بهترین روش و تجربیات ما از یادگیری زبان انگلیسی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
سلام
احتمالا همتون کلاس زبان رفتید. به نظرتون بهترین روش یادگیری زبان چیه؟ و چرا بعضی وقت ها هرقدرم کلاس اینا میری بازم در یه سطح متوسطی باقی میمونی؟

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
ب نظر من شايد اين كه توي كاربرد زبان زباني رو ياد گرفت لذت بخشه و يادتم ميمونه من بروجردي رو بلدم چون باهاش بزرگ شدم
ي دوست ترك داشتم تو ي بازه زماني ازش چن كلمه اي يادگرفتم اونم چون وقتي ميخواس من حرسم در بياد با يكي ديگه از دوستام تركي حرف ميزد
منم از رو فضولي يادگرفتم
يا لغتايي يا كلماتي ك توي فيلم و كتاب ديدم خيلي بيشتر يادم مونده
من فك كنم روي يه فيلم با زيرنويس گير دادن تا همه چيزايي ك ميگن رو فهميدن براي من ب شخصه جواب بده

پهلوی

کورَقــــــــو
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
بنده اصلا کلاس زبان انگلیسی نمیرم علاقه ای هم بهش ندارم برای همین انگلیسیم یه ذره از سطح آسفالت کوچمون پایین تره :-"

ولی برای هر زبانی به شخصه پیشنهاد می‌کنم اولا زبان رو به کار بگیرید، شده با خودتون حرف بزنید یا جایی بنویسید
من بعضی وقتا حتی بخش هایی از جزوه هامو (از یک کلمه گرفته تا کل جزوه) به زبان های مختلف می‌نویسم یا با کسایی که به اون زبان مسلط هستن تا جایی که ممکنه با همون زبان صحبت می‌کنم
دومین روش که گزینه ی بسیار عالی‌ای برای یادگیری زبان انگلیسیه مشاهده ی فیلم های زبان اصلی با زیرنویس در حد کشیدن شیره ی جون فیلمه، تا حدی که همه رو بفهمید و حتی بسیاری از دیالوگ هاشو حفظ باشید :-"
سومین گزینه هم یادگیری قواعد زیاد و مهم و اندک اندک یادگیری واژگانشه تا بشه وقتی واژگان رو یاد می‌گیرید به خوبی ازشون استفاده کنید و زود از زبان زده نشید
چهارمین هم یادگیری نیست، حفظ زبان تقریبا به روش اول
از اونجایی که زبان بسیار فرّاره بهتره هر روز زمانی رو به مرور اطلاعات قبلی اختصاص بدید تا از فراموشی کاملش جلوگیری کنید
خیلی وقتا وقتی شخص بخشی از چیزهایی که قبلاً می‌دونسته از یادش بره انگیزشو از دست میده، بنابراین بهتره در طول یادگیری حواسمون به دانسته های قبلی هم باشه :)

arashka45

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
سلام
به نظرم، افرادی که لول مبتدی هستند و به لول Intermediate میرسن پیشرفتشون رو بسیار احساس میکنند اما کسانی که زبانشون در لول intermediate هستش و در حال تحصیل هستند پیشرفتشون رو مثل سابق احساس نمیکنن و یه چیز طبیعیه!
و در مورد بهترین روش یادگیری زبان، نظرم اینه که مهم تر از هرچیز، تلاش فرده و روش یادگیری نسبت به تلاش شاید بسیار مهم نباشه.
روش‌های زیادی برای یادگیری زبان وجود داره که روش مورد علاقه‌ی من سایت Engvid.com هستش.
بهتون پیشنهاد میکنم که به مطلب بهترین روش یادگیری زبان در خانه هم نگاهی بیاندازید.

PD

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی(شهدا)
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
باید آدم خودشو با زبان درگیر کنه یعنی فیلم ببینه کتاب بخونه و خیلی کارای دیگه
کاری کنه که با زبان درگیر بشه اونوقت بخاطر تکرار ؛ یادگیری زبان راحت میشه

Boptothetop

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
90
چیزی که به من کمک کرده و میکنه:
فیلم دیدن و حفظ کردن کامل دیالوگ فیلم
کورسرا
یه وبلاگ که انگلیسی مینویسم.مقالاتی انگلیسی ای که میخونم رو یه خلاصه ازشون مینویسم(میتونید یه کانال تلگرام بزنید حتی، ایون ویث نو ممبر،جاست فور فان)
تد تاک ها
رمان هم که خیلی خوبه اگه تازه شمّ نویسندگی داشته باشین میتونین از طرز نوشتن ها ایده بگیرین و رایتینگ تون هم قوی بشه

یه مدت هم دفترچه خاطراتم به انگلیسی بود ولی من حال نمیکردم باهاش و فارسی نوشتن خاطراتو بیشتر دوس داشتم...میتونین اینو هم امتحان کنین

ولی اصل همینه دیگه...کلا درگیر شید...بعضی از دوستام مثلا انگلیسی توئیت میکنن...

https://reallifeglobal.com/how-to-use-word-shit/

آخرین ویرایش:

BAHRI 313

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی در دهکرد
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1398
کسی منبع خودآموز زبان سراغ نداره؟

MmmSampadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
بهترین روش اینه بشینی بخونی
والا ! بشین بخون تابستون قول میدم عین ادم بخونی فول میشه البته اگه زبانت خوب باشه از قبل

بالا