• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
من از تغییر رشته اطلاعی ندارم اما فک کنم میتونی تجربی باشی ولی کنکور ریاضی بدی.
تفاوتش همون زیسته و چنتا فصل هندسه و گسسته. درسای حسابان و هم تجربی دارن تو همون ریاضی اما حسابان سطحش بالاتره.
برای کامپیوتر ‌‌‌شریف بستگی به منطقه داره ولی به طور کلی باید زیر 40 باشی.
روی همین راجع به درسا اضافه کنم
سه تا کتاب هندسه
یه کتاب آمار و احتمال
یه کتاب گسسته
خیلی از حسابان توی ریاضی تجربی هست ولی اضافات جزئی هم داره
فیزیک رشته ریاضی یه مطالبی داره که فیزیک تجربی نداره. مثلا دهم فصل اضافه داره. یه سری درسای اضافه هم هر فصل داره.

سلام
من میخوام از تجربی به ریاضی تغییر رشته بدم، دوازدهم هستم
آیا امکان تغییر رشته وجود داره؟ اگر بله، شرایطش چطوره؟ (من توی سمپاد میخونم و مدرسمون فقط رشته تجربی داره، اگه بخوام تغییر رشته بدم باید برم یک مدرسه دیگه)
با مشاور مدرسه‌تون صحبت کن. میگه باید چی کارا بکنی.

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا
بله امکانش هست
شما میتونید همین تجربی ادامه بدید ولی بهمن ماه موقع ثبت نام کنکور دفترچه سوالات رشته ریاضی انتخاب کنید
یا اینکه میتونید با مدیر مدرسه در مورد تغییر رشته و خوندن ۱۲ ام در رشته ریاضی صحبت کنید !
قطعا تفاوت های داره دو رشته
در رشته ریاضی دروس هندسه ۲ و ۳ ، آمار و احتمال و ریاضیات گسسته دروس ریاضی هستن که رشته تجربی نداره اینارو همچنین در درس فیزیک دهم یک فصل اضافه تر به اسم ترمودینامیک ولی سایر فصول کمی غنی تر هست و همچنین فیزیک دوازدهم بخش های متفاوت و سنگین تر از فیزیک دوازدهم تجربی !
درس حسابان و ریاضیات پایه به جز ریاضی دهم که مشترک هست بقیه مباحث این قسمت از ریاضیات در رشته ریاضی غنی تر و مباحث سنگین تر هستن
در مورد رشته و دانشگاه که انتخاب کردی بنظرم کمی زود و خودت رو سرگرم این بحث ها نکن تو هم تنها نیستی عاشق این رشته و دانشگاه کسانی هستن از دهم در رشته ریاضی دارن برای این جایگاه زحمت میکشن آزمون میرن و میخونن و رقابت شدید هست در این رشته و دانشگاه در حد دندون پزشکی شهید بهشتی برای تویی که از تجربی میای رقیب داری !
بنظرم اولین آزمون ها قلم چی میتونه تورو کمک بکنه و راهنما راه تو بشه ولی طبق صحبت با خیلی از مشاور ها اگه تراز تا دی ماه بالا ۷۵۰۰ نیومد بی تعارف بیخیال کامپیوتر شریف بشو تا این حد رقابت در این رشته هست ۶۰ نفر ظرفیت همه هم آرزو اینجارو دارن که حتی سال گذشته نفر ۳ ام منطقه ۳ هم کامپیوتر شریف نیاورد چون المپیادی ها و بقیه مناطق و سهمیه ها هم عاشق اینجا هستن !
از نظر من زیر ۲۰ منطقه ۱ میخواد حالا معادلش رو برای سایر مناطق پیدا کنید
در تصمیم که میگیری حتما با چند مشاور صحبت کن چون بحث آینده تو هست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
شریف فک کنم کلا ۵۰ تا ورودی میگیره برا کامپیوتراگر بگیم یه سری از ۵۰ تا تاپ چیزی جز کامپیوتر شریف بخواد
ماکسیموم تا ۱۰۰ کشوری جا داری

