• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظر علامه امینی درمورد حافظ و مولانا

• شروع کننده موضوع

!hanie!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشكي

دریافت فایل صوتی باحجم ۲مگابایت

متن سخنرانی

حرفها(سخنان معصومین)را اگر گوش دادیدکیف می کنید،علم اورا گر یاددادیدکیف می کنید،ولایت رااگر داشته باشید کیف می کنید،بروحرف صاحب ولایت را یاد بگیربروببین امیرالمومنین چه حرفها می زندباخداچه جورحرف زده عشق بازی چه جور است محبت بازی چه جور است ساخته بازی نکن با حافظ کار درست نمی شه با مثنوی کاردرست نمی شه ،حافظ چی است!؟مثنوی چی است!؟بذارزیرپات برودعاویک عالمی پیدا کن برو دعا حضرت سجادرا بده به دست یک عالم او بخواند وتو بفهمی عشق بازی چی است بگو محبت بعد بفهم محبت چی است.
یک صلوات بفرست
صلوات حاضرین(الهم صل علی محمد وال محمد)
ببین چیه این حرفی که می زنم !ببین چیه این حرفی که می زنم!
روز قیامت فرض است دیگه فرض است روز قیامت بیارن جنابعالی ،مرا، امینی رابیارن محشر، گناهم نکردم نمازم خوندم روزه ام گرفتم غیبتم نکردم ربا هم نخوردم شرابم نخوردم زنم را هم لخت وعریان به خیابانها نفرستادم درمیدان هم به ساز وآواز گوش ندادم سیئاتی که کرده بودم از همشون هم بخشیده شدم حالا مرا آوردن پیش امیرالمونین سلام الله علیه امیرالمونین از من بپرسدببین آشیخ تو مرا دوست داشتی؟بله من ولی مطلق تو بودم ؟بله مرا روح الارواح می دانستی؟ بله مرا محب خدا می دانستی؟بله پیمبررا قبول داشتی؟بله پیامبر گفته بود احب خلق الله الی الله علی بن ابیطالب؟بله علاقه مرا با خدا می دانستی؟بله در دنیا یک عشق بازی یک صاحب ولعی یک صاحب ….یک صاحب محبتی مثل من با خدا رفتارکرده با کس دیگر ؟نه نکرده اینا را که می دونستی ؟بله بگو من بهتر بودم حرف مرا بگویی بخوانی گریه کنی یاحافظ مرا باحافظ یک سر گذاشتی مرا با مثنوی یک سر گذاشتی حالا بپرسم حالا بگو من عرض کردم من منبرم منبر نیست ماصحبت میکنیم رفاقت است هریک یک شما مثل روح من می مانید برادریم مامهمان شما صحبت می کنیم حالا محشر است امیرالمونین آمده آمده آنجا بگوید… این جناب ….حافظ آقا ! حافظ مثل من عقل داشت؟ حافظ مثل من علم داشت؟ حافظ مثل من اراده داشت؟ حافظ
مثل من حقیقت شناس بود؟حافظ مثل من نورانی بود؟حافظ مثل من ربانی بود؟حافظ مثل من عظمت داشت ؟حافظ مثل من محبت شناس بود ؟حافظ مثل من خداشناس بود؟حافظ مثل من عالم بود؟حافظ مثل من محفوظات ملکات نفسانیه داشت؟حافظ مثل من نفسیات کریمه داشت؟ بابا مرا چرا ضایع کردی ؟چرابا حافظ یکجا گذاشتی؟مثنوی مثنوی مثنوی این کتاب را روز قیامت خواهند آورد روز محشر..مثنوی اصل اصل الاصول؟!والله اگر صد سال شراب بخوری خدا از اون میگذرداز این کلمه نمی گذرد.
اصل اصل الاصول حرف آورده برای خودش حرف درست کرده اصل اصل الاصول .

