• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیرون رفتن بچه از خانه؛ خوب یا بد؟

• شروع کننده موضوع ARYCH
  • تاریخ شروع

بیرون رفتن بچه ها از خانه...

• بد است

رای‌ها: 9 18.4%
  • خوب است

رای‌ها: 40 81.6%

• رای‌دهندگان
    49

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
چندتا پست بشت سرهم دیدم و نمیتونم همش و ریپلای کنم بطور کلی چندتا بیشنهاد دارم براتون
بچتون و از 15-16 سالگی بفرستید بیرون در حد کلاساش و بتونه بره اینطوری هم مستقل میشه هم وابستگیش به شما ازبین میره و کلا خوبه
شما نمیتونید تموم مدت درگیر بچه هاتون باشید
از نظر اخلاقی جوری بزرگشون کنید که رفتن خیابون رفتارشون مناسب باشه و بذارید با دوستای خوبشون برن بیرون
گفته بودین ممکنه تو راهش ی نفر اذیتش کنه خب یعنی هیچ وقت این بچه نمیخواد بره تو اجتماع؟ این مشکلات براش وجود نداره؟
بهشون دفاع از خودشون هم یاد بدید و بذارید رفت و امد داشته باشن تو مکانای سالم
متاسفانه من تا امروز که میتونم بگم تا حالا به تنهایی نرفتم بیرون و میرم بیرون گیج میشم که اگه بخوام برم فلان جا از چه مسیری باید برم چون همیشه یکی بام بوده و اصلا به ادرسا توجهی نکردم به غیر اون از تنها بودن تو اجتماع میترسم و فک کنید چقد برای من رفتن به دانشگاه و ورود به اجتماع قراره سخت باشه
مطمعن هم باشید بچه بودن با دوستاش و به بازی با تبلت و ... ترجیح میده

Nzr.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1400
والدین ما بچه بودیم بهمون اجازه نمیدادن توی کوچه بازی کنیم، حتی وقتی سرویس میومد دنبالمون میگفتن دم در نایستید، صبرکنید زنگ که زد برید سوار شید! خونه دوستانمون هم خیلی کم میرفتیم (حتی توی این سن هم پدرم اصرار دارن که همه‌ی دورهمی‌ها توی خونه ما برگزار بشه! ) اما از اول دبیرستان تاکید کردن روی اینکه مستقل باشیم و کارهامونو خودمون انجام بدیم مثلا خریدی چیزی داشته باشیم بانک کارداشته باشیم کلاس بخوایم بریم و...
با توجه به این شرایط من احساس نمیکنم که از لحاظ اجتماعی یا مستقل بودن، مشکلی داشته باشم :-??
توی شهرهای کوچیک چه بچه بیرون بره و چه نره باز هم از نظر روابط اجتماعی نسبت به بچه های شهرهای بزرگ، ضعیف‌تر هست
با این حرف که مدارس خیلی به اینجور مسائل اهمیت نمیدن هم موافقم هم مخالف
سازمان سنجش کتاب هایی مثل تفکر، محیط زیست، مدیریت خانواده و.. چاپ میکنه دقیقا بخاطر همین که ما یادبگیریم ولی مدرسه ما همون اول سال اینارو جدا میکنه میده بازیافت!! :| ولی خب از اون طرف دبیرهامون و مخصوصا معاون پرورشیمون درزمینه های مختلف خیلی باهامون صحبت میکنن و جلسات مختلف برگزار میکنن و..

آخرین ویرایش:

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
نتيجه اينكه بچه هيچ ارتباطى با دنياى بيرون نداشته باشه اينه كه تهش با اولين پيشنهاد مصرف مواد ممكنه بره سمتش چون اموزش خوبى در مدارس وجود نداره و اگه خودش يه چيزايى نفهميده باشه احتمال به فساد كشيده شدنش به محض ورود به اجتماع بالا ميره
پس لازمه كه حداقل يه مقدارى با بيرون ادم تماس داشته باشه،تا لااقل يه اطلاعى داشته باشه تو اجتماعش چه خبره

Ramzi

خسته از درهای بسته
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
قبرستون
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
هعی زندگی
خوب یا بد ؟ ناموسا ؟
بد است بد است بسیار بد است
آنقدر بچه هایتان را در خانه نگه دارید تا بپوسند تا مبادا در خیابان مورد تجاوز یا مزاحمت قرار گیرند یا خدایی نکرده با کسی دعوا کنند و به آنها بر بخورد:-"

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
خوب یا بد بودنشو باید والدین تعیین کنن ولی بیرون رفتن از خونه بدون والدین لازمه...
بچه باید یاد بگیره داخل اجتماع زندگی کنه و خودش خودشو بالا بکشه نه حتی برای بالا کشیدن شلوارشم از مامانش کمک بگیره...
اون بچه ای رو که الان زندانی کردیت داخل خونه فردا باید یه زندگی رو بچرخونه ، ممکنه ازدواج کنه و علاوه بر خودش زندگی چند نفر دیگه هم تحت الشعاع قرار بده...
این که میگین نباید بره بیرون تا اتفاقی براش نیفته مثل اینه که بگی من ماشین سوار نمیشم چون ممکنه تصادف کنم!!

بالا