• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تجربیات کنکوری های ۹۷ به قبل

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
یادمه دوستام که سال پیش زرد قلمچی رو داشتن سر اینکه شماره سوالاش متوالی بود اذیت میشدن. یعنی مثلا کنکور اول رو از 1 شروع کرده بود، بعدی از 250 (یا همین حدودا) و میرفت بالا سخت میشد چک کردن درستی جواب ها. نمیدونم تا الان درست کردنش یا نه

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
یادمه دوستام که سال پیش زرد قلمچی رو داشتن سر اینکه شماره سوالاش متوالی بود اذیت میشدن. یعنی مثلا کنکور اول رو از 1 شروع کرده بود، بعدی از 250 (یا همین حدودا) و میرفت بالا سخت میشد چک کردن درستی جواب ها. نمیدونم تا الان درست کردنش یا نه
نه الانم همونطوره، و کمی آزاردهنده‌ست ولی کنارِ هر سوال 2تا شماره زدن. مثلاً یه شماره ی 1425، و توی یه باکسِ کوچیک یه شماره ی 25. که اون 25 شماره ی اصلیِ سوال توی کنکوره.

بـئـاتـریـس

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تربت حیدریه
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فعلاً یزد :)))
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
اوصیکم به زدن n* باره ی کنکور سال های قبل.

*یک n عه بزرگ.

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
خودتون رو با بقیه مقایسه نکنین
این کار فقط انگیزتون رو صفر میکنه
یا اگه از بقیه خیلی بهترین مغرور نشین چون زمین میخورین
همش بگین من هنوز چیزی بلد نیستم و باید بیشتر بخونم که مغرور نشین
غرور خیلی بده
ولی نه اونطور هم که فکر کنین هیچی بلد نیستین

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
یه خط بکشید دور خودتون و فقط خودتونو ببینین
اصلا کاری به دوستاتون نداشته باشین که فلان کلاسو رفتن یا چندساعت درس خوندن یا هرچی

خیلی بخونین
خیلی
تایم مطالعتونو زیاد کنین ، چون کنکور بحث تکراره
دیبازر میگفت تکرار در کنکور معجزه میکند
و اونقدرا به هوش ربطی نداره چون من خیلی ادمای باهوشو دیدم که مغرور شدن و تکرار نداشتن و ضرر کردن

تابستون خیلی روی روشای مطالعتون کار کنین
و درسای گنده و سختو الان بخونین
هیچ مبحثیو حذف نکنین حتی درسایی که هرچقد میخونین یادشون نمیگیرین
حتی اگه یاد نمیگیرید هم بخونین ،من چندتا از درسا رو ماه اخر تازه یاد گرفتم ولی چندین بار قبلش خونده بودم و این خیلی اعتماد به نفسمو بالا برد

زود تموم نکنین درسا رو اشتباهی که خیلیا میکنن و دو ماه اخر یه وقفه میوفته توی مطالعشون چون نمیدونن چیکار کنن
همون تا قبل از یه ماه اخر تموم کنین و‌ماه اخر فقط کنکورا رو شبیه سازی کنین و کامل بررسیشون کنین

اصلا به خستگی فکر نکنین
اصلاااا
این به تلقین مسخره س که فقط به خودتون ضربه میزنه
اگه دیدید واقعا نیاز به استراحت دارید دو سه روز کاملو اصلا درس نخونین و تفریح کنین « تفریح» نه بیکار گشتن

به نظرم جمعه های ازمونو هم استراحت کنین دیگه
اگه بتونین ازمونو تا قبل از نتایج تحلیل کنین و بعدش استراحت مطلق

ویدیو های مهندس دیبازر هم به شدت توصیه میشه

بهونه نیارین ، دلیل اشتباها رو پیدا کنین و گردن بگیرید حتی اگه تقصیر شما نباشه
دو تا نتیجه داره
فشار خونواده از روتون برداشته میشه و میفهمن که واقعا دارین تلاش میکنین و مواظبتشونم بیشتر میشه ( اینو جدی بگیرید چون خونواده هاتون نقش پررنگی دارن حتی اگه تکذیب کنین)
دوم هم اینکه علت مشکلا رو پیدا میکنین و دنبال راه حلش میگردین ، باور کنین هیچ مشکلی بدون راه حل نیست فقط گاهی از تنبلیمونه که دنبالشون نمیریم

با کسی بحث نکنین
دوست پسر/دختر نداشته باشین مخصوصا از اینا که مدام باهاتون بحث میکنن و ذهنتونو درگیر میکنن

عربیتون اگه خوبه ولش نکنین و هرهفته یه ساعت حداقل تمرین کنین چون یادتون میره زود

تو هر مسئله ای یکی یا دوتا مسیر باید جلوتون باشه
مثلا روش خوندن زیستو باید از الان روشا رو بررسی کنین ولی وقتی به ثبات رسیدین دیگه هی خودتونو سردرگم نکنین که از این شاخه به اون شاخه بپرین

