• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور، پشت کنکور و ...

به نظر شما نقش تلفن همراه هوشمند در عدم موفقیت چقدر است؟

• کمتر از 10 درصد

رای‌ها: 20 29.9%
  • بیشتر از 50 درصد

رای‌ها: 47 70.1%

• رای‌دهندگان
    67
  • شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
سلام :D
حقیقتش یه اتفاق جالبی بهار امسال افتاد اینکه آقای اکبری یک روز به من زنگ زد هماهنگ کرد تا یک گفتگو داشته باشیم برای مجله کانون!
من فکر نمیکردم مسئله مهمی باشه و یک صحبتی کردیم و تمام شد و چند هفته بعد هم چاپ شد

اما بعد از اون با تعداد زیادی از افراد روبرو شدم که رفته بودن گشته بودن تا منو توی اینستاگرام پیدا کنن در مورد کنکور و پشت کنکور سوال بپرسن
و این شد که فکر کردم ظاهرا این قضیه پشت کنکور برای خیلی ها این دم کنکوریه شده فکر و معضل...:-?
و یاد خودم افتادم که سری اول که کنکور میدادم این دقیقا دغدغه خودم هم بود!!
رتبه سال اول من 9477 منطقه دو و سال دوم 482 شده بود و این بود که فکر کنم باعث شده بود بچه ها سوالایی براشون پیش بیاد ... البته چیز دور از ذهنی هم نبود برام! آخه معمولا پشت کنکور نتایج خوبی به بار نمیاره...

بهر حال...:D
و از اونجایی من ارادت خاصی به سمپاد و سمپادیا دارم :-""""
گفتم اینو اینجا مطرح کنم که اگر سوالی دارید بپرسید حالا یا من یا دوستان دیگه ای که پشت کنکور موندن بهتون کمک کنن!!(;

توی لینک زیر میتونین متن مصاحبه رو بخونین...
بعدش هم اگر سوالی داشتین من در خدمتتون هستم :)
http://www.kanoon.ir/Article/162679

لطفا به نظر سنجی هم پاسخ بدین اگه کنکوری هستین!! جهت منافع شخصی میخوام ازش استفاده کنم :Dx:

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
برای سال سوم هم سوالی داشتین من در خدمتم..البته کنکورو بدم نتایج بیاد بعد میشه مقایسه کرد.
:-"
رتبه اول سال من 5 رقمی بود :-"
سال دوم 4 رقمی شد.:D
سال سوم هم پاستا اعلمه <':

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری
سلام :D
حقیقتش یه اتفاق جالبی بهار امسال افتاد اینکه آقای اکبری یک روز به من زنگ زد هماهنگ کرد تا یک گفتگو داشته باشیم برای مجله کانون!
من فکر نمیکردم مسئله مهمی باشه و یک صحبتی کردیم و تمام شد و چند هفته بعد هم چاپ شد

اما بعد از اون با تعداد زیادی از افراد روبرو شدم که رفته بودن گشته بودن تا منو توی اینستاگرام پیدا کنن در مورد کنکور و پشت کنکور سوال بپرسن
و این شد که فکر کردم ظاهرا این قضیه پشت کنکور برای خیلی ها این دم کنکوریه شده فکر و معضل...:-?
و یاد خودم افتادم که سری اول که کنکور میدادم این دقیقا دغدغه خودم هم بود!!
رتبه سال اول من 9477 منطقه دو و سال دوم 482 شده بود و این بود که فکر کنم باعث شده بود بچه ها سوالایی براشون پیش بیاد ... البته چیز دور از ذهنی هم نبود برام! آخه معمولا پشت کنکور نتایج خوبی به بار نمیاره...

بهر حال...:D
و از اونجایی من ارادت خاصی به سمپاد و سمپادیا دارم :-""""
گفتم اینو اینجا مطرح کنم که اگر سوالی دارید بپرسید حالا یا من یا دوستان دیگه ای که پشت کنکور موندن بهتون کمک کنن!!(;

توی لینک زیر میتونین متن مصاحبه رو بخونین...
بعدش هم اگر سوالی داشتین من در خدمتتون هستم :)
http://www.kanoon.ir/Article/162679

لطفا به نظر سنجی هم پاسخ بدین اگه کنکوری هستین!! جهت منافع شخصی میخوام ازش استفاده کنم :Dx:

واسه پست کنکوری شدن تا چه حد عوض شدی ؟ :D

و اینکه به نظرتون تو این دوماه آخر تا چه حد میشه پیشرفت کرد :D

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
واسه پست کنکوری شدن تا چه حد عوض شدی ؟ :D

و اینکه به نظرتون تو این دوماه آخر تا چه حد میشه پیشرفت کرد :D
آقا ببخشید دیر جواب میدم بهر حال "روحانی" و این جریانا :-"""
(جواب پ.خ ها هم دادم)

عوض که خب باید بشی یکم! مصمم تر شدم ! :-? عذر های خودم رو سعی کردم حذف کنم ...
تمرکز زیادی میخواد برای پشت کنکور موندن...

