• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد مقطع اول متوسطه حذف شد!

• شروع کننده موضوع admin
  • تاریخ شروع

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
نه فقطم به فکر خودم نیستم ولی میگم اینا که گند زدن به متوسطه اول با این قتواهاشون لااقل دیگه کاری به متوسطه دوم نداشته باشن

Bhrech

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رشت
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
صورت مسئله رو پاک میکنن که مسئله حل شه<D=
مسئولين این کشور چرا مهاجرت نمیکنن دنیا رو آباد کنن با مدیریتشون؟<D=<D=
دلم میسوزه واسه بقیه ی کشورا که سیستم آموزشیشون اينقد اشکال داره چرا از ما الگوبرداری نمیکنن؟؟<D=<D=
~X(~X(~X(~X(~X(~X(~X(~X(
الان استرس بچه ها مهمه ولی اینکه حقشون خورده بشه مهم نيس اصلا؟؟
ما اون سالی که آزمون تیزهوشان دادیم واسه راهنمایی 3 تا کلاس بودیم،يه ماه بعد يه کلاس ديگه اضافه کردن دو ماه بعدش سه تا کلاس ديگه تِلِپی از آسمون افتادن رو سرمون، این بی انصافی نيس اصلا که...
سهمیه ها که اصلا بی انصافی نيستن و اصلا باعث استرس بچه ها نميشن
وقتی پدر مادر يه بچه شش ماه حقوق نميگيره اصلا باعث استرس بچه نميشه
فقط يه آزمون تیزهوشان بود اونم به هول و قوه ی الهی برش داشتن
دستشون درد نکنه
خدا خیرشون بده واقعا
ما خیلی خوبیم
اینجا همه چی عالیه
مرگ بر آمریکا،اسرائیل، انگلیس
حتی شاید آزمون تیزهوشان و این غربی هایِ بی فکر و بی دین که خون آریایی تو رگ هاشون نیست در آموزش و پرورش ما ایجاد کرده بودن

الان تمام مشکلات آموزش و پرورش اوکی شد هوووراااا
خدا رو شکر
~X(~X(~X(~X(~X(~X(~X(~X(

آخرین ویرایش:

Bhrech

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رشت
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
و در جواب جمله ی آخر آقای بطحایی تأکید میکنم:
ما همه ی آموزش پرورشمون مخصوصاً اون قسمتی که معلم های خیلی از مدارس کشور بچه ها رو میزنن و احمق و خنگ خطابشون میکنن و اسمای حیوانات مختلف رو به بچه ها نسبت ميدن از کشور های توسعه یافته الگو گرفتیم که نه تنها باعث استرس و فشار های روانی به بچه ها نميشه و اعتماد به نفس بچه ها رو نابود نمیکنه بلکه کلی ام حالشونو خوب میکنه و بازدهی و 600 برابر میکنه
فقط این آزمون تیزهوشان مونده بود و مدرسه اش که ديگه اوکی شد

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
مجلس از آموزش و پرورش درباره «حذف سمپاد از متوسطه اول» توضیح می‌خواهد/ در حوزه مدارس سمپاد گرفتار افراط و تفریط هستیم

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف آزمون از مقطع ابتدایی اظهار داشت: حذف استرس آزمون، اتفاق خوبی است اما اگر به این بهانه، مدارس سمپاد حذف شوند قابل قبول نیست.

وی افزود: کمیسیون آموزش مجلس در خصوص حذف مدارس سمپاد از متوسطه اول توسط وزارت آموزش و پرورش ورود خواهد کرد و توضیح خواهد خواست زیرا مدارس عادی جوابگوی پرورش استعدادهای درخشان و برتر نیست.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه در حوزه مدارس سمپاد دچار افراط و تفریط هستیم، اضافه کرد: زمانی آنقدر ظرفیت پذیرش را بالا می‌بریم که ورودی مدارس سمپاد شامل سخت‌کوشان و تیزهوشان است و اکنون نیز آن را به کل منحل می‌کنیم؛ این افراط و تفریط آسیب‌زاست.

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
واقعا که ! بازم مثل همیشه فقط صورت مسئله رو پاک کردن
به جای اینکه به فکر راه حل مشکلات روانی دانش آموزان و ترویج رقابت سالم باشن، دارن همه چی و از ریشه تعطیل میکنن تا وضعیت آموزشی از اینیکه هست بدتر بشه
لابد فقط تو این یکی نمیتونستن پارتی بازی کنن و سهمیه بزارن و حق دانش آموزای با استعداد و ضایع کنن که اینم حل شد ! احتمالا انتظار دارن باور کنیم که با طرح شهاب دانش آموزای بااستعداد و بدون پارتی بازی انتخاب میکنن!!

آخرین ویرایش:

hootandolati

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1374
فقط میشه گفت فاجعه است. امیدوارم که دکتر اژه ای به ریاست سازمان برگرده تا شاید بشه در مورد این ویرانه کاری کنه و افرادی نالایق مثل مهاجرانی از سمپاد دور بشن

hootandolati

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1374

ایکاش اطلاع رسانی و هماهنگ می شد تا سمپادی های بیشتر حاضر می شدند. ضمن اینکه با توجه به تعطیلی بین دو ترم تعداد بچه های سمپادیه دانشجو کمتره امیدوارم که با اطلاع رسانی وسیع یک تجمع برگزار بشه و در خواست هم مشخص باشه برگشت دکتر اژه ای به ریاست سازمان و مستقل شدن از آموزش و پرورش

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
اقا به شخصه میگم نه در همه جا هم در خیلی از شهر ها فضای سمپاد و رقابتشون ودوستی هاشون مسیر زندگی خیلی هارو عوض میکنه
با این کار در حق خیلی از ادما طلم کردن
چون خیلی ها بودن که توی همین مدارس استعداد هاشون رو کشف میکردن با ادمایی با استعداد های متفاوت اشنا میشدن ایده پروری میکردن
و یاد میگرفتن چ جوری موفق باشن
هوف
من به شخصه افسرده شدمم برای نسل های بعد از خودمون....

پ.ن الان عنقدر احساساتی شدم ک حاضرم برم یه مشت بکوبم تو سر وزیر اموزش پرورش با این تصمیمات مزخرفش...

آخرین ویرایش:

morteza78

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
من با هیچ منطقی نمی‌فهمم ایراد سمپاد کجا بود که دستگاه‌های مختلف دولتی تو این سال‌ها این همه تلاش کردن که نابودش کنن.
نمی‌دونم شاید به قول امیرخانی تو نشت‌ نشا؛ سمپاد و المپیاد و .. رو مقصر اصلی مهاجرت نخبه‌ها میدونن! =|
نمیدونم واقعا نمی‌فهم چرا.

sa🌙

هیچی دائمی نیس،غیرِ جوهر تتو…
نام مرکز سمپاد
فرزانگان5
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
اینجا ایران است با مسئولینی دلسوز که برای کاهش استرس دانش اموزان هر کاری می کنند
ولی یکی نیست بگه شمایی که اینقد دلسوز و مهربونی یه نگا به اون کتابای کلاس اول بکن بعد بیا سمپادو بپوکون
یکی نیست بگه مگه کسیو زور کردن ازمون بده یه ازمون کاملا اختیاریه کسیو زور نکردن کع:/
راستی بچه ها مواظب خودتون باشین الان دگ جزء گونه های در حال انقراض حساب میاین:D:/

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
خب دیگه این مسئله هم دیگه مثل بقیه مسائل که تا اخبارش داغه پیگیری میشه پیگیری شد و داره به فراموشی سپرده میشه
دقیقا مثل داد های دوستان موقع افزایش شماره های مدارس سمپاد که داد زدن این شروع نابودی سمپاده و کسی حرفشون رو نفهمید و کار خودشون رو ادامه دادن....
این هم مرحله دومش، حذف آزمون ورودی دوره اول ،میخوان بچه ها استرس نکشن
البته از طرفی هم این بنده خدا ها تقصر نداشتن، شخصیت و مدل زندگی اینا رونالدوییه، بحث حذف کنکور داغ میشه یهو خبر میاد آزمون ورودی اول حذف شد.
این تجمع آخرش به کجا رسید؟!!!
تا آخر به ما به چشم یه سری دانش آموز نگاه میکنن، یه کار بهتر باید انجام بدیم
نمیدونم حرفم چقدر درسته، ولی همه ما یه سری معلم و مدیر و آدم موفق میشناسیم که سمپاد رو درک کردن، باید اونا رو راضی کنیم کار ما اعتراض کنن
***نذارید هویتمون از دست بره***

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر
بی‌خیااال! چند نفرتون می‌دونید طرح شهاب چیه و از جزییاتش خبر دارید؟ چند نفرتون با جزییات از دلایل این تصمیم‌شون خبر دارید؟
ببخشید اگر لحنم تنده. نظر منم خیلی با شما متفاوت نیست و خودم رو خیلی از شما جدا نمی‌دونم! و طبعن به شدّت ناراحتم به خاطر حذف دبیرستان دوره اوّل سمپاد و نمونه دولتی و...
ولی برداشت من از خیلی از حرفای بچّه‌ها و پستاشون تو این تاپیک و اینستا و توییتر و الخ اینه که خیلی احساساتی دارن حرف می‌زنن. مضمون نصف حرفا اینه که «وااای راهنمایی برای ما خیییلی دوران خوبی بود؛ پس نباید حذفش می‌کردن :-گریه :-زاری» مگرنه این که بچّه‌ی یه آدم قاتل هم موقع قصاص پدرش گریه می‌کنه؟ (این صرفن مثال بود، امیدوارم به کسی برنخوره :-s )
خلاصه‌ی حرفم می‌شه این که توی چیز به این مهمی، حرف زدن و حمایتی که از روی احساسات باشه، نه تنها کمک نمی‌کنه، بلکه دید بقیّه رو هم به سمپاد ممکنه منفی کنه. مثل قضیه‌ای که توی توییتر پیش اومد و دید کلّی آدم ناسمپادی تقریبن این طوری شده بود که «هه... اینا رو نگاه کن... یه مشت بچّه‌ی سمپادی احساساتی که نمی‌فهمن تو مدارس عادّی چه خبره و فقط به فکر خودشون و خاطرات تحصیلشون هستن»
شاید اصلن نشستیم منطقی فکر کردیم، دیدیم حذف سمپاد توی این شرایط کار منطقی‌ایه.
و این که وقتی یه کار «خوب» انجام می‌شه که متشکّل از چند مرحله هست، لزومی نداره که تک تک اون مراحل «خوب» باشند!

+البته با یکی از مسئولای بنیاد ملّی نخبگان حرف می‌زدیم و اصرار عجیبی داشت رو این که آقای بطحایی اشتباه گفته و امتحان ورودی سمپاد همچنان برقرار خواهد بود!

+حس می‌کنم انقدر کشکی نیست که یهو بیان بگن «سمپاد از امسال ورودی نگیره... هوراااا...» حداقل یه سال قبلش باید اعلام عمومی بشه! حداقل برای رعایت حق سال ۶امی‌هایی که انرژی گذاشتن تا برای آزمون ورودی آماده بشن!

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
مسئله اینه که تو کشور ما وقتی یه طرح اینجوری بخواد اجرا بشه اصلا درست بهش عمل نمیکنن همین الان که با این هم آزمون دارن بازم از رابطه استفاده میکنن چه برسه به روزی که دیگه یه همچین طرحی باشه

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
سمپاد واسه ماهايي كه سمپادي بوديم خوب و شيرين بوده و هست ولي منم فكر ميكنم بعضيا بيشتر احساسي به اين قضيه نگاه ميكنن در حالي كه شايد واقعا تصميم خوبي باشه. بچه هاي ابتدايي واقعا فشار زياي رو تحمل ميكنن واسه اين ازمون و حتما سال به سال اين فشار بيشتر ميشه من خودم سالي كه ازمون داشتم درس خوندم اما واقعا در مقايسه با تلاشي كه بچه هاي ابتدايي اين سالا ميكنن من ميفهمم درس خوندنم اون موقعا مثل زنگ تفريح بوده و واقعا خيلي تلاش نكردم ولي به هر حال قبول شدم و نميدونم از هوش و استعداد زيادم بوده يا شانسم چون واقعا ما تو مدرسه خودمون خيليامون گاهي وقتا فكر ميكنيم شايد شانسي قبول شديم با اينكه الان خيلي از كسايي كه اين فكرو ميكنن بچه هاي خيلي مطرح و زرنگي ن، ولي واقعا اكثر سوالايي كه ميدن قابل حل تو اون زمان و واسه بچه ها تو اون سن به هيج وجه نيست مگر اينكه تو يك شهر نسبتا كوچيك مثل بجنورد هر سال دو نفر مثلا بتونن درصد نسبتا خوبي از سوالات رو جواب بدن و بقيه با اختلاف هاي خيليي زيادي با اون يكي دو نفر كه واقعا متفاوتن، واختلاف هاي كم با همديگه كه معمولا اين اختلاف ها هم بخاطر شانسه قبول ميشن و بقيه ميشن مردود و جداي از استرسي كه اين همه مدت داشتن ناراحتي و غصه ي مردود شدن رو هم بعدش بايد تحمل كننن تا بالاخره براشون عادي شه و ببذيرن كه واسه شانس يا واقعا استعداد يا هر چيزي بالاخره قبول نشدن و بايد حالا دوباره شروع كنن واسه ازمون بعدي كه ورودي دبيرستانه حسابي بخونن و به معناي واقعي مچاله شن تو اين رقابتاي ناسالم و به دردنخور! واسه ما كه سمپادي ايم و اكثرا خاطره هاي خوب و كلاساي متفاوت رو تجربه كرديم شايد بگيم اين سختي ها ارزشش رو داره اما من فكر ميكنم اين حس هم بيشتر به خاطر اينه كه الان سمپاد هست و ما الان به خاطر همين سختي هايي كه كشيديم يا هرچي خودمون رو متفاوت و برتر ميدونيم ولي اكه كلا سمپادي نباشه و مثلا يه نفر بگه تصور كن يه مدرسه باشه به اسم سمپاد كه لازمه از كودكي براش انقدر اذيت بشي و حسادت و دروغگويي رو براي به دست اوردنش ياد بگيري فكر نميكنم كسي علاقه داشته باشه يا اقلا تعداد خيلي كمي استقبال ميكنن.
اره نظام اموزشي ما مشكلات خيلي بيشتر و بزرگتري داره كه رسيدگي به اونا قطعا بايد در اولويت مي بود اما به هر حال دير يا زود به نظرم اين تصميم بايد گرفته ميشد

