• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درس خوندن دانشجویی

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
با سلام و عرض ادب!
به نظر شما یه دانشجوی نمونه و حتی نیمه نمونه و یا دانشجویی ک میخواد پاس کنه فقط باید چه جوری درس بخونه؟
آیا تو طول ترم، فرجه، تابستون درس می‌خونید؟!
از تجربیاتتون بگید :D

پ.ن: من هر چقدم درس بخونم باز باید شب امتحان از صفر بخونم و وقتی از شب امتحان حرف میزنم دقیقا منظورم ۹ شب تا ۶ صبح عه :))

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
به هدفت ربط داره. اگه به اپلای گوشه چشمی داری فرق میکنه اگه هدفت بازار کاره باید بیشتر وقت بزاری روی مهارت های دیگه غیر از درس
به رشتت داره اگه برق میخونی یه جوره اگه جامعه شناسی یه جور دیگه
به روحیه هم مربوط میشه

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
جسارته من جلوی بزرگترای سایت در این باره حرف بزنم ، ولی خب با اجازه :D
به نظرم درس به درس فرق داره ، مثلا درسای معارف رو نه تنها لازم نیست طول ترم بخونید ، بلکه حتی توصیه میکنم کتابش رو هم نخرید ، آخر ترم میتونید از کتابخونه امانت بگیریدش :-" من هر دو ترم سر کلاسای معارف رفتم ته کلاس نشستم کتاب خوندم ، کلاسمون هم دوشنبه ها بود دوستم مینشست شهرزاد نگاه میکرد :D
اما خب درسای رشته خودمون رو باید طول ترم از روی رفرنس خوب بخونیم . چون که بعضی وقتا اینجور درسا رو حتی وقتی میخونی هم نتیجه نمیگیری ، چه برسه به اینکه نخونی :)) مثلا سر کلاس یه درسی من بدون غیبت حاضر بودم ، همیشه هم ردیف اول نشستم گوش دادم ، تمرینا رو هم کامل تحویل دادم و برگه امتحانم هم حتی یه غلطم نداشت ، آخرش هم استاد محترم بهم داد 12 :| یه عده کثیری رو هم انداخت ، و به اعتراض های سایت نگاه هم نکرد هیچ ، هیچ کس رو هم راه نداد اتاقش ! (ممکنه استثناش هم باشه ، استادی که شب امتحان جزوه خودش رو بخونی و نمونه سوالای ترمای قبلش رو و نمره خوب بگیری)
به نظرم تو دوران دانشجویی میشه هم تا یه حد معقولی خوش گذروند هم معدل خوب داشت لازم نیست همه زندگیتون درس باشه (البته شاید دو ترم اول اینجوری بوده فقط)

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
دانشجویی که فقط میخواد پاس کنه که عملا در طول ترم به اون صورت درسی نمیخونه. میذاره شب امتحان و فرجه و معمولا با رفتن پیش استاد و اعتراض و این حرفا قبولی رو میگیرن. ولی مدرک گرفتن اینطوری رو باید بذاری در کوزه و آبشو بخوری اونم با شرایط الآن کشور. این که میگن ان همه مهندس بیکار داریم تو کشور سر همین موضوعه. از بچه های برق میشناسم (و حتی کامپیوتر و مکانیک و بقیه رشته ها) که طرف ریاضی یک رو میاد با 5 6 میفته. خب این فرد اگه درست درس نخونه ریاضی یک و دو رو با ترم آف و اینا هم قبول شه، بره بالاتر با اون ریاضیاتی که برق لازم داره کاری نمیتونه بکنه. حالا دانشگاه های ما گیر میدن. ولی پیام نور و آزاد و غیرانتفاعی که ناپلئونی پاس میکنن طرفو. تهش میشه مهندس یه معادله دیفرانسیل نمیتونه حل کنه. آفت بزرگیه تو کشور این مساله. ارزش ها شدن اینکه دانشجو همش کافه و سینما و تئاتر باشه و اکیپت هر روز برن بیرون و وقت بگذرونن. نه اینکه اینا کارای بدی باشه ها... اتفاقا لازمه، زندگی اجتماعی لازمه، کتاب و کافه و سینما و تئاتر لازمه، ولی به اندازش. خلاصه اوصیکم به الدرس و النرم افزار:) تو کشور ما دیگه تقریبا تخصص میخوان الان همه جا و رزومه داشته باشی. برای جور کردن رزومه حتی بعضی وقتا باید مجانی جایی کار کنی. اگرم اپلای بخوای که هم کار کردن تو یه شرکتی چیزی میتونه مفید باشه هم معدل خوب(خیلی خوب برای بورسیه گرفتن)

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
پ.ن: من هر چقدم درس بخونم باز باید شب امتحان از صفر بخونم و وقتی از شب امتحان حرف میزنم دقیقا منظورم ۹ شب تا ۶ صبح عه :))

یا شب امتحان میخونی، یا دیگه اسم چیزیو که میخونی نمیذاری درس و باهاش زندگی میکنی، که اونطوری نه تنها شب امتحان، شب اول قبرتم فراموش نمیکنی.

پ.ن:طبیعتا درسای عمومی رو باید شب امتحان خوند. خود نیوتونم معارفاشو شب امتحان میخونده :د

بالا