• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه دانشجوی خوب و موفق باشیم؟ ویژگی دانشجویان موفق

به درس خوندن تو دانشگاه اعتقاد دارین؟

• رای‌دهندگان
    116
  • شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
درود!
حتمن شما هم از دانشجوها شنیدین که درس خوندن تو دانشگاه با مدرسه فرق داره....
خیلی از دانشجوها هستن که دانش اموزای تراز ۸ هزاری بودن و با ۷۹۰۰ اوردن گریه میکردن :rolleyes: ولی دانشجوهایی شدن که اگه نیافتن واحدو از شدت خوشحالی شام میدن. :|
بر عکسشم هست....
از دانشجو هایی که معدلشون خوب بوده تقاضا میشود بیان وتوضیح بدن چطوری درس میخونن و چطور برنامه ریزی دارن....
و اینکه روند مطالعه و برنامه ریزیمون تو دانشگاه نسبت به مدرسه چه فرقایی باید داشته باشه؟
چه روش هایی مخصوصی برای درس خوندن دارن؟
.....
خلاصه بپرسم.....تو دانشگاه چطوری باید خر زد؟ :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
پاسخ : چگونگی کسب معدل الف و درس خواندن در دانشگاه !!!

واقعا ؟ بسه دیگه :D
ببینید بستگی به خودتون داره! اگر از درس ها خوشتون میاد درس بخونید! اگر هم خوشتون نمیاد, منطقی هست که نخونید :-"

×ویرایش:
عرق شرم از پیشونیم جاری شد واقعا! کم کم اینجا نکاتی بس راهگشا مینویسم تا خودمم یاد بگیرم :-"

1. در هر صورت تمام کلاس هارو بروید و نپیچونید! کلاس های حل تمرین رو هم برید. استاد با استاد هم فرقی نمیکنه برید فقط .
2. درس هر روز رو همون روز شب یه نیم ساعت مرور کنید از رو هرچی! درس فردا رو هم مرور کنید.

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

تو دانشگاه واقعا کسی خر نمیزنه و لزوما هم کسی که خر بزنه موفق نیست .. ملت اصولا درسی که دوست دارن رو توش پروژه میدن و فعالیت میکنن و با فعالیت طی ترم خود به خود امتحانش هم خوب میدن.. عمومی ها هم که برای صرفا پاس کردنه :د :))

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Paris.A :
تو دانشگاه واقعا کسی خر نمیزنه و لزوما هم کسی که خر بزنه موفق نیست .. ملت اصولا درسی که دوست دارن رو توش پروژه میدن و فعالیت میکنن و با فعالیت طی ترم خود به خود امتحانش هم خوب میدن.. عمومی ها هم که برای صرفا پاس کردنه :د :))
عمومیا که طبق گقته شما هیچ....ما بفی رو چطوری بخونیم مثلن؟
مثل دبیرستان با دفتر برنامه ریزی قلمچی پیش بریم یا درس هر روزو همون روز بخونیم موفق شیم :D یا چی؟

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نظرم این تفکر که دانشجو درس نمیخونه رو برایِ همیشه باهاش خداحافظی کنید چون گاهاً شما مجبورید کتاب هایی چند برابرِ قطرِ نهج‌البلاغه رو بخونید و پاس کنید و حتی چند تا امتحان رو تویِ یک روز بدید و ... و دانشگاه اون مدینه شهری که اساتید توش کیلو کیلو نمره میدن و مدرک میگیرید نیست.

مواردی که تویِ دورانِ تحصیلی خودم فهمیدم اینا بوده :

1- برعکسِ دبیرستان که شما درس ها رو ریز میخوندید و معلم ها هم از ریزِ کتاب ها امتحان میگرفتند و نمره میدادند [nb]بذارید بگم یکی از باگ هایِ سیستمِ آموزشی هم دقیقاً همینه ، چون سبکی که دانشگاه از دانشجو انتظار داره فعالیت کنه، با سبکی که افراد توش پذیرش میشن همخونی نداره [/nb] ، امتحانایِ دانشگاه بیشتر جنبه‌ی سنجشِ اطلاعاتِ دانشجو رو دارن و بیشتر اطلاعاتِ کلی شما رو میسنجن، نمونه بارزش موردی بود که مثلاً من از یک امتحانِ 5 سوالی ، 2 تا سوال ننوشتم و 20 شدم، چون اولاً در کلاس فعالیت داشتم، دوما با توجه به بقیه کلاس در سطح بهتری بودم.

