• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکل در ریاضی.دردی که خیلی هارو از علایقشون دور کرد.

ایا در درس ریاضی موفق هستید؟

• خیر,خیلی ضعیفم و من رو از رشته ریاضی دور کرده یا زده.

• خیر,تا حدودی ضعیفم ولی برام مشکلی ایجاد نکرده.

• بله,قویم و مشکلی توی راضی ندارم.

• بله,خیلی قویم و سطح ریاضیم واقعا بالاست.

نتایج فقط بعد از رای‌دادن قابل مشاهده هستند. لطفا الکی رای ندید!
  • شروع کننده موضوع

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک دانش اموزی/طلای استانی.نقره کشوری
سلام دوستان.من یک دانش اموز کلاس هفتمی هستم.راستش در همه ی دروسم فوقالعاده قوی هستم.چه در دروس حفظی چه در دروس درکی.فیزیکم که در حد المپیاده و فوقالعاده توش قویم.قطعا به این دلیل میخوام به رشته ریاضی-فیزیک برم.ولی متاسفانه ریاضیم فوقالعده بده.حتی بخاطره این قضیه از ریاضی متنفر شدم.با تحقیق فهمیدم نه تنها من بلکه خیلی ها بخاطر این مشکل رشته ریاضی که علاقشون بوده رو نرفتن و الان پشیمونن.من نمیخوام اینطوری بشم و میدونم که خیلی ها در این دوره در ریاضی به مشکل میخورن.من خواستم ازتون راهه چاره بپرسم.اگر میتونید کمکم کنید لطفا دریغ نکنید.
منتظر پاسخ هاتون هستم.
راستی میخواستم علاه بر نظر هاتون به من بگید چطور ریاضی رو خوندید که الان توش مشکلی ندارید.در هر صورت اگر تونستید کمکم کنید ممنون میشم.
موفق باشید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
ریاضیم عین فیزیک..سعی نکن یادش بگیری واس امتحان...جوری روش تمرکز کن که با خودت با قاطعیت بگی من فلان مبحثو بلدم...ریاضی هفتم سنگین نیست..سعی کن روش یادگیریتو پیدا کنی تا تو سال های بعد که سخت تر شد ب فنای عظمی نری:-":-"

• شروع کننده موضوع

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
ریاضیم عین فیزیک..سعی نکن یادش بگیری واس امتحان...جوری روش تمرکز کن که با خودت با قاطعیت بگی من فلان مبحثو بلدم...ریاضی هفتم سنگین نیست..سعی کن روش یادگیریتو پیدا کنی تا تو سال های بعد که سخت تر شد ب فنای عظمی نری:-":-"

حرفتون قبول دارم ولی دبیر ریاضیمونننن,,,,,,,خوبه هاااا ولی من باش ارتباط نمیگیرم و گرنه خودم خیلی نگران ریاضیم هستم.راستش تلقین اینکه بلد نیستم بیشتر از بلد نبودنم ضربه زده بهم.بازم ممنون به توصیه تون گوش میدم

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
وای فیزیک هفتم-_-
معلممون خوب نبود
ازش متنفرم
خب وقتی فیزیکت اینطوری که می گی اینقد خوبه مسلما ریاضیتم می تونه خوب باشه
خیلی مسئله حل کن
ولی از اسون به سخت و پله پله

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
ریاضیات رو بشین اثبات کن و خیلی تو ش دقت کن من پارسال پایان ترم تا قضیه اساسی جبر هم اثبات کرد منتها یه منفی رو نزاشتم وشدم 19 دقت کنی کنکور ومدرسه رو که20 ولی برا دانشگاه فقط اثبات

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
حرفتون قبول دارم ولی دبیر ریاضیمونننن,,,,,,,خوبه هاااا ولی من باش ارتباط نمیگیرم و گرنه خودم خیلی نگران ریاضیم هستم.راستش تلقین اینکه بلد نیستم بیشتر از بلد نبودنم ضربه زده بهم.بازم ممنون به توصیه تون گوش میدم
متوجه حرفت هستم.من تو تموم زندگیم تا بحال ریاضی نخونده بودم.سر کلاسای ریاضی هم معمولا خواب بودم.ولی همیشه از پس سخت ترین مسائل بر میومدم ولی الان واقعا ریاضیم افت کرده و فکر کنم دقیقا بخاطر دبیره...تو این یمورد منم ب شدت مشکل دارم راه حل پیدا کردی منم خبر کن:-"

• شروع کننده موضوع

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
متوجه حرفت هستم.من تو تموم زندگیم تا بحال ریاضی نخونده بودم.سر کلاسای ریاضی هم معمولا خواب بودم.ولی همیشه از پس سخت ترین مسائل بر میومدم ولی الان واقعا ریاضیم افت کرده و فکر کنم دقیقا بخاطر دبیره...تو این یمورد منم ب شدت مشکل دارم راه حل پیدا کردی منم خبر کن:-"

میدونم اکثرا به این مشکل میخورن بچه ها.دبیر خیلی مهمه که متاسفانه ارتباط زیادی باش ندارم.

