• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تجربه مصرف سیگار و علف و گل و ...

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
سلام
به نظرتون مصرف سیگار برای زیر 18 سال ها چطوره؟ یکم زود نیست؟ منظورم از زیر 18 دوران مدرسه ست. چی میشه آدم تو این سن سیگاری میشه؟ تو اطرافتون هستند سیگاری های اینجوری؟
راجع به اینایی که سراغ علف اینا میرن چطور؟ چی میشه یه نفر به این زودی میره سراغ این چیزا؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
یعنی این چیزا برای بالای 18 ساله ها مشکلی نداره؟
میدونستم یکی اینو میگه ها ! ببین دوران مدرسه واقعا با بعد مدرسه فرق میکنه. برای بالای 18 ساله ها هم مشکل داره اما اتفاق افتادن چنین چیزهایی تو دوران دانش آموزی خیلی نیاز به مطالعه جداگانه ای داره.

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96
فکر کنم اولین دلیلش به خصوص تو پسرا این باشه که جلو هم کم نیارن، منم می‌تونم سیگار علف اینا بکشم، برا تریپ برداشتن جلو هم، اثبات بهتر یا شاخ بودن، اینا :|

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
به طور خاصی و تا حد قابل درکی برگرفته از فیلم ها و سریال ها و کتاب هایی که میخونید میشه تصور داشت که فکر کنید کشیدن سیگار، یا وید یا نوشیدن مشروب ها الکلی راهیه برای "فرار" از مشکلات دوران بعد از پایان خوشی های مدرسه!

ولی نه! سیگار رو اولین باری که کشیدم به صرف این بود که به نظرم سیگاره بینهایت خشگل بود و بوی شکلات میداد. و اخرین سیگاری هم که کشیدم چند روز قبل بود، یه سیگار دست بسته شده ی برگ کوبایی که سه تاشو خریده بودم، و امسال سر اخرین جشن با دوستام کشیدیم تا به عنوانی پایان ترم رو جشن بگیریم.

یا اخرین باری که وید کشیدیم، چند ساعت قبل از این بود که تصمیم بگیریم گیتار و کیبوردمون رو برداریم و بریم توی خیابون واسه مردم Yellow Ledbetter رو اجرا کنیم.

و اخرین باری که ابجو خوردیم سر مهمونی و تو جمع دوستان بود.

اره تصویر یک مرد ۴۵ ساله ی سیگار به دست که روی ایوون خونه ی اشرافیش داره لیوان ویسکی مدل ۱۹۲۰ ـش رو با عصبانیت فشار میده و دود سیگار رو با عصبانیت از دهن و بینیش بیرون میده بلافاصله بعد از اینکه فهمیده دختری که باهاش میخوابیده عاشقش نیست، خیلی ناراحت کنندست. ولی خیلی هم دور از واقعیته!

و بد تر اینکه اگر مشکل افسردگی دارید وید یا نوشیدنی های الکلی کمکی نمیکنن، باید LSD مصرف کنید یا کوکین.

و نه سیگار کشیدن دوران دبیرستان خیلی پدیده ی جالبی نیست، ولی خوب اون خط ۱۸ سال یه خط فرضی و مصنوعیه. همونجور که در بعضی ایالت ها سکس داشتن با یک فرد ۱۶ ساله جرم هست در بعضی ها نیست. خصوصیات فردی ایالت به ایالت که عوض نمیشه. سیگار هم عینن همین موضوع هست.

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394
چون کار دیگه ای نیست که بکنن واقعا!
هیچ تفریح و آزادی ای نیست
یه روز که حوصلت سر میره و تنهایی،یا وقتی میخوای خستگی در کنی،هیچ کاری نیست که بتونی انجام بدی،نه پارتی ای،نه پارک درست حسابی ای،نه امکانات تفریحی affordable ای،هیچی
واسه ی همین بچه ها فکر میکنن باید واسه ی جبران این کمبود ها،برن سراغ چیزایی که دم دست تره و واقعا چه چیزی دم دست تر از سیگار؟
و یا حتی وید!
من فکر میکنم اینا همه اولش از سر بیکاری و نداشتن تفریح و صرفا واسه وقت گذرونی شروع میشه،ولی بعد دیگه میشه واسشون یه عادت،یا اعتیاد.
تبدیل میشه به یه راه برای نشون دادن کول بودن و پایه بودن.
البته که این تنها دلیلش نیست،ولی حدس منه که پایه اش اینه
حالا دیگه گاهی هم واقعا دلیلی وجود نداره
فقط صرفا افراد مصرف میکنن بدون فکر کردن یا دلیل داشتن و از سر تجربه کردن
من خودم همیشه دلم میخواد چیزای جدید باحال رو تجربه کنم،و خوب قطعا بارها وسوسه شدم واسه وید و این چیزا ولی بابام نِمِله :))

نام مرکز سمپاد
قدوسی
شهر
قم
با همه موافقم ولینمیشه بطور قطع نظر داد باد ریشه های رفتارشناسی و روانشناختی شو بررسی کرد

ولی بطورکل برای عموم جامعه ی ایران بنظرم صحیح نیست

• لایک
امتیازات: areh

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
چرا خیلی از بچه ها و جوونا اهل فوتبالن؟ چرا اینستاگرام پر شده از مدل و غذا؟ چرا یهو فیسبوک شلوغ شد و هر کسی ی اکانت و پیج و گروه برای خودش داشت؟
چرا هنوز فوتبالیای قدیم اهل فوتبالن؟ چرا الان فیسبوک خلوت شده؟ آیا ایسنتاگرام همینطوری میمونه؟
سیگار و سایر علفی جات هم ی چیز مثه هموناس. شروعش بخاطر جو اطرافیانه. به میزان شناخت درست و درک فرد نسبت به اون چیز (حالا هر چیز) بستگی داره. درک ریه داغون برای جوون هیجده ساله ای که 540 متر رو زیر دو دیقه راحت میدوه سخته. درک پوکی استخوان برای جوونی که ده بار خورده زمین و جز کبودی چیزی نداشته سخته. اما درک خنده رفیقش راحته، درک جذابیت اون وسیله برای اطرافیانش راحته. پس شروعش تو جو اهل دود طبیعتا راحت تر از عدم شروعشه.
شروع که شد دیگه میفته رو سرازیری و تداومش خیلی راحت خواهد بود مگر اینکه بخوره به سنگی. مثه فیسبوک که فیلتر بودنش و فیلتر نبودن اینستا و سایر چیزا باعث خلوت شدنش شد.

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
به نظر من یکی از مهمترین دلایل انتخاب اشتباه ابراز حالات درونیشونه، مثلا تو یه کتاب میخونن( متاسفانه امروزه این مورد ها تو کتاب ها فراوان دیده میشه) طرف با مامانش دعواش شده تو اتاق لبه پنجره میشینه یه سیگار این مدلی روشن میکنه و ....، خب این بچه هم میخواد حال درونی خودش رو خوب بکنه ولی تا الان راهی پیدا نکرده، از یه کتاب غلط به اشتباه یه رفتار نادرست رو انتخاب میکنه، و متاسفانه معیار انتخاب ها تو جامعه امروزی خانواده و رفتار پدر و مادر نیست، کتاب ها و فیلم هاست، البته این مورد میتونه خوب باشه چون هرکس شخصیتی متفاوت داره، ولی نه با این کتاب هایی که رفتار های غلط و به نظر خودشون روشنفکرانه!!!

بالا