2- به نظرم یکی از فاکتور هایِ مهم برایِ این که معدلِ بالا داشته باشید اینه که استاد رو بشناسید که بهترین کار اینه که از ترمِ دوم که مسئولیتِ انتخاب واحد به عهده خودتونـه از سال بالایی ها راجع به شیوه کارِ اساتید و نوعِ نمره دهی و ... شون سوال کنید ، چون مثلاً بعضی از اساتید برایِ سرِ موقع به کلاس اومدن اهمیت قائلن ، بعضی هاشون برایِ اخلاق ،بعضی ها هم به ریسرچ و علمی بودنِ دانشجو اهمیت میدن و به نظرم باید بدونید که استاد واقعا به چه چیزهایی اهمیت میده ، مثلاً من خودم سعی میکنم با اساتیدی بیشتر کلاس بردارم که فاکتورشون برایِ نمره دهی علمی باشه نه اخلاقی و انضباطی! (باور کنید استادی داشتیم که به همه ی دختر هایِ چادری 18 به بالا داد به بقیه زیر 16 |: پسر ها هم طبقِ جبر هیچ کدوم نمره خوبی نگرفتند.)

3- سعی کنید واحداتون رو بر اساسِ توانایی هایِ خودتون بردارید، مثلاً ترمِ دو یکی از دلایلِ افتِ نمره دانشجوها ، اینه که وقتی معدلشون بالایِ 17 میشه یک هو میان 24 واحد بر میدارن و به همین ترتیب معدلشون خیلی پایین میاد.

4- به نظرم واحد هایِ عمومی و تخصصی رو سعی کنید به صورتِ منطقی بردارید ، یک ترم همه رو عمومی بر ندارید ترمِ بعدش همه اختصاصی و به این ترتیب معدلتون بشه تابعِ سینوس کسینوس!:))

5-ترمِ یک، اساتید کمی راحت میگیرن ، به همین دلیل اگر احساس کردید ترمِ اول زیاد بهتون فشار نیومد بدونید موردِ لطف و عنایتِ اساتید قرار گرفتید و ترم هایِ بعد جبران میشه.

دیگه بازم یادم اومد میگم براتون

× معدلِ کلِ خودم 19 و خورده ای هست.:-"

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از مينا :
عمومیا که طبق گقته شما هیچ....ما بفی رو چطوری بخونیم مثلن؟
مثل دبیرستان با دفتر برنامه ریزی قلمچی پیش بریم یا درس هر روزو همون روز بخونیم موفق شیم :D یا چی؟

واای ...اه..قلم چی :-&
ببین من یه دور با استادم داشتیم صحبت میکردیم.. استاد ریاضیم.. گفت ریاضی چیزی نیست که تو هی تمرین حل کنی و همون راه قدیمی و..
باید بفهمی مسیله چی میخواد، باید درک کنی داستان فلان مبحث چیه واسه خودت تحلیل کنی نه اینکه چشم بسته یه راه حل یاد بگیری و الهی به امید تو.. سوالای امتحانش هم همینطور بود دقیقا.. باید میفهمیدی مثلا داستان انتگرال 3گانه چیه.. واسه چیه تا وقتی سوال میده بدونی اوکی باید الان با فلان حل شه!
و خب واقعا نمیشه بشینی برنااامه بریییزی ووو...
اصن نمیشینی.. جو دانشگاه هم البته تاثیر داره و ادمای دور و برت ولی خب کنکور دیگه جون همه رو کشید..مثلا دوست من هوافضا شریف قبولید ولی ریاضی1 شهشه رو افتاد! یا خیلیا که مشروط میشن حتی!!

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

لطفا یک دانشجوی پزشکی یا دندان هم یکم توضیح بدن :D
و اینکه روش مطالعشون چه تفاوتی با سایر رشته ها و چه تفاوتی با دبیرستان داره
مرسی :-"

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از Radikal :
به نظرم این تفکر که دانشجو درس نمیخونه رو برایِ همیشه باهاش خداحافظی کنید چون گاهاً شما مجبورید کتاب هایی چند برابرِ قطرِ نهج‌البلاغه رو بخونید و پاس کنید و حتی چند تا امتحان رو تویِ یک روز بدید و ... و دانشگاه اون مدینه شهری که اساتید توش کیلو کیلو نمره میدن و مدرک میگیرید نیست.