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
منم سال دوم دبیرستان یه معلم ریاضی داشتم خیلی بد بود البته به نظر من
من که اصلا ازش خوشم نمیومد
ولی این باعث نشد من از ریاضی بدم بیاد
در حالی که سوم راهنمایی دو ماه اول سال یه معلم خیلی گل داشتیم که ایشون باعث شد من عاشق ریاضی شم
بعد از دو ماه ایشون رو عوض کردن و یه معلم خیلی بد آوردن برامون منم از معلم ریاضیم بدم میومد و از ریاضی خوشم میومد
.
.
.
دوم دبیرستان معلم خیلی بد بود
من و چند تا از دوستام رفتیم کلاس بیرون با یه معلم خیلی خوب
و همین معلم سال سوم و چهارم دبیرستان معلممون بود تو مدرسه
هر چند اگه کلاس بیرون رو هم نمیرفتیم هیچ لطمه ای به درسمون وارد نمیشد چون ریاضی دوم دبیرستان واقعا آسون بود
تو کلاسمون هم خیلی از بچه هامون بودن با اینکه معلم سوم و چهارم دبیرستانمون واقعا یه معلم عالی بود ولی نمیتونستن با روش درس دادنش کنار بیان ولی خودشون میخوندن
من چون خودم رشتم ریاضی بود خیلی خوب درکت میکنم
باز اگه سوالی داشتی میتونی ازم بپرسی
.
.
.
میخوام اینو بگم که
ممکنه معلم هفتمت خوب نباشه یا اینکه تو نتونی باهاش ارتباط ایجاد کنی
ولی کلی وقت داری
تو سعی کن خودت خوب ریاضیت رو بخونی
و اگه واقعا به ریاضی علاقه داری و میخوای بری رشته ریاضی
پس تو باید به آرزوت برسی و هیچ چیزو هیچ کسی نمیتونه جلوی رسیدن تو به آرزوت رو بگیره
پس یه معلم بد نمیتونه جلوی رسیدن تو به آرزوت رو بگیره
فقط به هدفت و آرزوت فکر کنx:x:x:

درضمن به نظر من ریاضی خیلی آسون تر از ریاضیه(;(;

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
با اینکه معلم ریاضی ما لجوج ولی ریاضی فرا زیبایی هاستx:x:x:(;(;(;

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
فیزیکم که در حد المپیاده و فوقالعاده توش قویم.قطعا به این دلیل میخوام به رشته ریاضی-فیزیک برم.ولی متاسفانه ریاضیم فوقالعده بده.حتی بخاطره این قضیه از ریاضی متنفر شدم.
موفق باشید.
چند نمونه چیزی که توشون بدی و از ریاضی بدت اومده بگو آخه کسی در حد کلاس هفتم (تجزیه عدد به عامل های اول چیز شاخشه تو ریاضی) چی می تونه از پاش در بیاره ولی در عین حال فیزیک بیق المپیاد ورداشته باشه .

راستی امید وارم بدونی و حدس می زنم می دونی المپیاد واقعی این المپیادای خوارزمی نیست که مرحله یکش از نوبت اول یه امتحان تستی نسبتاً سطح بالا از کتاب درسی می گیرن.

• شروع کننده موضوع

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
چند نمونه چیزی که توشون بدی و از ریاضی بدت اومده بگو آخه کسی در حد کلاس هفتم (تجزیه عدد به عامل های اول چیز شاخشه تو ریاضی) چی می تونه از پاش در بیاره ولی در عین حال فیزیک بیق المپیاد ورداشته باشه .

راستی امید وارم بدونی و حدس می زنم می دونی المپیاد واقعی این المپیادای خوارزمی نیست که مرحله یکش از نوبت اول یه امتحان تستی نسبتاً سطح بالا از کتاب درسی می گیرن.

