• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع کنکور (زبان)

کدام کتابها را پیشنهاد می دهید ؟

• کیاسالار

رای‌ها: 16 50.0%
  • مبتکران

رای‌ها: 13 40.6%
  • گاج

رای‌ها: 10 31.3%

• رای‌دهندگان
    32
  • شروع کننده موضوع

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
اینجا تاپیک بحث برای منابع مناسب کنکور در درس زبان عه . توی نظرسنجی شرکت کنید برای انتخاب بهترین کتاب منبع . اگر پیشنهادی برای اضافه کردن کتابی دارید همینجا بگید .

اگر هم نظر مشروحی در مورد کتاب و یا سوالی دارید تو همین تاپیک بگید .

sadra.h.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی تبریز
شهر
Tabriz
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
هیچچی !
دانشگاه
Tabriz uni
رشته دانشگاه
C.E eng
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : منابع کنکور (زبان)

واسه کنکور فقط و فقط زبان کنکور شبقره رو بگیرید که البته مولفش دکتر رضا کیاسالاره . یه کتاب با جلد آبی .برای کنکور مفید و کافیه و با این کتاب واقعا احساس بی نیازی میکنیدو دیگه به هیچ منبع دیگه ای نیاز ندارین .

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

«زبان انگلیسی جامع کنکور ، انتشارات مبتکران»
آموزش هر درس از چهار بخش تشکیل شده است. بخش اول شامل آموزش گرامر هر درس و تست های گرامر است.بخش دوم شامل کلمات هر درس همراه با معنی و کلمات مترادف و متضاد و جمله هایی برای یادگیری بهتر کلمات هستند،در آخر این بخش نیز تست‌های مربوط به کلمات قرار دارند. بخش سوم هر درس حاوی نکات کاربردی برای پاسخگویی به سوالاتcloze و چند نمونهcloze است. بخش پایانی از هر درس نیز به یک آزمون کلی مربوط به همان درس اختصاص یافته است. درصورتی که در درس زبان احساس ضعف می‌کنید و یا دانش آموز متوسطی هستید این کتاب بطورحتم پاسخگوی تمام نیازهای شماست.

زبان کنکور ، انتشارات کیاسالار»
دراین کتاب ابتدا آموزش گرامر همراه با تست های درس به درس و سپس تست های مربوط واژگان بصورت درس به درس قرار داده شده اند.وجود استگاه های دوره مابین تست‌ها خیال شما را از بابت فراموش کردن واژگان راحت می‌کند.البته در این کتاب بخشی تحت عنوان آموزش واژگان وجود ندارد و شما باید کتاب جیبی واژگان کیاسالار را بطور جداگانه تهیه کنید.بخش دیگری که درکتاب قرار داده شده است متن ها و کلوز های مربوط به هر درس است بصورتی که شما پس از زدن تست های مربوط به گرامر و واژگان هر درس،به سراغ reading و cloze های مربوط به همان درس می‌روید و یادگیری خود را با اطمینان تکمیل می‌کنید. با توجه به بالاتر بودن سطح تست های کیاسالار نسبت به مبتکران،درصورتی که در درس زبان سطح مطلوبی دارید،این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

«نترسیم از متن ، انتشارات کیاسالار»
یک کتاب کامل و جامع با داشتن تعداد کافی reading و cloze و آموزش ترفندهای مربوط به پاسخگویی این سوالات که خیال شما را بابت این قسمت از سوالات کنکور راحت می‌کند. درهرسطحی که هستید،این کتاب برایتان مفید خواهد بود.

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پژواک :
یه مقایسه کلی بین سه تا از انتشاراتی که نسبت به بقیه شناخته شده تر هستن انجام دادم.بچه های دیگه هم اگر کتابی استفاده میکردن که بنظرشون خوب بوده بگن حتما.

ریاضیات جامع خیلی سبز
کتاب حاوی درسنامه های کافی و زبان روانی هست.سطح تست ها از آسان شروع شده و به تدریج سخت می شوند. بطور کلی این کتاب نسبت به سایر رقبا از سطح تست های بالاتری برخوردار است . همچنین پاسخنامه های تشریحی و مناسبی هم دارد که مشکلات شما را به خوبی برطرف خواهد کرد. درصورتی که معلم مناسبی دارید و در درس ریاضی هم سطح مطلوبی دارید،این کتاب مناسب شماست و میتوان با آن به درصد بالایی در درس ریاضی رسید.

ریاضیات جامع مهروماه
درسنامه های این کتاب طولانی تر و کامل تر هستند و دربین آن ها تست های نمونه و تمریناتی برای فهم بهتر قرار داده شده اند. ولی باوجود قابل فهم بودن درسنامه ها ممکن است در برخی قسمت ها شما را گیج کنند. ناگفته نماند که در برخی قسمت ها هم نکات اضافی و خارج از رده ی کنکورهای اخیر آورده شده است.سطح تست ها خوب ارزیابی می شوداما ازنظر سختی به پای کتاب خیلی سبز نمی رسد . پاسخنامه ی کتاب نیز نسبت به خیلی سبز خلاصه تر است. در کل، درصورتی که از امکانات آموزشی مناسبی برخوردار نیستید و پایه ی ریاضی ضعیفی دارید این کتاب بطور کامل پاسخگوی نیاز های شماست.