مواردی که تویِ دورانِ تحصیلی خودم فهمیدم اینا بوده :

1- برعکسِ دبیرستان که شما درس ها رو ریز میخوندید و معلم ها هم از ریزِ کتاب ها امتحان میگرفتند و نمره میدادند [nb]بذارید بگم یکی از باگ هایِ سیستمِ آموزشی هم دقیقاً همینه ، چون سبکی که دانشگاه از دانشجو انتظار داره فعالیت کنه، با سبکی که افراد توش پذیرش میشن همخونی نداره [/nb] ، امتحانایِ دانشگاه بیشتر جنبه‌ی سنجشِ اطلاعاتِ دانشجو رو دارن و بیشتر اطلاعاتِ کلی شما رو میسنجن، نمونه بارزش موردی بود که مثلاً من از یک امتحانِ 5 سوالی ، 2 تا سوال ننوشتم و 20 شدم، چون اولاً در کلاس فعالیت داشتم، دوما با توجه به بقیه کلاس در سطح بهتری بودم.

2- به نظرم یکی از فاکتور هایِ مهم برایِ این که معدلِ بالا داشته باشید اینه که استاد رو بشناسید که بهترین کار اینه که از ترمِ دوم که مسئولیتِ انتخاب واحد به عهده خودتونـه از سال بالایی ها راجع به شیوه کارِ اساتید و نوعِ نمره دهی و ... شون سوال کنید ، چون مثلاً بعضی از اساتید برایِ سرِ موقع به کلاس اومدن اهمیت قائلن ، بعضی هاشون برایِ اخلاق ،بعضی ها هم به ریسرچ و علمی بودنِ دانشجو اهمیت میدن و به نظرم باید بدونید که استاد واقعا به چه چیزهایی اهمیت میده ، مثلاً من خودم سعی میکنم با اساتیدی بیشتر کلاس بردارم که فاکتورشون برایِ نمره دهی علمی باشه نه اخلاقی و انضباطی! (باور کنید استادی داشتیم که به همه ی دختر هایِ چادری 18 به بالا داد به بقیه زیر 16 |: پسر ها هم طبقِ جبر هیچ کدوم نمره خوبی نگرفتند.)

3- سعی کنید واحداتون رو بر اساسِ توانایی هایِ خودتون بردارید، مثلاً ترمِ دو یکی از دلایلِ افتِ نمره دانشجوها ، اینه که وقتی معدلشون بالایِ 17 میشه یک هو میان 24 واحد بر میدارن و به همین ترتیب معدلشون خیلی پایین میاد.

4- به نظرم واحد هایِ عمومی و تخصصی رو سعی کنید به صورتِ منطقی بردارید ، یک ترم همه رو عمومی بر ندارید ترمِ بعدش همه اختصاصی و به این ترتیب معدلتون بشه تابعِ سینوس کسینوس!:))

5-ترمِ یک، اساتید کمی راحت میگیرن ، به همین دلیل اگر احساس کردید ترمِ اول زیاد بهتون فشار نیومد بدونید موردِ لطف و عنایتِ اساتید قرار گرفتید و ترم هایِ بعد جبران میشه.

دیگه بازم یادم اومد میگم براتون

× معدلِ کلِ خودم 19 و خورده ای هست.:-"
خوب خانم معدل ۱۹ ای [nb] خجالت بکش پری [-( :-w اخه دانشجو معدل ۱۹ :-\ ؟ مگه میشه؟مگه داریم؟ من خودم پیش دانشگاهی چند بار حس دانشگاهی بودن دست داد بهم ۱۵ شد معدلم فک کنم :| دیگه دانشگاهم ببین جی میشه ....کلن ابهت دانشگاه به اینکه با التماس ۲۵ صدم نمره از استاد برای نیافتادن بگدرونی ش[/nb]
تاثیر دوستان چیه تو یونی؟؟؟/مثلن لازمه با اونایی بگردیم که درسخونن واینا؟ یا مثلن تاثیر خوابگاهی بودن یا خونه گرفتن؟میفرقن عایا؟
درباره محیط خارج از دانشگاه هم توضیح بده چیکارش کنیم خوب بخونیم

