• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مادران سینگل!

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
single mother یک پدیده تقریبا جدیدی هست، که با همکاری بانک اسپرم ها ، این فرصت رو به خانوم ها میده که خودشون به تنهایی و بدون هیچ پارتنر دیگه ای بچه دار بشن، از ویژگی های مثبت این نوع حاملگی این هست ، که آدم میتونه سابقه پزشکی، ظاهر ، بیوگرافی فرد اهدا کننده رو چک کنه.
یک نمونه از اون توی فیلم how to be single نشون داده شده، که فردی انتخاب میشه که هیچ سابقه بیماری قلبی، یا سرطان در خودش و خانواده درجه یکش وجود نداشته و ظاهرش هم مورد تایید بوده.

نظرتون راجع به single mother چیه؟!

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
بنظر من
مشکلی نداره
وقتی یه نفر میخواد بدون ارتباط جنسی بچه دار بشه چه اشکالی داره؟!
وقتیم که سوابق فرد چک بشه دیگ مشکل کاملا حله چون دیگه بیماری ای مث ایدز منتقل نمیشه و بچه هم عقب مونده ای چیزی نمیشه.
فقط نکته ای که هست
ممکنه بچه شبیه اون مرد بشه که خب یه ذره سخته که بقیه بفهمن بچه ی اون خانومه
و یه سوال:
با آزمایش پاک بودن اسپرما رو معلوم میکنن دگ؟

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
[همون طور که درجریانید:))]من خیلی به این قضیه فکر کردم،ولی شدیدا معتقدم که بچه از نظر روحی و روانی،پدر هم نیاز داره.و جدا از اون،من بچه هامو ادامه زندگی خودم میدونم،برای تولدشون باید دلیل محکمی داشته باشم!من دارم یه زندگی جدید خلق میکنم یعنی چقدر حالم خوب بوده که خواستم یکی دیگه پاشو به این دنیا بذاره و ... این که از یه اسپرم رندم به دنیا بیاد برام واقعا ناخوشاینده.ریشه و اصالت نداره،هیچ عشقی در کار نبوده برای تولدش!صرفا یه DNA داره تولید میشه همین!

ولی اگه روزی،بنا به شرایط،نتونستم همسر یا پدری برای بچه هام انتخاب کنم و بخوام مادر بشم،ترجیحم پرورشگاست.ا‌ون آلردی به دنیا اومده و من خالقش نیستم،ولی [حتی با اینکه پدر نداره] میتونم زندگی بهتری براش فراهم کنم

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××
اونجوری بچه بابا نمی خواد؟
واقعا برای یه بچه خصوصا دختر نبود بابا عذاب آوره.
شاید برای خود اون خانم خوشایند باشه و البته حس مادر بودن خیلی قشنگه اما اینجوری خودخواهیه .
در زمان بارداری بودن یه مرد کنارت که هواتو داشته باشه خیلی امید بخشه
من که با این نظر موافق نیستم.البته این نظر منه

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
بنظر من
مشکلی نداره
وقتی یه نفر میخواد بدون ارتباط جنسی بچه دار بشه چه اشکالی داره؟!
وقتیم که سوابق فرد چک بشه دیگ مشکل کاملا حله چون دیگه بیماری ای مث ایدز منتقل نمیشه و بچه هم عقب مونده ای چیزی نمیشه.
فقط نکته ای که هست
ممکنه بچه شبیه اون مرد بشه که خب یه ذره سخته که بقیه بفهمن بچه ی اون خانومه
و یه سوال:
با آزمایش پاک بودن اسپرما رو معلوم میکنن دگ؟
بیشتر از 93% افرادی که اسپرم اهدا میکنند رد میشند و فقط 7% مورد قبول هستند (اینجا رو بخونید)، البته پیشینه پدر، کاملا قابل بررسیه ،عدم بیماری، قد، وزن، میزان تحصیلات و ... .

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
خب از طرفی من موافقم با این قضیه،
شاید بعضیا شرایط ازدواج ندارن یا نمیخوان ازدواج کنن اصلاً، ولی بچه‌ای میخوان ک از گوشت و پوست خودشون باشه...
ولی خب از طرف دیگه مخالفم، بچه واقعاً ب پدر نیاز داره، و مسئله‌ی دیگه، بزرگ شدن و سوال کردن بچه‌س ک میگه پدرم کجاست؟
بعدم خب بحث مسئولیته ک من نمیدونم آیا در این مورد اهداکننده‌ی اسپرم مسئولیتی درقبال بچه‌ش داره یا نه؟
یا این ک مثلاً ممکنه پدر چندین سال بعد بخواد وارد زندگی بچه‌ش بشه و ممکنه باعث بهم خوردن روابط بشه حتی...
من اگه مرد بودم، دلم نمیخواست باعث تولد بچه‌ای بشم ک مال منه، ولی هیچ حق یا دسترسی بعدی بهش ندارم...
خودمم ترجیح میدم واقعاً درصورتی ک بخوام بچه‌ای رو بزرگ کنم(اگه خودم مادر نشم) از پرورشگاه بچه‌ای رو ب سرپرستی بگیرم...

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
من دلیلی نمیبینم مادامی که یکی از والدین بتونه بخوبی مسئولیت هارو به عهده بگیره، نیازی به دو والد باشه(بی شک سخت تره، ولی شدنیه و اون حالت، بنظر نمیاد ضروری باشه). و البته همیشه هم فرض این حرف، وجود یک زوج استریت متشکل از زن(مادر) و مرد(پدر) هست و این تصورات بیشتر از اونکه بر مبنای دلیل خاصی باشن، بخاطر تجربیات اشنای ما از چنین والدینیه که تعمیم میدیم و فکر میکنیم ضرورت داره(که باعث گارد گرفتن در مقابل موارد دیگه ای مثل فرزندخواندگی همجنسگرایان میشه که عملا هیچ فرقی جز جنس و جنسیت والدین نداره!). به هر حال، همین الانشم افراد تک والدی زیادی هستن که دچار فاجعه ای ناگزیر نشدن. به هرحال، قرار نیست شرایط همه مثل هم باشه و کسی که از این جهت دنبال مسخره کردن و تحقیره(تمسخر بچه ای که والدینش مطابق الگوی خانواده تک هسته ای نبوده) فقط کوته فکری خودشو میرسونه و نظرش کوچک ترین اهمیتی نداره. از این جهت، نقد قوی ای به این شیوه نمیبینم.
ولی چیزی که باعث میشه زیاد این شیوه رو نپسندم، اینه که همچنان بچه ای بدون خواست خودش وارد دنیا میشه! مثل اکثر زوج های دیگه. بنظرم تمرکز روی سرپرستی از پرورشگاه و بهبود زندگی کسایی که همین الان هستن، بجای اوردن زندگی های نامطمئن جدید، خیلی بهتر و اخلاقی تره.
با اینحال، اینکه نظارت دقیقی روی افراد اهدا کننده هست، یه مزیت خیلی خوبه نسبت به بخش زیادی از فرزنداوری عادی. چون دستکم اطمینان خیلی بیشتری هست که بچه دچار نقص مادرزادی و سختی و رنج های ناشی از اون نمیشه.

آخرین ویرایش:

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
معمولا اهدا کننده های اسپرم رو با عنوان "پدر بیولوژیکی" میشناسن,اما واقعا باید از کلمه ی پدر استفاده کنیم؟

یک تحقیقاتی بود که من قبلا ی TEDxجالبی درموردش دیده بودم از بچه های که به روش ivfبه دنیا اومده بودن (چه کسانی که فقط یک مادر داشتن,چه زوج لزبین و چه زوج دگرجنسگرا)و حالا به سن 6 7سالگی رسیده بودن خواسته بودن تو این تحقیقات شرکت کنن. به هر بچه ای ی درخت سیب مقوایی داده بودن و چندتا سیب مقوایی جدا. و بهشون گفتن فکر کنید این درخت خانوادتونه و این سیبا افراد خانواده به هرکدوم ی اسمی بدین و بچسبونید به درخت.و جالب این ک این بچه ها با همون توضیح کودکانه ای ک خانواده بهشون داده بودن میدونستن که پدربیولوژیکی دارن. بچه ها یکی از سیب ها رو مادرشون دونستن یکی رو سگشون مادربزرگشون و...ولی هیچ کدوم سیب ک پدربیولوژیکیش باشه رو به برگای درخت وصل نکرد و یکی از بچه ها گفت من اینو به تنه ی درخت وصل میکنم چون نه مثل خانوادمه و نه انقدر بی اهمیت که روی زمین باشه! خب به نظرم جالب بود که بچه ها این دیدگاهو دارن

اگه بخوایم بگیم حتما وجود پدر لازمه اون وقت باید این دیدگاه رو هم زیر سوال ببریم که زوجین همجنسگرا هم میتونن فرزند داشته باشن.

