• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیای معلم (دانشگاه فرهنگیان و رجایی)

به نظرتون دبیری چه رشته ای خوبــــــــــــــــــه؟

• رای‌دهندگان
    66

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
چرا اینقده بین پردیسای فرهنگیان تفاوته؟
ما با دممون گردو میشکستیم که از پردیس یزد رهیدیم و اومدیم قم، نگو پردیس ما در مقابل پردیس نسیبه مثل کمپ ترک اعتیاد میمونه.
چرا همه امکانات واسه پایتخت نشیناست؟:-<

آخرین ویرایش:

SANA .R

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
SARAB
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
دکتری دامپزشکی
P:>ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلامP:>
من دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی قبول شدم البته این اولین اولویتم بود و فقط یک نفر هم میخواستن از استان ما
و من قبول شدم خدارو شکر[-o<[-o<
یک سری دبیری ریاضی و زبان و ابتدایی هم قبول شدم و لی اینا اولویت بعدیام هستن.
.
.
.
کسانی که دانشگاه های فرهنگیان یا تربیت دبیر شهید رجایی تهران قبول شدن
یاا از طریق آزمون استخدامی معلم شدن یا کسی را میشناسند که یکی از این ویژگی ها را دارد بیان اینجا و از تجربیاتشون بگن من و دیگران استفاده کنیم.
ممنونx:x:

سلام ببخشید شما ورودی بهمن ۹۷ هستین ؟؟

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
سلام دوستان
وقت بخیر
یه سوال :
پردیسی هست که انجمن موسیقی داشته باشه ؟
من برای شهید بهشتی مشهد فرم ها رو گرفتم نمی دونم به کجا می رسه ...

این چند بیت هم همینجوری دلم خواست بذارم : ( غزل از منزویه. کاملش رو حتما اگه حالی بود بخونین ...)
سوار زورق بی بادبان در به دری
دوباره عزم کجا داری ای دل سفری
تو را قرار همیشه است با سفر ، نه مگر
بگندد آب اگر با سکون کند سپری ؟
دل من ! آی ! حذر کن که بحر رام پسند
به صخره هات نکوبد به جرم خیره سری...

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
سلام دوستان
وقت بخیر
یه سوال :
پردیسی هست که انجمن موسیقی داشته باشه ؟
من برای شهید بهشتی مشهد فرم ها رو گرفتم نمی دونم به کجا می رسه ...

این چند بیت هم همینجوری دلم خواست بذارم : ( غزل از منزویه. کاملش رو حتما اگه حالی بود بخونین ...)
سوار زورق بی بادبان در به دری
دوباره عزم کجا داری ای دل سفری
تو را قرار همیشه است با سفر ، نه مگر
بگندد آب اگر با سکون کند سپری ؟
دل من ! آی ! حذر کن که بحر رام پسند
به صخره هات نکوبد به جرم خیره سری...
من خبر از پردیس پسرا ندارم ولی پردیس ما نداره. تاجایی که یادمه پردیس نسیبه تهرانم تو تابلوشون زده بود استفاده از ابزار موسیقی تو خوابگاه ممنوعه. خیلی بعید می‌دونم به نتیجه برسه.

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
من خبر از پردیس پسرا ندارم ولی پردیس ما نداره. تاجایی که یادمه پردیس نسیبه تهرانم تو تابلوشون زده بود استفاده از ابزار موسیقی تو خوابگاه ممنوعه. خیلی بعید می‌دونم به نتیجه برسه.
برای ما هم زدن استفاده از هر نوع آلات موسیقی در داخل خوابگاه ممنوعه
ولی بعد که با معاونت فرهنگی صحبت کردم گفتن شاید بتونین نتیجه ای بگیرین ...
یه تعداد فرم دادن بهم برای تشکیل انجمن که البته به خاطر ضعیف بودن خودم در موسیقی تصمیم گرفتم تو دانشگاه افراد دیگه ای رو هم پیدا کنم و هنوز به نتیجه ای نرسیده ...

