• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

sooreh_51347

• شروع کننده موضوع

Sooreh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرستان قرچک
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
حسش نبود(:
با یاد و خاطره ی کتاباهای دوران کودکیم که مامانم با عنوان جانداریم کارتون کارتون انداخت دور شروع میکنم:-"
پ ن :سعی میکنم از معرفی کتاب های معروفی که بارها معرفی شدن خودداری کنم

۱_لیدی الیزابت اثر آلیسون ویر مترجم طاهره صدیقیان انتشارات کتابسرای تندیس

زندگی نامه ملکه الیزابت یکم دختر هنری هشتم انگلستان از خاندان تودور و همسر دوم او آن بولین که به جذابیت و هوش شهرت داشت و در آخر با اتهام زنای با محارم در برج لندن گردن زده شد اتهامی که هیچوقت ثابت نشد از دوران کودکی تا به سلطنت رسیدن است
چقدر به تاریخ علاقه مند هستید؟؟چقدر در مورد تاریخ انگلستان می دونید؟؟ به نظرتون چرا انگلیسی ها به حیله گیری در تاریخ شهرت داشتند؟؟
در توصیف تاریخ انگلستان همین بس که من به تاریخ علاقه مند کرد ، درموردخاندان تودور و هنری هشتم سریال ها فیلم ها زیادی ساخته شده و کتاب های تاریخی زیادی حتی ازش توی ایران وجود دارد
در نیمه سده پانزدهم درفاصله ۱۴۵۵تا۱۴۸۵ بین دو خاندان قدرتمند یورک با نشان رز سفید و لنکستر با نشان رز سرخ جنگ های زیادی شکل گرفت تا یک خاندان به سلطنت برسد تا در نهایت هنری تودور هنری هفتم انگلستان از خاندان لنکستر با الیزابت یورک دختر ادوارد چهارم از خاندان یورک ازدواج کرد و به این جنگ پایان داد تا خاندان تودور بر انگلستان حکومت کنن ولیعهد آنها آرتور تودور در جوانی مرد تا هنری هشتم خاندان تودور و انگلستان را به اوج قدرت خودش برساند معروف ترین پادشاهان خاندان تودور هنری هشتم و الیزابت یکم اند که کتاب درمورد دوران کودکی تا قبل از به سلطنت رسیدن اوست هنری هشتم شش بار ازدواج کرد و سه تا از فرزندان او بر تخت پادشاهی رسیدن شخصیت هوس باز و دمدمی مزاج هنری هشتم سال ها مورد مطالعه قرار گرفت
به نظر شما یک شاهزاده پنج ساله که مادرش خائن حساب شده و به خاطر زنای با محارم گردن زده شده وازدواجش نامشروع اعلام شده وخودش از مقام پرنسس به لیدی رسیده چه حسی داره و چه جوری می تونه خودش به سلطنت برسونه زمانی که پدرش از دیدنش یاد مادرش می افته و یک خواهر بزرگ تر داره خوندن این کتاب جذاب از دست ندین مخصوصا اگر عاشق شخصیت های دختر قوی هستید:RedHeart
اگر به دیدن سریال های این دوره از تاریخ انگلستان علاقه مندید به ترتیب این سه مینی سریال و این سریال چهار فصلی رو از دست ندید
the whaite queen
the whaite princess
the spanish princess
the tudors

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
  • شروع کننده موضوع

Sooreh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرستان قرچک
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
حسش نبود(:
۲ در ژرفای آب رتبه اول نیویورک تایمز
اثر پائولا هاویکینز نویسنده کتاب مشهور دختری در قطار مترجم حدیث حسینی،نازیلا محبی نشر نون
به راستی راز آبگیر مرگ چیست و چه چیزی زن ها را به آنجا می کشاند
رمانی زیبا هیجان انگیز و جذاب که قدرت زمین گذاشتنش رو ندارین رمانی معمایی و راز آلود در مورد زنان که تا لحظه آخر خواننده رو میخکوب میکند همراه با شخصیت ها و دغدغه های متفاوت و یک آبگیر مرگ که خودکشی های زیادی درش انجام شده چرا باید نویسنده ای که خودش در مورد این موضوع تحقیق میکنه خودش رو داخل دریاچه بنداره و خودکشی کنه راز این دریاچه چیست واقعا نفرین شده است به خاطر جادوگر هایی که سال ها پیش داخل آن انداختند و واقعا محقق این دریاچه خودکشی کرده؟؟؟؟
به عنوان کسی که از خوندن رمان های پوچ و سطحی متنفرم خوندن این رمان مفهومی و جالب رو بهتون شدیدا پیشنهاد میکنم رمانی که در کنار هیجانی که بهتون منتقل میکنه جوری ذهنتونو درگیر میکنه که حتی ماه ها بعد از تموم کردنش هم هنوز به فکرش هستید رمانی که بسیار ظریف و زیبا به مشکلات و دغدغه های زنان و دختران پرداخته و تا صفحه آخر هم هیجان خودش رو از دست نمیده
به نظرم تنها اشکال کتاب شخصیت های زیادشه که بعضی اوقات آدم و گیج میکنه که خب وجود شخصیت های زیاد قطعا به زیباییش هم افزوده

