• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ و گفت بعد از آزمونهای قلمچی (کنکور97)

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
بچه ها،آزموناتون رو حتما حتما حتما حتما بررسی کنین.
بررسی هم یعنی سوالا و پاسخنامه رو بزارید جلوتون،تک تک سوالارو چک کنین،حالا یعنی چجوری؟
کنار سوالای غلط و نزده،'دلیل' غلط زدن و نزدن رو بنویسین،این میتونه شامل،بلد نبودن،ناقص خوندن،ندیدن،اشتباه خوندن و... باشه که اینکار یک دید کلی بهتون میده که چجوری باید بخونید و چقدر. اینکه متوجه باشید که ادم بی دقتی هستید،مثلا کاری که میشه کرد،اینه ک یک مدت سوالارو،زیر کلمات مهمش رو با مداد خط بکشید. کار زمان بری ب نظر میاد اما بعد ی مدتی بدردتون میخوره.
ممکنه لازم باشه استراتژی آزمون دادنتون رو عوض کنین. مثلا شیمی رو بیارید قبل فیزیک. یا هم شاید لازم باشه که زمان بندی و توجهتون ب ساعت رو ی بررسی مجدد بکنین.
سوالای درست هم بررسی میخاد. اینکه اگر نکته ی زیست و عمومی و غیره ای بود،تو کتاباتون "حتما" بنویسید. شاید راه پاسختامه کوتاه تر از مال شما بود اونو هم بنویسین. و حتی سوال های حوبش رو یجا یادداشت کنین.
هدف گذاری کنین برای ازمون بعد. درسته ک حرفای کاظم قلمچی اینقدر خسته کنندست اما چیزهایی رو هم درست میگه واقعا. هدف گذاری که میکنید ی جوری ذهنتون رو میجنبونید که بخونه زیاد تر و دقیق تر. اگر معقول باشه. یهو از 6:500 نخاید 8000 بشید! معقول.
استراتژی آزمون دادن و منج کردن استرستون و حتی چیزایی ک میخورید و تایم استراحت رو امتحان کنین سر این آزمونا بهترینش رو برای آزمونای اصلی بکار ببرین.
وقتی که آزمون دادین،درست چکش کردین و نکاتی که باید رو یادگرفتین،آزمونو ببندین و یجا بذارین ک چشمتون نخوره بهش. چه 7000 شدین چه 6000 چه هرقدر،شما چیزی که این ازمون قرار بوده یاد بده بهتون رو گرفتین دیگه نباید بابتش ناراحت بود.
و خب،سال اول کنکورم دوستم که رتبش تک شده بود،گفت چک کردن آزمون مهم ترین کاریه ک باید انجام داد چون مشخص میکنه راهِ هقته های ایندت در نتیجه کنکور رو. حتی اگر نخوندی هم برو سر امتحان امتحان دادن رو یاد بگیر و من گوش ندادم. و سال دوم رعایتش کردم و باور کنین که حتی اگر وقت زیادی ندارین،همین ازمون چک کردن(هر ازمونی ک میدین،نه فقط کانون) میتونه خیلی خیلی جلو بندازتون.

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
فيزيك پيش حركت دوبعديو گذاشتم برا آزمون بعدي بخونم اين دفعه همش دوبعدي بود:))سري پيش هم برا گياهي فصلِ ٣ هم همينطور شد: |
بقيش هم خوب بود نسبتا ولي اينا چجوري عمومي ميخونن ٨٠٠٠ ميزنن؟!

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
خوب یکم از این نور و الطاف هم به ما بتابید یکم بدرخشیم! آینه هم بذارین قبوله!:D
من معکوس حرف زدم‎ها ((:
من خودم هنوزم کارنامه‎ـم صادر نشده -.- بعد مگه شما دانشجو نیستید؟درخشیدین یه بار دیگه؛؛) بسه:د

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

_.khakestari

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
بيوتك
اینکه آدم بعد ازمون احساس خستگی نمی کنه، از نشانه هاي خراب كردنه آزمونه؟!

