دوست داشتنی نیستم یا همه میخوان از من استفاده کنن و...

^__^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
ملت عشق
کوری
بیشعوری
عقاید یک دلقک
قلعه حیوانات
شازده کوچولو

A4i9

ali
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1400
مرغان خارزار (the thorn birds)
چیزیه که از خوندنش خیلیییییی لذت بردم .

Chandler.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بزودی
رشته دانشگاه
بزودی
کتاب وقتی نیچه گریست (فلسفی و راجع به وسواس ذهنیه )
کتاب از دو که حرف میزنم از چه حرف میزنم_ موراکی(یجوری روزنگار نویسندس و واسه کسایی که علاقه به نویسندگی و دویدن دارن میتونه جذاب باشه)

کتاب عطر سنبل عطر کاج (کتاب طنز جذابیه که نوشته ی یک فرد ایرانیه که از بچگی به آمریکا مهاجرت میکنه و کتاب راجع به همین قضیه و تفاوت فرهنگها و ایناست..)

2noghte_khat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
کتاب صد سال تنهایی
اثر گابریل گارسیا مارکز
کتاب صدسال تنهایی کتاب بسیار پرمحتوایی است که خواندن آن همت فرهادگونه میطلبد چراکه در طول کتاب شاهد روندی پیچیده و شلوغ و مشابه هستیم که از کشش کتاب به مرور زمان میکاهد.
کتاب صد سال تنهایی روایت صد ساله ی دهکده ای خیالی به نام ماکوندو است که مردمی منزوی و تنها دارد و در این کتاب حکایت شش نسل از خانواده بوئندیا را بیان میکند که گاهی چنان غرق شخصیت ها میشویم که برای مرگ آنها ناراحت میشویم و یا گاهی تولد ها و مرگ ها برایمان مثل the sims بی تفاوت جلوه میکند.
نکته ی قابل توجه این کتاب خلق سبک رئالیسم جادویی توسط نویسنده است.یعنی وقایعی جادویی در کتاب اتفاق می افتد که از قواعد علت و معلولی پیروی نمیکند اما نویسنده چنان بی تفاوت و عادی آن را مطرح میکند که مخاطب را وادار به این باور میکند که همینه که هست.وقایعی مثل بیماریِ خواب،پرواز آدم،خورده شدن توسط مورچه ها،ملاقات و عصرونه خوردن با مرگ و...
داستان هدف خاصی را دنبال نمیکند طوری که حتی تا فصل آخر نیز ممکن است چندان ارتباط بین عنوان داستان با محتوای آن را متوجه نشوید و بیشتر شبیه زندگی آدمها از نگاهی شبه خداگونه است که مخاطب هم به همه چیز آگاه است و هم رد شدن نسل هارا می بیند و برایش دغدغه های آدمها و از جایی به بعد زایل شدن عقلشان بیهوده و مضحکه می نماید.اینکه چگونه برای موارد پوچ تمام عمرشان را از دست میدهند و دست آخر میمیرند.
علاوه بر تمام اینها کتاب روایت متفاوتی از اقتصاد و جامعه شناسی و سیاست و مذهب دارد.با دیدی خارج از گود و عادلانه و بعضا ساده لوحانه میگوید که گاها چه ایده های ساده ای میتواند مردم را فریب بدهد و یا آنها را به کام مرگ بکشاند و یا منجر به جنگ های گسترده بکند و یا چه کاری از دست صاحبان قدرت بر می آید و آنها تا چه اندازه میتوانند مرز های منفعت طلبی را طی کنند که حتی جمع کثیری را قتل عام کنند اما هیچ کس نفهمد و تاریخ به اشتباه نگاشته شود.و مذهب گاها میتواند احمقانه عمل کند و مثلا مادری مذهبی را نشان میدهد که ظالم تر از هرکسی در عالم به فرزندش میشود و تا ابد مذهبی که باید وسیله ی رهایی او از بند دنیا باشد اورا تا ابد به اسارت میبرد.
و نکته ی آخر اینکه کتاب روندی تکرار شونده در سرنوشت آدمهارا میخواهد بیان کند که هرنسل همان کارهای گذشتگان را انجام میدهند درحالیکه از هیاهوی نسل قبل فقط افسانه ها بجا مانده...در عین حال نشان میدهد که انسان چه ظرفیت های بالایی دارد و آنچنان هم که تصور میشود قابل شناخت و پیش بینی نیست بلکه برای رشد و بقا هر آن ممکن است کاری خارق العاده انجام دهد که همه را به شگفتی وا دارد.
درکل کتابی است که با وجود اینکه به سختی تمام میشود اما بسیار توصیه میکنم.

