• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فیلم بینی روانشناسانه

فیلم بینی 6 مهر.

• رای‌دهندگان
    23

NaHaL01

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
تلگرام
من دیدم شروع کنین تا ادامه بدیم

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
فیلم جذابی بود :-b فک نکنم متد خطرناک انقدر جالب باشه همون بهتر این اول انتخاب شد
من نمی دونم چجور میشه یه فیلمو تحلیل روانشناسانه کرد X_X دانش روانشناسیه زیادیم ندارم به جز دو واحد روانشناسی البته:D
بیاین به یک سری سوال حول محور فیلم جواب بدیم
۱- هدف از بچه دار شدن چیه ؟
۲- آیا عمل زیبایی در هر صورت به معنای عدم پذیرش خود و یک جور عدم سلامت روانیه ؟
۳- تا چه حد باید بر روی رفتار بچه هامون!!! وسواس به خرج بدیم ؟!!!!!
۴- عوامل سرد شدن یک رابطه و یا ازدواج بعد از گذر چندین سال چیا می تونه باشه با توجه به فیلم ؟
۵- شخصیت کازیمو برام جالب بود ، موفق شده بود با چند نفر رابطه ی در حد عالی بر قرار کنه و همه ی اون افراد هم تا زمانی که متوجه نشده بودن راضی بودن انگار :/ یعنی مثلا بقیه زوج ها در صورت سرد شدن رابطشون به دنبال فرد دیگه ای رفته بودن ولی ایشون روابط گرمی داشته با همه ظاهرا !!! باید تحلیل بشه چنین شخصیتی :D
سوال زیاد هست ولی به نظرم این موارد برای شروع یه بحث خوب باشه

نکته: باید شخصیت ها فقط تحلیل بشن ظاهرا با توجه به دلیل زده شدن تاپیک، برای همین در صورت دلخواه در مورد چهار سوال اول بحث کنید !!

NaHaL01

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
تلگرام
من تحلیل بلد نیستم:-"در نتیجه چندتا سوال که برام‌پیش اومد رو میپرسم بحث گرم شه:D
۱_چی میشه که یه نفر به مرحله "اوا" میرسه؟یعنی در عین اینکه خودش پراز ایراده همیشه درحال ایراد گرفتن از بقیه است؟(چون اینجور ادما رو زیاد میبینیم توی جامعه خودمون میپرسم)
۲_بیانکا بودن خوب است یابد؟؟در طول فیلم دیدیم که بیانکا تقریبا بی خطاترین ادمه و همواره از شوهرش دفاع میکنه ولی درنهایت شوهرش از همه اونا بیشتر چیزی واسه مخفی کردن داشت
۳_ایا یه ادم مثل پپه باید بخاطر غرایز درونیش تحقیر بشه تا حدی که نتونه به کسی حتی نزدیک ترین دوستاش بگه؟

