• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دیدگاه شما در مورد تاریخ

• شروع کننده موضوع

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام . می خواستم بدونم :
دیدگاه شما در مورد تاریخ چیه ؟
اصلا با چه نگرشی به اینجور مباحث نگاه میکنید یا در مورد وقایع تاریخی قضاوت می کنید ؟
نسبت به تاریخ علاقه دارید یا تنفر ؟ چرا ؟
از چه مباحثی توی تاریخ خوشتون میاد ؟ ( هنر ، زندگینامه ، جنگ ها ، فرهنگ و .... )
ممنون میشم جواب این سوالات و نظرتون در مورد تاریخ رو بگین .

آخرین ویرایش:

arash_al

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
99
+ علمی واسه ی درست زندگی کردن . بدون تاریخ خیلی چیزها زیاد معنا پیدا نمی کنن .
- قطعا با منبع . اصولا از بی منبع بودن متنفرم .
+ هیچ کدوم . عشق.
- همه چی :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
تاریخ رو خیلی دوس داشتم ولی متاسفانه تو کشوری زندگی می کنیم که عاشقه ایجاد تغییر تو همین تاریخه و منابع درست حسابی دستمون گیر نمیاد مثل همین کتاب درسیمون ک پره از چرت و پرت ...

ینی کلا عادیه ک جهانگشای ی مملکت دیگه رو خیلی عادی بی رحم و خونخوار بنامیم و ویزان خودمون رو با ی ذره بین بسی بسی قوی نگاه کنیم :|:|

پس میشه گفت نظرم نسبت به تاریخ همینایی بودن ک گفتم.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
تاریخ رو خیلی دوس داشتم ولی متاسفانه تو کشوری زندگی می کنیم که عاشقه ایجاد تغییر تو همین تاریخه و منابع درست حسابی دستمون گیر نمیاد مثل همین کتاب درسیمون ک پره از چرت و پرت ...

ینی کلا عادیه ک جهانگشای ی مملکت دیگه رو خیلی عادی بی رحم و خونخوار بنامیم و ویزان خودمون رو با ی ذره بین بسی بسی قوی نگاه کنیم :|:|

پس میشه گفت نظرم نسبت به تاریخ همینایی بودن ک گفتم.
ربطی به کشور نداره خب ببین تاریخ رو فاتحان نوشتن الان بری تو المان و از هیتلر تعریف کنی میزنن لهت میکنن و انگ ضد هلوکاست میزنن و جرم تلقی میشه..و البته اینم تناقضات دموکراسی در همه جای دنیا تاریخی که به نفعشون نباشه رو نمیگن یا تغییرش میدن و مصادره به مطلوب میکنن و خودتی که با مطالعه و پژوهش میتونی حقایق رو درک کنی همه چیزو که اماده نمیکنن جلوت بذارن..

reihony

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علموص
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
من خیلی دوست دارم درباره تاریخ بدونم ولی نمیدونم چرا هر وقت در حال خوندنش هستم انگار دارم داستان میخونم!یعنی به چشم یه سری اتفاقات که واقعا افتادن بهشون نگاه نمیکنم!
در کل نظرم اینه که تاریخ نخوندنش اینه که به جای استفاده از تجربیات دیگران دوباره زمان صرف کنیم و همون کارها رو انجام بدیم تا خودمون بفهمیم که بد و ضررباره یعنی خوندش لازمه
ولی اگر کاملا درونش غرق بشیم و صرفا به خاطر خودش(و نه بهبود زمان حال)بخونیمش برامون فایده ای نداره چون ما الان رو هم از دست میدیم

omidreza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
متاسفانه حقیقت تاریخ بدست نویسندگان غرض ورز بد شده است .
به طوری که 2500 سال قبل ایران با یونان که همسایه یکدیگر بودند می جنگید
و تاریخ این جنگ را هرودت ( پدر علم تاریخ) نوشته است
و در ان بسیار غرض ورزی کرده است زیرا خودش یونانی بوده است.

مورد دوم در مورد تاریخ باستان ایران این است :
تا قبل از ساسانیان سنت شفاهی بهتر از کتابت بوده است .
و تمام اطلاعات ما از تاریخ باستان متکی بر سنگ نوشته ها و لوح های گلی و نقش برجسته ها است !
که مهم تریم مدرک و سند در تاریخ است.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
تا قبل از ساسانیان سنت شفاهی بهتر از کتابت بوده است .
و تمام اطلاعات ما از تاریخ باستان متکی بر سنگ نوشته ها و لوح های گلی و نقش برجسته ها است !
که مهم تریم مدرک و سند در تاریخ است.
بخش اعظم اطلاعات ما از باستان درسته از لوح ها و سنگ نوشته ها هستش به دلیل اینکه ما دو حمله عظیم به ایران رو داشتیم ک کلي از کتاب ها همچون اوستا و...رو دگرگون کردن و نابود کردن یکیش حمله اسکندر و دوميش هجوم اسلام به ایران که باعث ویرانی عظیمی شد و حتی همین سنگ نوشته هام همشون نمونده خيلياشون از بین رفتن..اگرم سنت شفاهيي نبوده باشه نميتونسته بمونه با وجود اون دو حمله! خوده همین اوستا هفت جلد بوده که از اون هفت جلد فقط جلد دینی مونده و جلد های دیگه ک راجع به نجوم و علوم مختلف بوده از بین رفته..

• شروع کننده موضوع

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
توی انجمن تاریخ و تمدن تاپیکش هست . پایه باشید بحث می کنیم و تاپیکا رو میاریم بالا ......

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظرم مطالعه تاریخ نباید برای دونستن زمان جنگ و اسامی پادشاه ها و امثالهم باشه .
من از این جهت به تاریخ علاقه مندم برای بررسی وقایع اجتماعی باید به ریشه ی تاریخی اونها هم توجه داشت . که به قول سی رایت میلز ، جامعه‌شناسی و تاریخ برادر های دو قلو اند .
در واقع برای رهایی از جبر تاریخ و تاثیر اون بر انسان و جامعه ، باید تاریخ دونست .

بالا