• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۷

POKER

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
قم
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
اینا رو خودم میدونم . اونو نمیدونم چرا
پ.ن : ولی بیشتر از اینا مهمه : ‌))
نه به شخصه تست سراسری ازش ندیدم |: مندلیفه و همین کاراش دیگه کسی از کاراش سر در نمیاره :)) ولی زیاد روی اون جدول وقت نذار |: من پیشکسوت عرصه کنکورم اون زیاد مهم نیست سخت نگیر |: مرسی بابت آواتار :))

کنکوری تجربی ؟

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
تو جدولی که اول فصل دو شیمی ۲ ( خواص تناوبی ) هست یه سری عنصرا هم تو گروه اول هستن هم تو گروه هشتم مثل طلا یا مس . چرا ؟
چون بر اساس خواص فیزیکی و شیمیایی دسته بندی کرده بود و بعضی فلز های واسطه خواصی شبیه به دو گروه داشتن ، اینو یه بار معلممون گفت حالا شاید هم بلد نبود پیچوند

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام واسه جمعبندی و زدن کنکورهای سالای گذشته با همون روش قلمچی(سه روز یکبار) ترتیب زدن کنکورها رو از سال ۹۱ به ترتیب تا ۹۶ بزنیم یا مثلا یه دونه ۹۱ بزنیم بعد یکی مثلا ۹۵ بزنیم؟؟
بعد شروع جمعیندی ازین هفته خوبه یا نه؟؟

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
از سال ۹۲ بزنید و ب این ترتیب ک ۹۲ داخل بعد ۹۳ داخل بعد ۹۴ داخل بعد ۹۲ خارج بعدش ۹۳ خارج بعدش ۹۴ خارج بعدش ۹۵ داخل و خارج بعدشم ۹۶ها
از ۱ خرداد دیگ باید سه روز یکبار شروع بشه

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
یه سوال تو ازمونای فار بود گفته بود در ساختاری با فرمول C8H80 یک حلقه بنزن و یک عامل کربونیل وجود دارد چند تا ساختار میشه واسش در نظر گرفت 5 تا ساختار کشیده بود که تو چهارتاش به C متصل به O با پیوند دوگانه هیدروزن وصل کرده بود خب اون که دیگه میشه الدهید نه کربونیل :///

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
در مورد ساختارایی مثل اسپارتام و ایبو پروفن چه چیزایی باید بدونیم؟:-/

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
در مورد ساختارایی مثل اسپارتام و ایبو پروفن چه چیزایی باید بدونیم؟:-/
آسپارتام ساختارش رو تو کنکور میدن فرمول ساختاریش و تعداد پیوندی و ناپیوندی و گروه های عاملی و تعداد قلمروها رو اگه حفظ کنی سرعتت خیلی بالا میره البته واجب هم نیست ، ولی بروفن رو باید بتونی رسم کنی چون نمیدن ساختارشو !
یه چیزی ! الان به نظرم وقت آزمون فار نیست کنکورای سال قبل رو بزنید بهتره ، مسایل شیمی هر سال تکرارین

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
آسپارتام ساختارش رو تو کنکور میدن فرمول ساختاریش و تعداد پیوندی و ناپیوندی و گروه های عاملی و تعداد قلمروها رو اگه حفظ کنی سرعتت خیلی بالا میره البته واجب هم نیست ، ولی بروفن رو باید بتونی رسم کنی چون نمیدن ساختارشو !
یه چیزی ! الان به نظرم وقت آزمون فار نیست کنکورای سال قبل رو بزنید بهتره ، مسایل شیمی هر سال تکرارین

اخه من الان مبتکران رو تموم کردم سوالای کنکورم تو ازمونای قلمچی میزنم دنبال سوالای سخت تر بودم ...اشتباهه به نظرت؟:-??