اصل اصل الاصول تو همون قرآن است قرآن خون گریه کن قرآن بخوان گریه کن قرآن بخوان اشک بریزولوانزلناعلی جبل قرآن را اگر به کوهها نازل میشدیم قران پاره میشدپراکنده میشد از خشیت حق تعالی قلوب ما عمده …ما قرآن فهمیدیم الحمدالله قرآن مارا ازدست ما گرفتندما دیگر قرآن نمی خوانیم …قرآن را از دست ما گرفتندقران رخش را بستند برکت بازارشما رابااین برداشتندشما ارچطورشد مگر این همدان همدان مدینه المومنین نیست مادربازاروقتی که می آمدیم هرروز مگه قرآن نمی خوندید دعابخوان گریه کن حافظ چرا می خوانی گریه می کنی؟! دعا بخوان گریه کن برودعای حضرت سجادرابخوان برودعای ابو حمزه بخوان دعای ابو حمزه را والله اگر به کوه ها بفماند کوهها می ترکد برومحب اورا !حافظ حافظ حافظ محبت داره؟ حافظ می فهمد محبت چیه !؟ حافظ می فهمد عشق چی است؟! حافظ می فهمد خداچی است؟ مثنوی میفهمد خداچی است؟ پیامبر اعلم است ولی مطلق کافه مردم ما عرفناک حق معرفتک حافظ فهمیده حافظ شناخته پیامبرنشناخته؟!علی نشناخته حافظ شناخته؟! آقا مثنوی میخواندبرودعای ابو حمزه بخوان برادر عزیزم نور چشمم بروبخوان محبت اوست …ثابت می تونی بکنی حافظ راستگوست؟ حافظ عادل .. مثنوی موثق مثنوی عادل ثابت می تونی بکنی ببین حضرت سجاد چه میگوید،حضرت سجاد چه میگویدمیلرزدبالای شتر میلرزدلباس احرام پوشیددورش را گرفتندیابن رسول الله لب الله یابن رسول الله زبانش بسته شده مکه رفته احرام بسته نمی تواند بگوید لبیک میلرزد بدن می لرزد محبت این است دورش ار گرفتند یابن رسول الله مجبوری ازاین لبیک بگو فرمود به کی لبیک بگویم؟ روبروی کی ایستادم ؟خدای جباریست از زمین وآسمان ملائکه ها یش رادور علی بن الحسین جمع کرده ملادکه دور علی را گرفته اند صدا میکنند علی لبیک بگو لبیک بگویم خدابگوید لاعلیک لبیک ( جمعیت گریه میکنند)
نمازمی خواند بدم میلرزدرنگ میپردرنگش زرد شده است یابن رسول الله کبر تکبیر بگویم؟!فرمود هرکس نمازبایستدالله اکبر بگویدوغیراز خدا درقلب خودش امیدی رجایی به قدرت کسی بع غنای کسی به ثروت کسی امید داشته باشد وقتی که گفت الله کبر این روایت منصوص است وقتی که گفت الله اکبر خدای تعالی خودش ندا می کندکلاککبرتنی ایهالخائن ایهاالکذاب ای دروغگو … به من میگی الله اکبر دورکعت دردنیا نماز نخوانده حافظ می خواند یک سجده صحیح داره؟

خب من قراره یه ارایه (همزه پیدا نکردم ) درباره شمس و مولانا داشته باشم....در این بین به این فایل برخوردم که نمیتونم به صورت مستند رد یا توجیهش کنم...!
چیه نظرتون..؟!

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران
من اصلاً نمی‌دونم علامه‌امینی کی هست و نمی‌دونم این فایل مستند هست یا نه؛ ولی نفرت و ستیزه و تفرقه از حرف‌هاش می‌باره. پیامبر اینجوری بود؟ :)
پشمینه‌پوشِ تندخو از عشق نشنیده‌ست بو / از مستی‌ش رمزی بگو تا ترک هشیاری کند

• شروع کننده موضوع

!hanie!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشكي
من اصلاً نمی‌دونم علامه‌امینی کی هست و نمی‌دونم این فایل مستند هست یا نه؛ ولی نفرت و ستیزه و تفرقه از حرف‌هاش می‌باره. پیامبر اینجوری بود؟ :)
پشمینه‌پوشِ تندخو از عشق نشنیده‌ست بو / از مستی‌ش رمزی بگو تا ترک هشیاری کند

صاحب کتاب الغدیر..!

این سایت رو ببینید...اکثر تیترهاش برای توهین مولانا به یکی از ایمه (کماکان همزه رو پیدا نکردم...) است..!

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران
صاحب کتاب الغدیر..!