فعلا برای تمرین زیرزمین خوابگاه رو تونستیم بگیریم و گیر ندادن بهمون
در محیط دانشگاه هم شب ها از ساعتای 12 به بعد خودم میرم تمرین می کنم گاهی وقت ها

تو پردیس شما کسی تمرین می کنه و صدایی به گوش میرسه؟

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
یه تعداد فرم دادن بهم برای تشکیل انجمن که البته به خاطر ضعیف بودن خودم در موسیقی تصمیم گرفتم تو دانشگاه افراد دیگه ای رو هم پیدا کنم و هنوز به نتیجه ای نرسیده ...

نه اینجا این خبرا نیست. پردیس ما کلا یه ایالت جداست. نمیشه به بقیه جاها تعمیمش داد.

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی

ما 17 شهریور هستیم (وقتی هنوز حضوری بود) زیرزمین خوابگاه اجازش بود.
اینی که نوشتین مال سال 97؟
---
دانشجو ها و دانش آموزان عزیز (مخصوصا دانشجو معلم ها)

اگر سمپاد در آموزش و پرورش و ایران براتون خیلیییی مهمه بیاین اعلام کنین می خوام یه تیم تشکیل بدیم و یک سری گفتمان و مناظره قراره راه بندازم هم تیمی موافق سمپاد نیاز دارم.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشجو ها و دانش آموزان عزیز (مخصوصا دانشجو معلم ها)

اگر سمپاد در آموزش و پرورش و ایران براتون خیلیییی مهمه بیاین اعلام کنین می خوام یه تیم تشکیل بدیم و یک سری گفتمان و مناظره قراره راه بندازم هم تیمی موافق سمپاد نیاز دارم.
میشه قبلش بیای بگی دلایل اهمیتش واسه خودت چیه دقیقا؟

+من 7 سال دانش آموز سمپاد خرم آباد بودم؛ سمپاد توی شهر ما (و احتمالا اغلب شهرای کوچیک) تفاوت آن چنانی با مدارس معمولی نداشت، این در حالی بود که شهرای بزرگ در جریان آموزش هاشون به مسابقات علمی، پژوهشی، المپیادها و غیره اهمیت ویژه ای میدادن. سمپاد شهرهای کوچیک مجموعه ای از دانش آموزا بود که بیشتر درس میخوندن و با این باور که ضریب هوشی بالاتری دارن معمولا از خودباوری بیشتری هم برخوردار بودن و همینطور اون جو مجموعه ی درسخون ها باعث میشد رقابت بیشتری داشته باشن و در نهایت با توجه به آمار قبولی های رشته های تاپ نتیجه ی کنکورشون بهتر بود. همین. چیز دیگه ای نبود. و البته یه میدونی هم واسه دبیرایی ایجاد کرده بود که با ورود و تدریس در اون مدرسه تو سطح شهر اسم و رسمی به هم بزنن برای دلالی توی آموزشگاه های آزاد.

+ من موافق بودنشم اما نه به این شکلی که الان هست[الان حتی آزمون های ورودیش هم مشکل داره] و نه حتی به شکل 10، 15سال گذشتش که خودم بودم؛ اگر قرار بر حفظش هست خیلی چیزاش باید تغییر کنه. اما اگه قراره همینجوری پیش بره به نظرم نبودش به مراتب بهتره از بودنش.

+ اینم اضافه کنم وجود یا نبود این نوع مدارس رو نه می تونی کاملا تأیید کنی و نه کاملا رد ؛ همونطور که در سطح جهان یه سری از کشورهایی که نظام آموزشی سطح بالایی دارند مثل ژاپن و فرانسه هیچگونه مدارسی با این عنوان ندارن اما در مقابل کشورهایی مثل کره ی جنوبی و آلمان مدارس تیزهوشان دارن.
راجع به فنلاند هم که در حال حاضر بهترین نظام آموزشی رو توی دنیا داره من تا حالا جایی نخوندم که مدارس تیزهوشان داشته باشه...
اینا همه در حالیه که امکانات آموزشی و زیرساختای این کشورا اصلا قابل مقایسه با کشور ما نیستن... از کشورهای دوست و برادر هم عراق داره، روسیه نداره...ولی حتی اینا هم قابل مقایسه با ما نیستن ^^