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

آقا من فقط بگم دوستان مهندسی :))
جوگیر نشید زرتی برین کتاب رفرنس بخرین :)) مخصوصا زبان اصلی که دیگه اوج جوگیریه :D
اولا احتمال اینکه کتابه رو بخونین کمه
دوما کتابای بهتر از رفرنسم هست :D

در ادامه حرف پریوش
کلیده اصلی نمره گرفتنه شما استاده
برین بپرسین کدوم استاد بهتره با اون بردارین
مخصوصا درسای علوم پایه
خودشیرینی طی ترم من انجام دادم تا ۷۰% جواب داده ( استادا وقتی تو چشمشون باشی یادشون میمونه تورو )
و واقعا به نظرم فقط استاد مهمه

طی ترمم بخونین یکم حالا
رو هم نره اخره ترم :-"

و من الله توفیق

N!ma

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

1. استادی ک باهاش واحد برمیدارید خ مهمه
برای پزشکی و دندان واحد ها ر هر ترم طبق سرفصل میدن و شما حق انتخابی بین اساتید ندارید (البته میتونید درسای اختصاصی ای ر ک با رشته های دیگه مشترک هس با اونا بگیرید و از این بابت مشکلی ندارید)
2. اول ترم (مخصوصن ترم 1 :D) نرید رفرنس نخرید
برای اکثر درسا وقت نمیشه ک بیشتر از جزوه بخونید و خوندن کتاب فایده ای برای نمره گرفتن نداره (از لحاظ علمی هم چندان مهم نیس , با خوندن جزوه کلیات مورد نیاز ر یاد خواهید گرفت)
البته ی سری از درسا مث بافت نیاز ب کتاب دارن
اطلس اناتومی هم مورد نیاز هس (البته ن خیلی)
3. در طول ترم نیازی ب خوندن اکثر درسا نیس :د
فقط واحد های اختصاصی ای ک حجم زیادی دارن و نمره بالا هم میخواید باید طول ترم بخونید ولی اگ اونا ر هم فقط پاسی میخواید تو فرجه بخونید حله! (ولی سعی کنید طول ترم بخونید هم بهتر یاد میگیرید هم فرجه خ فشار نمیاد بهتون)
سایر اختصاصی ها و عمومی ها ر شب امتحان میخونید
4. امتحانا تستی هستن و بدون نمره منفی (البته مواردی ر داریم ک با نمره منفی میگیرن! تشریحی حتی! ) و بیشتر هم از کلیات سوال میدن و نیازی نیس ک جزئیات ر دقیق بخونید (با نگاهی ک زیست میخوندید برا قلم چی نباید بخونید :D)

البته تجربه من در حد واحد های علوم پایس الان!
و برای پزشکی شاید یکم نیاز ب خوندن بیشتر داشته باشید (چون گاهی حجم بیشتره!)
البته برا معدل خ بالا باید بیشتر بخونید :د