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
شریف فک کنم کلا ۵۰ تا ورودی میگیره برا کامپیوتراگر بگیم یه سری از ۵۰ تا تاپ چیزی جز کامپیوتر شریف بخواد
ماکسیموم تا ۱۰۰ کشوری جا داری
المپیادی ها و سهمیه های ۲۵ درصدی ۵ درصدی خانوده شهدا و … هم هستن
و متاسفانه الان همه فقط کامپیوتر میخوان
یکی از دوستان سال گذشته با توجه به رتبه آش نسبت به سال های گذشته کامپیوتر شهید بهشتی رو میاورد ولی موقع انتخاب رشته متوجه شد تو‌ تهران هیچ جا کامپیوتر نمیتونه قبول بشه تازه ایشون بومی تهران میشد
سهمیه بومی گزینی هم داریم تازه
خلاصه اینطور نیست بگیم حتی تا ۶۰ کشوری هم بیاری راحت کامیپوتر شریف رزرو هست من مثال بالا گفتم ۳ منطقه سه بود ولی چون بومی نبود برای آذربایجان بود و همچنین کشوری پنجاه و خورده ای بود کامپیوتر شریف نیاورد که شکایت هم کرد به جایی هم نرسید شکایتش
از طرفی تراز کنکور هم مهم هست چند سالی رشته های خاص لحاظ میکنن اینطور نیست به سهمیه منطقه ۳ راحت بهترین هارو آورد

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
المپیادی ها و سهمیه های ۲۵ درصدی ۵ درصدی خانوده شهدا و … هم هستن
و متاسفانه الان همه فقط کامپیوتر میخوان
یکی از دوستان سال گذشته با توجه به رتبه آش نسبت به سال های گذشته کامپیوتر شهید بهشتی رو میاورد ولی موقع انتخاب رشته متوجه شد تو‌ تهران هیچ جا کامپیوتر نمیتونه قبول بشه تازه ایشون بومی تهران میشد
سهمیه بومی گزینی هم داریم تازه
خلاصه اینطور نیست بگیم حتی تا ۶۰ کشوری هم بیاری راحت کامیپوتر شریف رزرو هست من مثال بالا گفتم ۳ منطقه سه بود ولی چون بومی نبود برای آذربایجان بود و همچنین کشوری پنجاه و خورده ای بود کامپیوتر شریف نیاورد که شکایت هم کرد به جایی هم نرسید شکایتش
از طرفی تراز کنکور هم مهم هست چند سالی رشته های خاص لحاظ میکنن اینطور نیست به سهمیه منطقه ۳ راحت بهترین هارو آورد
کامپیوتر و اینا که گزینش کشوری داره چطوری بومی بودن روش اثر میذاره؟

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کامپیوتر و اینا که گزینش کشوری داره چطوری بومی بودن روش اثر میذاره؟
کامپیوتر شریف قطبی گزینش میشه ! میتونید دفترچه انتخاب رشته سال گذشته و سال های پیش حتی مطالعه بفرمایید
میدونید اصلا منظور از قطب کشور و استان چیه ؟
یه سری رشته ها هستن که فقط در چند استان وجود داره مثل مهندسی هوافضا که بیشترین دانشگاه ها این رشته در تهران هستن پس پذیرشش کشوری
یه سری رشته ها هستن مثل کامپیوتر برق پزشکی پرستاری که اکثر استان ها دارن پس در نتیجه برای اینکه مشکلات خوابگاه و دور بودن از خانواده ها پیش نیاد میگن قطبی حتی در مواردی بومی استان ولی رشته های پر متقاضی مثل برق کامپیوتر مکانیک پزشکی دندون و دارو و … قطبی هستن و مجموع چند استان یک قطب محسوب میشه مثلا تهران قم در یک قطب هستن و یا مثال اصفهان لرستان در یک قطب دیگه پس هر کس در قطب خودش سهمیه داره در قطبی غیر از خودش داوطلب آزاد محسوب میشه که سهمیه خیلی ریزی هست جون بیشتر داوطلب آزاد ها میره برای سهمیه های ۵ و ۲۵ درصدی و خانواده شهدا …