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
من یکی از الویت هام دبیری رجایی ممکنه ولی خیلی چیزا واسم گنگه. میشه دوستان درباره پذیرش و مصاحبه و تاثیر معدل و از همه مهم تر فضای دانشگاه توضیح بدین؟

و یه چیز دیگ من دوست ندارم دبیری فرهنگیان استان خودم بخونم میتونم بزنم یه استان دیگ با اینک بومیه؟

و تو دفترچه انتخاب رشته دیدم دبیری ریاضی واسه شهرم یه استان دیگ نوشته!یعنی یه استان دیگ درس میخونم خدمت شهر خودمه؟

من خونمون در واقع شهری ک زندگی میکنم با شهری ک درس خوندم فرق میکنه من واسه فرهنگیان ک بومی یه تعداد از شهر میگره کدوم رو باید بزنم؟هر دو میشه؟

خوشحال میشم جواب سوالام رو بدین
راجع به رجایی دوستایی که دانشجوی اونجا هستن و یا بودن راهنمایی کنن بهتره.

اما راجع به اینکه شهر دیگه ای بخونی؛ گرایش های علوم تربیتی فرهنگیان (یعنی آموزش ابتدایی و آموزش استثنایی) بومی گزینی میشه و شما اگه این دو رشته رو انتخاب کنی حتما دانشگاه تحصیلتون از فرهنگیان های استان خودتون خواهد بود.
اما راجع به دبیری ها. هر چند سال پذیرش دبیری ها توی مناطق جا به جا میشه. شما با توجه به منطقه ای که دیپلمت رو گرفتی باید بدونی فلان رشته ی دبیری توی سال انتخاب رشتت توی دانشگاه فرهنگیانای کدوم شهرا تدریس میشه، که خب این دیگه توی دفترچه ی انتخاب رشتت مشخصه، محل تدریس شهر یا استان خودت خواهد بود (که بازم تو دفترچت مشخصه) اما اینکه دانشگاهت کدوم شهر باشه بستگی به رشتت خواهد داشت.
به عنوان مثال دانشگاه فرهنگیان شهر من از 95 تا 97 دبیری های تاریخ، زبان و ادبیات رو داشت از 97 به بعد دبیری زبان دیگه نداشت ولی علوم اجتماعی گرفت و اطلاع دارم که مثلا همین دبیری زبان انگلیسی ایلام و هواز تو منطقه دو داشت...
یا مثلا پدر من دبیری ریاضی بوده تو سالای اونا محل تحصیلشون رشت بوده؛ ولی دبیری ریاضی سال ورود ما بچه ها می رفتن اهواز، و دبیری زیست باز سال ورود ما اصفهان بود...
اگه خواستی میتونی تو شهر خودتون آمار بگیری ببینی چه رشته هایی رو دانشگاه فرهنگیانتون داره...اونا رو نزن چون میندازنت شهر خودتون و بعدش اگه بخوای بری شهر دیگه باید انتقالی بگیری...

s.zhr.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
رویاشو داشتم ولی عملی نشد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
راجع به رجایی دوستایی که دانشجوی اونجا هستن و یا بودن راهنمایی کنن بهتره.