بحث تمرکز فقط موقع درس خوندن نیست
همه جا باید تمرکز داشت... اون موقع که مامانت بهت گیر میده میگه درس نمیخونی یا بهت میگن پشت کنکوریا همون رتبه پارسالشون رو میشن هم باید تمرکز داشته باشی!
تمرکز روی هدف که نزاری این حرفا برات دردسر ساز بشن و بخوان روی روند کاریت تاثیر بزارن!
بیشترین کاری که کردم این بود به خودم ایمان آوردم یعنی من به هر کی میخواد بمونه میگم اگه اعتماد به نفستون رو فوق العاده نبرید بالا امکان موفقیت کمه
البته اصلاح روش های درس خوندن و روش های امتحان دادن و روش تست زدن و این چیزا هم که همیشه هست یعنی هر ماه نسبت به ماه قبل کنکوریا باید توی این زمینه ها پیشرفت کرده باشن وگرنه نمیتونن به چیزی میخوان برسن ! مسلما هم وقتی میخوای بمونی باز باید این روند اصلاحی از اول تا آخر کنکور باشه
خصووووصا تو دوران جمع بندی هر سه روز یه بار باید شیوه هایی که استفاده میکنین آپدیت بشن :D

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری
... تصمیم گرفتم پی وی بپرسم مدیر بپاک :D

آخرین ویرایش:

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
مجله های قلم چی یه جوری شدن امسال هی ادمو وسوسه میکنن برا موندن ....
همین امسال چیکار کنیم که بشه ؟:-"

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
مجله های قلم چی یه جوری شدن امسال هی ادمو وسوسه میکنن برا موندن ....
همین امسال چیکار کنیم که بشه ؟:-"
با یه جمع بندی خوب حتما میتونین همین امسال هم موفق بشین

من خودم به هیچ عنوان به کسی نمیگم حتی به موندن فکر هم کنه...!!
اولا که معنی نمیده آدم جلو جلو ببازه و بخواد برای سال بعد بمونه
دوما سال دومی اونقدری سخت هست که بهتره اصلا بهش فکر هم نکرد و با تمام قدرت توی همین سال اول کار رو تمام کرد

به نظرم روی چیزایی تا الان یاد گرفتین تمرکز کنین و مرور کنین یه جمع بندی خوب خیلی میتونه رتبتون رو عوض کنه از چیزی فکرشو میکنین

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
ویژگی های یه جمعبندی خوب رو توضیح بدین هر چه به تفصیل بهتر

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
ویژگی های یه جمعبندی خوب رو توضیح بدین هر چه به تفصیل بهتر

خلاصش اینه که باید بتونید امروز بهتر از دیروز باشید
با هر آزمون شبیه سازی که شرکت میکنین باید مقدار زیادی از اشتباهاتتون برطرف بشه
مثال بخوام بزنم نمیدونم دیدین موزاییک چجوری میچینن بغل هم یا نه... اول موزاییک میزارن رو سیمان سفتش میکنن
بعد روی همش یه محلولی به نام دوغ آب میریزن و کامل پخشش میکنن که بین موزاییکا رو بپوشونه و بعدش روی موزاییکا رو پاک میکنن

دوران جمع بندی شما باید پر کردن همین چاله چوله ها باشه
استراتژی درست رو پی بگیرید
مثلا برای رشته تجربی میشه با درصد ریاضی متوسط یا حتی ضعیف هم قبول شد و اگر کسی ریاضیش خیلی قوی نیست باید بیاد سرمایه گذاری کنه روی کل ریاضی
باید به حسب مقداری در توانشه مثلا روی 15 تا یا 12 تا تست سرمایه گذاری کنه این مدت !! و مشخص باشه براش که همینا رو میخونه همینا رو هم جواب میده
توی این آزمون های شبیه ساز هم که شرکت میکنین باید حتما استراتژی داشته باشین و هی ایرادات استراتژی قبلی رو اصلاح کنین تا به یه استراتژی خوب برای کنکور برسین

مطلب جدید رو فقط اگر فکر میکنید حتما حتما جواب خواهید داد و اگر توش استعداد دارید و اگر بهش علاقه دارید شروع کنید وگرنه مطلب جدید کارایی براتون نخواهد داشت
مطالب گذشته هم اگر چیزی هست که فکر میکنید توش استعداد ندارید با اینکه خوندینش حذفش کنین که نه الان نه سر جلسه کنکور براش وقت نزارین
البته اینو بگم دامنه مطالبی که میتونین این بلا رو سرشون بیارین کمه هااا ... چون الان قبول شدن درصد های خوبی میخواد پس یهو نرید از 35 تا تست شیمی 10 تاش بزارین حذفیات ...!!