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
ازمون تیزهوشان بالاخره جمعه برگزار خواهد شد ۶۰سوال تستی ۵۰ دقیقه ۵سوال تشریحی ۱۰ دقیقه برای همشون دعا کنید بتونند خودشون کنترل کنند

آخرین ویرایش:

Sana.Ma

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
خیلی سادست!
بیاید مدارس سمپاد رو ریشه کن کنیم،
دبیر های قدر رو توی مدارس غیر انتفاعی خصوصی خودمون پخش کنیم،
سه، چهار برابر از بچه ها پول بگیریم تا بتونن توی مدارس ما ثبت نام کنن،
حالا ما یه مدرسه سمپاد خصوصی داریم که شهریه ش از خون مادر پدرا تأمین میشه!
پایان!!

:) دستشون درد نکنه...

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
یک فضای بدی شکل گرفته چیزی مثل همون فضایی ک تو دانش اموزای رشته ی تجربی دیدم ، خونواده ها و خودشون خیلی هزینه میکنن ک بچشون پزشکی بیاره و ... این فضا اخیرا توی دبستان هم اوج گرفته انگار من ک از مدرسه ی تقریبا معمولی رفتم سمپاد ک تنها قبولی مدرسه بودم ، تا همین چند وقت پیش باورم نمیشد کسی مثلا 15 میلیون تومن بده ثبت نام پیش دانشگاهی فقط یا از سال چهارم دبستان کانون و صد تا موسسه دیگه ثبت نام کنه ک تیزهوشان قبول شه ؟
چرا به جای پاک کردن صورت مساله این موسسات رو جمع نمیکنن ک زندگی مردم رو پر از استرس کردن ، مردم هم میبینن برای پایان دادن ب این روند سقوط و فقر یا ثابت نموندن باید بچشون پزشکی بیاره یا ...
یکی از اون مواردی ک باعث میشه ادمایی مثل ما از ایران برن همین مدیریت های اشتباهشونه ، 12 یا 13 سالم بود ک نظام عوض شد میتونم قسم بخورم ک من 13 ساله بهتر از اینا مدیریت میکردم ک افتضاحات بعدی به بار نیاد ، اگر دین ندارید ازاده باشین ب عبارتی اگه نمیتونین درستش کنین یا نمیخواین حد اقل بدترش نکنین هر روز ، اون بچش RND این نیست ک هر روز ی بخشنامه مخالف قبلی بدین یا اینکه ی تاس بندازین بالا ببینین چند میاد همون مسیرو برین وقتی فهمیدین اشتباهه دوباره تاس بندازین
ی جوری دلم پره ک هر چی مینویسم ب تهش نمیرسه هنوز ناقصه ...

YekroW

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1404
هر سال، اول سال همینو میگن یهو وسط سال که همه بیخیال شدن میگن ازمون تیزهوشان ششم به هفتم برگزار میشه دوباره نزدیکای عید میگن برگزار نمیشه تهش میگیرنش:|
زیاد جدی نگیرید شما تلاشتون رو بکنید;;);;)

بالا