• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

,behesht_18122

• شروع کننده موضوع

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
بسم الله الرحمن الرحیم

منِ او
ارمیا
بیوتن
از به
قیدار
نشت نشا
جانستان کابلستان
سفر به سیستان
سرلوحه ها
ناصر ارمنی
انجمن مخفی/ احمد شاکری
سجاده و صلیب/ هما پور اصفهانی
یک عاشقانه آرام
آتش بدون دود
بر جاده های آبی سرخ
ابن مشغله
ابوالمشاغل
چهل نامه کوتاه به همسرم
فردا شکل امروز نیست
مردی در تبعید ابدی
نامه فاطمه،پاسخ نامه فاطمه
سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد
روی ماه خداوند را ببوس
چند روایت معتبر
من گنجشک نیستم
من دانای کل هستم
عشق روی پیاده رو
استخوان خوک و دست‌های جذامی
نامیرا
سفر سرخ
ناهید
امپراطور عشق
رویای نیمه شب
گردان قاطر چی ها
رفاقت به سبک تانک
پنجره چوبی
پنجشنبه فیروزه ای
دختران آفتاب
من زنده ام
فرشته ها عاشق میشوند
لم یزرع
قدیس
سالهای بنفش
مردگان باغ سبز
عقاب های دره شصت
هفت روز آخر
دختران خرمشهر
رقص در دل آتش
از دیار حبیب
پدر عشق و ادب
سقای آب و ادب
آفتاب در حجاب
کمی دیرتر
طوفان دیگری در راه است
سانتاماریا
کشتی پهلوگرفته
مرد رویاها
بازی، بازوی تربیت/ محسن عباسی ولدی
تبار انحراف 3/ مهدی طائب
محمد، پیامبری برای همیشه/ حسن رحیم پور ازغدی
فریب/ مهناز رئوفی
روزی که عمه خورشید مرد/ منیژه آرمین

× به زودی ویرایش میشود:)

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
هو الادیب

انجمن مخفی
"انجمن مخفی" کتابیه تاریخی، سیاسی و شاید بشه گفت مذهبی از دوران مشروطه و اواخر قاجار که به قلم احمد شاکری نوشته شده.
در کل کتاب جالبیه. سیر داستان به خاطر اینکه با سه تا روایت موازی پیش میره، کمی پیچیده شده و آدمو درگیر خودش میکنه جوری که باید چندبار برگردی و بخونی تا بفهمی منظور نویسنده چی بوده. اما در کل کتاب خوبیه و اگه اهل خوندن کتابای مفهومی هستین، مطمئنا از خوندنش لذت میبرین :)

پ.ن : من از شخصیت اول مردش و مستوره و یحیی برمکی خیلی خوشم اومد ..
قرار بر امتیازدهی باشه بهش نمره 4 و نیم رو میدم:-?

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
هو الادیب

IMG_20190209_195546.jpg

بازی، بازوی تربیت / محسن عباسی ولدی

زیاد برام پیش اومده بود که برادرزاده های خودم یا بچه های فامیل ازم خواسته بودن باهاشون بازی کنم و منم غیر "قایم موشک" و "نون بیار کباب ببر" و "اتل متل" چیزی بلد نبودم. همیشه دلم میخواست یه کتابی پیدا کنم که بهم بازیای بچگونه یاد بده. اینجوری هم اونا یکم از تبلت و بازیاش جدا میشدن هم من میتونستم اون محتوایی رو که دلم میخواست لای به لای بازی بهشون منتقل کنم. کتابای زیادی دیدم که برای تبلیغ کودک و نوجوان نوشته شده بود و لا به لاش دوسه تا هم بازی یاد داده بود اما هیچکدوم اون چیزی که من میخواستم نبودن تا اینکه این کتابو دیدم و خریدمش. بعد سه ماه که شروع به خوندنش کردم دیدم دقیقا همون کتابیه که دنبالش میگشتم. من از این نویسنده سری مجموعه "نیمه دیگرم" رو هم داشتم. خوب بود ولی اون چیزی که میخواستم نبود. اما این کتاب واقعا یه چیز دیگس!
اگه مادرین، اگه معلمین، اگه مبلغین، اگه یه عالمه بچه دور و برتون دارین و دلتون برای تربیتشون شور میزنه، حتما این کتابو بخونین.
اسم کتاب " بازی، بازوی تربیت "ـه از آقای عباسی ولدی. از دو بخشم تشکیل شده:
بخش اول: بازیایی که متناسب با مرحله نوزادی تا کامل شدن توانمندیای کودکه. ( حدود 21 بازی)
بخش دوم: بازی هایی که متناسب با کامل شدن توانمندیای کودکه :
  • بازیای یه نفره( 58 بازی)
  • بازیای دو نفره(28 بازی)
  • بازیای چند نفره ( 31 بازی)
این 140 بازی یا بدون وسیله اس، یا با وسایلیه که توی خونه داریم یا با وسایلیه که ساختنشون راحته و دردسر نداره.
سبک کتاب اینجوریه که اول به طور کامل بازی رو توضیح داده. بعد نکات تربیتی رو که لازمه توش رعایت کنیم گوشزد میکنه. در آخرم هدف تربیتی اونو بیان میکنه و میگه این بازی قراره چیا رو در کودک تقویت کنه.
کتابیه که هم قیمت خوبی داره هم محتوای عالی. اصلا از خریدش پشیمون نیستم.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
هو الادیب