روی زمان هم خیلی کار کنید بدونین که اگر تو آزمون شبیه ساز 5 دقیقه وقت کم میارین سر جلسه کنکور 10 دقیقه کم خواهید آورد
بدونین اگه زیست رو توی شبیه سازا 40 دقیقه میزنین کنکور قطعا 1 ساعت خواهد شد چون تست های زیست حتی توی شبیه ساز ها عمدتا به چشمتون خورده ولی توی کنکور چیزای جدیدی میزارن جلوتون...

روی روحیه خودتون خیلی کار کنید قوی باشید و بدونین پاداش تلاشتون رو خواهید گرفت
انگیزه خیلی بالایی داشته باشین
به بهونه اینکه پزشکی تهران نمیشید پزشکی زاهدان رو هم نبازید
به بهونه اینکه پزشکی نمیشید داروسازی رو نبازید
به بهونه اینکه دارو سازی نمیشید پرستاری رو نبازید
امیدوارم منظورم رو بفهمید
تلاش شما توی این بازه یا هست یا نیست
اگه هست که قطعا دارید به سمت جلو حرکت میکنید و بهتر میشید و روزی نتایج اومد شرمنده این 40 روز آخر نمیشید
ولی اگه نیست بدونین سر جاتون نخواهید موند چون یه عده دیگه هستن که دارن تلاش میکنن و شما رو میفرستن عقب تر

"بهتر شدن" رو بخاطر نداشتنِ "عالی" از دست ندین

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
واااای ممنون

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
من اونور پرسیدم اینورم میخوام بپرسم ...
روش سه روز یکبار چقدر تاثیر داره و حدودا چند روز باید براش وقت بذاریم
اینکه یه درس خاصو از مثلا ۹۰ بزنیم و سال به سال بیایم جلو اشتباهه؟

بعد اینکه توی دوران جمع بندی چه اشتباهایی کردین سال اول که اگه برگردین حتما انجامش نمیدین که البته تو مصاحبه گفته بودین کلی هم پیشرفت داشتین تو این دوران
و چیکار کردین که خیلی تاثیر داشته

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
من اونور پرسیدم اینورم میخوام بپرسم ...
روش سه روز یکبار چقدر تاثیر داره و حدودا چند روز باید براش وقت بذاریم
اینکه یه درس خاصو از مثلا ۹۰ بزنیم و سال به سال بیایم جلو اشتباهه؟

بعد اینکه توی دوران جمع بندی چه اشتباهایی کردین سال اول که اگه برگردین حتما انجامش نمیدین که البته تو مصاحبه گفته بودین کلی هم پیشرفت داشتین تو این دوران
و چیکار کردین که خیلی تاثیر داشته
روش سه روز یک بار (و دو روز یک بار که من گهگاه انجام میدادم) خیلی روش خوبیه به نظرم
بخواید نخواید روز کنکور باید 4 ساعت و ده دقیقه پیاپی سخت ترین و جدید ترین سوالایی رو که تا حالا باهاشون مواجه شدین رو حل کنید
پس بهتره قبلش خوب تمرین کرده باشین!
و اینکه کمک میکنه تا نقاط ضعفتون رو هم توی مطالب هم توی آزمون دادن بفهمید و بتونید ارتقا بدید و ترمیم کنید
آره من هم سال اول هم سال دوم پیشرفت خیلی خوبی داشتم توی دوران جمع بندی!! دلیلش این بود که پازل اطلاعاتم توی دوران جمع بندی کنار هم قرار میگرفت که آزمون دادن دقیقا در شرایط کنکور و سپس بررسی کردنش نقش به سزایی داشت

البته به نتایج و سطح کنکور های قبل از 93 خیلی اعتماد نکنید! یک نفر که همه درصدای کنکور 90 رو تو یه آزمون آزمایشی 80 بزنه ممکنه کنکور 95 رو 50 هم نزنه و کنکور 96 رو 40 هم نزنه
دلیلش اینه این سوالا و منطقشون معمولا برای کسایی خوب درس خوندن تکراریه تا حدودی...
ولی بازم نمیشه از تاثیر آزمون دادن چشم پوشید
من حتی غیر از اون روش 3 روز یک بار تک درس هام رو هم با آزمون های تک تک که بعضی کتابا دارن جمع بندی میکردم!
ولی آزمون های کنکور را تا حد امکان نسوزونید و درساشو جدا جدا نزنین به هیچ عنوان
زرد عمومی هم آزموناش عالیه
مثلا یه صبح پاشید دو تا زرد عمومی در شرایط آزمون بزنین بعد تصحیحش کنین
بهتون قول میدم تمام مطالب عمومی کنکور یک بار براتون مرور میشه اگه تمام زرد عمومی رو کار کنید