یه سری کارای کوچیک هستن که همه تاکید دارن روشون ولی خیلی کوچیکن به چشم نمیان
اونا رو انجام بدین و خیلی هم روشون تاکید داشته باشین چون معمولا همون کارا با اینکه کوچیکن خیلی نتیجه چشمگیری دارن

آخرین ویرایش:

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
اقا صبحا زود بیدار شین شب ها هم زود بخوابین !
به هیچ عنوان شب ها درس نخونید اشتباه مرگباره !!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
چرا؟!
حتی اگه صبحا بازدهی نداشته باشه؟!
شما قراره روز کنکور بدی ! اگه الان روزا باز دهی نداری مطمین باش سر کنکور هم بازدهی نداری پس از الان باید درستش کنی ! شما آزمونت ساعت 8 صبح شروع میشه ! وقتی عادت نداشته باشی تازه وقتی از سر جلسه میای بیرون جواب سوالا یادت میاد ! این تجربه شخصیمه !!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
شما قراره روز کنکور بدی ! اگه الان روزا باز دهی نداری مطمین باش سر کنکور هم بازدهی نداری پس از الان باید درستش کنی ! شما آزمونت ساعت 8 صبح شروع میشه ! وقتی عادت نداشته باشی تازه وقتی از سر جلسه میای بیرون جواب سوالا یادت میاد ! این تجربه شخصیمه !!
خوب بعد عید واقعااا میشع درس کرد :-" الان زوده
یه توصیه ی خواهرانه ...عمومی بخونین :-" ...نگین باشع بعد عیدو اینا ...اون موقع هم نمیخونین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
یه توصیه هم از من کل سال یه طرف سه ماه آخر یه طرف اون سه ماه رو از دست ندین و گرنه می شینید عین من حسرت میخورید :|

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
خوب بعد عید واقعااا میشع درس کرد :-" الان زوده
یه توصیه ی خواهرانه ...عمومی بخونین :-" ...نگین باشع بعد عیدو اینا ...اون موقع هم نمیخونین
اشتباه نکن بعد عید یک ساعتم ساعت جلو میره بدتر میشه ! ولی با خوندن عمومی موافقم از الان بخونین خیلی مهمه

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام
ازمون های قلمچی فقط ب شما یاد میده ک 4ساعت بتونین یکجا بنشینید.
جوگیر نشین. پشتیبان نگیرین. طبق بودجه هر آزمونی ک ثبت نام میکنین پیش برین ولی عقب افتادین و نرسیدین خودتونو نبازین.
عید و ماه های بعدش مهم ترین و اصلی ترین تایم این یکسال شماست. حتی اگ تا قبل عید هم جدی شروع نکردید واقعا بدونید ک دیر نشده.
بازم میگم
جوگیر نشید.
دوستم این کلاسو رفت میگه عااااالیه و فلانی مشاورش ترازشو از این رسونده ب اونو و این همایش معرکس و ازین قبیل صوبتا فقط شمارو ضعیف میکنه. بقول دوستمون دور خودتون حصار بکشید و وارد هییچ گونه جو و استرسی نشید.
توی کنکوری با دوستت با خواهرت و باهمه کنکوری های دیگ فرق میکنی...
خودتو نباز.
اینو بدون ک اگه بخوای میتونی امسال رو واسه خودت به بهترین سالهای دبیرستانت تبدیل کنی.

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سعی کنید این عمومی ها رو تو برنامه هر روزتون داشته باشین.
اینطور:
درک مطلب زبان روزی 2تا
کلوز زبان روزی 2تا
ترجمه عربی و متن و قواعد عربی رو خیلی خوب بخونین
ادبیات هروز چند تا تست آرایه و قرابت معنایی بزنید حتما حتما(ضریب4 داره)P:>P:>
دینی هم هر روز یک درس بخونید و درجا تست بزنید ولی درس رو مفهومی بخونید حدودا 2 ساعت طول بکشه یک درسش . من ازروی جزوه گاج میکرو طبقه بندی نقره ای میخوندم عالی بود و سعی کنید از هر آیه ای یک کلمه به صورت رمز ازش حفظ باشین که تا اون کلمه رو دیدین مفهوم آیه یادتون بیاد(ضریب 3 داره مواظب این درس هم باشین به راحتی میتونین درصد بالای90 بزنین)h-:

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
با کسی بحث نکنین
دوست پسر/دختر نداشته باشین مخصوصا از اینا که مدام باهاتون بحث میکنن و ذهنتونو درگیر میکنن