PD

واعظِ آن کار دیگر کننده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
D:
سال فارغ التحصیلی
1401
کمیک ماوس (رمان گرافیکی)
دو جلده و فعلا جلد اول ترجمه شده توسط آقای آذسن که خیلی ها ایشون رو با ترجمه سری رمان مترو میشناسن
میتونین به سایت آقای آذسن هم برین

خب خب هرچی بگم کم گفتم
ترجمه‌ی یکی از ۳ اثر برتر تاریخ کمیک، لطفی بود که توسط آقای آذسن به ثمر رسید.
من خودم در جریان پروسه بودم و این پروسه پستی بلندی های زیادی رو طی کرد تا بالاخره به مرحله انتشار رسید. از آقای آذسن واقعاً ممنونم که این کار رو ترجمه کردن تا تمام فارسی‌زبان‌ها بتونن اون رو مطالعه کنن و ازش بهره‌مند بشن. از عادل عزیز هم متشکرم که با تمام سختی‌هایی که بازآرایی این اثر داشت تلاشش رو کرد و چندین ماه وقت روی این پروسه گذاشت تا بالاخره به نتیجه رسید.
آقای آذسن که نیاز به تعریف ندارن و یکی از بهترین مترجمان عرصه‌ی نشر و کتاب هستن و همه‌تون احتمالاً با ترجمه‌ی کتاب‌های مترو آشنایی دارید حالا یا خوندید یا در موردش شنیدید. با وجود اینکه ما توی این دو سال همکاری‌ای که با ایشون داشتیم خیلی اذیت‌شون کردیم ولی هرگز ناراحت نشدن و کنار نکشیدن. واقعاً ایشون معنی سنگ‌صبور رو طور دیگه‌ای برای ما معنا کردن.
عادل اسلامی هم که از همون اول از اعضای اصلی اسکواد بوده و من خودم به شخصه گرافیستی رو بهتر از عادل ندیدم که سر کارش اینقدر جدی و مسئولیت‌پذیر باشه. واقعاً سخت‌کوشه و توی کارش بهترینه. تقریبا هم می‌شه گفت در اکثر کارهای اسکواد هم یه نقشی از عادل دیده می‌شه و از خوب‌های این عرصه‌ست.
خیلی خوشحالم که یکی از بهترین آثار قرن توسط این دو عزیز، این دو نگین عرصه‌ی کمیک ایران ترجمه و بازآرایی شده و این مایه‌ی افتخاره.
به جفت‌شون خسته نباشید می‌گم. امیدوارم در همه کارهاشون موفق باشن و دستاوردهای بیشتری ازشون ببینیم.
یهودی ها به شکل موش و نازی ها به شکل گربه
هرچند زمین تا اسمون با تام و جری فرق میکنه
روایت در زمان جنگ جهانی دوم
و شخصیت هایی که شاید توی یه صفحه چندبار تا پای مرگ پیش برن
بسیار تاثیر گزار و جذاب
قسمت دوم این رمان گرافیکی به زیبایی قسمت اولش بود
جلد دوم : مشکلات من تازه از اینجا شروع شد

بعد رویداد های قسمت قبلی ولادک به مشکل جدی برمی‌خوره و وارد جایی میشه که از جهنمِ توی بدترین کابوس های ما هم بدتره
آرت اسپیگلمن سعی میکنه تاثیر این جهنم رو توی زندگی پدرش ولادک نشون بده و واقعا هم نشون میده
ولادک و آنا همسرش که خیلی ضعیف شده به آشویتس برده میشن
در طول این ماجرا آرت اسپیگلمن از مشکلات خودش برای ترسیم آشویتس و این جهنم روی زمین با ما حرف میزنه
و اوجش توی تغییر اندازه شخصیتشه که تحت فشار بقیه کوچک میشه و حرف زدن با روانشناسش دوباره به حالت عادی برش میگردونه. روانشناس مردیه که خودش از آشویتس زنده بیرون اومده
یه نکته جالب برای اینه که بعضی جاها آرت خودشو به شکل مردی با نقاب موش کشیده که به نظرم اومد می‌خواسته به خواننده بفهمونه که ملیت ، نژاد ، عقاید ، دین و تفکرات ما همه‌شون نقابن اما چیزی که پشت اون نقابه یکیه
آرت نشون میده که پدرش که با نژاد پرستی مواجه شده چطور هنوز از سیاه‌پوستا بدش میاد و اینرو نادرست میدونه
بیشتر دعوا های آرت و پدرش ولادک بخاطر رفتارهای پدرشه که بیشتر یادگار آشویتسه و زندگی سختی که اونجا داشته
و درنهایت این ماجرا هایی که برای ولادک و همسرش آنا رخ دادن بیشتر شبیه به داستانن تا واقعیت هرچند این بخاطر تلخی ماجرا ها و رویداد های آشویتسه
خب این بیشتر شبیه خلاصه بود تا نقد اما فقط میتونم بگم ماوس جلد دوم صد در صد تاثیرگزاره

ســــــــزیم

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
تلگرام
کتاب راز اثر راندا برن
این کتاب راجع ب قانون جذب صحبت میکنه و خب من خودم ب شخصه لحظات زیادی بوده ک واسم پیش اومده
واقعا جالب بود واسم

پ.ن:صاحب ۲ :-"

Shidi

بیا با هم بگرییم ای چو من تاریک...
نام مرکز سمپاد
دکتر عادلی‌مقدم
شهر
بهبهان
سال فارغ التحصیلی
1355
ملت عشق
شاهزاده و گدا