• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا باید/نباید کپی‌رایت کتاب را رعایت کنیم؟

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
سلام
منتظر بودیم که کنکور کنکوری‌های عزیز و ترم دانشگاهیان و سال تحصیلی دانش‌آموزان به پایان برسه که دیدیم عه! مطالعه گروهی علمی‌ه! صبر کردیم که اونم به انجام برسه و این‌بار با یک ایده‌ی تازه، در خدمتتون باشیم. با هماهنگی مدیر محترم رادیوتلویزیون تصمیم گرفته شد که ابتدا کتاب‌خوانی گروهی تابستانه رو به «جایی برای پیرمردها نیست» اختصاص بدیم و بعد از نقد کتاب، به کمک دایان عزیز، به تماشای گروهی فیلمی که بر اساس همین رمان و با همین نام (No country for old men) ساخته شده، بنشینیم. امیدوارم که موفق به شرکت در هردوی خوانش و تماشای گروهی بشید.

Book-Jayi-Baraye-Pire-Mardha-Nist6d7ca3.jpg

برای آشنایی با کتاب، «جایی برای پیرمردها نیست» در ویکی‌پدیا رو مطالعه بفرمایید.
این اثر، نوشته‌ی کارمک مک‌کارتی هست و توسط نشر چشمه به ترجمه‌ی امیر احمدی‌آریان منتشر شده.
(لینک خرید کتاب از وبسایت چشمه موجود نیست.)
خرید «جایی برای پیرمردها نیست» از دیجی‌کالا
به نقل از Yabançı :

لطفاً کتاب رو تا دوشنبه‌ ۸م شهریور تهیه کنید، حدود دویست صفحه با متن روان هست که در عرض ده روز مطالعه خواهیم کرد، در نهایت راجع بهش صحبت می‌کنیم.

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
پاسخ : چرا باید/نباید کپی‌رایت کتاب را رعایت کنیم؟

شما واقعا فک می‌کنی کسی میره واقعا از دیجی‌کالا برای این کتاب‌خوانی این کتاب رو می‌خره؟!
انقد واقعا خوش‌بین هستین؟

لینک دانلود نسخه فارسی - نشر چشمه[nb]فقط امیدوارم یهو رگ غیرت یه سریا عین چی باد نکنه بیان بگن نه ما بدون اجازه ناشر نمیخونیم و ... همین شما داری از ویندوزی استفاده میکنی که براش باید چندصد دلار پول بدی یا کلللی آهنگ خارجی داری که باید خداتومن براش پول داده باشی. پس لطفا کسی نقش آقا یا خانوم کول رو بازی نکنه. مرسی. :‌دی[/nb]

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Detective :
شما واقعا فک می‌کنی کسی میره واقعا از دیجی‌کالا برای این کتاب‌خوانی این کتاب رو می‌خره؟!

لینک دانلود نسخه فارسی - نشر چشمه[nb]فقط امیدوارم یهو رگ غیرت یه سریا عین چی باد نکنه بیان بگن نه ما بدون اجازه ناشر نمیخونیم و ... همین شما داری از ویندوزی استفاده میکنی که براش باید چندصد دلار پول بدی یا کلللی آهنگ خارجی داری که باید خداتومن براش پول داده باشی. پس لطفا کسی نقش آقا یا خانوم کول رو بازی نکنه. مرسی. :‌دی[/nb]

بحث کول بودن نیست دوست عزیز.
ما به عنوان یک انسان وظیفه داریم حقوق همدیگه رو رعایت کنیم. کسی که این مسئله واسه‌ش مهم نیست، خودش میتونه بگرده لینک دانلود هم پیدا کنه.

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه

در حالت ایده‌ال آره درسته ولی خب ما تو حالت ایده‌ال نیستیم.
الان طرف دودوتا چاهار تا میکنه میگه خب من برم پول بدم بخرم یا کلا نخونم؟
مطمئنا اکثریت میگن من حوصله ندارم وقت بذارم بخرم چون اکثریت تنبلن.
حالا سوال رو عوض میکنم؛ طرف دودوتا چاهارتا میکنه میگه من بیخیال شم یا سریع از همینجا دانلود کنم؟
و شانس شرکت تو این کتابخوانی میره بالاتر.

حالا اگه فرد واقعا دوست داشته باشه بعدا خودش میره میخره کتابو[nb]خود من یه کتابیو پی دی اف‌ش رو خوندم. انقدر خوب بود که رفتم خریدم.[/nb]
و مطمئنا ناشر ترجیح میده آثارش خونده بشن حالاچه بهتر که پولشو بدن ولی ...