صرفاً اجازه می‌خوام که به‌شدّت روی این فاکتور تاکید کنم. :‌)) من هنوزم حسرتِ اون تایم بیرون‌رفتنا و وقت تلف کردنامُ می‌خورم که کلّی عقب انداخت منُ. یعنی واقعاً بعضی روزا می‌شینم می‌گم اگه اون هفته رو نمی‌رفتم بیرون الان بجای 290، 190 بودم. اگه کلاً فولانی رو سر اینکه "دلم خواست" و "حالا فعلاً فانه" و "خسته می‌شم ساپورت احساسی می‌خوام" و غیره راه نمیدادم توی زندگیم توی اون بازه چه‌بسا الان زیر 100 بودم حتّی. :‌))

+ عمومی و تخصصی رو باهم پیش ببرید. نرید یه روز کامل عمومی بخونید بقیه‌ی هفته رو تخصصی. یا مثلاً بگید از عید به بعد یا همچین چیزی. و این رو برای همه‌ی درس‌ها در نظر بگیرید. به عنوانِ مثال؛ انسانی‌هایی که مشاورشون بهشون گفته/خودشون می‌خوان تاریخ/جغرافی رو بذارن بعد از عید بخونن، فاتحه‌شُ بخونن از الآن. :‌))
وقتی با هم پیش ببریدشون تایمِ خیلی کم‌تری می‌گیرن و بازده و اعتماد به نفسِ بیشتری دارید.

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
شبا زود بخوابین.و صبحا زودتر بلند شین درس بخونین...سعی کنین هفت ساعت خواب منظمو داشته باشین...این چرتو پرتا ک شب بازدهی دارم و اینارو بریزین دور....نه واسه این که کنکور صبحه ، برا این که شب بیداری براتون‌ میگرن یا سردهای تنشیو هدیه میاره‌.....از من گفتن بود:-"

یکسال کنکور دارین ارزش نداره با شب بیداری های مداوم و خواب نامنظم خودتونو بیمار کنین که کل دوران دانشجویی یا حتی نزدیک کنکور به غلط کردن بیفتین...
دوران دانشجویی هم که عادیه قطعا شب بیداری دیگه:-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
عاره منم با خاب شب شدیدن موافقم اصن شما از 6 صب تا 10 شب درس بخونی انگار بیش تر درسا خوندی نسبت به 12 ظهر تا 4 صب حوصله ی توضیحشو ندارم ولی واقعن این جوریه و این فقط یه حس نیست و قطعن صبح زود بیدار شدن کلی سر حالتون می کنه تا بین روز بیدار شدن
تلیویزیون برای این نیست که تمااااام برنامه ها رو ببینید حتمن یه پلنر داشته باشید که به نظرتون مناسبتونه

par_dis_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
حتما با عشق درس بخونین، با علاقه حتی اگ تونستین تو تایم استراحتتون یکم برقصین.
کلا فکر کنین هر موضوع و درسی ک می خونین یک تست بیشتر زدین.من یادمه ی دختره بود خیلی درس می خوند ظهر ها یا ساعتای ۱۰ شب ک تو کتابخونه بودیم بهش می گفتم من خسته شدم تو چه جوری هنوز داری می خونی؟بهم می گفت من موقع هایی ک خیلی انرژی دارم به خودم میگم اگه این مبحثم تستاشو بزنیی به پزشکی نزدیک میشی،موقع هایی هم ک خسته میشم میگم اونایی ک مثه من واسه پزشکی خوندن روز شونو خوب خوندن ، الان من دارم شهرمو مشخص می کنم :)
کلا سعی کنین با عشق درس بخونین،اون وقت هرچی می خونین تو ذهنتون می مونه و کیفیت کارتون بالا میره

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
نگین به خاطر کنکور میخوام بخونم
بگین من این درس رو دوست دارم پس میخونمش
سعی کنین همه ی درسا رو بخونین
نگین فلان درس رو دوست ندارم پس نمیخونمش
درصد صفر یا پایین تاثیر خیلی بدی@:@: تو کارنامتون میذاره
.
.
.
:RedHeart:RedHeart:RedHeartهمه ی درس هارو اونم با علاقه خودتون بخونین:RedHeart:RedHeart:RedHeart
نه به خاطر کنکور
P:>P:>P:>این خیلی مهمهP:>P:>P:>