این سایت رو ببینید...اکثر تیترهاش برای توهین مولانا به یکی از ایمه (کماکان همزه رو پیدا نکردم...) است..!
اینا دعوای هفتاد و ملّت‌ه. ریشه‌ش هم اونجاست که حافظ و مولانا اهل تشیّع نبودن. همین. بازی‌ای‌ه که سال‌ها راه انداختن و یکی از این طرف حمایت می‌کنه یکی از اون طرف. حقیقت توی باورها نیست. خدا توی باورها نیست. و هر کسی هم که حرفی می‌زنه، فقط برای دفاع از باورش‌ این کار رو می‌کنه. یه مکانیسم دفاعی‌ پیش پا افتاده.
از این چیزا بگذرید :)

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90
گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید
گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم

حضرت حافظ

این دعوا خیلی قدیمیه و این سایتی که دوستمون معرفی کردن هم توسط حوزه علمیه حمایت میشه و اخیراً فراخوان مقاله داده بودن با جوایز نسبتاً خوب
درگیرش نکنید خودتونو بهتره

Con_Blindness

میخام¢کار
نام مرکز سمپاد
q o m
شهر
q o m
/

نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید قدوسی(ره)
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه زنجان
رشته دانشگاه
فیزیگ
این چرندیات بی منبع رو از کجا میارید؟ بعد میشینید راجع بهش بحثم می کنید؟
دو قدم از خونتون اونور تر برید بعد این قصه هارو باور کنید. می خواید تک تک علمایی که درس فلسفه شونو از روی اشعار حافظ و مولوی شروع می کنن نام ببرم؟ علامه شوشتری می شست سر درسش ، یه بیت حافظ رو می خوند ، ۶ ماه تمام در حال تفسیر اون بود.
اگر می خواید مردمو با دین بد کنید ، یا می خواید مذهبی هارو با این بزرگان ، راه های بهتری هست. نیاز به قصه بافی نیست!

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دو قدم از خونتون اونور تر برید بعد این قصه هارو باور کنید. می خواید تک تک علمایی که درس فلسفه شونو از روی اشعار حافظ و مولوی شروع می کنن نام ببرم؟ علامه شوشتری می شست سر درسش ، یه بیت حافظ رو می خوند ، ۶ ماه تمام در حال تفسیر اون بود.
اگر می خواید مردمو با دین بد کنید ، یا می خواید مذهبی هارو با این بزرگان ، راه های بهتری هست. نیاز به قصه بافی نیست!
پیرو حرفای این عزیز
والسلام برادر
خدمت !hanie! خانم عرض کنم:
به امام خمینی و علامه طباطبایی توجه کنین که خودشون شعرای غنایی میگفتن
راجع به صحت این موضوع هم که مطرح کردید نیازمند تحقیق است

نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید قدوسی(ره)
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه زنجان
رشته دانشگاه
فیزیگ
پ .ن : شرح مثنوی ، از علامه جعفری
شرح بر اشعار حافظ : امام ، شهید مطهری ، علامه طباطبایی و ... ( اینا موجوده. درس نبوده . اسم شرح شهید مطهری یادم نیست ولی به اسم خاص هم منتشر شده )

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه
چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند
حافظ جوابشونو داده ;;)

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
برادر چرا انقدر عصبانیت؟ جرا انقدر توهم توطئه؟! چرا ما باید مردم رو با دین بد کنیم؟ اصلا اینکه فلان شیخ چه حرفی زده چه ربطی به دین داره؟ نه علامه امینی معصوم بود نه شمس تبریزی نه مولانا نه هیچ آدم دیگه ای. اینا همش جاس بحث داره.
اینکه 99 درصد روحانیون از مثنوی و دیوان حافظ و عطار و... بگن هم دلیل نمیشه که چنین صحبتی از جانب شیخ دیگه ای نشده باشه...
باید درست و منطقی درباره این مسائل بحث کرد

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
به نظرم مقايسه ي علامه اميني اشتباه بوده ، براي مثال بيايم بگيم ارزش قرآن بيشتر ه يا مفاتيح ،بعد بگيم روز قيامت ميان مي پرسن تو چرا مفاتيح رو كنار قرآن گذاشتي ؟مفاتيحو كنار قرآني گذاشتي كه اگه به كوه نازل مي كرديم پاره پاره مي شد؟؟؟خوب معلومه در اون شرايطم مجبور مي شيم در مقابل بارگاه عدل الهي سكوت كنيم . و تمام مشكلمون با اين سخنراني هم بر پايه ي همين مقايسه ي اشتباه .
البته فكر مي كنم ايشون فكر مي كردن دليل اينكه مردم قرآن و دعا نمي خونن اينه كه سخت مشغول حافظ خواني هستن و يا همه در جلسات تفسير مثنوي دارن شركت مي كنن كه اينجور مقايسه اي رو انجام دادن

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظر من که این دعوا ها ؛دعوای دیروز‌ و‌ امروز‌ نیست.
همون طور که همتون می دونید جنگ بین عرفا و علما همیشه بوده و خواهد بود.

بالا