خب برای من هنوز خیلی وجه های گنگی داره نه تنها این موضوع بلکه سرپرستی ی کودک از پرورشگاه. ولی اگه ی روز با وجود مجرد بودن تصمیم به مادرشدن داشته باشم ترجیح میدم فرزند ژنتیکی خودمو داشته باشم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
بانک اسپرم؟؟؟؟؟؟
دنیا داره به کجا میره :|
شاید اسپم باشه، ولی میگم
بانک اسپرم فقط برای سینگل مادرز و این جریانات نیست
یک سری افراد هستن ک اسپرم و تخمک خودشون رو در این بانک‌ها نگهداری میکنن تا درآینده اگه با مشکل ناباروری مواجه شدن(از نوعی ک قابل درمان نیست مخصوصاً) بتونن فرزند داشته باشن و چون طی اون دوره اسپرم یا تخمکشون برای لقاح مناسب نیست(حالا یا بعلت کهولت سن یا هرچی، و مخصوصاً در خانمها) بتونن از سلول جنسی خودشون ک قبلاً فریز و نگهداری شده استفاده کنن...
و این بنظرم من چیز خوبیه...
مثل فریز بند ناف نوزاد ک ممکنه بعداً جون طرفو نجات بده

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
بقیه ی مواردش که اوکیه ولی همین قضیه ی سینگل مادرز خیلی عجیب غریبه...
خب درباره‌ی این قضیه اجباری وجود نداره
اهداکنندگان میتونن بگن فقط برای استفاده‌ی شخصی میخوام فریز کنم :))
درضمن، همونطور ک دوستان گفتن، اهداکنندگان برای سینگل مادرز خیلی محطاطانه و با بررسی همه‌جانبه انتخاب میشن...

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
اینه که همچنان بچه ای بدون خواست خودش وارد دنیا میشه! مثل اکثر زوج های دیگه. بنظرم تمرکز روی سرپرستی از پرورشگاه و بهبود زندگی کسایی که همین الان هستن، بجای اوردن زندگی های نامطمئن جدید، خیلی بهتر و اخلاقی تره.
این قسمت و چند بار خوندم نفهمیدم ، اصولا امکان بچه دار شدن با خواست بچه وجود داره که اخلاقی تر باشه؟؟؟چون گفتید مثل اکثر زوج های دیگه گفتم شاید بعضی زوج ها بچه با خواست خودش به دنیا میاد

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
این قسمت و چند بار خوندم نفهمیدم ، اصولا امکان بچه دار شدن با خواست بچه وجود داره که اخلاقی تر باشه؟؟؟چون گفتید مثل اکثر زوج های دیگه گفتم شاید بعضی زوج ها بچه با خواست خودش به دنیا میاد
نه متاسفانه نیست! برای همینم به دنیا نیوردن بچه رو گزینه خیلی اخلاقی تری میدونم، اونم در چنین جهان نامطمئن و زشتی که دائم داره با مشکلات بیشتر و سخت تر مواجه میشه.

منظورم از اکثر، خود فرایند بچه دار شدن بود بجای به سرپرستی گرفتن. به هر حال، بیان خوبی نبود و باعث سوتفاهم شد.

