• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Parsa.e _ 28526

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام .من از ۵/۵ سالگی میتونستم بخونم . از اون موقع یه علاقه ی شدید به کتاب پیدا کردم و از اون موقع تا حالا به جرئت بیش از ۲۰۰۰ کتاب خوندم ؛ علی الخصوص تاریخ . از اول ابتدایی تا الان کتاب خوان برتر مدرسه و حتی استان ( ۴سال) بودم.
خب بگذریم . این تاپیک رو زدم تا کتاب هایی که خوندم رو معرفی کنم . تاپیک موضوعش تکراری هست ولی سعی می کنم کتابا به هیچ وجه تکراری نباشن .

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : قصه های سرزمین اشباح
ژانر : ماجراجویی - تخیلی - ترسناک
نویسنده : دارن شان
تعداد جلد : 12
رده بندی سنی : تمام سنین
داستان :
در مورد پسر بچه ای است که علاقه ی شدیدی به عنکبوت ها دارد ؛ علاقه ای که سرنوشتش را عوض می کند . او به خاطر نجات دوستش که به دلیل نیش عنکبوت مورد علاقه اش در بستر مرگ است ؛ قدم به جهان تازه ای می گذارد ؛ دنیای اشباح ..........
توضیح :
من که از خوندنش سیر نشدم ..... تا الان سه بار به صورت کامل 12 جلدشو خوندم و هنوز برام جذابه . هرچی جلوتر میرید به چیزهای جالب تری برخورد می کنید که شما رو به درون خودشون می کشن . کتاب فراز و نشیب های زیادی داره که شما رو پای خودش میخکوب میکنه.

آخرین ویرایش:

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : حسن صباح ، خداوند الموت
ژانر : رمان تاریخی
نویسنده : پل آمیر
مترجم : ذبیح الله منصوری
رده بندی سنی : 12 سال به بالا
داستان :
داستان در مورد فرقه ی باطنیه و حکومت سلجوقیان است . در کتاب از قلعه های نفوذ ناپذیری نامبرده شده که امروزه جز ویرانه ای از آن ها دیده نمی شود . فضایی که کتاب از آن زمان نشان می دهد بسیار دلنشین و جذاب است و هرکس میتواند هنگام خواندن این کتاب با کمی چاشنی تخیل فضای آن زمان را تصویر سازی کند .
توضیح :
راستش یکی از جذاب ترین کتاب های تاریخی که خوندم این بود . برعکس متن یکنواخت و کسل کننده ی اکثر کتاب های تاریخی خیلی قشنگ بود و من دوستش داشتم . مثل تمام رمان های تاریخی شخصیت های تخیلی زیاد داشت همین باعث شده که از اصالت و قابل اتکا بودن کتاب خیلی کم بشه. پس به هیچ عنوان به این کتاب به عنوان یه منبع معتبر تکیه نکنید . ضمنا نویسنده هم به احتمال زیاد تخیلی هست . چون من هرچی سرچ کردم نتونستم نویسنده ای به این اسم پیدا کنم . البته اکثر مترجمین هم عقیده دارن نویسنده هم یه شخصیت تخیلیه و کتاب اثر خود آقای منصوریه . ( اون موقع ها به خاطر اینکه کتاب بیشتر فروش بره نویسنده رو یک نفر خارجی معرفی می کردن . )

آخرین ویرایش:

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : 1984
ژانر : فلسفی - سیاسی
نویسنده : جورج اورول
رده بندی سنی : 15 سال به بالا
داستان :
در مورد جامعه ای است که از هر نظر تحت کنترل است و مردم حتی از طریق تلویزیون های خودشان دیده و مراقبت می شوند . گذشته و تاریخ به صورت کامل نابود شده و تاریخی که دولت می خواهد جای آن را گرفته است .....
توضیح :
کتابی بود سرشار از فلسفه . یه قسمت از کتاب چیزی رو با منطق ثابت می کرد و قسمت دیگه همون چیز رو با فلسفه از بین می برد .میتونم بگم نسخه ی پیشرفته تر قلعه ی حیوانات همین کتابه .