انتشارات گاج
در این جا من دو سری کتاب را به شما معرفی میکنم. سری اول "کتاب های ریاضی گاج نقره ای" هستند که برای هر سال کتاب جداگانه ای درنظر گرفته شده است . تست های منتخب کنکور و آزمون های آزمایشی در آن ها گنجانده شده است و درسنامه های کتاب کاملا منطبق با کنکور هستند.
نکته ای که وجود دارد این است که شما بعنوان یک دانش آموز سال چهارم زمان کافی برای مطالعه هر چهار کتاب را ندارید، پس به سراغ پیشنهاد دوم میرویم.
"کتاب میکرو بانک ریاضی" ، این کتاب درواقع مجموعه ای از تمام تست های منتخب است. نکته مثبت این کتاب پرهیز از آوردن تست های اضافی و قدیمی و یا تست های منسوخ شده ی دانشگاه آزاد است. البته این کتاب فاقد درسنامه است و به قرار دادن ایستگاه های خلاصه نکات مابین پاسخنامه اکتفا کرده اند. درصورتی که از نظر آموزشی مشکلی ندارید و میخواهید از زمان مربوط به درس ریاضی استفاده ی بهینه ای داشته باشید،کتاب مناسبی ست.
مگه اینجا منبع زبان انگلیسی کنکور ذکر نمیشه?
ریاضی تاپیک جدا داره :-?

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از A N I S :
مگه اینجا منبع زبان انگلیسی کنکور ذکر نمیشه?
ریاضی تاپیک جدا داره :-?
بله من تب هاشونو کنار هم باز کرده بودم و به اشتباه مال ریاضی رو گذاشتم اینجا.چون امکان ویرایش هم نبود کاری از دستم برنیومد جز گزارش دادن :د
پایینش متن زبان رو قرار دادم : )

• لایک
امتیازات: riant

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

سلام h-:

من میخاستم گاج بگیرم ولی معلمم میگه راه اندیشه خوبه من تا حالا اسمشو نشنیده بودم نظر شما چیه؟؟؟؟ ^-^

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

من زبانم زیاد خوب نبود گاج گرفتم و با لایتنر کلمات رو حفظ کردم میشه گفت تا عید تمام کلمات کتابچه ی گاج رو حفظ کردم و رعد از عید آزمونای جامع از زرد عمومی،گرامر کنکور هم یه روزه میشه جمع کرد که پیشگهاده من این یه روز بخونین تستاشو بزنین بعدم خلاصش کنین دیگه تا آخر با گرامر مشکلی ندارین.

smart.g

کاربر فعال
رشته دانشگاه
پزشکی

زبان درس اسونیه من تا قبل از عید مبتکران شهاب اناری داشتم اما حجمش زیاد بود اگه می خواید با کم ترین وقت نتیجه بگیرید خط ویژه کتاب خیلی خوبیه و زود کارتون رو راه می اندازه برا ریدینگ هم نترسیم از متن کیاسالار خیلی خوبه

Aria.Zo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۸
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

سلام
#پیشنهاد
به نظرم تو زبان بچه ها دو دسته هستن هیچ حالت دیگه ای هم ندارن
یکی اونایی که خیلی خوبن
یکی اونایی که باید خیلی تلاش کنن تا خیلی خوب شن

دسته ی اول کسایی هستن که به دلایل مختلف مثل کلاس ترمیک ، زندگی در کشور انگلیسی زبان و... به مهارت پاسخ گویی رسیدن

دسته ی دوم کارای دسته اول رو انجام ندادن که اشکالی هم نداره اما چون به نظرم کنکور به کتاب درسی خیلی ربطی نداره این دسته اگه بخوان درصد خوب بزنن باید کلی تلاش کنن.چرا؟ چون cloze test و reading کلی بخش خارج کتاب داره و حتی بقیه سوال هم بعضی موقع ها کلمه خارج از کتاب دارن.

راه حل چیه، منبع چیه؟
تقریبن جواب برای هر دو گروه یکسانه
اول یکی از کتابای مبتکران جامع،گاج جامع یا کیاسالار رو با توجه به توضیح دوستان در فروم و معلمتان انتخاب کنید و اون رو منظم تمرین کنید.
دسته اول تست ها رو سریع می زنه و آخرش چند تا غلط بیشتر نداره و یه زمان کمی ازش میره و باید دقتش رو رو همون چن تا بذارا
اما دسته دوم کلی طول میکشه و کلی غلط نزده دارن که باید بررسی کنن و اگه دیدن باز اشکال دارن علاوه بر اون کتاب ها کتاب های مبحثی برای vocab , grammar, cloze یا reading تهیه کنید و تمرین بیشتر کنید.
که البته برای reading و cloze این به همه پیشنهاد میشه.
باز اگه تو انتخاب مبحثی ها مشکلی بود بفرمایید.
پ.ن: دسته دوم اصلن ناراحت نباشه من کلی آدم میشناسم رتبه خفن با زبان خیلی پایین(البته دلیل نمیشه زبان نخونین)پس نا امید نشید.
پ.ن: برای reading و cloze گاج به همین سادگی پیشنهاد میشود

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
واسه کسی که تو گرامر خیلی مشکل داره کسی سی دی های شهاب اناری رو گرفته که ببینم خوبه یا نه؟
یا کسی راهکار داره که کتابی خوب باشه ؟ :-"

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
والا خودم که تو گرامر مشکل ندارم ولی راه حلی که دبیرم به بچه ها میگفت و انجام میدادن و خیلی هم نتیجه گرفتن این بود که میگفت از رو کتاب تست ( دبیرمون میگفت شهاب اناری ) بشینیم قشنگ بخونیم توضیحات گرامرو بعدش بشینیم از اون مبحث بیست تا تست بزنیم و دونه دونه چک کنیم .بعدش هر مبحثو همینطوری ببر جلو و هر دفعه که یه مبحثو میبری جلو میتونی از مبحث قبلی از کتاب کیاسالار هم تست بزنی تا کامل یاد بگیریش . اینطوری دیگه هیچ مشکلی باقی نمیمونه . بعد این که دوستای من خیلی تو مبحث گرامر از کیاسالار راضی تر بودن . البته من خودم هیچ کدومشو ندارم.

بالا