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
اخه من الان مبتکران رو تموم کردم سوالای کنکورم تو ازمونای قلمچی میزنم دنبال سوالای سخت تر بودم ...اشتباهه به نظرت؟:-??
الان فقط سوالای تعریفی و مفهومی رو از رو فار یا آی کیو بزن ، مسایل فقط مسایل 90 به بعد کنکور خارج و داخل ، 5-6 دور حل کن تا کنکور حد اقل 12 تاش تکراریه ، تعریفیارو همه میزنن مسله درصد کنکور رو جابجا میکنه

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
آقا یه سوال بین میوز 1 و 2 کروموزوم تبدیل به کروماتین میشه ؟ آخه واسه پروفاز 2 نوشته رشته ها دوباره فشرده میشن تو کتاب عمارلو

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
توی تولید مثل غیرجنسی کلامیدوماناس که به صورت میتوز هست گفته می‌شه زئوسپور های تولیدی همه‌شون مشابه هم هستند،سوالی که داشتم اینه که خب به علت هاپلوئید بودن کلامیدوموناس امکان نداره توی مراحل میتوزش جدا نشدن کروموزم ها اتفاق بیوفته و مشکلی ایجاد کنه براش اما جهش چی؟مثلا جهش ها اگر اتفاق بیوفته باعث تنوع توی زئوسپور می‌شه؟نوع جهش هایی که ممکن هست اتفاق بیوفته حذف و واژگونی که مطمئنا هست ولی مضاعف شدن قطعا نیست و جابه‌جایی فکر می‌کنم بتونه باشه،اما این جهش ها باعث تنوع توی زئوسپور ها می‌شن یا صرفا باعث می‌شن از نظر اندازه‌ی کروموزوم‌ها یا در صورت رشد کردن و تبدیل شدن به کلامیدوموناس بالغ از نظر شکل یا اون چیزی که کر‌وموزوم می‌تونه باعثش بشه تفاوت کنن؟
ببین جهش خیلی به ندرت رخ میده و معمولا جهش ها اکثرا یا باعث از بین رفتن جاندار میشن یا قسمتی دچار جهش میشه که تاثیری روی زندگی جاندار نداره (برگرفته از کتاب استانسفیلد)
اون چیزی که مد نظر شماست معمولا با نو ترکیبی به وجود میاد که توی میوز زیگوسپورش اتفاق میفته ! ولی جهشی که باعث تغییر جاندار بشه یه جورایی خیلی احتمالش کمه ، 99 درصد یا بی تاثیره یا مشکل ایجاد میکنه

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
آقا یه سوال بین میوز 1 و 2 کروموزوم تبدیل به کروماتین میشه ؟ آخه واسه پروفاز 2 نوشته رشته ها دوباره فشرده میشن تو کتاب عمارلو

کتاب همایش من 94 عه اینجوری ننوشته :D کلا بین میوز یک و دو تغییرات زیادی رخ نمی ده به غیر از دو برابر شدن سانتریول ها تو بعضی از کتاب ها به اشتباه نوشته بین اینا یه G2 یا کلا یه اینترفاز وجود داره ولی پیوستن ...تازه تو کتاب درسی هم همچین چیزی ننوشته.

آخرین ویرایش:

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
من الان داشتم به شکل کتاب نگاه می‌کردم دیدم تلوفاز یک کروموزوم‌ها به همون صورت باقی موندن و رشته‌هاشون از هم باز نشده یا همون کروماتینی شدن براشون اتفاق نیوفتاده و کتاب عمارلو رو هم نگاهی انداختم ببینم که جمله‌ای گه گفتین رو به‌کار برده یا خیر ولی اون جمله رو ندیدم برای پروفاز دو،اما این رو گفته که فاصله ی بین دو میوز مضاعف شدنی اتفاق نمی افته و فقط همون سانتریول ها دو برابر می‌شن اما پایین ترش توی کادر گفته توی تمام پروفازها حداکثر فشردگی وجود داره،شاید توی فاصله ی بین دو میوز اصلا فشردگی حاصل از پروفاز میوز یک از بین نمی‌ره و اگر اینطوری باشه همه‌ی مراحل میوز یک بعلاوه‌ میوز دو فشردگی‌ش رو حفظ می‌کنه(؟)
توی تلوفاز دو توی شکل کتاب من باز هم اثری از کروماتینی شدن رو نمی‌بینم!
ولی اگر تلوفاز یک رو مشابه با تلوفاز میتوز در نظر بگیریم باید کروماتینی شدن هم اتفاق بیوفته؟(!) درست یادم نیست ولی جایی خوندم که میوز یک مشابه با میتوز هست
میوز دو مشابه میتوزه تو میوز یک تتراد داریم در حالی که تو میتوز تتراد وجود نداره....