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
من دانشجو نیستم که ! کنکوریم ! تجربی
جدی تجربی‌یی؟ :‌))
بعد MIT می‌خوای پزشکی بخونی مثلا؟ :-"
(علوم‌پایه احتمالا، نه؟ :د)

آقا اصن بیاین امسال همتون(ـمون:-") خوب بخونیم، با ترازِ و رتبه خوب بریم علوم پایه، این سنتِ بی‌دلیلِ "پزشکی-دندون-دارو" رو ریشه‌کَن(!) کنیم :-"
#سنت_شکنی
البته مشخصا منظورم کسایی‌ه که صرفا به خاطرِ درآمد و آینده شغلی و رفاهِ نسبی و موقعیت اجتماعیِ خوب؛ دنبالِ اینجور رشته‌هاـن...
یا کسایی که تصورِ اشتباهی از علاقه‌شون یا حتی اون رشتهِ خاص دارن... یا بعضا چون از بقیه رشته‌ها مثِ بیوتِک/علوم‌پایه/بین‌رشته‌یی؛ اطلاعات یا تصور درستی ندارن، خوششون نمیآد، می‌رن پزشکی/دارو/دندون.
همین می‌شه که رتبه ۱۷ کنکورِ ۹۲، تازه بعد از امتحانِ علوم‌پایه پزشکی؛ می‌فهمه علاقه اصلی‌ش به بیوشیمی‌ه و بعد از چهار سال پزشکی خوندن، تغییر رشته می‌ده! :-
خلاصه که هر کار می‌کنید، با تحقیق و بررسی باشه... نه به‌خاطرِ حرفِ x و مشاورهِ y و سرنوشتِ z که مثلا چون سلولی خونده، هنوز نتونسته جایی مشغول به کار شه... [بحثِ کارـم، کاملا به عرضه شخص بستگی داره، تا اینکه بخوایم به نداشتنِ آینده شغلیِ اون رشته ربطش بدیم.]
راستش چند وقت پیش با یکی از بچه‌ـایِ همین‌جا در این مورد بحث شد، گفتم بد نباشه این بخش از صحبت‌مون رو اینجا بذارم، شاید به دردِ کسی خورد :)

آخرین ویرایش:

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
منم شدم 7540 ×آهی سر می‎دهد...
پ.ن:یکی منُ با فیزیک پیشِ یک آشتی بده:/ مرسی
@Orelia عزیزم شما انتخاب رشته کن یه ثانیه مونده به بستنِ انتخاب رشته واسه من شات بگیر من‎ـم قول میدم بزنم همین رشته‎هارو"-: ولی مشخصه که نه تو چنین کاری می‎کنی و به طبع‎شم نه من چنین کاری"-:

آخرین ویرایش:

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
مهرنوش آه سرد آخه ؟ :-"
آه گرم بکش بابا ... آه سرد مال ما بدبخت بیچاره هاست :))
از این چیزا نگین بهش همین الانشم هیچی نمیخونه این حرفها رو بخونه دیگه.... :-""""
#پشتیبان_بخت_برگشته

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
از این چیزا نگین بهش همین الانشم هیچی نمیخونه این حرفها رو بخونه دیگه.... :-""""
#پشتیبان_بخت_برگشته
:)))
دستِ خودم نیس خب"-: این رواست بیای این‎جوری منُ ضایع کنی اون‎ـم تو جمع؟((: پشتیبانِ نازنین‎ـم؟؛؛)
[وی پاچه‎خواری می‎نماید تا کمی از سخت‎گیری‎ها بکاهد"-:]
و آگاه باشید که اگر روزی من آدم شدم این فقط یه معجزه‎س((:

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
منم شدم 7540 ×آهی سر می‎دهد...
پ.ن:یکی منُ با فیزیک پیشِ یک آشتی بده:/ مرسی
@Orelia عزیزم شما انتخاب رشته کن یه ثانیه مونده به بستنِ انتخاب رشته واسه من شات بگیر من‎ـم قول میدم بزنم همین رشته‎هارو"-: ولی مشخصه که نه تو چنین کاری می‎کنی و به طبع‎شم نه من چنین کاری"-:

خب تو بیا بگو چیکار کردی..?

پ ن :راستی اهل کجایی?

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
خب تو بیا بگو چیکار کردی..?

پ ن :راستی اهل کجایی?
از مهرناز جویا شی اینُ میگه: صبح تا شب انلاینه-.- هیچی‎ـم نمی‎خونه فقط حرص می‎ده:/
ولی خب عزیزِ جان من فارغ‎التحصیلِ مفلوک‎ـم-.-
تنها حرف‎ـم اینه که:هر چقدر می‏‎خونی بخون،ولی با حواسِ جمع بخون!پشتیبان‎ـتم حرص بده:د
البته که نظرِ @mhdl رو نیز جویا شو؛؛)

آخرین ویرایش:

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
بالا