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از 3pide gh :
لطفا یک دانشجوی پزشکی یا دندان هم یکم توضیح بدن :D
و اینکه روش مطالعشون چه تفاوتی با سایر رشته ها و چه تفاوتی با دبیرستان داره
مرسی :-"
قبل از ورود به کلاس ها بهتون اعلام میشه که واحدهای ترم یک چی هست.فورا اقدام به خرید کتاب نکنید.چرا که شما آزمون علوم پایه رو در پیش دارید و این آزمون هم رفرنس های مشخص خودش رو داره.پس در درجه اول باید بدونید چه کتابی رفرنس هست و در درجه دوم باید ببینید استادتون از شما چی میخواد.به طور مثال درسی مثل آناتومی,رفرنس های علوم پایه اسنل و گری هستن که ترم یک استاد ما رویکردش کاملا منطبق با گری بود و اسنل خوندن هیچگونه کمکی به امتحانات اون ترم نمیکرد.و برعکسش ترم دو که رویکرد اسنل بود.پس صبر کنید ببینید استاد قراره با استفاده از چه منبعی تدریس کنه و امتحان بگیره.و اصلا یک سری از اساتید جزوه میدن و صرفا از شما همون مطالب جزوه رو میخوان.دانشکده ما اینطوری بود که دونستن تمام مطالب رفرنس ها لازم بود.ولی خیلی از دوستام در بقیه دانشکده ها حتی اسم کتاب رفرنس رو هم نمیدونستن و صرفا جزوه میخوندن.بستگی به استاد داره و بهتر بودن کدوم شیوه رو من نمیدونم.
همونطور که دوستان گفتن شما هرچی استاد رو بهتر بشناسید احتمال اینکه نمره بهتری بگیرید بیشتره.این شناخت هم از طریق سال بالایی ها به دست میاد.هم با کسی صحبت کنید که اون درس رو افتاده و هم کسی که نمره خوبی گرفته.چون معمولا کسی که درسی رو افتاده یه دید خصمانه ای ممکنه به استاد و درس داشته باشه.به طور مثال استادی هست که عملا فعالیت شما در کلاس براش اهمیتی نداره و صرفا نمره کتبی فاینال رو در کارنامه ثبت میکنه.شما باید اینو بدونید و برای فاینال درست بخونید.و برعکس.
احتمالا با ورودتون تصمیم میگیرید رتبه یک علوم پایه بشید,یه مدت دیگه متوجه میشید حتی برای رسیدن به همین هدف هم قرار نیست خیلی سخت بگیرید به خودتون.
ما دروس تخصصی رو در طول ترم میخوندیم.یعنی چاره ای نداشتیم چون کوییزهای زیادی گرفته میشد اما دروس عمومی صرفا شب امتحان.شما هم لزومی نداره روی دروس عمومی وقت بذارید ولی اگر فعالیت کلاسی برای استاد اهمیت داره هرازگاهی فعالیتی داشته باشید.یه نکته خیلی مهم اینکه اساتید عمومی میان حقوق میگیرن که بیان سر کلاس که عقاید مکتوب در کتاب های تعیین شده رو تدریس کنن.تاحالا دیده نشده که از عقایدشون پا پس بکشن.منطقی هم هست.شما میتونید اجازه بدید تدریس انجام بشه به خوبی و خوشی میتونید هم بحثی رو شروع کنید که اکثر مواقع پایانی نداره.چجوری راحتید؟هرجور راحتید.
آناتومی خوندن قلق داره,خیلی از اسامی لاتین معنی مرتبط دارن که به حفظ کردنشون کمک میکنه.آناتومی هیولا نیست. -درسته برای من تنفرانگیزه ولی هیولا نیست.- صرفا قلقش دستتون بیاد راحت باهاش کنار میاید.
بیوشیمی رو هم انقد سخت نگیرید.بهترین درسی که من تاحلا تجربه کردم همین بوده.
با همکلاسی هاتون خوب باشید.در یک سری از دروس خیلی میتونید به هم کمک کنید.دیگه کنکور و مسائل مخصوص خودش در میون نیست,قراره تعداد سال های زیادی با همین همکلاسی ها بگذرونید,فردی که بالاترین نمره آناتومی بود میگفت من نمیخوام پسرا چیزی از من یاد بگیرن :)) حالا به دخترا هم کمکی نمیکردا ولی خب.آخر ترم دو هم اومد معذرت خواهی کرد از همه گفت بچگی کردم.خلاصه بچه نباشید :D باور کنید هرچی جو صمیمانه تر باشه "همه" چی بهتر پیش میره و برعکسش اگر جو خوبی نداشته باشید همتون در عذاب خواهید بود.این جو خوب هم قرار نیست از آسمون بیاد.خود شما یکی از سازنده هاش هستید.
خلاصه خیلی بهتون خوش میگذره.نگران نباشید. :))

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

در ادامه ی حرفای دوستان باید بگم که هر چقدر سیستم آموزش و پرورش نقص داره آموزش عالی هم داره ( تازه اگه بدتر نباشه)
نمره گرفتن رابطه کاملا مستقیمی با درس خوندن شما نداره ولی رابطه مستقیمی با استاد داره.
اگه میخواید نمره خوبی بگیرید دستمال رو بردارین و از ترم ۱ شروع کنید. حرف زدن با استاد، بها دادن بهش، تعریف کردن ازش، برداشتن پروژه با استاد و ... تاثیر زیادی داره حتی بیشتر از درس خوندن!
بودن کسانی که از ۵ تا سوال ۲ تا ننوشته ۲۰ شده و کسی که همون ۲ تا سوال رو ننوشته و ۱۰ شده. همه چی احتمال داره پیش بیاد. اعتراض هم جواب نمیده چون همه چی دست استاده.
البته به خود استاد هم بستگی داره که چطور دانش رو می سنجه ولی استاد خوب خیلی کم هست و خب کدوم استادی بدش میاد که بهش توجه بشه؟

