• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون ببراس و کانگورو

آیا در آزمون ببراس و کانگورو شرکت می کنید؟

• فقط در کانگورو

• فقط در ببراس

• در هردو شرکت می کنم

• در هیج کدام شرکت نمی کنم

نتایج فقط بعد از رای‌دادن قابل مشاهده هستند. لطفا الکی رای ندید!

Sayuri

در انتظار هیچ :-"
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
پایتخت
سال فارغ التحصیلی
1402
آیا در این آزمون ها شرکت می کنید؟
نظرتان درباره ی شان چیست؟
بهترین نمونه سوالاتشان را اینجا بنویسید و اگر سوال یا مشکلی دارید مطرح کنید:)

Sayuri

نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
پایتخت
سال فارغ التحصیلی
1402
اول اینکه برای شرکت در این دو آزمون باید وارد این نشانی شوید:
https://mabna.fatemi.ir
هر آزمون جداگانه 30000 تومان است ولی اگر در هردو شرکت کنید تخفیف می گیرید و کافی است 40000 تومان پرداخت کنید. با آزمون کانگورو به احتمال زیاد آشنایی دارید( اگر هرسوالی دارید بپرسید. آزمون اصلی کانگورو در فروردین برگزار می شود) ولی در رابطه با ببراس:
آزمون ببراس سوالات بسیار آسانی دارد و تنها نکته اش این است که صورت سوال طولانی است و کمی غیر قابل درک است. شما اگر خوب سوال را بفهمید یعنی 60 درصد سوال را حل کردید:)
سوالات ببراس در رابطه با برنامه ریزی های ابتدایی کامپیوتری است و بسیار مفهومی است و به هوش و خلاقیت احتیاج دارد. مرحله اول این آزمون 15 سوال و 2 ساعت زمان دارد.

Sayuri

نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
پایتخت
سال فارغ التحصیلی
1402
وقت پاسخ به سوالات مرحله 1 ببراس تموم شده. من بعضی از سوالاشو اینجا می ذارم تا همه استفاده کنن:)
سوال اول: زاک، سگ آبی‌، هر روز در جادۀ سلامتی که هر تکۀ آن ۱ کیلومتر و در مجموع ۸ کیلومتر است، پیاده‌روی می‌کند. او هر روز پس از طی کردن هر یک از جاده‌های ۱ کیلومتری، بسته به اینکه به راست می‌پیچد یا به چپ، یکی از رقم‌های ۰ یا ۱ را در دفترچه‌اش یادداشت می‌کند. امروز زاک، کل مسیر جاده را به این شکل ۱۰۰۰۱۰۰ در دفترچه‌اش یادداشت کرده است.

چالش:
با توجه به اینکه نمی‌دانیم زاک کدام رقم را برای کدام جهت یادداشت می‌کند، نقشه‌هایی را که ممکن است مسیر امروز زاک باشند، انتخاب کنید. روی هر نقشه، نقطۀ شروع و جهت حرکت زاک نشان داده شده است.

Sayuri

نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
پایتخت
سال فارغ التحصیلی
1402
سوال دوم: یاتزی یک بازی با تاس است. در این بازی ۵ عدد تاس وجود دارد و در هر نوبت، بازیکن‌ها می‌توانند حداکثر ۳ بار تاس‌ها را پرتاب کنند. پس از هر پرتاب، بازیکن می‌‌تواند هر تاسی‌ را که می‌‌خواهد نگه دارد و بقیۀ تاس‌ها را دوباره پرتاب کند. اگر پس از سه بار پرتاب، شمارۀ روی همۀ تاس‌ها یکسان باشند، بازیکن می‌برد که به اصطلاح می‌گویند یاتزی شده است.

جدول زیر نشان می‌‌دهد که چه تاس‌هایی در یک بازی پرتاب شده‌ا‌ند.

در مثال بالا، بازیکن شماره‌های ۱، ۴، ۵، ۴ و ۶ را در پرتاب اولش به دست آورده است. او دو تاسی‌ که مقدار یکسان داشته‌ا‌ند (یعنی‌ شمارۀ ۴) را نگه داشته است.

در پرتاب بعدی، بازیکن سه تاس باقی‌ مانده‌اش را ریخته و یکی‌ از آن‌ها را نگه داشته است.
بابی ببراس یک گزارش متوالی از پرتاب تاس‌ها یادداشت کرده که در آن دقیقاً پس از سه پرتاب یاتزی شده است. اما متأسفانه او گزارش خودش و دوستش را پشت سر هم نوشته و در حال حاضر نمی‌‌تواند گزارش خودش را پیدا کند.

چالش:
اگر او همیشه پس از هر پرتاب پرتکرار‌ترین شمارۀ تاس را نگه دارد، کدام یک از گزینه‌های زیر لیست یاتزی او را نشان می‌‌دهد.

check

Sayuri

نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
پایتخت
سال فارغ التحصیلی
1402
فعلا همین 2 سوال رو میذارم و اگه ببینم استقبال ها و خواهان سوالات ببراس زیاد شدن بقیه اش رو هم میذارم. البته این 2 تا آسون بودنا...

Sayuri

نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
پایتخت
سال فارغ التحصیلی
1402
چه استقبالی واقعا...o_Oo_O

Sayuri

نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
پایتخت
سال فارغ التحصیلی
1402
بچه ها...
یه عالمه سوال باحال و سخت هستا... این آسونا رو جواب بدین...
پس طرفدارای ریاضی کجان؟ خصوصا راهنمایی ها:-?:-?:-?

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
کاربر سارا خانم عزیز،هر دویِ این المپیادها،صرفا و صرفا برای کسب درامد از ریاضی دوستانِ از همه‌جا بی خبر است(از دوسه سال پیش تاحالا).چون هم نمونه سوال،هم حل،هم همه چی را اضافی میفروشند.خیلی در پی شاننباشید،من هم خیلی به فکرشان بودم که یک بزرگتر و تجربه دار خداروشکر مرا اگاه کرد

melika.84

یه دختر مو فرفری :)
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
بعنوان نمونه سوال خوبه
قیمت بالایی هم نداره
من شرکت میکنم و خواهم کرد تا خودمو محک بزنم

بالا