سجاده و صلیب / هما پور اصفهانی
داستان در مورد یه دختر مسیحی و یه پسر مذهبیه که اول آشناییشون سایه همو هم با تیر میزدن اما اتفاقات روزگار اونا رو به هم علاقه مند میکنه. حالا این وسط چی مانع رسیدن این دو کفتر عاشق بهمه؟ مسیحی بودن دختره!
من این کتابو دو بار خوندم. دفعه اول از بس برام جذاب بود یه روزه تمومش کردم اما دفه دومی که با دید انتقادی خوندمش، اصلا برام قابل قبول نبود. میگن کسی که تو حوزه ای اطلاعات نداره نباید در اون زمینه کتاب بنویسه، قضیه کار همین خانومه. طرف قصد داشته با استفاده از آیه "لا اکراه فی الدین" از دین دفاع کنه اما چون نمیدونسته مصادیق این آیه مال کجاست، ندونسته زده همه چیو خراب کرده.
من از نظر محتوایی خیلی بش انتقاد دارم. اولش با خودم میگفتم چه نقش اول جذابی. اگه همه مذهبیا اینطوری باشن دنیا گلستون میشه. اما وقتی تو عمق رفتارای این فرد وارد میشی میبینی این شخصیت به جای اینکه نماینده قشر مذهبی باشه نماینده سبک دین داری نوظهوره.
اگه بخوام به جذابیتش نمره بدم 4 از 5 بهش میدم اما ازونجایی که محتوا اگه وارد حوزه دین بشه من سختگیر میشم، نمره 2.5 کافیشه.

• شروع کننده موضوع

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
هو العظیم

تبار انحراف 3/ مهدی طائب
پژوهشی در جریان شناسی انحرافات تاریخی از پایان حکومت حضرت امیرالمومنین (ع) تا پایان قیام مختار.
نمیدونم من اطلاعاتم کم بوده یا آقای طائب زیاده از حد تو تاریخ تطور کرده و به چیزای جدیدی رسیده که قبلیا نرسیده بودن :-?
کتاب خیلی جالبی بود. چهارچوب به نسبت منظمی داشت. به خصوص قسمت صلح امام حسنش. باید برم در مورد سطح سواد و اطلاعات این آقا تحقیق کنم. اگه واقعا آدم فاضل و ملایی باشه که این کتابش شاهکاره! آخ که چقد قسمت امام حسنش جواب سوالامو داد.
به هرحال تفکرات آقای طائب به قول عزیزی شبیه آقای رائفی پوره. یعنی همه چیو یه جورایی به یهود وصل میکنه. از جریان سقیفه و معاویه و اینا گرفته تا ماجرای کربلا و مرگ یزید. من اطلاعات تاریخی زیادی ندارم ولی همینایی روهم که برای خودم مسلم میدونستم این آقا گرد شک و تردید روش پاشید. مثلا یکی از نظریات این آقا اینه که پیشنهاد صلح رو امام حسن به معاویه داد و این معاویه بود که مجبور شد صلحو قبول کنه.
ازونجایی که نمیدونم این نظریات تا چه حد صحیحه، نمیتونم به محتواش نمره بدم اما به خاطر اینکه منو به مطالعات تاریخی به شدت ترغیب کرد قطعا بهش نمره کامل رو میدم.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
هو الکبیر