اینایی که گفتم شوخی نبود :D شاید میشه گفت واقعیت پشت پرده ایه که تو هر سیستمی تو ایران وجود داره. البته قطعا اگه تلاش کنید و روزی ۴-۵ ساعت بخونید هم معدل بالایی می گیرید. و روزی ۴-۵ ساعت تو دوران دانشجویی خیلی زیاده و کمتر کسی همچین کاری می کنه. ولی خب افراد زیادی هستن که با درس نخوندن معدل بالایی هم می گیرن و بعد هم اپلی می کنند و میرن خارج.

در نهایت : اگه به دنبال اپلی کردن یا مستقیم ارشد خوندن نیستین معدل بالا مهم نیست. سر کار کسی ازتون نمیپرسه که کجا درس می خونید! چه برسه به معدل. مگه این که بخواید برید جای مسخره ای کار کنید!
اینارم میگم چون ۵۰-۶۰٪ افراد وقتی از دبیرستان میرن دانشگاه معدلشون از ۱۸-۱۹ میرسه به ۱۳-۱۴ و حتی کمتر و میشینن به گریه کردن و ......

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از مينا :
خوب خانم معدل ۱۹ ای [nb] خجالت بکش پری [-( :-w اخه دانشجو معدل ۱۹ :-\ ؟ مگه میشه؟مگه داریم؟ من خودم پیش دانشگاهی چند بار حس دانشگاهی بودن دست داد بهم ۱۵ شد معدلم فک کنم :| دیگه دانشگاهم ببین جی میشه ....کلن ابهت دانشگاه به اینکه با التماس ۲۵ صدم نمره از استاد برای نیافتادن بگدرونی ش[/nb]
تاثیر دوستان چیه تو یونی؟؟؟/مثلن لازمه با اونایی بگردیم که درسخونن واینا؟ یا مثلن تاثیر خوابگاهی بودن یا خونه گرفتن؟میفرقن عایا؟
درباره محیط خارج از دانشگاه هم توضیح بده چیکارش کنیم خوب بخونیم
به نظرم خوابگاه نرید، البته میدونم بحثِ امنیت و هزینه و اینا مطرح هست، اما من مدتِ خیلی کوتاهی رو تویِ خوابگاه بودم (حدود یک ماه) و خب به نظرم خیلی سخته هم درس خوندن، هم زندگی کردن!
حالا باز هم به فرد بستگی داره ، بعضی ها معتقدند بهترین دورانِ زندگیشون، زندگی خوابگاهی ـه ، ولی واسه من شخصاً سخت بود.
خب من خودم فردیم که اگر همه اطرافیانم بی خیال باشن، روم اثرِ منفی میذاره و این تاثیر وقتی یک نفر هم رشته باشه و واحدِ مشترک هم باهات زیاد داشته باشه بیشتر میشه.
به نظرم با بچه درسخونا (در صورتی که اخلاقشون باهاتون همخونی داره) خونه بگیرید، اما تو خونه گرفتن و زندگی کردن چیزی که صدبرابر بیشتر از درس اهمیت داره، اخلاق و عادته.
من خودم مثلاً خوابم خیلی سبکه، بعد یکی از دوستام خوابش سنگین بود و ساعتش که زنگ میخورد من بیدار میشدم بیدارش میکردم|: همین موجب میشد آسایشِ من به مقدارِ زیادی گرفته شه ، خصوصاً که چهار روزِ هفته صبح ساعتِ 8 کلاس داشت و خب گرچه این فرد درسش خوب بود من خونه م رو عوض کردم...
و ترجیح دادم با کسی باشم که درسش خیلی خوب نبود، ولی اخلاق هاش برایِ زندگی خیلی بهتر بود.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

نمیخوام بگم اساتید کاملاً به حق نمره میدن، باید قبول کرد استادا هم مثلِ ما آدمن! شما خودت هم بیای به جایِ استاد بشینی نمیتونی به کسی که فعالیت میکنه تویِ کلاس ،اخلاقش خیلی خوبه و مدام ریسرچ و پروژه تحویل میده رو با یکی که صرفاً تویِ امتحان درس خونده یکی بگیرید. (حالا به فرض اگر درس بخونه :D )
نمونه هایی از کم دادنِ نمره رو خودِ من تجربه کردم.