DeadEnd

کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
:>
درباره اش تو چنتا سایت مطالعه کردم
سینگل مادرز از بهترین پیشرفت های علمی بشره
فوایدشو از نظر خودم بخوام بگم ایناس :
1. نوعی فوبیا در دنیا وجود داره که در اون زنا از رابطه جنسی هراس دارن . حالا اگر چنین خانمی نتونه رابطه برقرار کنه و بچه بخواد با این روش میتونه زندگی دلخواهشو داشته باشه
2.همجنسگرایی یه گرایش جنسیه که جدیدا مرسوم و قانونیه و زوجین همجنسگرا حق دارن بچه داشته باشن و تشکیل خانواده بدن
3.اصلا خارج از این دوحالت :شاید زنی آمادگی وانی بچه رو داره و بچه میخواد اما تمایلی برای رابطه جنسی نداره یا آمادگیشو نداره پس با این روش صاحب فرزندی میشه
*****فقط نکته اینه که فکر نکنید این روش راحت برا همه اعمال میشه. اول صلاحیت مالی_روانی مادر برای بزرگ کردن بچه به تنهایی کاملا بررسی میشه و بعد اجازه میدن بهش ، که برای آینده ی بچه مشکلی ایجاد نشه*****
امنیت این روش کاملا تضمین شدست و طبق منابعی که شما معرفی کردید و خودم پیدا کردم سوابق سلامتی و ...... اهدا کننده چندین بار آزمایش میشه .
فقط یه خواهش:بیاین تو اینجور تاپیکا با مبنای علمی و فارغ از تعصبات اجتماعی_مذهبیمون جواب بدیم و اول اطلاعات کسب کنیم و بعد نظر بدیم

آخرین ویرایش:

mmd_b3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1399
برای کاپلای لزبین میتونه مناسب باشه که اونا هم بچه دار بتونن بشن و اوکی تر خونواده تشکیل بدن
اونا هم خب بچه میخان غیر اینه؟
بنظرم چیز بدی نیس به همین دلیل

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
برای کاپلای لزبین میتونه مناسب باشه که اونا هم بچه دار بتونن بشن و اوکی تر خونواده تشکیل بدن
اونا هم خب بچه میخان غیر اینه؟
بنظرم چیز بدی نیس به همین دلیل
البته برای تمام کاپلا میتونه مفید باشه...ال‌جی‌بی‌تی، ن فقط لزبین‌ها

mmd_b3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1399

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
تو کاپل گی که این دوتا پسر نمیتونن بچه بزان. میتونن؟
البته اره خب ترنسا اره
درسته خود کاپلای گی نمیتونن باردار شن، اما خب تحت شرایطی میتونن بچه‌های خودشونو داشته باشن(مثل رحم اجاره‌ای و بانک تخمک و اینا!!)
ی جورایی میشه برعکس سینگل مادرز!!!
سینگل فادرز:))

mmd_b3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1399
درسته خود کاپلای گی نمیتونن باردار شن، اما خب تحت شرایطی میتونن بچه‌های خودشونو داشته باشن(مثل رحم اجاره‌ای و بانک تخمک و اینا!!)
ی جورایی میشه برعکس سینگل مادرز!!!
سینگل فادرز:))
تخمک برن از بانک بگیرن کجا بزارن؟؟!:))
خب اره ب هرحال یه راه هایی هس ولی رحم اجاره ای کلا بحثش فرق میکنه
اینکه دیگه قرار نیس بچه تو شکمش باشه بهترع بره از پرورشگاه یه بچه تازه بدنیا اومده بگیره
البتع اگ نخاد با اسپرم خودش بچه در بیاره
دعواشونم نشه دونفری که با اسپرم کدومشون برن رحم اجاره ای:D

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
تخمک برن از بانک بگیرن کجا بزارن؟؟!:))
گفتم ک، رحم اجاره‌ای!!
در مورد سینگل مادرزم همینه تقریباً ، حالا رحم خودشون دارن ولی اسپرم مال یکی دیگه‌س

البتع اگ نخاد با اسپرم خودش بچه در بیاره
دعواشونم نشه دونفری که با اسپرم کدومشون برن رحم اجاره ای:D
در این موردم بسته ب توافقشونه، اگه هردو بخوان بچه از خودشون باشه، میتونن دو تخمک با دو اسپرم جدا بارور کنن در یک رحم، ک نهایتاً میشه دوقلوی ناهمسان!!!
در مورد کاپلای لزبینم همینه، ولی معمولاً یکیشون باردار میشه، اما این ب این معنی نیست ک لزوماً یکیشون باید بارداری رو بعهده بگیره یا فقط یک بچه داشته باشن...

بالا