کاربر حذف شده 8031

مهمان
خیلی ببخشید میون بحث‌تون. فیلم Perfect Strangers رو به واسطۀ همین تاپیک دیدم، امّا، به یک مشکلی خوردم که منتج به این شد که آنچنان سوالات دوستان به نظرم جدی نیومد. به عبارت دیگه، اصلا، برام مسائل روان‌شناسی مسئله نشدن؛ بلکه در نهایت به یک مسئله کلی‌تر رسیدم. مسئله هم این بود که: «ما چه وقتی مجاز به استنباط مفاهیم روان‌شناسی از یک فیلم هستیم؟»
حالا چی باعث شد که به این مسئله کلی‌تر برسم؟ فیلم رو دیدم؛ از فیلم هم ابدا خوشم نیومد. شاید، شاید، بخوام برای فیلم عنوانی پیدا بکنم، عنوانی بهتر از «شاید برای شما اتفاق بیافتدِ ایتالیایی» پیدا نکنم. بیاید موضوع رو شفاف بکنم. احتمالا یک عده‌ای توی این جمع هستن که با دیدن سریال‌های به شدت سطحی صدا و سیما تحت تاثیر قرار گرفتن؛ یک چیزی مثل پدر و مادرم که این محصولات بصری، منبع خوبی برای آموزشِ تربیتی فرزندشون، من، بود. قطعا پدر و مادرم روان‌شناسی شخصیت‌های فیلم رو انجام دادن و نتیجه رو، روی بنده آزمایش کردن؛ امّا به نظرتون کارشون درست بوده؟
به عقیده من، نه؛ اساسا روان‌شناسی ضمنِ فیلم به مقدمه‌ای، فیلمی، نیاز داره که «درست» باشه. حال اینکه درستی فیلم چی هست بماند. فقط شما یه کلیاتی از این واژه رو بگیرید، حله! حالا صدا و سیما و به تبع اون سریال‌هاش اکیدا رنگ و بویی از واقعیت-شاید یکی از میعارهای خوبی فیلم همین نزدیکی به واقعیت باشه- رو نداشتن؛ نتیجته هم پیرو مقدمۀ غلط، اشتباه می‌شده. القصه، فیلم Perfect Strangers ، به نظر من، هیچ چیزی کمتر از محصولات صدا و سیما نداشته؛ پس اساسا این فیلم راه به روان‌شناسی نمیده.
مگر، در یک حالت خاص، این فیلم[ها] قابل بررسی خواهد بود، که این محصولِ مختصِ یک مدیومِ هنری رو به یک اسلایدِ متحرک تقلیل بدیم. و بعدش درصدد این باشیم که مفاهیم مورد علاقه‌مون رو به فیلم نسبت بدیم. که قاعدتا اینجا یک شخص ثالثی می‌تونه به سطحی بودن کار و اتلاف وقتِ مجموعه تذکرهای جدی رو وارد بکنه.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

ghorbanpour

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
ایرانی
شهر
اصفهانی
سال فارغ التحصیلی
92
سلام جالب بود......فیلم بینی روانشناسی......!

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
آقا من دنجرس متود رو دیدم.
دختر از هم گسیخته رو نصفه
و اون یکی رو هم ندیدم ...
خیلی صبر کردم اول ببینم بعد بیام در موردش حرف بزنم...
به خاطر تاخیرم معذرت میخوام اونایی که دیدن بیان نظرشونو بگن و اینا...

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
10 فیلم برتر روانشناسی
1-مرد بارانی. Rain man
2-ذهن زیبا
3-سکوت بره ها. The Silence of the Lamb Lambs
4-جزیره شاتر. Shutter Island
5-قوی سیاه. Black swan
6-باشگاه مبارزه. Fight club
7-هوانورد. the Aviator
8-دیوانه از قفس پرید
9-فیلم روانی. Psycho
10-آزمایش. experiment

این 10 تا فیلم برتر روانشناسی هستش که پیشنهادش میکنم‌...
البته خودم همشو ندیدم فقط:-"
اگه دوست داشتید میتونیم باهم ببینیم و در موردشون بحث کنیم :-"
سه گانه آپارتمان پولانسکی رو هم به این لیست اضافه میکنم. انزجار، مستاجر و بچه رزماری.
فانوس دریایی اگرز هم بد نیست.
اگه دیدید بیاید در این باب حرف بزنیم :D

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سه گانه آپارتمان پولانسکی رو هم به این لیست اضافه میکنم. انزجار، مستاجر و بچه رزماری.
فانوس دریایی اگرز هم بد نیست.
اگه دیدید بیاید در این باب حرف بزنیم :D
من بچه رزماری رو دیدم ولی نکته روانشناسانه توش پیدا نکردم. ولی هنوز که ۲-۳ سالی از دیدنش میگذره گاهی بهش فکر میکنم و حس وحشت بهم دست میده. چی شد که شوهرش اون کارو باهاش کرد؟ شوهره یهویی با دیدن همسایه از این رو به اون رو شد.

Ali_Rahman

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید دستغیب 2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
11

۱. The Silence of the Lambs​

۲. Se7en (هفت)​

۳. The Sixth Sense (حس ششم)​

۴. The Shining (درخشش)​