این اصل قضیه‌ست که شما نمی‌بینید و به یه شعار ساده که ما رعایت می‌کنیم حقوق ناشر رومی‌چسبید و آخرشم زیاد استقبال نمیشه از طرح [nb]هرچند من خوشحال میشم بقیه بیان ازین طرح استقبال کنن و بخرن کتابو ولی خب باید از دید مخاطب نگاه کرد. آرمانی نگاه نمیشه کرد.[/nb]

×راستی، من از قصد لینک رو دادم، چون میدونم خیلیا حتی زحمت این رو هم به خودشون نمیدن ولی خب حداقل اینطوری دیگه هیچ بهانه‌ای نمی‌مونه برای نخوندن جز تنبلی و ...
متوجه هستید چی میگم؟ درسته؟ :D

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Detective :
حالا سوال رو عوض میکنم؛ طرف دودوتا چاهارتا میکنه میگه من بیخیال شم یا سریع از همینجا دانلود کنم؟

حالا اگه فرد واقعا دوست داشته باشه بعدا خودش میره میخره کتابو[nb]خود من یه کتابیو پی دی اف‌ش رو خوندم. انقدر خوب بود که رفتم خریدم.[/nb]

این اصل قضیه‌ست که شما نمی‌بینید و به یه شعار ساده که ما رعایت می‌کنیم حقوق ناشر رومی‌چسبید و آخرشم زیاد استقبال نمیشه از طرح [nb]هرچند من خوشحال میشم بقیه بیان ازین طرح استقبال کنن و بخرن کتابو ولی خب باید از دید مخاطب نگاه کرد. آرمانی نگاه نمیشه کرد.[/nb]

×راستی، من از قصد لینک رو دادم، چون میدونم خیلیا حتی زحمت این رو هم به خودشون نمیدن ولی خب حداقل اینطوری دیگه هیچ بهانه‌ای نمی‌مونه برای نخوندن جز تنبلی و ...
اول این‌ که، حد خودتونو بدونید.
دوم این که، شما از طرف «اکثریت» ابراز عقیده نکنید مناسب‌تره. ؛)

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از Detective :

[nb]فقط امیدوارم یهو رگ غیرت یه سریا عین چی باد نکنه بیان بگن نه ما بدون اجازه ناشر نمیخونیم و ... همین شما داری از ویندوزی استفاده میکنی که براش باید چندصد دلار پول بدی یا کلللی آهنگ خارجی داری که باید خداتومن براش پول داده باشی. پس لطفا کسی نقش آقا یا خانوم کول رو بازی نکنه. مرسی. :‌دی[/nb]
اونقدر با شعوریم که به کپی رایت و این حرفا معتقدیم ;;)
خب چیکار کنیم ویندوز نصب بود رو سیستم :-< راست میگیا. ولی خب در حد کتاب که میتونیم رعایت کنیم. :-< اوم؟

به نقل از Detective :

ما وظیفمون اینه که حق ناشر و نویسنده و هرکی که تو ساختش ذره ای تلاش کرده رو بدیم. اگر شما جایی رو دیدید که ناشر خودش کتابش رو منتشر کرده، اوم، برید استفاده کنید. اما خب هیچ ناشری اینکارو نمیکنه. و خب تنبلی ای نداره. این خرید از سایت واسه تنبلاس اتفاقن :)) من خودم هر وقت میان خرید هام به کتابفروشی برخوردم میخرم. :)) و خب اگه کسی نمیخواد پول خرج کنه برای کتاب، میتونه از کتابخونه استفاده کنه خُب ;;)
عذر میخوام از هامون :-"

رعایت کنید آقا :-< مرسی.اَه

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه

به نقل از هامـون :
اول این‌ که، حد خودتونو بدونید.
دوم این که، شما از طرف «اکثریت» ابراز عقیده نکنید مناسب‌تره. ؛)
دلیل این جواب aggressive تون رو واقعا نمی‌فهمم.
من اومدم برای این‌که این برنامه بهتر پیش بره و افراد بیشتری شرکت کنند این‌کار رو کردم.
+ اگر من میام چنین حرفی رو می‌زنم طبیعتا رو هوا نبوده حرفم بارها و بارها دیدم این قضیه رو. شما الان می‌تونی بیای بگی "نه، الان بقیه افراد میرن میخرن و ... و به حقوق ناشر احترام میذارن و خیلی هم همه چی گل و بلبله" ولی خب اینطور به احتمال خیلی زیاد نخواهد بود. به این هم استناد می‌نم که خودم بارها دیدم افراد برای کارهای راحت تر از این سر باز زدن.