آخرین ویرایش:

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : قلعه ی حیوانات
ژانر : رمان سیاسی
نویسنده : جورج اورول
رده بندی سنی : 10 سال به بالا
داستان :
انقلابی تمام عیار آغاز می شود ؛ برای آزادی ، برای سقوط نسل بشر ، برای استقلال ... انقلاب حیوانات پیروز می شود و هفت قانون تالیف می شوند .
توضیح :
خیلی قشنگ بود . جزء جزء این کتاب نماد شخصیت های مختلف تاریخیه که در قالب حیوانات به اون ها اشاره شده . بعضی خوب ، بعضی بد ....

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : جشن های فراموش شده ی ایران باستان
ژانر : اساطیری - تاریخی - آموزشی
نویسنده : بهروز بیگوند
توضیح :
حتما بخونید . شاید براتون جالب باشه که زمانی مردم ایران شادترین مردم جهان بودن و جچه جشن های جالبی داشتن . این کتاب البته به غیر از توضیح جشن ها مطالب آموزشی نسبتا خوبی هم داره . مثلا اینکه هرکدوم از روز های ماه چه نامی داشتن و یا اینکه به بعضی شخصیت های اساطیری رو در توضیح جشن ها معرفی می کنه .

آخرین ویرایش:

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : هزار و یک شب
ژانر : حکایت - رمان
نویسنده : نامعلوم
مترجم : عبدال لطیف تسوجی تبریزی
رده بندی سنی : 15 سال به بالا
داستان :
در مورد پادشاهی است که پس از مشاهده ی خیانت همسر خود ؛ نسبت به همه ی زنان تنفر خاصی پیدا کرده و به همین علت هر شب با دختری ازدواج کرده و در صبح آن را می کشد . تا اینکه شهرزاد قصه گو وارد می شود و سعی می کند با تعریف حکایاتی جذاب و شیرین ؛ با سرگرم کردن پادشاه و مشتاق کردن او برای شنیدن ادامه ی حکایت در شب بعد ؛ جان خود و تمامی دختران شهر را نجات دهد .....
توضیح :
این یکیم دوبار و نیم خوندم :) زبان نوشتاریش ممکنه یکم سخت باشه ولی همین لحن خیلی داستان ها رو قشنگ تر کرده . خیلی جای سانسور داره ولی همین باعث شده حکایات واقعی تر به نظر بیان :)):)):)) . گفتم شاید بد نباشه که همزمان با آغاز تاپیک هزار و یک شب بشنویم! این کتابو معرفی کنم .

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : نبرد با شیاطین
ژانر : ترسناک - تخیلی - رمان - ماجراجویی
تعداد جلد : 10
داستان :
نبرد شیاطین و انسانها بر سر یافتن سلاحی مخوف ؛ که میتواند مرگ هرکدام از این دو گونه ی زنده را رقم بزند ...
توضیح :
یه شاهکار دیگه از عالیجناب دارن شان:) حرف نداره این کتاب . پر از غافلگیری های جذاب و دوست داشتنی . طرفدارای رمان تخیلی اگه نخونید نصف عمر مطالعاتیتون بر فناست .:)):)):)):))

آخرین ویرایش:

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب :افسانه ی سه پادشاه
ژانر : رمان نوجوان
نویسنده : جعفر توزنده جانی
داستان :
سه پادشاه ؛ حال در جستجو برای یافتن چشمه ی آب حیات هستند . نبرد سختی در پیش است .....
توضیح :
جزء اولین کتاباییه که خوندم . تصویر سازی خیلی قوی داره . طوری که میتونی خودت رو جای هر کدوم از شخصیت ها قرار بدی . یادم نمیاد چندبار خوندمش از بس قشنگ بود .....

