• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بومی گزینی

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
بومی گزینی
به اقداماتی ک سازمان سنجش برای این که کمک کنه ما در آغوش گرم خانواده بمونیم می گن.کسی از جزییاتش اطلاعی داره؟

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
فکر میکنم مربوط ب رتبه های کنکور باشه
مثلا اگه شما قراره برید ی رشته با رتبه۱۰۰۰۰ وقتی بومی گزینی باشه میتونید با رتبه ۱۵۰۰۰هم همون رشته رو توی شهر خودتون بگذرونید
یا میتونه اولویت بندی باشع یعنی بگن از یه رشته ۳۰۰نفر بومی میخوایم حالا اولویت با بومی های اون منطقس اگه ظرفیت تکمیل نشد میرن سراغ غیر بومی ها
بومی بودنم متفاوته مثلا ی دانشگاه میگه بومی شهر یعنی فقط بومی اون شهر گاهی میگن بومی استان یعنی از هرجای اون استان امکانش هست ک سهمیه داشته باشید
خب من در همین حد میدونستم

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
پردیس هم بومی گزینی داره یا فقط سراسری؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
وقتی دفترچه انتخاب رشته تونو باز میکنید، اول یه سری جدول میبینید که آخرین ستونِ سمت چپ نوشته قطبی، کشوری، ناحیه ای و یا استانی. بعد خب ممکن ه هرسال با سال دیگه فرق کنه. مثلا یه رشته تا سالی که من میخواستم انتخاب رشته کنم کشوری بود و دقیقا سال من قطبی شد. حالا اینکه شما با توجه به استانتون تو یه سری دسته بندی مثل قطب و ناحیه قرار میگیرید. رشته هایی که کشوری ه که هیچی. استانی هم که معلومه دیگه. احتمال اینکه شما تو استان خودتون قبول شید بیشتر از اینه که کسه دیگه ای از استان دیگه ای با رتبه و تراز زیرگروه مشابه با شما اون رشته رو تو دانشگاه استان شما قبول شه. ناحیه ای و قطبی هم به همین صورت. با توجه به اینکه با کدوم استان ها هم قطب یا هم ناحیه هستید احتمال قبولیتون بالا و پایین میشه. مثلا من با رتبه دو و دویست اقتصاد تهران نیاوردم چون نیشابوری م و یه نفر دیگه با 2800 از قم داره اقتصاد تهران میخونه. یه همچین چیزِ عنی بود واسه من به شخصه. حالا ما یه چیز دیگه هم داریم مثلا بومیِ فلان استان. اینا اینجوری ه که ممکن ه تو شرایط خاص برای یک رشته خاص از فلان استان فلان مقدار دانشجو بگیره. مثلا سال ما کامپ شهید رجایی چهار تا دختر از خراسان رضوی میگرفت. یا ایکس تا پسر از استان فلان در رشته مهندسی فلان میگرفت. که تو دفترچه با اسم بومیِ استان فلان معلوم میشه.
کلیّت ش یه همچین چیزی ه. اطلاعات من هم مثل اکثریت ناقص ه به هرحال. ممکن ه شرایط بازم تغییر کنه و نحوه محاسبه ش رو فکر نمیکنم سنجش جایی گفته باشه. بگردید اگه بود بزارید تو تاپیک.

☭ɐudɐrgnilɐ⋊

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
میشه بیشتر توضیح بدید؟
یعنی مثلا در سال های قبل که روزانه دانشگاه تبریز برای برق 7000 برمیداشت حالا رتبه یه نفر 8000 باشه میشه از دانشگاه تبریز در بیاد؟

منظورم این بود که شرایط بومی سهمیه هست یا صرفا اولویت هست و در مقابل غیر همشهری ها به تو اولویت میدن؟

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
منظورم این بود که شرایط بومی سهمیه هست یا صرفا اولویت هست و در مقابل غیر همشهری ها به تو اولویت میدن؟
گفتم که نحوه محاسبه ش رو ندیدم سنجش جایی رسمی گفته باشه و من الان هرچی بگم از خودم گفتم.

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری
چیز مزخرفیه برا منی که تو بومم رشته های خوب و دانشگاهای خوب کمه :( خداییش نامردیه

بالا