اسلام و ایران - سود یا ضرر

اسلام برای ایران بیشتر سود داشته یا ضرر

• سود

رای‌ها: 10 20.8%
  • سود و ضرر برابر

رای‌ها: 7 14.6%
  • ضرر

رای‌ها: 31 64.6%

• رای‌دهندگان
    48
وضعیت
موضوع بسته شده است.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق - مخابرات سیستم
اسم تاپیک اسلامه آقا. پس نیاین بگین اسلام بده.
شیعه جماعت خیلی باعث پیشرفت این مملکت مخصوصا دوره صفویه شده.
میخواین بکوبین بگین اعراب جاهلیت نه اسلام.
الان نگا تاپیک پر شده از کوبیدن اسلام.
اتفاقا باحاله دعوا چیه . من اگه توهینی کردم ببخشید. فقط دلیل خواستم.
همگی لطفا حرفی میزنید عامیانه نباشه.از کتاب فکت بیارید. ناسلامتی سمپادی های مملکتین ها.
مرسی از هر کسی فکتی آورده و میاره برا حرفاش.
مخلص همتون هم هستم.
من بخش اول صحبتت رو متوجه نشدم. دین اسلام فارغ از خوب یا بد بودنش نمیشه که تاثیرش روی یک کشور مثبت واقع شده باشه.
پیشنهاد می‌کنم بدون پیش‌فرض دینی از نظر تاریخی مرور کن ببین چه چیزهایی اسلام به ایران داده و چه چیزهایی گرفته و کدوم برای دیگری سود یا ضرر بیشتری داشته.
اولا برای چهل درصدت فکت بیار.حرف باد هواست.
ثانیا شاهنامه رو یه شیعه نوشته.اونم دو آتیشه.به فارسی هم لطمه نزده حتی کمکش کرده.
شما هنوز فکت نمیاری ها؟ فکت قبلی من چی شد؟؟؟
اینکه یه مسلمان شاهنامه رو نوشته خدمت اسلام به ایران محسوب نمی‌شه. خدمت یه ایرانی به ایران هست. شما برای اینکه بگی که اسلام برای ایران کاری کرده باید بیای بگی فلان چیز که حاصل از تفکرات اسلامی بوده فلان رویداد به وجود اومده. یا بیای بگی به واسطه اسلام اعراب فلان کار برای ایران انجام دادن.
@maleck :)
برای من مهم نیست که ثابت کنم فردوسی شیعه بوده یا سنی. فقط به طور کلی می‌گم لطف کنید که اینطوری به شاعر برچسب نزنید. همینطوری هست که به فردوسی برچسب زن‌ستیزی یا نژاد پرست می‌زنند. فکر می‌کنم بهتره که از شاهنامه لذت برده بشه و این چیزا رو به اهل فن این حوزه بسپاریم یا اینکه به چیزهای قوی‌تری استناد کنیم.

آخرین ویرایش:

ehsan.AK

کیانوش
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان ۲
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1401
تلگرام
میخواین بکوبین بگین اعراب جاهلیت نه اسلام.
اعراب جاهلیت فقط تا زمانی اعراب جاهلیت به حساب میان که اسلام رو نپذیرفته بودن
بعد پذیرش اسلام اونا اعراب مسلمان به حساب میان و اسلام هم باید پاسخگوی اعمالشون باشه

آخرین ویرایش:

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق - مخابرات سیستم
متوجه نشدم چرا منو تگ کردی.
چون در خصوص شیعه یا سنی بودن فردوسی بحث می‌کردی.
1) به تاپیک ارتباط نداشت.
2) برای اثبات صحبت خودت فقط چند بیت آوردی که حتی مشخص نیست چقدر صحت دارند و خود اون بیت‌ها هم به تنهایی چیزی ثابت نمی‌کنه.
گفتم که با این نحوه که چند بیت بیاریم و بخواهیم به شاعر برچسب بزنیم می‌تونیم فردوسی رو زن ستیز یا نژاد پرست بنامیم. و این شیوه بحث درست نیست.
3) نقل قول کردن آخرین پستت باعث می‌شد هیچ متنی نمایش داده نشه مجبور شدم تگت کنم :D

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
الزهرا تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
خب تا کی میخواین اسپم دونی کنین همه تاپیک ها رو؟؟سیاسی اعتقادی تاریخی؟

توجه
انجمن تاریخ و تمدن جای بحث و مجادلات سیاسی و اعتقادی نیست!جای فتوای فلانی و ارزشی و غیر ارزشی نیست!جای دعوای سلطنت طلب ها و جمهوری طلب ها نیست!و ختم کلام جای عقده گشایی سیاسی نیست...اگه دلتون میخواد برین یه تاپیک بزنین صبح تا شب هتاکی کنین و فحش بدین تا خیالتون راحت شه و فکر کنین خیلی فهمیدین...همه تاپیک های سیاسی و تاریخی و حتی اعتقادی شده متلک و اسپم خسته نشدین؟میان فحش میدین که چی؟
هر گونه پست شامل محتوای بی ارزش بدون درنگی پاک میشه چون هدفی جز انحراف تاپیک و دعوا در پیش نداره..

+به انجمن قوانین هم یه سر بزنید بد نیست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا