• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مواد روان گردان

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
:دی خواب موندم!!
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام
سلام......
خب بذارید اینجوری شروع کنیم....
همه قطعا میدونید مواد روان گردان چین؟؟
یه سوالی که ذهن من رو خیلی درگیر کرده اینه که چرا افراد میرن سراغ این مواد؟؟
حالا به هر دلیلی که میرن چرا نمیرن سراغ موادی که اعتیاد فیزیکی نداره ؟؟؟؟
و آیا اصلا کار بدیه؟؟؟؟؟

• لایک
امتیازات: z.a97

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
کار بد بودن که صد در صد بده
بعضی افراد بر حسب کنجکاوی این کار رو میکنن من خودمم یه مدت ب شدت کنجکاو بودم چه حسی داره
دوم اینکه برای وقت گذرونی یا سرگرمی
دلایل مختلفی داره و بستگی به شخصیت افراد داره

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
تصوری که من دارم اینه که اغلبِ افراد از عوارضی که این مواد دارن (نه اون چرندیاتی که مُدام توی رسانه می بینیم/می شنویم)، آگاه نیستن.
شاید اگه این آگاهی ایجاد بشه؛ تعدادِ مصرف کننده ـا تا حدِ زیادی کاهش پیدا کنه.

KURT

KC
نام مرکز سمپاد
Hell i
شهر
Tehran
سلام......
خب بذارید اینجوری شروع کنیم....
همه قطعا میدونید مواد روان گردان چین؟؟
یه سوالی که ذهن من رو خیلی درگیر کرده اینه که چرا افراد میرن سراغ این مواد؟؟
حالا به هر دلیلی که میرن چرا نمیرن سراغ موادی که اعتیاد فیزیکی نداره ؟؟؟؟
و آیا اصلا کار بدیه؟؟؟؟؟
من اولین‌بار تو یه مهمونی تو حدودا شونزده‌سالگی مصرف کردم. دقیقا قبل از این‌که وارد اون پارتی بشم بهم گفته بودن می‌یای این‌جا باید مصرف کنی وگرنه صاحبِ مهمونی ناراحت می‌شه و منم گفته بودم تا وقتی خودم ترغیب نشم برای آزمایشش مصرف نمی‌کنم، وقتی دوستامو دیدم که چه حسی داشتن که اغلب تاثیرات روی آدم‌های مختلف مثل هم نبود یکی سطح انرژیش خیلی بالا بود و کسایی که بی‌حال بودن رو با خودشون همراه می‌کردن، یا دوستان هم‌سن من فکر می‌کردن چون روان‌گردان نسبت به بقیه مواد طبیعی اعتیاد زیادی ندارند استفاده می‌کردن. نسبت به مواد دیگه عوارض زیادی نداره ولی تاثیراتش رو اعصاب یکم زیاده. اسید لایزرژیک دی اتیل آمید روان‌گردانه که به‌طور مستقیم اثر نمی‌ذاره با انجام یک‌سری پیشگیری‌ها تاثیرش حداقل می‌شه.

کار بدی نیست اگه عرضه اینو ببینید تو‌خودتون که بعد بتونید ترک کنید. به نظرم به تجربه‌ش می‌ارزه اگه آدم خودش بی‌جنبه نباشه و به دفعات مصرف نکنه.

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
من اولین‌بار تو یه مهمونی تو حدودا شونزده‌سالگی مصرف کردم. دقیقا قبل از این‌که وارد اون پارتی
کار بدی نیست اگه عرضه اینو ببینید تو‌خودتون که بعد بتونید ترک کنید. به نظرم به تجربه‌ش می‌ارزه اگه آدم خودش بی‌جنبه نباشه و به دفعات مصرف نکنه.
سوال اینه که چرا اصلا باید مصرف کرد؟

KURT

KC
نام مرکز سمپاد
Hell i
شهر
Tehran
ماورای دنیای روزمره رفتن تنها با مصرف این‌گونه مواد امکان پذیره. این‌که شما از حالت طبیعی خارج بشید و بتونید یک بعد بالاتر رو لمس کنید، این شگفت‌انگیزه. مواد طبیعی یا ساختنی دیگه‌ای این‌کار رو می‌کنند، از حالت طبیعی خارج می‌کنند و درک این بعد از زمان توش فراموش می‌شه، ولی روان‌گردان تو این مورد از بقیه موفق‌تر بوده.

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
تا اونجایی که به آدم و اطرافیانش صدمه نزنه مجازه البته همه میدونیم که نیست! طرف شیشه میکشه بچشو از پل هوایی پرت میکنه پایین، یا خانواده شو قتل عام میکنه. در این صورت بازم درسته بگیم می ارزه به تجربه کردنش؟
به ماورا رفتن، این جوری خوبه؟

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
چند مورد از این مواد مثل اکستازی برای مصارف دارویی هستن و برای درمان افسردگی به کار میرن.
اکثرا هم روی رسپتور های سروتونین (هورمون سرخوشی) تاثیر میذارن(آگونیست سروتونین)، پس دلیل استفاده شون بنظر من اینه که میخوان حس سرخوشی و لذت رو تجربه کنن.(مثل آدمایی که شادی تو زندگیشون کمه و حالتای افسردگی دارن و از قضا ممکنه پولدار هم باشند و به قول خودشون هیچی تو دنیا نمونده که امتحان کنن و لذت ببرن!)
اما اکثر این مواد ناخالصی دارن(دست سازن،چون به دلیل دارویی فروخته نمیشن) و باعث صدمات جبران ناپذیر به مغز میشن هم ناخالصیه کار دستشون میده هم خود خالص دارو، توهم زا هم هستن که برای بقیه افراد خطرناک محسوب میشن.و
مثل هر ماده ی دارویی دیگه ای هم عوارض دارن و مصرف طولانی مدت ازونا برای بدن مضره، مثلا ما برای طولانی مدت (اگر مریضیه مزمنی نداشته باشیم) دارویی رو مصرف نمیکنیم، همیشه م از دست عوارض دارو ها غر زدیم!
پس استفاده ازشون نامطلوبه هم برای خود مصرف کننده و هم برای بقیه.

آخرین ویرایش:

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
بد یا خوب بودن هیچ کاری معیار واحد نداره منکر این نمیشم که یه سری هنجارها برای جهت دهی رفتارامون هست ولی در آخر اونی که تصمیم میگیره فلان کار خوبه یا بد خود شمایین
تجربه کردن چیزایی که از عرف خارجه گاهی هیجان انگیز به نظر میاد
ولی خب اگه نظر شخصی منو بخوای باید بگم تا زمانی که مطمئن نشدم کار خوب یا بدِ من کوچیکترین ضرری برای بقیه نداره انجامش نمیدم حتی اگه لذت فوق العاده ای داشته باشه

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
اکثرا هم روی رسپتور های سروتونین (هورمون سرخوشی) تاثیر میذارن(آگونیست سروتونین)
به مساله مهمی اشاره شد. :د
مقایسه ساختارِ قضایی LSD و نوروهورمونِ طبیعیِ سرتونین؛ نشون می ده که شباهتِ زیادی بهم دارن. (مخصوصاً جایگاهِ اتصال به گیرندهِ سروتونین):

سروتونین
800px_LSD_2D_skeletal_formula_and_3D1_models.png

ال.اس.دی
اما اکثر این مواد ناخالصی دارن(دست سازن،چون به دلیل دارویی فروخته نمیشن) و باعث صدمات جبران ناپذیر به مغز میشن هم ناخالصیه کار دستشون میده هم خود خالص دارو، توهم زا هم هستن که برای بقیه افراد خطرناک محسوب میشن.و
حتی اگه ناخالصی هم نداشته باشن، عوارض داره...
همونطور که دوستانی که رشته شون تجربی ه، مکانیسمِ اعتیاد رو می دونن؛ شاید بد نباشه حلاصه ای ازش رو اینجا گفت.
سروتونین، دوپامین، استیل-کولین و ... نوروهورمون هایی هستن که بطور طبیعی در سیستمِ عصبیِ ما وجود دارن.
موادِ اعتیاد-آور، بسته به اینکه از نظرِ ساختاری به کدوم یک از نوروهورمون های طبیعیِ ما شباهت دارن، می تونن با اثر
بر گیرندهِ اون نوروهورمون، عملکردِ مشابهی داشته باشن.
وقتی مثلا شما ال.اس.دی مصرف می کنید، علاوه بر سروتونین؛ ماده ای رو وارد بدن تون کردید که گیرنده های سروتونین رو
تحریک می کنن، یعنی به عبارتی غلظتِ محرک هایِ گیرنده هایِ سروتونین رو افزایش دادید. و خب طبیعتا پاسخی هم که می
گیرید بیشتر می شه. پاسخِ سروتونین چیه؟ احساسِ شادی و لذت. خب، تا اینجا که چیزِ بدی نبود ولی مشکل از اون
جایی شروع می شه که رفته-رفته با مصرفِ مکررِ این ماده؛ ساختِ سروتونینِ طبیعیِ شما به شدت کاهش پیدا می کنه.
بدن با خودش می گه خُب وقتی به قدرِ کافی گیرنده های سروتونین تحریک می شن، مگه مریض م انرژی بذارم هِی سروتونین
بسازم؟
چی شد؟
دیگه شما مجبورید ال.اس.دی مصرف کنید! چون دیگه خیلی کمتر سروتونین ساخته می شه.
و از اینجا واردِ یه سیکلِ معیوب می شه؛ که شما هر چقد دوزِ مصرفِ ال.اس.دی روافزایش بدید، سروتونینِ کمتری ساخته
می شه. و باز شما مجبورید که برایِ رسیدن به همون احساسِ بار قبل، دوزِ مصرف رو بالاتر ببرین و ...
و به عبارتِ دیگه، شما دیگه حتی برای رفعِ نیازِ طبیعیِ بدن تون به تحریکِ گیرنده های سروتونین، مجبورید ال.اس.دی
استفاده کنین چون دیگه سروتونین ی نیست...
و اینه قضیه اعتیاد به ال.اس.دی، مورفین و ...
و مساله بعدی اینه که این سیکلِ معیوب تا کجا می تونه ادامه پیدا کنه؟ تا کجا می شه دوزِ مصرف رو بالا برد؟
"فوقع ما وقع..." :-"

آخرین ویرایش:

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90
دوستان بنده اخیرا یه قرص خوابی به اسم زولپیدم خوردم و بعدش شرایط طوری شد که نتونستم بخوابم و حالات خوشی هم اون شب بهم دست داد و فرداش چیز زیادی از بعد خوردن قرص خواب یادم نبود
کسی می دونه این قرص چجوری کار می کنه؟

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام
کار بد بودن که صد در صد بده
بعضی افراد بر حسب کنجکاوی این کار رو میکنن من خودمم یه مدت ب شدت کنجکاو بودم چه حسی داره
دوم اینکه برای وقت گذرونی یا سرگرمی
دلایل مختلفی داره و بستگی به شخصیت افراد داره
اکی ولی دلایلش چیه همه میگن کار بدیه اما چرا خب؟؟؟؟؟؟؟؟

تصوری که من دارم اینه که اغلبِ افراد از عوارضی که این مواد دارن (نه اون چرندیاتی که مُدام توی رسانه می بینیم/می شنویم)، آگاه نیستن.
شاید اگه این آگاهی ایجاد بشه؛ تعدادِ مصرف کننده ـا تا حدِ زیادی کاهش پیدا کنه.

خب مسله اینجاست که من خیلی علمی تحقیق کردم و واقعا یکسری مواد هستن که از قهوه عوارضشون کمتره!!!!

ماورای دنیای روزمره رفتن تنها با مصرف این‌گونه مواد امکان پذیره. این‌که شما از حالت طبیعی خارج بشید و بتونید یک بعد بالاتر رو لمس کنید، این شگفت‌انگیزه. مواد طبیعی یا ساختنی دیگه‌ای این‌کار رو می‌کنند، از حالت طبیعی خارج می‌کنند و درک این بعد از زمان توش فراموش می‌شه، ولی روان‌گردان تو این مورد از بقیه موفق‌تر بوده.

من به دلایلی صحبتت رو قبول دارم و ندارم!!!!!!! ببین اینکه تنها راهش مواده که مشخصه مزخرفه اما اینکه آیا واقعا مواد چنین تاثیری دارن اونم همه مواد باز برام جای شک و تردید داره!! مثلا در مورد پیوت یا مسکالین (یه چیزن این ۲ تا) میدونم که چنین چیزی که میگی ۱۰۰٪ درسته اما آیا توهم ناشی از ویید!! هم رفتن به یه درجه بالا تره
تا اونجایی که به آدم و اطرافیانش صدمه نزنه مجازه البته همه میدونیم که نیست! طرف شیشه میکشه بچشو از پل هوایی پرت میکنه پایین، یا خانواده شو قتل عام میکنه. در این صورت بازم درسته بگیم می ارزه به تجربه کردنش؟
به ماورا رفتن، این جوری خوبه؟

خب ببین تیکه اول حرفت میگی تا جایی که به خودت و بقیه صدمه نزنی واسه همینم من اولش گفتم موادی که اعتیاد آور نیستن!! و مسله اینجاست که دوز مواد خیلی مهمه مثل الکل!! مطمعنا" کسی که الکل زیاد هم مصرف میکنه همین وضعیت رو داره!! و الان تو یه کشوری مثل هلند مواد کاملا قانونی فروخته و مصرف میشه و میبینیم که اصلا مشکلی با این قضیه ندارن چون جنبه مصرفش رو دارن!! حالا سوال من اینجاست که اگه درست مصرف شه چه مشکلی داره اونم نه موادی مثل شیشه یا هرویین که هم اعتیاد دارن هم اثرات جانبی افتضاح؟؟؟؟

بد یا خوب بودن هیچ کاری معیار واحد نداره منکر این نمیشم که یه سری هنجارها برای جهت دهی رفتارامون هست ولی در آخر اونی که تصمیم میگیره فلان کار خوبه یا بد خود شمایین
تجربه کردن چیزایی که از عرف خارجه گاهی هیجان انگیز به نظر میاد
ولی خب اگه نظر شخصی منو بخوای باید بگم تا زمانی که مطمئن نشدم کار خوب یا بدِ من کوچیکترین ضرری برای بقیه نداره انجامش نمیدم حتی اگه لذت فوق العاده ای داشته باشه
میگی این اطمینان چطوری حاصل میشه؟؟؟؟؟
چند مورد از این مواد مثل اکستازی برای مصارف دارویی هستن و برای درمان افسردگی به کار میرن.
اکثرا هم روی رسپتور های سروتونین (هورمون سرخوشی) تاثیر میذارن(آگونیست سروتونین)، پس دلیل استفاده شون بنظر من اینه که میخوان حس سرخوشی و لذت رو تجربه کنن.(مثل آدمایی که شادی تو زندگیشون کمه و حالتای افسردگی دارن و از قضا ممکنه پولدار هم باشند و به قول خودشون هیچی تو دنیا نمونده که امتحان کنن و لذت ببرن!)
مثل هر ماده ی دارویی دیگه ای هم عوارض دارن و مصرف طولانی مدت ازونا برای بدن مضره، مثلا ما برای طولانی مدت (اگر مریضیه مزمنی نداشته باشیم) دارویی رو مصرف نمیکنیم، همیشه م از دست عوارض دارو ها غر زدیم!
پس استفاده ازشون نامطلوبه هم برای خود مصرف کننده و هم برای بقیه.
خب جنس خوب مصرف میکنم که ناخالصی نداشته باشه :)))))))))
مرسی بابت توضیح علمی!!! :D

دوستان بنده اخیرا یه قرص خوابی به اسم زولپیدم خوردم و بعدش شرایط طوری شد که نتونستم بخوابم و حالات خوشی هم اون شب بهم دست داد و فرداش چیز زیادی از بعد خوردن قرص خواب یادم نبود
کسی می دونه این قرص چجوری کار می کنه؟

بله زولپیدوم این خاصیت رو داره و با اینکه کم عارضه ترین قرص خواب آوره ولی بدون نسخه پزشک به فروش نمیرسه (نباید برسه :D ولی میفروشن).

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
  • شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام
به مساله مهمی اشاره شد. :د
مقایسه ساختارِ قضایی LSD و نوروهورمونِ طبیعیِ سرتونین؛ نشون می ده که شباهتِ زیادی بهم دارن. (مخصوصاً جایگاهِ اتصال به گیرندهِ سروتونین):

حتی اگه ناخالصی هم نداشته باشن، عوارض داره...
همونطور که دوستانی که رشته شون تجربی ه، مکانیسمِ اعتیاد رو می دونن؛ شاید بد نباشه حلاصه ای ازش رو اینجا گفت.
سروتونین، دوپامین، استیل-کولین و ... نوروهورمون هایی هستن که بطور طبیعی در سیستمِ عصبیِ ما وجود دارن.
موادِ اعتیاد-آور، بسته به اینکه از نظرِ ساختاری به کدوم یک از نوروهورمون های طبیعیِ ما شباهت دارن، می تونن با اثر
بر گیرندهِ اون نوروهورمون، عملکردِ مشابهی داشته باشن.
وقتی مثلا شما ال.اس.دی مصرف می کنید، علاوه بر سروتونین؛ ماده ای رو وارد بدن تون کردید که گیرنده های سروتونین رو
تحریک می کنن، یعنی به عبارتی غلظتِ محرک هایِ گیرنده هایِ سروتونین رو افزایش دادید. و خب طبیعتا پاسخی هم که می
گیرید بیشتر می شه. پاسخِ سروتونین چیه؟ احساسِ شادی و لذت. خب، تا اینجا که چیزِ بدی نبود ولی مشکل از اون
جایی شروع می شه که رفته-رفته با مصرفِ مکررِ این ماده؛ ساختِ سروتونینِ طبیعیِ شما به شدت کاهش پیدا می کنه.
بدن با خودش می گه خُب وقتی به قدرِ کافی گیرنده های سروتونین تحریک می شن، مگه مریض م انرژی بذارم هِی سروتونین
بسازم؟
چی شد؟
دیگه شما مجبورید ال.اس.دی مصرف کنید! چون دیگه خیلی کمتر سروتونین ساخته می شه.
و از اینجا واردِ یه سیکلِ معیوب می شه؛ که شما هر چقد دوزِ مصرفِ ال.اس.دی روافزایش بدید، سروتونینِ کمتری ساخته
می شه. و باز شما مجبورید که برایِ رسیدن به همون احساسِ بار قبل، دوزِ مصرف رو بالاتر ببرین و ...
و به عبارتِ دیگه، شما دیگه حتی برای رفعِ نیازِ طبیعیِ بدن تون به تحریکِ گیرنده های سروتونین، مجبورید ال.اس.دی
استفاده کنین چون دیگه سروتونین ی نیست...
و اینه قضیه اعتیاد به ال.اس.دی، مورفین و ...
و مساله بعدی اینه که این سیکلِ معیوب تا کجا می تونه ادامه پیدا کنه؟ تا کجا می شه دوزِ مصرف رو بالا برد؟

خب بیا این شکلی به قضیه نگاه کنیم :D

الان طبق گفته تو مصرف کم اکیه چون اون وابستگی به وجود نماید!!!
اما کجا این داستان متفاوت میشه اون نحوه عملکرد ال اس دی ه :D (به طور خاص)

به نقل از همه منابعی که دیدم با هم دیگه منبع ::
ال‌اس‌دی بصورت فیزیکی اعتیادآور نیست. اما مصرف مداوم آن باعث بروز مقاومت می‌شود یعنی مصرف‌کننده بعد از مصرف مداوم برای آنکه به همان حالت برسد باید میزان بیشتری مصرف کند.

حالا ببینیم چرا اعتیاد آور نیست :D

چیزی گیر نیاوردم :D ولی مصرف کننده هاش هم تایید کردن اینو

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
ببینید در باب اعتیادها
اعتیاد فیزیولوژیک داریم و اعتیاد روانی. اعتیاد فیزیولوژیک رو مثلا موادی که مورفین دارند مثل هروئین،تریاک و... تو اینا دیده میشه. به این دلیل هم اعتیاد فیزیولوژیک داره که بدن با دخول اینا به خودش تو وضع رسپتورهاش تغییر ایجاد میشه و من بعد بدون دریافت اونها فرد دچار درد و زق زق بدن میشه. پس فرد دائما باید مصرف کنه و مصرفشو هم کم کم باید بالا بره.
حالا موادی مثل lsd، ماشروم ( و ماریجوانا که البته این روانگردان نیس) اینا اعتیاد فیزیولوژیک ندارن . اما اعتیاد روانی رو به همه چیز میشه پیدا کرد. هر چیزی که برا انسان حس خوب بیاره.
چرا استفاده از مواد روانگردان؟ تجربه جدید. حس‌هایی فراتر از حالات عادی و روتین زندگی. ( میتونید تجربه تریپ‌ها رو توی اینترنت بخونید!)
و اما خب عوارضی هم دارن به قطع. منتهی به دلیل این که برای تحقیق روشون باید کلی اجازه گرفته شه از فلان تا سازمان کار تحقیقات زیاد خوب پیش نمیره.
مثلا در مورد ماریجوانا که من یه سرچی زدم روی اینترنت اثرات غیرماندگاری داره رو حافظه‌ی کوتاه‌مدت ، که ماکس تایم ماندگاری این اثرات سه هفته الی یه ماه ه. یه مقداری فراموش‌کاری در واقع. وهم‌چنین باز چیزی که رو خودم حس کردم، ضعف پیدا کردن در دایره واژگانیه. یعنی بعضی وقتا یه کلمه رو کلی فکر می‌کنم تا یادم بیاد(و خب اینا تجربه‌های شخصیه که می‌تونه به دلایل دیگه‌ای باشه، و نمی‌تونم قطعن بگم به همین دلیله، البته ازونجایی که یکی از دوستام هم همچین تجربه‌ای رو داره می‌شه گفت مربوطه)در مورد خودم هم این مقاومت دارویی رو حس کردم. یعنی اخیرا اون تجربه‌های خوبی که اوایل داشتم رو دیگه به اون صورت ندارم. منتهی این جوری نیست که اگه فرد یه ماه استفاده نکنه از این مواد دچار دردی بشه یه چیزی. :D ولی بحث اینه که طرف حس خوبی داشته و خب شما با یه چیزی حس خوبی پیدا کنی طرفش نمیری دیگه؟
در مورد شیشه(متاآمفتامین‌ها ) هم که دوستان گفتند، اونو جز کلاس روان‌گردان‌ها طبقه‌بندی نمی‌کنن تا جایی که من می‌دونم. و خب اثرات خیلی مخربی روی نورون‌ها داره.

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
الان طبق گفته تو مصرف کم اکیه چون اون وابستگی به وجود نماید!!!
خب اولِش دوزِ مصرف کم ـه؛ بعد همونطور که گفتی مقاومت به اون دوزِ خاص ایجاد می شه؛ و برای رسیدنِ به میزانِ تحریکِ قبلی، دوزِ بیشتری نیازـه.
ال‌اس‌دی بصورت فیزیکی اعتیادآور نیست. اما مصرف مداوم آن باعث بروز مقاومت می‌شود یعنی مصرف‌کننده بعد از مصرف مداوم برای آنکه به همان حالت برسد باید میزان بیشتری مصرف کند.
اعتیاد نوعی مقاومت ـه خب.
ولی مصرف کننده هاش هم تایید کردن اینو
دروغ می گن :-"

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام
یعنی موادی که اعتیادِ روانی دارن صرفا؟ :-?
اگزکتلی :D
ببینید در باب اعتیادها
اعتیاد فیزیولوژیک داریم و اعتیاد روانی. اعتیاد فیزیولوژیک رو مثلا موادی که مورفین دارند مثل هروئین،تریاک و... تو اینا دیده میشه. به این دلیل هم اعتیاد فیزیولوژیک داره که بدن با دخول اینا به خودش تو وضع رسپتورهاش تغییر ایجاد میشه و من بعد بدون دریافت اونها فرد دچار درد و زق زق بدن میشه. پس فرد دائما باید مصرف کنه و مصرفشو هم کم کم باید بالا بره.
حالا موادی مثل lsd، ماشروم ( و ماریجوانا که البته این روانگردان نیس) اینا اعتیاد فیزیولوژیک ندارن . اما اعتیاد روانی رو به همه چیز میشه پیدا کرد. هر چیزی که برا انسان حس خوب بیاره.
چرا استفاده از مواد روانگردان؟ تجربه جدید. حس‌هایی فراتر از حالات عادی و روتین زندگی. ( میتونید تجربه تریپ‌ها رو توی اینترنت بخونید!)
و اما خب عوارضی هم دارن به قطع. منتهی به دلیل این که برای تحقیق روشون باید کلی اجازه گرفته شه از فلان تا سازمان کار تحقیقات زیاد خوب پیش نمیره.
مثلا در مورد ماریجوانا که من یه سرچی زدم روی اینترنت اثرات غیرماندگاری داره رو حافظه‌ی کوتاه‌مدت ، که ماکس تایم ماندگاری این اثرات سه هفته الی یه ماه ه. یه مقداری فراموش‌کاری در واقع. وهم‌چنین باز چیزی که رو خودم حس کردم، ضعف پیدا کردن در دایره واژگانیه. یعنی بعضی وقتا یه کلمه رو کلی فکر می‌کنم تا یادم بیاد(و خب اینا تجربه‌های شخصیه که می‌تونه به دلایل دیگه‌ای باشه، و نمی‌تونم قطعن بگم به همین دلیله، البته ازونجایی که یکی از دوستام هم همچین تجربه‌ای رو داره می‌شه گفت مربوطه)در مورد خودم هم این مقاومت دارویی رو حس کردم. یعنی اخیرا اون تجربه‌های خوبی که اوایل داشتم رو دیگه به اون صورت ندارم. منتهی این جوری نیست که اگه فرد یه ماه استفاده نکنه از این مواد دچار دردی بشه یه چیزی. :D ولی بحث اینه که طرف حس خوبی داشته و خب شما با یه چیزی حس خوبی پیدا کنی طرفش نمیری دیگه؟
در مورد شیشه(متاآمفتامین‌ها ) هم که دوستان گفتند، اونو جز کلاس روان‌گردان‌ها طبقه‌بندی نمی‌کنن تا جایی که من می‌دونم. و خب اثرات خیلی مخربی روی نورون‌ها داره.

این عوارض ماریجوانا رو من الانم دارما!!

• شروع کننده موضوع

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام
خب اولِش دوزِ مصرف کم ـه؛ بعد همونطور که گفتی مقاومت به اون دوزِ خاص ایجاد می شه؛ و برای رسیدنِ به میزانِ تحریکِ قبلی، دوزِ بیشتری نیازـه.

مقاومت مودبانهِ اعتیادِخفیف محسوب می شه. :-"

دروغ می گن :-"
ولی خب شاید بیارزه به حس خوبش!!! حداقل مصرفش با فاصله زیاد

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
اگزکتلی :D

این عوارض ماریجوانا رو من الانم دارما!!
گفتم که، نمی‌تونم بگم قطعن به خاطر اونه. ولی احتمال میدم تاثیر داشته باشه.
ولی خب من هر چی سرچ کردم به اون صورت چیزی که نشون بده اثر دائمی و خیلی جدی ای داره ندیدم!

یه قانون کلی هم تو فیزیولوژی بدن وجود داره اینه که یه چیزی رو به صورت مصنوعی زیاد کنی، یه دوره‌ای بعدش کم میشه. حالا مثلن روانگردان مصرف شه هورمون‌های شادی زیاد شه، یه دوره‌ای بعدش دپرشن و اینا احتمال داره باشه. و بازگشت به حالت نرمال:)
من خودم دلایل استفاده‌ام از ماریجوانا: 1. وقت‌هایی که حوصله‌ام سر می‌ره و نمی‌دونم چیکار کنم استفاده می‌کنم چون بعد استفاده‌ش میزان جذابیت همه چی بیشتر می‌شه. 2. لذت‌ها چند برابر میشن در حالت های بودن.(غذا، موزیک و...) 3. بیرون زدن ازون حالت نرمال و خسته کننده طور زندگی.
و اگه یه روزی هم بخوام lsd و ماشروم استفاده کنم همون تجربه نو داشتن دلیلش ه قطعن.

مقاومت مودبانهِ اعتیادِخفیف محسوب می شه.

خیر. مقاومت دارویی یه چیزیه که هست کلن تو بدن. شما مثلن یه فردی رو در نظر بگیر که شش سالشه و سرما می‌خوره. معمولن با یه سری کلداستاپ و آموکسی‌سیلین 250 حل میشه سرماخوردگی(و عفونت احتمالی) همین فرد بزرگتر شه کم کم دیگه آموکسی‌سیلین 500، سیفیکیسیم، آموکسی‌کلاو.. :D حالا آیا طرف به آنتی‌بیوتیک معتاده یعنی؟

بالا