• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جزییات الکترون و...

• شروع کننده موضوع

.Moon.

مهمان
سلام.
من سوادم تو فیزیک خیلی بالا نیست و شاید فقط یه کم بیشتر از درس های مدرسه باشه.
میخواستم چند تا چیز رو بدونم:
1)الکترون انرژی شو برای چرخش دور هسته اتم از کجا میاره؟
2) انرژی الکترومغناطیس دقیقا چیه؟آیا همون نوره؟ من شنیده بودم انرژی الکترومغناطیس از محیط غیر مادی عبور میکنه و از نوسانات الکترون به وجود میاد. آیا این درسته؟
3) برای تولید نور، آیا الکترون ها به سرعت حرکت میکنند و برخورد هاشون ذراتی به نام فوتون تشکیل میده که اونا با هم نور رو به وجود میارن؟ این درسته آیا؟ اگه درسته چجوری میشه الکترون ها باهم برخورد کنن؟
4) آیا ممکنه الکترونی کلا خارج از یک اتم حرکت کنه؟
بازم هست که الان یادم نیست.
ممنون میشم جواب بدین ^__^

sara.ras

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
-
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
سلام.
من سوادم تو فیزیک خیلی بالا نیست و شاید فقط یه کم بیشتر از درس های مدرسه باشه.
میخواستم چند تا چیز رو بدونم:
1)الکترون انرژی شو برای چرخش دور هسته اتم از کجا میاره؟
2) انرژی الکترومغناطیس دقیقا چیه؟آیا همون نوره؟ من شنیده بودم انرژی الکترومغناطیس از محیط غیر مادی عبور میکنه و از نوسانات الکترون به وجود میاد. آیا این درسته؟
3) برای تولید نور، آیا الکترون ها به سرعت حرکت میکنند و برخورد هاشون ذراتی به نام فوتون تشکیل میده که اونا با هم نور رو به وجود میارن؟ این درسته آیا؟ اگه درسته چجوری میشه الکترون ها باهم برخورد کنن؟
4) آیا ممکنه الکترونی کلا خارج از یک اتم حرکت کنه؟
بازم هست که الان یادم نیست.
ممنون میشم جواب بدین ^__^
سلام
حرکت الکترون ها به دور هسته دقیقا مثل حرکت سیارات به دور خورشید میمونه.منظورم اینه که هیچ اصطکاکی در فضا وجود نداره خب بزار ببینیم چی باعث اصطکاک میشه،هوا،ذراتی مخلوط از گازهای مختلف که اتم هاشون خیلی بزرگتر از الکترون هست اگه اینجوری باشه توی اتم هیچ اصطکاکی وجود نداره
جهان از بیگ بنگ آغاز شده یعنی ذرات از اون انرژی گرفتن.نیروی گریز از مرکز باعث میشه که جسمی به اطراف پرت بشه ولی نیروی بین الکترون و پروتون(که هم اندازه ولی نوع بارشون مخالف یکدیگرند)باعث میشه الکترون حالتی پایدار داشته باشه.
اگه اصطکاک نباشه اتلاف انرژی هم درکار نیست.
از تمام این نوشته ها می تونیم نتیجه بگیریم که اگر الکترون از قبل انرژی داشته باشه الان انرژیش تموم نشده و همچنان به گردش خودش به دور هسته ادامه میده.
این یه فرضه
جواب سوال اولت

sara.ras

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
-
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
آه، آره مرسیی=)

خودمم از پدرم پرسیدم جواب همه شو گرفتم=)

+البته واقعیت اینه که الکترون به دور هسته نمیچرخه. اون مال مدل ناقص بوره.
بله
مدل اتمی بور دارای انرژی درونی ثابتی روی هر تراز انرژی هست ولی مدل اتمی شرودینگر بیان می کنه که
حرکت الکترون کاملا غیرقابل پیش گویی هست پس نمی تونیم حرکتش رو دایره ای فرض کنیم

بالا