محمد، پیامبری برای همیشه/ حسن رحیم پور ازغدی

من همیشه دنبال کتابای این آقا بودم ولی نمیدونم چرا با وجود علم بالایی که داره آثار مکتوب نداره. خداییش حیف نیست این همه تحقیقات و مطالعات بدون پیاده شدن به فراموشی سپرده بشه؟
به هر حال این کتابوهم به این امید گرفتم که نوشته خودشه درصورتی که فقط مکتوب چهارتا از سخنرانیاش در مورد پیامبر بود. کتاب خوبی بود. خیلی پر محتوا و علمی بود. اصن آدم کیف میکنه پای حرفای این آقا میشینه چون میدونه وقتش تلف نمیشه. اما من به چینش این کتابچه انتقاد دارم. نمیدونم چرا به تناسب سطح سخنرانیا توجه نشده بود. اولی و دومی بیشتر سیره پیامبر و تاریخ بود. ساده و دوست داشتنی؛ در صورتی که فصل سوم در مورد شبهه خاتمیت و تجربه روحانی بحث کرده بود. اعتراف میکنم من که اندک مطالعات دینی و کلامی داشتم برام سنگین بود و نفهمیده اونو رد کردم. یه چیز دیگه هم بود اینکه بعضی محتواها تکراری بود البته تعدادشم کم بود مثل داستان اسرای جنگ بدر که توی هر سه فصل تکرار شده بود. اگه پیاده سازی این کتاب مثل پیاده سازی کتابای انتشارات صهبا و بیان معنوی تلفیقی انجام میشد، خیلی بهتر بود. اینجوری این ایراداتم پیش نمیومد.
در نهایت کتاب خوبی بود. کم حجم، کم قیمت اما پر محتوا. اگه مخاطبی دارین که تحصیلکرده است و دلتون میخاد به مناسبت میلاد پیامبر، هدیه ای براش تهیه کنید، این کتاب پیشنهاد خوبیه!

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
  • شروع کننده موضوع

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
هو السمیع

فریب/ مهناز رئوفی
این رمان داستان دختری رو به تصویر میکشه که خودش و خانوادش تحت تبلیغات بهائیت، بهایی میشن و بعد یه مدت دوباره به اسلام برمیگردن.
داستان ازین قراره که ساحل توی اواخر دبیرستان علارغم میل باطنیش با سهراب ازدواج میکنه و صاحب یه پسربچه میشن. بعدا معلوم میشه این آقا سهراب مرد زندگی نیست و طلاق میگیره. دادگاه حضانت بچه رو به سهراب میده و ساحل میمونه و یه دنیا دلتنگی مادرانه. اون ایامی که ساحل با مشکلات روحی دست و پنجه نرم میکنه با یه دختری به اسم الهام آشنا میشه که این سرآغاز اتفاقات رمانه...

کتاب خیلی خوبی بود. علارغم چیزی که فکر میکردم اصلا بار عاشقانه نداشت. اطلاعات خیلی خوبی در مورد بهائیت و تعالیمش میداد ولی اگه با کتاب "سایه شوم" که اثر دیگه نویسنده بود مقایسش کنیم من اون یکی رو بیشتر دوست داشتم. دیگه اواخر کتاب ازین همه بدبختی شخص اول خسته شده بودم. کاش در کنار نشون دادن سختی کشیدنای این خانواده بهایی، کمی هم درمورد خود بهائیت، ساختار و تاریخچه اش صحبت میکرد.
به هر حال کتاب خوبی بود. قلم خوبی داشت. اگر قرار به نمره باشه نمره 4 خوبشه.

• شروع کننده موضوع

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
هو الجمیل

روزی که عمه خورشید مرد/ منیژه آرمین
داستان با مرگ عمه خورشید و دفترچه گمشدش شروع میشه. کتاب خوبی بود. هرچند راوی داستان مرد بود اما بیشتر به توصیف شخصیت زنای کتاب و داستان زندگیشون پرداخته بود و در خلالش بخشی از حوادث تاریخی اون دوره رو شرح میداد. کتاب در حد همون رمان نوجوان بود. بیشترین چیزی که دستتو میگرفت این بود که نظام ارباب رعیتی و تفکرات حاکم بر این طبقه چقدر منفور و ظالمانه بوده. در مقابلش افرادی که جلوی اونا ایستادن چقدر افراد آزاده و شریفی بودن. از نویسنده توقع داشتم با توجه به اشتراک مکانی و زمانی داستان با قیام میرزا، بیشتر از نهضت جنگل حرف بزنه. در کل کتاب بدی نبود. بهش نمره 3/5 از پنج میدم.

بالا