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
کامپیوتر شریف قطبی گزینش میشه ! میتونید دفترچه انتخاب رشته سال گذشته و سال های پیش حتی مطالعه بفرمایید
میدونید اصلا منظور از قطب کشور و استان چیه ؟
یه سری رشته ها هستن که فقط در چند استان وجود داره مثل مهندسی هوافضا که بیشترین دانشگاه ها این رشته در تهران هستن پس پذیرشش کشوری
یه سری رشته ها هستن مثل کامپیوتر برق پزشکی پرستاری که اکثر استان ها دارن پس در نتیجه برای اینکه مشکلات خوابگاه و دور بودن از خانواده ها پیش نیاد میگن قطبی حتی در مواردی بومی استان ولی رشته های پر متقاضی مثل برق کامپیوتر مکانیک پرستاری پزشکی دندون و دارو و … قطبی هستن و مجموع چند استان یک قطب محسوب میشه مثلا تهران قم در یک قطب هستن و یا مثال اصفهان لرستان در یک قطب دیگه پس هر کس در قطب خودش سهمیه داره در قطبی غیر از خودش داوطلب آزاد محسوب میشه که سهمیه خیلی ریزی هست جون بیشتر داوطلب آزاد ها میره برای سهمیه های ۵ و ۲۵ درصدی و خانواده شهدا …
درسته ببخشید من اشتباه گفتم

kasraap

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
بافت
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام
یه سوال داشتم من سال یازدهمم رشته تجربی ولی میخوام برم رشته ریاضی ولی مدرسه کلاس رشته ریاضی یازدهم نداره بنظرتون امکانش هست اگه چند نفر شرکت کنن ( تغییر رشته بدن به ریاضی ) تشکیل بشه؟

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
یه سوال داشتم من سال یازدهمم رشته تجربی ولی میخوام برم رشته ریاضی ولی مدرسه کلاس رشته ریاضی یازدهم نداره بنظرتون امکانش هست اگه چند نفر شرکت کنن ( تغییر رشته بدن به ریاضی ) تشکیل بشه؟
فک کنم بتونی بری یه مرکز دیگه...

کلم بروکلی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنبل خونه شاه عباس
سال فارغ التحصیلی
1400
خب باید توی سمپاد زیر 15 نمره کل نداشته باشی
ولی یکی دوتا 10-12 رو هم معمولا چشم پوشی میکنن
اگه ورودی دبیرستان سمپادین باید تراز و نمره قبولی ازمون نهمتون
به رشته ای که میخاد تغییر رشته بدین بخوره
که معمولا اینو سمپاد استان
یا سمپاد کل که تهرانه بررسی میکنه
و باید مدرسه هم ظرفیت داشته باشه
اگه قبولی راهنمایین خیلی راحت ترهههه

حتی امکان تغییر رشته توی نیم سال اول هم هست
و حتی نیم سال دوم
و حتی شهریور

@_zi
در پاسخ به اونی که الان درباره تغییر رشته پرسیده بود

_zi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی۸
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام.
من امسال دهم هستم رشته‌ی ریاضی.
تصمیم دارم به رشته‌ی انسانی برای یازدهم تغییر رشته بدم. (سمپاد انسانی هم داره)
از طرفی ۲-۳تا نمره‌ی بد توی امتحانای نوبت اول دارم.
می‌خواستم بدونم آیا این باعث می‌شه نتونم تغییر رشته بدم؟
و کلا این‌که آیا نمرات بد نوبت اول باعث اخراج در همین وسط سال می‌شه؟ درکل چه کار می‌کنن؟

کلم بروکلی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنبل خونه شاه عباس
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام.
من امسال دهم هستم رشته‌ی ریاضی.
تصمیم دارم به رشته‌ی انسانی برای یازدهم تغییر رشته بدم. (سمپاد انسانی هم داره)
از طرفی ۲-۳تا نمره‌ی بد توی امتحانای نوبت اول دارم.
می‌خواستم بدونم آیا این باعث می‌شه نتونم تغییر رشته بدم؟
و کلا این‌که آیا نمرات بد نوبت اول باعث اخراج در همین وسط سال می‌شه؟ درکل چه کار می‌کنن؟
نمره بدت چ بوده