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
الان ها که کم مونده به کنکور سعی کنید هر شب دین و زندگی بخونید حتی نیم ساعت با لغات و تاریخ ادبیات
تقسیم بندی کنید هر روز زیست بخونید باز حتما حتما حتما.چون خوندنش خیلی کم وقت میبره .یه هفته مونده به کنکور من هر روز ۴ ۵ فصل زیست میخوندم از صب تا ناهار نمیدونم چقدر برا شما جواب بده ولی برای من موثر بود

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
یه سوال من نتیجه گرفتم وقتی یه روز کامل برای یه درس وقت میذارم بهتر نتیجه میگرم ایا عملیش کنم یا نه
کنکور 97 تیم

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
یه سوال من نتیجه گرفتم وقتی یه روز کامل برای یه درس وقت میذارم بهتر نتیجه میگرم ایا عملیش کنم یا نه
کنکور 97 تیم
منم دقیقا همینطوریم، ینی فک میکنم هر دوساعت درسو عوض کنم اصلا فایده نداره، تا اومده حواسم روی فیزیک جمع شه باید برم سراغ زیست . و ترجیح میدم تو یه روز یه درسو فقط بخونم ولی زیاد

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
از نظر من این کار اشتباهه که بیشتر از 2 ساعت زمان بزارین روی یک درس
من توی برنامم معمولا هر یک ساعت درس عوض میکردم

البته این دلیل منطقی هم داره شما وقتی 3 ساعت میخونید اون نمودار کارایی رو از دو طرف کش آوردین و قسمت های کارایی کم رو افزایش دادین!

و کل روز یک درس که فقط برای بازه امتحانا به نظرم به درد میخوره و جاهای دیگه به هیچ عنوان

البته اینم فراموش نکنین که سر جلسه کنکور تقریبا هر 15 دقیقه تمام درس های یک عمومی رو باید بازیابی کنید و بعد دوباره بعدی و توی اختصاصی هم همینطور باید مغزتون این آداپته شدن سریع رو داشته باشه که بهم نریزه!
در کل به نظرم فقط فکر میکنید که اگر کل روز یا نصف روز یه چیز میخونید دارید زیاد پیشرفت میکنید و در حقیقت فقط چون ساعت هاش زیاد بوده این احساس بهتون دست داده

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
ببخشید یه سوال داشتم

من برنامه ریزی کردم طوری که سنجش های جامع سالهای قبل رو بگیرم و بزنم (یه درس تست بزنم و مرور اون درس) البته مشاورم گفته...3 روز یکبارم انجام میدم

میخواستم بدونم من به جای اون سنجش ها میتونم سوالات آزمون گاج امسال رو که تا حالا نزدم بزنم؟ یعنی برابری میکنه؟

50 تومن دادم خریدمشون دو هفته پیش... حالا مشاور گفته سنجش های پارسال...به نظرم تازه این گاج ها چون براساس بودجه بندی بوده سوالاش ریزترن و همچنین بدون غلطتر از سنجش

دلم میخواد نظر شما رو بدونم.

TripleA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
ببخشید یه سوال داشتم

من برنامه ریزی کردم طوری که سنجش های جامع سالهای قبل رو بگیرم و بزنم (یه درس تست بزنم و مرور اون درس) البته مشاورم گفته...3 روز یکبارم انجام میدم

میخواستم بدونم من به جای اون سنجش ها میتونم سوالات آزمون گاج امسال رو که تا حالا نزدم بزنم؟ یعنی برابری میکنه؟

50 تومن دادم خریدمشون دو هفته پیش... حالا مشاور گفته سنجش های پارسال...به نظرم تازه این گاج ها چون براساس بودجه بندی بوده سوالاش ریزترن و همچنین بدون غلطتر از سنجش

سنجش های پارسال خیلی چرت بود سوالاش امسال خیلی بهتر شده میگن
ولی گاج پیشنهاد نمیشه همون سنجش ها رو بذار اولویت اول

• لایک
امتیازات: fteh
  • شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
ببخشید یه سوال داشتم

والا به نظر من الان آزمون هایی رو بدین که جامع هستن
مثه سنجش های سال های قبل و کنکور های سال های قبل
چون کنکور جامع هست و بیشتر از همه به خودش و سنجش شباهت داره
خسته شديم :)) چيكار كنيم؟
بیخیال آقا
من میگم اینهمه زحمت کشیدین چهل روزم روش :)
سخت نگیرید .. جمع بندی کنید و روحیتون رو هم قوی کنین
به نظرم هر چقدر هم خوب خونده باشه یک نفر ولی روحیه قوی نداشته باشه و با انگیزه نباشه موفق نمیشه!
من خودم این قسمت روحیه و انگیزه و این جریانا چند برابر میزان درس خوندنم کمک کننده بود برام...

بالا