من خودم دوست دارم بقیه بیان شرکت کنن ولی خب فک نکنم زیاد باشه. چون میدونم اکثریت زیاد نمیرن سمت خرید آنلاین و ... .[nb]خدا رو چه دیدی. یه وقت دیدی به لج حرف من همه رفتن خریدن که چه خوب اتفاقا. حداقل تونستم ملتو وادار کنم بخرن[/nb]
اونقدر با شعوریم که به کپی رایت و این حرفا معتقدیم ;;)
خب چیکار کنیم ویندوز نصب بود رو سیستم :-< راست میگیا. ولی خب در حد کتاب که میتونیم رعایت کنیم. :-< اوم؟
خب چه خوب، من بالاتر هم گفتم. اکثریت حوصله انجام این‌کار رو نخواهند داشت. دراصل حاضر نخواهند بود پول بدن برای اینکار. اگه شما معتقدی برو 14500 تومن بده با هزینه ارسال پیک.منتظر حضور پررنگ شما موقعی که کتابو خریدی خواهم بود. اوم؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از Detective :
خب چه خوب، من بالاتر هم گفتم. اکثریت حوصله انجام این‌کار رو نخواهند داشت. دراصل حاضر نخواهند بود پول بدن برای اینکار. اگه شما معتقدی برو 14500 تومن بده با هزینه ارسال پیک.منتظر حضور پررنگ شما موقعی که کتابو خریدی خواهم بود. اوم؟

اکثریت رو جنابعالی تعریف میکنی؟ من واقعن دیدم بچه ها میرن و خیلی هم خوب کتاب ها رُ میخرند و یا اینکه به کتابخونه ها رجوع میکنن. اینکه به خاطر اینکه یه طرح ما تو سایت مخاطب بیشتر داشته باشه، دلیل نمیشه حق و حقوق یه نویسنده رُ بخوریم. اوم؟

از طرزعِ حرف زدن عِ منم استفاده نکن :)) (باز یه عده نیان دعوا، دارم فان میگم :) )

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

چرا دعوا میکنید حالا؟ اونی که میخاد بخره ، اونی که نمیخادم نخره! دعواتون سر چیه؟

×× یه چیزی هم که بعضی نشر و ترجمه ها واقعن افتضاحن، یعنی طرف کلن وقت نذاشته و هیچ احساس مسئولیتی نداشته. (کلا همشون قابل دفاع نیستن بهرحال "-: )مثلن در این حد که ممکنه اصلن با نویسنده اثر هماهنگ نکنن، یا خیلی چیزهای دیگه. برا مثال همین عقاید یک دلقک نشر چشمه پر خطاس ترجمش :د

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه

اکثریت رو جنابعالی تعریف میکنی؟ من واقعن دیدم بچه ها میرن و خیلی هم خوب کتاب ها رُ میخرند و یا اینکه به کتابخونه ها رجوع میکنن. اینکه به خاطر اینکه یه طرح ما تو سایت مخاطب بیشتر داشته باشه، دلیل نمیشه حق و حقوق یه نویسنده رُ بخوریم. اوم؟
نه من تعریف نمی‌کنم. من فقط میگم اکثریتی که من تا حالا دیدم حالا نه اینجا جاهای دیگه وقتی ازین برنامه ها گذاشته میشه زیاد استقبال نمیکنن.
اگه شما یه چی دیگه دیدی اوکی. اگر اینطوری که شما میگی باشه که چه بهتر، کسایی که اینجان اگه واقعا شرکت میکنن که چه خوب لینکی که من گذاشتم رو نادیده بگیرن برن بخرن.
+نه اوم.
چرا دعوا میکنید حالا؟ اونی که میخاد بخره ، اونی که نمیخادم نخره! دعواتون سر چیه؟
دقیقا همین. من هم صرفا یه لینک گذاشتم و توضیح دادم چرا اینکارو کردم. این دونفر دعوا دارن. من کاری ندارم

ph_pouya

p o u y a
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز (سابقاً :-&quot;)