اما راجع به اینکه شهر دیگه ای بخونی؛ گرایش های علوم تربیتی فرهنگیان (یعنی آموزش ابتدایی و آموزش استثنایی) بومی گزینی میشه و شما اگه این دو رشته رو انتخاب کنی حتما دانشگاه تحصیلتون از فرهنگیان های استان خودتون خواهد بود.
اما راجع به دبیری ها. هر چند سال پذیرش دبیری ها توی مناطق جا به جا میشه. شما با توجه به منطقه ای که دیپلمت رو گرفتی باید بدونی فلان رشته ی دبیری توی سال انتخاب رشتت توی دانشگاه فرهنگیانای کدوم شهرا تدریس میشه، که خب این دیگه توی دفترچه ی انتخاب رشتت مشخصه، محل تدریس شهر یا استان خودت خواهد بود (که بازم تو دفترچت مشخصه) اما اینکه دانشگاهت کدوم شهر باشه بستگی به رشتت خواهد داشت.
به عنوان مثال دانشگاه فرهنگیان شهر من از 95 تا 97 دبیری های تاریخ، زبان و ادبیات رو داشت از 97 به بعد دبیری زبان دیگه نداشت ولی علوم اجتماعی گرفت و اطلاع دارم که مثلا همین دبیری زبان انگلیسی ایلام و هواز تو منطقه دو داشت...
یا مثلا پدر من دبیری ریاضی بوده تو سالای اونا محل تحصیلشون رشت بوده؛ ولی دبیری ریاضی سال ورود ما بچه ها می رفتن اهواز، و دبیری زیست باز سال ورود ما اصفهان بود...
اگه خواستی میتونی تو شهر خودتون آمار بگیری ببینی چه رشته هایی رو دانشگاه فرهنگیانتون داره...اونا رو نزن چون میندازنت شهر خودتون و بعدش اگه بخوای بری شهر دیگه باید انتقالی بگیری...
مرسی یهو فک کردم کسی جواب پیامم رو نمیده حذف کردمش.دمت گرم.

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
ما 17 شهریور هستیم (وقتی هنوز حضوری بود) زیرزمین خوابگاه اجازش بود.
اینی که نوشتین مال سال 97؟
منم فکر کنم ۱۲ اردیبهشت بودم.

آره اجازه‌ی زیرزمین رو گرفتم از سرپرست ...

-Asal-

عثّل
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
تا همین هفته ی پیش تو زندگیم.{حالا میدونم همچین سنی هم ندارن}یه ادم بی انگیزه و بی حال بودم 🙁
تا اینکه با دبیر ریاضیم صحبت کردم....بعد از اون بلاخره بعد از 15 سال یه انگیزه تو زندگیم پیدا شد
یه حسی به دبیری ریاضی پیدا کردم که خیلی خوبههه
من ریاضیم از همه ی درسام خیلییی بهتره.نخونده کامل میشم
و بعد که با دبیرم صحبت کردم گفت تو اگه بخوای میتونی رتبه خوب بیاری بری فرهنگیان تهران یا اصفهان
از هر جهت بهش فکر میکنم شغلشو دوست دارم
ولی با دوتا مشکل روبه رو هستم
1-خانواده اگه بفهمه میخوام برم فرهنگیان تکه تکه ام میکنه
2-خیلی هارو میبینم که ناراضی هستن.

.
میخوام بدونم کسی فرهنگیان خونده؟با چه رتبه؟چه دانشگاهی؟{اگه دوست دارین جواب بدین}
و مهم ترین سوالم اینه که راضی هستین؟اگه نیستین چرا؟

AMIR8181

کنگر خورده ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام و درود خدمت شما دوست عزیز
همینکه انگیزه پیدا کردین و استعدادش رو دارین خیلی عالیه منتهی سعی کنید تصمیم هیجانی نگیرید و درباره رشته ای که قصد دارید بخونید و شرایطش تحقیق کنید
در مورد موضوع اول باید کم کم روی ذهن خانواده تون کار کنید تا مانع علاقه تون نشن
در مورد موضوع دوم هم باید بگم که بله خیلی ها رو داریم که ناراضی هستن از شرایط چه از لحاظ درسی و چه از لحاظ رفاهی اما این هم در نظر داشته باشید که در هر محیطی اگر بخواین و تلاش کنید مسلما میتونید موفق باشید
و در واقع همه چیز به خودتون بستگی داره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام
کسی رو میشناسین ورودی ۱۴۰۱ فرهنگیان تهران باشه؟(ترجیحا دختر دبیری شیمی)

بالا