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
من الان داشتم به شکل کتاب نگاه می‌کردم دیدم تلوفاز یک کروموزوم‌ها به همون صورت باقی موندن و رشته‌هاشون از هم باز نشده یا همون کروماتینی شدن براشون اتفاق نیوفتاده و کتاب عمارلو رو هم نگاهی انداختم ببینم که جمله‌ای گه گفتین رو به‌کار برده یا خیر ولی اون جمله رو ندیدم برای پروفاز دو،اما این رو گفته که فاصله ی بین دو میوز مضاعف شدنی اتفاق نمی افته و فقط همون سانتریول ها دو برابر می‌شن اما پایین ترش توی کادر گفته توی تمام پروفازها حداکثر فشردگی وجود داره،شاید توی فاصله ی بین دو میوز اصلا فشردگی حاصل از پروفاز میوز یک از بین نمی‌ره و اگر اینطوری باشه همه‌ی مراحل میوز یک بعلاوه‌ میوز دو فشردگی‌ش رو حفظ می‌کنه(؟)
توی تلوفاز دو توی شکل کتاب من باز هم اثری از کروماتینی شدن رو نمی‌بینم!
ولی اگر تلوفاز یک رو مشابه با تلوفاز میتوز در نظر بگیریم باید کروماتینی شدن هم اتفاق بیوفته؟(!) درست یادم نیست ولی جایی خوندم که میوز یک مشابه با میتوز هست

ص 190 کتاب عمارلو نوشته در پروفاز 1 کروموزوم ها پدیدار میشوند و غشا هسته ..... پدیدار شدن کروموزوم یعنی همون تبدیل کروماتین به کروموزوم

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
میتونیم بگیم هر اثری که اعصاب سمپاتیک داره هورمون ادرنالین هم داره مثلا فعالیت ماهیچه های گوارشی رو کم میکنه؟

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
خیر

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
کتاب قید نامه مهر و ماه ارزش خرید داره؟

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها معقولانه ترین فصل های فیزیک کدومن؟ نمیرسم همه رو جمع بندی کنم ،
به جز فیزیک پیش و خازن مقاومت و آینه ها و عدسی (اینارو بلدم)
بین بقیه نمره بیار ترین و آسون ترین ها کدوم فصلا هستن؟

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
شما که همه‌ی فیزیک رو بلدید چیزی نموند که جز سه فصل از دوم ((: کار،فشار و گرما که به نظرم کار و انرژی به شدت آسون و نمره بیاره گرما هم همین‌طور شاید حالا فشار مقداری سخت تر باشه!
شما حرکت شناسی و دینامیک رو جز پیش حساب کردید یا دوم؟!
دینامیک و سینماتیک رو جز پیش حساب کردم، به نظر شما اگه الکتریسیته ساکن و کار و انرژی رو نخونم خیلی ضرر میکنم؟ متنفرم از این دو فصل !

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
الکتریسیته ساکن تا قبل از خازن‌ها که چیز خاصی نداره و‌یادگیریش هم درصد بیارهست به نظرم ((: خازن‌هارو هم احتمالا به خاطر این‌که مقاومت‌هارو بلدید برای فصل ۲ براتون مشکلی نباشه اما کار و انرژی من توی عید اصلا مشاورم می‌گفت نمی‌خواد جز مباحثی که میخوای بخونی و دوره کنی بذاریش چون ساده‌ست و چیز خاصی نداره به نظرم کلا ضرری نداره فقط درسنامه وار مرورش کنید چون سخت نیست و یادداشتنش خالی از لطف نیست
پ.ن:شما با اون مقدار از فیزیک که تسلط دارید احتمالا درصد خوبی رو هم بتونید بزنید و اگر فکر می‌ کنید این فصل ها رو بخونید درصد اشتباهتون توی پاسخ گویی شون بالاست اصلا نخونید و همون مطالب قبلی رو خوب بهش مسلط بشید (:
خازن و مقاومت رو که خیلی خوب بلدم کم پیش میاد غلط بزنم ، کلا با کار و انرژی و اون قسمت kq1q2/r2 اینا مشکل دارم ، چون وقت گیره حل بعضی سوالاش مخصوصا زمانی که با هندسه ترکیب میشه ! کار و انرژی هم اصن یادم نیست :)) 70 میخوام از فیزیک یه دور مرور میکنم حالا ببینم چی میشه ! به هر حال مرسی از راهنماییت

بالا