• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تغییر ذائقه‌ی غذایی!

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
سلام
به غذای مورد علاقتون فکر کنید! همینطور به چیزهایی که توی بچگی خیلی دوست داشتید...
آیا این خوراکی های لذیذ در طی زندگیتون همواره ثابت بودند؟
راجع به غذاهایی که شما به شدت ازشون بدتون میاد چی؟
اگر خیر به نظرتون چه چیزی موجب این تغییر ذائقه شده و چرا؟
علاوه بر اینها وقتی یکی به شما میگه من از پیتزا زده شدم و دیگه نمیتونم بخورمش! چرا اون فرد ذائقه ش به طور ناگهانی تغییر کرده؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
من‌یه مدت تلاش میکردم برای گیاهخوار شدن . نزدیک یه سال طول کشید و بعدش که خواستم یه کم بیخیال بشم و شل بگیرم دیدم واقعا مصداق خوشمزه برام تغییر کرده و چیزای خوشمزه ی قبل گیاهخوار شدن دیگه خوشمزه نبودن . و نیستن
الان که گیاهخوار نیستم هم کدو و بروکلی و ذرت برام ده برابر خوشمزه تر از برگرن ((:
این فکر کنم به یادگیری مرتبط باشه چون به تدریج تغییر کرده ذائقه م

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
یه بخشی ش مربوط به این نمیشه که بدن ما تو بازه های زمانی متفاوت به چیزای متفاوتی احتیاج داره ؟ و ناخوداگاه وقتی یه ماده ایی رو بدنمون احتیاج داره ما فک میکنیم دلمون اون چیز رو خیلی میخواد؟ ( مطمئن نیستم این حرف درست باشه :-" )

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
یه بخشی ش مربوط به این نمیشه که بدن ما تو بازه های زمانی متفاوت به چیزای متفاوتی احتیاج داره ؟ و ناخوداگاه وقتی یه ماده ایی رو بدنمون احتیاج داره ما فک میکنیم دلمون اون چیز رو خیلی میخواد؟ ( مطمئن نیستم این حرف درست باشه :-" )
شاید این تا حدودی درست باشه ، اما راجع به "دل رو زدن" یا به طور لحظه ای از چیزی سیر شدنه!

راجع به ذائقه‌ی شما در حالت کلی فکر نکنم خیلی تاثیر داشته باشه!
مثلا کودکان اغلب تمایل بسیار زیادی به چیزهای شیرین نشون میدن! شاید دیده باشید بچه هایی رو که حتی قند میخورن و کودکان اغلب غذاهای فست فودی و ماکارانی رو ترجیح میدن! اما وقتی بزرگتر میشن غذای مورد علاقشون میشه قرمه سبزی یا کباب!

و سوالم بیشتر مربوط به همین ذائقه‌ کلیه و اینکه چرا عوض میشه؟

بالا