• شروع کننده موضوع

Sooreh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرستان قرچک
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
حسش نبود(:
۳ مردی به نام اوه اثر فردیرک بکمن مترجم فرناز تیمورازف نشر نون رتبه یک نیویورک تایمز پرفروش ترین کتاب سال سوئد و از پرفروش های آمازون در سال۲۰۱۶
کسی که از این رمان خوشش نیاید بهتر است هیچ کتابی نخواند اشپیگل
رمانی که به پیش از سی زبان ترجمه شده و میلیون ها نسخه از آن به فروش رسیده
بکمن در این رمان تراژیک _کمیک احساس هایی مثل عشق و نفرت را به زیبایی به تصویر می کشد و انسان و جامعه ی مدرن را در لفاف طنزی شیرین و جذاب نقد می کند
این رمان با سبکی متفاوت نوشته شده سبکی که طرفداران زیادی پیدا کرده ومخصوص بکمنه و در بقیه کتاب هاشم دیده میشه که البته اونا به این کتاب نمی رسن
داستان یک مرد متفاوت که بسیار حساس و مرتبه و خشکه و شاید اولش ازش بدتون بیاد مثل من ولی خیلی سریع عاشقش میشین به طوری که بعد از تموم شدن کتاب دلتنگش میشین داستانی که رفته رفته بیشتر شما رو جذب میکنه و درمورد جامعه قدیم و جدید در باب طنز صحبت میکنه
اوه پنجاه و نه سال دارد اتومبیلش ساب است با انگشت اشاره طوری به کسانی اشاره می کند که ازشان خوشش نمی آید که انگار آن ها دزد هستندو انگشت اشاره اوه چراغ قوه ی پلیس است !(آغاز کتاب)
پ ن همسایه اوه یک خانومی به اسم پروانه است که ایرانیه وبکمن یکبار به ایران سفر کرده و این شخصیت ایرانی رو تو داستانش خلق کرده

• شروع کننده موضوع

Sooreh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرستان قرچک
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
حسش نبود(:
۴ شاهزاده و گدا اثر مارک توآین مترجم سکینه نصرتی انتشارات اردیبهشت
این کتاب در دسامبر سال ۱۸۸۱ متشر شده زمانی که مارک توآین در اوج شهرت خود بود
این اثر متفاوت ترین اثر اوست این اثر شکوه،زیبایی و خشونت های ناعادلانه ای را ، که مردم باستان متحمل شده اند بیان کرده است
پیکان خشم و غضب مارک توآین ،قوانین ظالمانه تودور و غفلت او خرافه پرستی و بی عدالتی های جامعه قرن شانزدهم رانشانه گرفته است داستان ادوارد ششم یگانه پسر هنری هشتم که اگر در مورد خاندان تودور مطالعه کرده باشین می دونین هنری هشتم چقدر به این پسر علاقه داشت (البته رمانه سند تاریخی نیست )
زمانی که مادرم این کتاب رو برام خرید گفتم که بارها این داستان رو خوندم ولی وقتی بعد سال ها از بی کتابی سراغش رفتم فهمیدم بی خود نیست که این همه داستان و فیلم و کارتون از روش ساخته شده کتابی واقعا ارزشمنده کتابی که بعد ازخوندنش به دلیل شهرتش پی می برید داستانی پربار وقلمی زیبا که خیلی خوب اختلاف طبقاتی رو که متاسفانه الان توی ایران هم زیاد شده به تصویر کشیده داستان یک پسر گدا و یک شاهزاده تفاوت های قدرت ثروت محبوبیت اشرافیت با فقر ظلم ضعف این کتاب نشون میده که خوشبختی و بدبختی پایانی نداره
(این کتاب واقعی نیست و نویسنده به خاطر اینکه هنری هشتم علاقه زیادی به پسرش داشته و در آن زمان خرافات خیلی رواج داشته و ثروت ناعادلانه تقسیم شده بوده اون زمان انتخاب کرده و البته ادوارد ششم هم خیلی مهربان بوده و توی کتاب گفته که دلیل مهربان بودنش دیدن این اختلاف)
پ ن واقعا خوندن کتاب هایی قدیمی مثل این بلندی های بادگیر صد سال تنهایی رو کنار نزاریم من امسال که برای نمایشگاه کتاب رفته بودم یک آقا پسری از دوستش پرسید (مدیونید فکر کنید دختر بود)چه کتابی بگیرم گفت گتسبی بزرگ قشنگه گفت نه اونکه قدیمی و همه خوندن:|یعنی چی یعنی ما کتاب هایی که باعث تحول یک قرن شدن سال هاس خواننده داشتن و تا این حد محبوبن رو ول کنیم چون همه خوندن بریم کتابی بخریم که هیچ کس نخونده خدایی جریان کتاب جریان لباس نیست که مدل جدید باشه من با کتاب های جدیدی مثل مردی به نام اوه مخالف نیستم ولی با اینکه آثار بزرگ جهان کنار بزاریم و دنبال کتابی بگردیم که کسی نخونده باشیم مخالفم:RedHeart

آخرین ویرایش:
بالا