میدونم که زیاد سخت نیت ولی مسائل سادش رو هم نمیفهمم.نه این که بلد نباشم بلدم ولی درکشون نمیکنم و تو کلاس چیزی یاد نمیگیرم متاسفانه.در ضمن المیادم هم دو دوره المپیاد دانش پژوهان جوان رفتم که دور اول چهارم و دوره دوم دوم شدم.یک دوره هم IPhO شرکت کردم که 742 حهان شدم.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
میدونم که زیاد سخت نیت ولی مسائل سادش رو هم نمیفهمم.نه این که بلد نباشم بلدم ولی درکشون نمیکنم و تو کلاس چیزی یاد نمیگیرم متاسفانه.در ضمن المیادم هم دو دوره المپیاد دانش پژوهان جوان رفتم که دور اول چهارم و دوره دوم دوم شدم.یک دوره هم IPhO شرکت کردم که 742 حهان شدم.

IPhO بزرگسالان نه IPhO دانش اموزی.الانم جزو بنیاد ملی نخبگانم در حوزه فیزیک.

آخرین ویرایش:

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
Ip:O/?
من یه مسابقه با این اسم میشناسم ولی اصلا ربطی به فیزیک نداره:|
میشه درموردش بگی؟

• شروع کننده موضوع

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
Ip:O/?
من یه مسابقه با این لسم میشناسم ولی اصلا ربطی به فیزیک نداره:|
میشه درموردش بگی؟
ipo نه ipho یعنی:International Physics Olympiad - IPhO)
که یک مسابقه فیزیک جهانی هست که تا سال 2016 فقط برای دبیرستان و دانشگاه بود اما از سال بعدش مسابقات دانش اموزیم اورد.توی این مسابقات 105 تست وجود داره که 20 تاش حل کردنی هست و باقیش اطلاعات علمی هست که برای اطلاعات یک جزوه مربوطه براتون میفرستن و چون دو سال هست شروع شده زیاد تو ایران باب نیست و برای اومدن تو مسابقه هم ازمون میخواد.

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
شاید این جا شرکت کردی
International Junior Science Olympiad

• شروع کننده موضوع

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
دداش المپیاد مال دهم یازدهم هست ها بعد تو المپیادجهانی کلن 90 نفر است
~X(:-?:-?

گفتم اولش این المپیاد جدیدا 2 ساله برای دانش اموزان هم اومدمه و بعدش هم نیاز به حضور رسمی نداره(هر فردی میتونه داخل موسسه ثبت نامیش برای مسابقات شرکت کنه.امسال 21000 نفر شرک کردن که من توشون 742 شدم.سوم ایران.نفر اول ایران یاسین گرجانعلی بود اونم میشناسم.یک چچیزی تو مایه های المپیاده کانگورو هست

• شروع کننده موضوع

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
  • شروع کننده موضوع

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
از بحث اصلی تاپیک دور نشیم:D:D:D:D

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
چه ربطی به این تاپیک داره ؟؟؟
حرف خواب و کلاس و معلم بد شد گفتم بگم گناه کردم؟

میدونم که زیاد سخت نیت ولی مسائل سادش رو هم نمیفهمم.نه این که بلد نباشم بلدم ولی درکشون نمیکنم و تو کلاس چیزی یاد نمیگیرم متاسفانه.

نمی دونم این نصیحتم اصلا درسته یا نه چون سر کلاس هم می گی درک نمی کنی یا واقعا مشکلت تو ریاضی خیلی عمقیه که یه نفر که واقعا ریاضی رو فهمیده باید بشینه برات کلاس خصوصی بزاره و خوب توضیح بده یا هم سطحیه و همون جوری احساس ضعف می کنی تو حل سؤالا که با کار رو مخی که خیلی هم اعصاب خورد کنه به اسم تکرار و تمرین و برای این کار نیاز به کتاب کار هایی داری که هم سطح مناسبی داره هم تعدادش خوب زیاد باشه که تو شهر ما نمونه و تیزهوشان تو سال هفتم کلن یه معلم ریاضی داشت (به استسناء یه کلاس تو نمونه) به هممون هم یه کتاب کار داد اونم کامل طلایی بود به نظر من کتاب خیلی خوبی بود

فقط این "کامل"ها دو سری هست اسماشون شبیه به همه یه کدوم بیش تر سؤال اینی که من می گم درس نامه داره بعد یه خورده تشریحی بعد مقدار مناسبی تست.

بالا