• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بهترین زبان برنامه نویسی برای ساخت بازی

• شروع کننده موضوع

30arshia

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1(دوره اول)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام
می خواستم از شما بپرسم بهترین زبان برنامه نویسی از نظرشما برای ساخت بازی چیست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
بازی سازی برای چه پلتفورمی و به چه روشی؟ 2d یا 3d؟ با هر زبانی برای هر جایی میشه بازی ساخت مهم اینه که بخوای چی بسازی که ببینی چیکار میخوای بکنی. اول از همه باید ببینی میخوای موتور بسازی خودت یا با موتوری مثل unity و unreal و غیره کار کنی. یونیتی از سی شارپ استفاده می‌کنه و آنریل از سی پلاس پلاس. جفتشونم اکثر پلتفورم هارو ساپورت میکنن. با جاوا هم بازی موبایل میسازن هرچند برای موبایل من کلا یکی از موتورها رو پیشنهاد میدم مخصوصا اگه میخوای تازه شروع کنی یکی از موتورا رو انتخاب کن و زبانی که همون استفاده می‌کنه رو یاد بگیری.

+ اکثر بازی‌های تریپل ای کامپیوتر و کنسول‌ها خودشون موتورشون میسازن با سی پلاس پلاس.
++ تو ایران زیاد امیدی با بازی‌های خیلی گرافیکی کامپیوتر و کنسول نیست همون موبایل مناسبتره اگه میخوای کار کنی.

آخرین ویرایش:

علی سینا فخرایی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
اگه تو ایرانی که دنبالش نرو،هزینه خود موتور بازی سازی خیلی گرونه و کلاسش
ولی اگه میخوای حرفه ای بری برو unreal engine که اکثر بازی های خوب هم با این دارن میسازن

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
جیرفت، قم
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام.
بنظرم به عنوان یه دانش اموز و کسی که ظاهرا اشنایی زیادی با برنامه نویسی نداره انجین گیم میکر استودیو معرکست.
محدودیت هایی داره ولی واقعا بازی سازی باهاش جذاب و دوست داشتنیه و در عین حال که سادست خیلیم هم قویه.
اگه اطلاعات بیشتر خواستید تلگرام حاضر هستم، میتونم یه مقدار کمکتون کنم : SalehTavakoli_dev

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
سلام.
بنظرم به عنوان یه دانش اموز و کسی که ظاهرا اشنایی زیادی با برنامه نویسی نداره انجین گیم میکر استودیو معرکست.
محدودیت هایی داره ولی واقعا بازی سازی باهاش جذاب و دوست داشتنیه و در عین حال که سادست خیلیم هم قویه.
اگه اطلاعات بیشتر خواستید تلگرام حاضر هستم، میتونم یه مقدار کمکتون کنم : SalehTavakoli_dev
همسن شما که بودیم شایدم کوچیکتر یه برنامه بود اسمش FPS Creator بود فکرکنم . بدون کوچکترین کد نویسی بازی هایی در حد بازی های معروف اون موقعه ( حدودا پونزده سال پیش ) مثه ای جی ای و قلعه گرگ ها میشد بسازی . الان خبری از نسخه های جدید برنامه ندارم . اون موقعه حتی میشد بازی های تحت شبکه هم باهاش ساخت . یه سرچی تو گوگل بکن اگه نسخه جدید داده باشه دانلودش کن باهاش کار کن فوق العادس

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
این سبک سوالها درست نیست
کسایی که تازه میخوان شروع کنن اغلب این ایده رو دارند که بهترین و قویترین زبان برنامه نویسی و پلتفرم رو پیدا کنم و فقط روی همین کار کنم. درحالیکه چنین چیزی وجود نداره و بسته به هر پروژه ممکنه نیاز به زبان یا پلتفرم متفاوتی باشه

توصیه کلی من به دوستان علاقه مند(کلا برنامه نویسی):
پروژه ای شروع کنید. یعنی بگید من میخوام یک اپ یا یک بازی عین ایکس بسازم. بعد تحقیق کنید ببینید ایکس رو با چه زبان و ابزاری ساختن. و برید اون رو یاد بگیرید. بعد از یک مدت خواه ناخواه یک پروژه ی جدید به سرتون میزنه(و یا براتون پیش میاد) که نیاز به زبان یا پلتفرم ایگرگ داره. پس میرید اون رو هم یاد میگیرید. و همینطوری دانشتون به مرور زمان تکمیل میشه.

و حتما نیاز به گفتن نیست که از ساده ترین ها شروع کنید(و اینو یقین بدونید هیچ راه سریعتری واسه حرفه ای شدن موجود نیست)

بالا