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : جلاد لاغر
ژانر : ترسناک - رمان - ماجراجویی
داستان :
جیبل پسری با آرزوهایی دور و دراز است ؛ اما به خاطر بدن نحیفش زیاد مورد توجه قرار نمیگیرد . او باید برای اثبات خود واقعیش ، بتواند جای پدرش را بگیرد .... جلاد شهر . آرزوی جایگاه پدر و عشق به دختر حاکم او را به سفری خطرناک می کشاند .
توضیح :
به خوبی بقیه ی کتابای دارن شان نیست ولی تو سبک خودش قشنگه . همچنین برعکس اکثر کتابای نویسنده نتیجه گیری های خوبی داره و امید و فداکاریو به خواننده القا می کنه .

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : دختر کبریت فروش
ژانر : داستان کوتاه
نویسنده : هانس کریستین اندرسن
رده بندی سنی : 8 سال به بالا
داستان :
در شب کریسمس دختری به دنبال فروش کبریت هایش است .....
توضیح :
یه داستان بی نقص . اینم از خوبای تصویر سازیه . جوری که حتی میتونه اشکتو در بیاره .

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : هاکلبری فین
ژانر : رمان
نویسنده : مارک تواین
داستان :
هاک ، حالا پسری با شخصیت شده و به زندگی عادی و محترمانه ی خودش ادامه می دهد تا اینکه پدرش از راه می رسد .....
توضیح :
این یکیم مثل بالایی یه اثر مشهور و بدون شرحه . داستانش در ادامه ی کتاب تام سایره تقریبا .

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : باغ مخفی
نویسنده : فرانسیس هادسون برت
داستان :
دخترکی که به تازگی پدر و مادرش را در هند بر اثر شیوع وبا از دست داده برای ادامه ی زندگی به نزد شوهر عمه اش در انگلستان می رود .....
توضیح :
روی یه ریتم و کاملا معمولی پیش میره . ولی رمان قشنگیه و میتونه نتیجه گیری های خوبی داشته باشه .

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : آوای وحش
نویسنده : جک لندن
داستان :
سگی نا خواسته و با خیانت باغبان از زندگی اشرافی اش جدا می شود و به مایل ها دور از خانه فرستاده میشود . داستان این کتاب ماجراهای نبرد او با مرگ و رقابت برای زنده ماندن است .....
توضیح :
این هم که حتما خیلی هاتون اسمش رو شنیدین یا مطالعش کردین . هر چند نیاز به توضیح نداره ولی از تاثیر گذارترین رمان هاییه که خوندم . سراسر امیده و حداقل واسه ی سمپادیا میتونه خیلی مفید واقع بشه .

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : شبحی در همسایگی
ژانر : ترسناک
نویسنده : آر . ال . استاین
داستان :
یک خانواده بی خبر به خانه ی همسایه ی هنا نقل مکان می کنند . ام کی ؟ چگونه ؟ چرا خانواده آنها اینقدر عجیب رفتار می کنند ؟
توضیح :
پایان بندی درجه یک . کتاب جالبی بود . آخرش که ترکوند .

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : پیرمرد و دریا
نویسنده : ارنست همینگوی
داستان :
پیرمرد ماهی گیر ، روزهاست که نتوانسته ماهی بگیرد . در این وضعیت حتی شاگردش هم او را رها میکند ...
توضیح :
و یک اثر جاودان دیگر ......:)) این یکیو که دیگه هرکی نشناسه سمپادی نیس اصن ....

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
نام کتاب : نبرد من
ژانر : دستنوشته - خاطرات- عقاید
نویسنده : آدولف هیتلر
رده بندی سنی : 14 سال به بالا
توضیح :
یه کتاب نسبتا مشهور به قلم خود خود هیتلر . با خوندن این کتاب میتونید به عقاید درونی هیتلر پی ببرید .

بالا