مثلاً یک استادِ محترمی ترمِ گذشته فقط به خاطرِ غیبت ها بهم 15 داد.|:
و یکی دیگه از اساتیدِ محترم هم به خاطرِ بحثی که باهاش کردم بهم داد 11

اما یک بحثی وجود داره که میگن خودشیرینی کنید و نمره بگیرید ، من نمیگم اینطوری نیست ، منتها به اون شدتی که افراد میگن هم نیست!
من میشناسم فردی که هر روز دفترِ اساتیدِ مختلف ـه ،فکر کنید این بشر حتی برایِ روزِ معلم برایِ همه استادا شکلات و کادو گرفت |: و خب در نهایت معدلش 15 شد. (حالا در جریانم که درس هم مثلِ بقیه میخوند و مثلاً در حالتِ عادی معدلش میشد 14 الان شده 15 :-" )
یعنی من قبول دارم که تاثیر داره ، اصلاً شما خودتون هم اگر تجربه تدریس داشته باشید ممکنه کاملاً ناخودآگاه از اشتباهِ ریزِ بعضی دانشجو ها بگذرید و برایِ یک سری هایِ دیگه سخت گیری کنید.
اما دیگه اینطوری نیست که به قولِ رضا یکی ، دو تا سوال ننوشته 20 بشه و یکی دیگه 2 تا سوال ننویسه بشه 10!
البته احتمالش هست ، ممکنه بقیه سوال ها رو هم درست ننوشته باشه یا میان ترم رو بد داده باشه ، یا پروژه هاشو تحویل نداده باشه یا... ولی خب اختلافِ نمره‌ی 10 نمره به نظرم خیلی خیلی غیرِ واقعی و بدبینانه ـس.
دیگه این که به نظرم بهتره به جایِ منفی نگاه کردن به همه چیز تلاش کنید و مطمئن باشید نتیجه شو میگیرید.

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

من متاسفانه از شیوه ارائه درس های سرویس تا دانشگاه ها زیاد اطلاع ندارم اما ببینید کلاس های دوستام توی دانشگاه های شیراز، یزد، اصفهان و اینا کلاس های کوچیک هست 40 50 نفر، خود شیرینی شاید جواب بده، اما تو صنعتی اصفهان و شریف رو که مطمئن هستم کلاس تالاری هست، کلاس به اندازه کافی بزرگ هست و با حدود 200 نفر دانشجو استاد فرصتی نداره به خود شیرینی های شما توجه کنه، حالا هر روز برو دفترش، استاد نمی تونه برات حساب جداگانه باز کنه و این کار رو هم نمیکنه، در ضمن توی کلاس اگر واضح پاچه خواری بکنی ممکنه یه طور رفتار شه باهاتون که دیگه تا عمر دارید وارد کلاس پر جمعیت نشید. توی کلاس های پرجمعیت هیچ کس معمولا جرئت اظهار نظر نداره، مخصوصا اگر حرف الکی بخوای بزنی.
نمره روال داره تنها راهش هم تقریبا همونه، اساتید خیلی کمی هستند که رو روابط فردی نمره بدند، استاد هست که خیلی دوست هست، باهات میاد کوه، میاد خوابگاه بهت سر میزنه، هر وقت هم بری دفترش خیلی با احترام یک ساعت باهات گپ میزنه و دوست میشه، اما نمره بخثش جداست.

aryabartar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

سلام
خب کم کم دانشگاه شروع میشه و واسه ما ترم اولیا خیلی مهمه که چجوری معدل بالای 17 و حتی 18 بیاریم .
دوستان دانشجو لطف کنین به صورت دقیق و جامع بگین چیکار کنیم معدلمون الف بشه و رنک بشیم .
لطفا با جزئیات بگین تا کمکی باشه برای ما و آیندگان :D .
ممنون *-:

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

معدل الف چی هست اصن؟ :-"

aryabartar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

یکی یه چیزی بگه :-\ :-\ :-\

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خیلی سخته :|
واقعا رنک ۱ شدن خیلی سخته. خیلی خوندن میخواد :|

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

(:| قاعدتا باید عین خر طی ترم بخونین (:|

بالا