par_dis_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
ببینین تجربه ای ک من داشتم و الان پشیمونم این بود ک رتبه سال قبلم خوب شده بود و شاید بایک خیال راحتی ی سری وقتارو از دست دادم ک بهتون توصیه می کنم اگه رتبتون خوب شده مثل بقیه خیلی جدی درس بخونین.
دوم اینک سعی کنین حتی اگ کتابخونه یا هر محیط اجتماع میرین مثل پانسیون یا هرجایی،نه با دوستتون برین و نه دوست پیدا کنین.مثل یک کسی ک وظیفش فقط درس خوندنِ صبح زود برین سر میز بشینین ،وقت استراحتتون هم تنها باشین خیلی بهتره و دوباره بشینین سر درستون.واسه این میگم وقت استراحتتون و با دوستتان سپری نکنین چون خیلی وقتا ی حرفایی پیش میاد ک وقتی بر می گردین سرِ درس هنوز فکرتون سر اون بحثه و اصلا شما نباید درگیریِ ذهنی داشته باشین موقع درس خوندن.سعی کنین تویِ تایم استراحت تون یکم حرکت های کششی انجام بدین یا اگ خونه درس می خونین برقصین،وقتی شاد بشین یادگیری تون بهتر میشه.
به حرفای عمه،خاله و هیچ کسی هم گوش ندین،شاید اولش یکم براتون سخت باشه ولی وقتی شما به هدفتون رسیدین همون ها آرزوشونِ ک شما باهاشون حرف بزنین.با یک برنامه منسجم درس بخونین مثلا ساعت مطالعه روزانتون بین ۹ تا ۱۰ ساعت باشه یک روز ۴ ساعت نخونین و یک ساعت ۱۱ ساعت.و اینک حتما صبح زود بیدار شین و حتما شب قبل از خواب یک دور روزنامه وار درسایی ک خوندین و مخصوصا زیست بخونین.اتاق تونو پر از فرمول و نکته کنید باور کنید همین ک هر از چندگاهی چشم تون به فرمولای فیزیک،ریاضی،نکات شیمی می افته خودش ی مروره.هر شب قبل از خواب زیست و یک صفحه بخونین روزنامه وار،در دراز مدت تاثیرش عالیه و اینکه حتما اگه تازه دادین مطالعه کنکور و شروع می کنید هدفمند از هایلات استفاده کنید.مثلا من کتاب زیستم هایلات زرد برای قیدهای مهم بود،نارنجی برای اولین ها،...،آبی هم نکات مهمِ یک جمله بود مثلا.

MAHDI.....

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
والا رفتیم ولی دریغ از برگزیده شدن.......
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
ببینین تجربه ای ک من داشتم و الان پشیمونم این بود ک رتبه سال قبلم خوب شده بود و شاید بایک خیال راحتی ی سری وقتارو از دست دادم ک بهتون توصیه می کنم اگه رتبتون خوب شده مثل بقیه خیلی جدی درس بخونین.
دوم اینک سعی کنین حتی اگ کتابخونه یا هر محیط اجتماع میرین مثل پانسیون یا هرجایی،نه با دوستتون برین و نه دوست پیدا کنین.مثل یک کسی ک وظیفش فقط درس خوندنِ صبح زود برین سر میز بشینین ،وقت استراحتتون هم تنها باشین خیلی بهتره و دوباره بشینین سر درستون.واسه این میگم وقت استراحتتون و با دوستتان سپری نکنین چون خیلی وقتا ی حرفایی پیش میاد ک وقتی بر می گردین سرِ درس هنوز فکرتون سر اون بحثه و اصلا شما نباید درگیریِ ذهنی داشته باشین موقع درس خوندن.سعی کنین تویِ تایم استراحت تون یکم حرکت های کششی انجام بدین یا اگ خونه درس می خونین برقصین،وقتی شاد بشین یادگیری تون بهتر میشه.
به حرفای عمه،خاله و هیچ کسی هم گوش ندین،شاید اولش یکم براتون سخت باشه ولی وقتی شما به هدفتون رسیدین همون ها آرزوشونِ ک شما باهاشون حرف بزنین.با یک برنامه منسجم درس بخونین مثلا ساعت مطالعه روزانتون بین ۹ تا ۱۰ ساعت باشه یک روز ۴ ساعت نخونین و یک ساعت ۱۱ ساعت.و اینک حتما صبح زود بیدار شین و حتما شب قبل از خواب یک دور روزنامه وار درسایی ک خوندین و مخصوصا زیست بخونین.اتاق تونو پر از فرمول و نکته کنید باور کنید همین ک هر از چندگاهی چشم تون به فرمولای فیزیک،ریاضی،نکات شیمی می افته خودش ی مروره.هر شب قبل از خواب زیست و یک صفحه بخونین روزنامه وار،در دراز مدت تاثیرش عالیه و اینکه حتما اگه تازه دادین مطالعه کنکور و شروع می کنید هدفمند از هایلات استفاده کنید.مثلا من کتاب زیستم هایلات زرد برای قیدهای مهم بود،نارنجی برای اولین ها،...،آبی هم نکات مهمِ یک جمله بود مثلا.

فقط برای زیست میشه روزنامه وار خودم؟

یا دینی و شیمی و اینا هم میشه؟؟؟:-?

بالا