حالا بخوایم خیلی گذرا به کل بحث نگاه کنیم، خلاصه‌ش اینه که، حفظ کپی رایت و این مسایل،‌ یک چیز لاکچری و مال شاخا و خفنا و اونایی که حالشو دارن نیس، چون اون اتفاقی که می‌افته اینه که حتی اگر مولف یا مترجم هم بخواد اثرش رو بده همه کپی کنن نمی‌تونه، این وسط ناشر یه سری حقوق داره رو اون محصول که نهایتا باعث رشد اون مجموعه می‌شه. و خب این تهش به نفع خود جامعه‌س. فرهنگیه که باید ساخته بشه، و طبق معمول هرچیزی، برای ساختنش باید بهایی پرداخت. حالا ما میگیم اوصیکم به خرید و رعایت، و این‌که اون لینک رو حذف کنین از پیج، اگه نکنین هم که خب ناموسا اگه خوندین و خوشتون اومد برید بخرید واقعا.
:‌)

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

من با صداقت میگم که کتابو دانلود میکنم....تا تو کتاب خوانی شرکت میکنم...چون پولی برای خریدنش ندارم الان....
ولی اگه بعد ها پولدار شدم یهو :D وکتاب هم کتاب خوبی بود ونمایشگاهی جایی دیدمش...میخرم برای کتابخونم....یا به عنوان هدیه ...

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

من وقتی تیتر کتاب خوانی گروهیو دیدم
حتی تا اخر نخوندمش و فقط اسم کتابو دیدم
کلی ذوق کردم و رفتم سریع کتابو گیر اوردم
و از فرط ذوق شروعش کردم
با هر خط خوندنش همش با خودم میگفتم چ خوب میشه اگه فیلمشو بسازن
نگو فیلمشم هش :D
کلا خواستم ذوق و همراهیمو نشون بدم :-"
ولی قول میدم بقیشو با تاپیک همراه باشم

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

موضوع الان سر کتاب خونی هست یا سر کپی رایت :-\
موضوع رو از بحث خارج نکنید....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

خب من سریع رفتم شهر کتاب محل خریدم کتابو
از کی شروع میکنیم ؟ :D
ذوق دارم من

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از .شبنم. :
من وقتی تیتر کتاب خوانی گروهیو دیدم
حتی تا اخر نخوندمش و فقط اسم کتابو دیدم
کلی ذوق کردم و رفتم سریع کتابو گیر اوردم
و از فرط ذوق شروعش کردم
با هر خط خوندنش همش با خودم میگفتم چ خوب میشه اگه فیلمشو بسازن
نگو فیلمشم هش :D
کلا خواستم ذوق و همراهیمو نشون بدم :-"
ولی قول میدم بقیشو با تاپیک همراه باشم

به نقل از ممسوخ :
خب من سریع رفتم شهر کتاب محل خریدم کتابو
از کی شروع میکنیم ؟ :D
ذوق دارم من
سه‌شنبه شروع می‌کنیم٬
یکم صبر کنین :‌‌دی

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Yabançı :
از کجا میارین این پی‌دی‌اف زبان اصلیا رو؟ گوگل میکنید پیدا میکنید یا سایت خاصی هس؟ :-" معرفی کنه یکی:-" #نامربوط ( کیک‌عس رو که کشیدنش پایین.:-< )

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

به نقل از Fireball.II :
از کجا میارین این پی‌دی‌اف زبان اصلیا رو؟ گوگل میکنید پیدا میکنید یا سایت خاصی هس؟ :-" معرفی کنه یکی:-" #نامربوط ( کیک‌عس رو که کشیدنش پایین.:-< )
من اینو از myebook4u برداشتم.

روش‌های دیگه :
۱- گشتن تو تورنت خصوصا پایرت بی معظم!
*اتفاقا الان که پایرت بی رو چک کردم، یه نسخه‌ی بهتر از همین کتاب پیدا کردم که میتونید از این لینک دانلود کنید.

۲- اگه کتاب قدیمی و معروف باشه و نسخه‌ی کاملش در گوگل بوکز موجود باشه با pysheng خیلی راحت میشه دانلودش کرد! :D

۳- گوگل کردن البته با داک‌داک‌گو (;

پ .ن ۱ : خیلی خوبه اگه تواناییشو داریم کپی‌رایت رو رعایت کنیم و کتاب رو بخریم.
پ.ن ۲ : منطقا کپی‌رایت شامل انتشارات ایرانی که آثار نویسنده‌های خارجی رو بدون اجازه ترجمه‌ و چاپ میکنند نمیشود.
#نامربوط

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

میگم مودیر ...بیا زودتر کتابخوانیو برگزار کن...شروع کنیم به خوندن....منم تو صف وایستادم....مال من نخوره به شروع شدن یونی ملت...استقبال کم بشه :|

بالا