کلم بروکلی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنبل خونه شاه عباس
سال فارغ التحصیلی
1400
تک. فیزیک و شیمی و باقی دروس بالا شدم. هندسه و ریاضی و جغرافیا بد بود.
تک ترم اول ؟

اینا اهمیت خاصی تو انسانی نداره =‌/ اخراج هم در حد حرفه ، کاریت نمی‌کنن...هندسه هم که اصن نداریم تو انسانی...از لحاظ نمره و تایتل درس هایی که اوکی نشدی مشکلی نیس
ربطی نداره به رشته ای که میخواد تغییر رشته بده
زیر 15 کل
اخراج از سمپاده

_zi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی۸
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
بله دیگه

ربطی نداره به رشته ای که میخواد تغییر رشته بده
زیر 15 کل
اخراج از سمپاده
خب
پس معدل کل هر درس، باید ۱۵ به بالا باشه.
الان معدل کل هردرس در نوبت اول یا نوبت دوم؟

اینا اهمیت خاصی تو انسانی نداره =‌/ اخراج هم در حد حرفه ، کاریت نمی‌کنن...هندسه هم که اصن نداریم تو انسانی...از لحاظ نمره و تایتل درس هایی که اوکی نشدی مشکلی نیس
نه سوال اینه که همین وسط سال اخراج می‌کنن؟ یا نه می‌ذارن آخر سال کلا دیگه نمی‌ذارن توی سمپاد ادامه بدم؟

کلم بروکلی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنبل خونه شاه عباس
سال فارغ التحصیلی
1400
خب
پس معدل کل هر درس، باید ۱۵ به بالا باشه.
الان معدل کل هردرس در نوبت اول یا نوبت دوم؟
ترم دو
بازم بستگی ب مدل مدرسه داره اگه خیلی گیر نباشن
حتی ترم دو هم کاری بهت ندارن

اخراج سمپاد هم میتونه بدونه ازمون بره نمونه
که برا انسانی خیلی خوبعه

_zi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی۸
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404

PoriaDev

PoriaN
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام دوستان ، خوبید؟
راستش بر سر یه تصمیم مهمی تو دو راهی گیر کردم
در حال حاضر یازدهم تجربی هستم ؛ اما هر جوری با خودم حساب کتاب میکنم ، عمیقا احساس میکنم که برای حوزه کامپیوتر و برنامه نویسی ساخته شدم (تو نهم بخاطر جو رقابتی و اصرار خانواده و عدم اطلاعم از بازار کار برنامه نویسی تجربی انتخاب کردم)
به همین خاطر تصمیم گرفتم که کنکور ریاضی بدم و هدفم مهندسی کامپیوتر هستش.
حالا مسئله اینجاست که برای سال بعد تغییر رشته بدم و ریاضی بخونم؟ یا دیپلم تجربی بگیرم و کنکور ریاضی بدم؟
با توجه به اینکه کنکور 1402 شرایطتش یکم فرق داره و به احتمال زیاد شرط تاثیر مستقیم معدل رو اعمال کنن ، به تبع با دیپلم تجربی نمیتونم تو دانشگاه های برتر قبول بشم
اما از طرفی تو مدرسه‌مون رشته ریاضی وجود نداره ، ظرفیت ریاضی تو نمونه دولتی هم تکمیله ، و اگه بخوام ریاضی بخونم باید از سمپاد برم مدارس عادی (که وضع تحصیلی و اخلاقی دانش آموزای این مدارس تو شهر ما خرابه ، خراااااب!)

حالا موندم چیکار کنم 😑

* البته اینم بگم بازار کار برنامه نویسی جوریه که مدرک اهمیت زیادی نداره

پی نوشت: یه راه دیگه ای هم به ذهنم میرسه که سختیش زیاده و نمیدونم بشه یا نه ؛ اینکه تغییر رشته بدم و همزمان انتقالی بگیرم برم سمپاد شهر های اطراف

بالا