• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پایه دهم(همه‌ی رشته‌ها)

Artin...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام.همه چی به بینش و ذهن خودت برمیگرده.تو همیشه قرار نیس کاری که دوس داریو انجام بدی.بعضی وقتا مجبوری کاری که ازش بدت میادو برای رسیدن به هدفات انجام بدی در واقع کارایی که دوس داریو قربانی کنی تا یه چیز والاتر بدست بیاری.اگه خودت بخوای حتما میتونی.به جمله های انگیزشی و اینام نیس.من پوریا مظفریان فقط میکساشو با خلسه دیدم.نه این که شوخی بود ولی بیشتر از این که شنونده باشی سعی کن انجام دهنده باشی.

(در ضمن من لحنم اینجوریه هی نگید میخوای نصیحت کنی من کی باشم که نصیحت کنم)
امیدوارم به درد خورده باشه...

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام:)
یه سوال داشتم، من خیلی خیلی تو ریاضی ضعیفم، و به جرئت میتونم بگم از بقیه همکلاسی هام ضعیف ترم، البته اینم بگم دلیلش اینه که من با یکی دوبار خوندن سطحی متوجه نمیشم، رغبتی برای خوندنش ندارم
همین پارسال که امتحانا حضوری بود و نهایی، من واقعا از اول سال فقط یه تیکه معادله رو خوندم، و همه ی ریاضی رو مجبور شدم تو دو روزِ آخر هفته جمع کنم، ولی خب پدرم دراومد واقعا زیاد براش خوندم
ولی امسال که درسها سنگین تره نمیخوام این کارو کنم ولی هیچ رغبتی ندارم که بخونمش، حتی همه ی زنگ های ریاضی رو هم کامل غایب بودم هفته پیش..
در وهله اول دلم میخواست فیلمای پوریا مظفریان رو ببینم که پارسالم دیدم خیلی خوب بود، ولی مثل اینکه نداره..
با کتابم کمک درسی هم کارم راه نیفتاد.. پیشنهادی ندارید که کمکم کنه؟:-<
من ويدئوهاي علي صدري تو آلا رو نگاه ميكنم. يكم خسته كننده هستن حتي شايد يه جاهايي بتوني بزني جلو يا سرعتش رو ببري بالاتر. سعي كن مفاهيم اوليه رو با اون ياد بگيري و سوالايي كه حل ميكنه رو قبل اينكه خودش حل كنه حل كني و راه حلت رو چك كني. بعدش بري سراغ ويدئوهاي حل سوال و... و حل يه سري سوالات رو ببيني قشنگ راه بيفتي، بعدش حالا خودت سوالاي مختلف رو به صورت طبقه بندي شده حل كن.
سر كلاسا هم سعي كن غيبت نكني و همش يكم از معلم جلوتر باشي كه اون مثلا يه سوالي ميكنه حتي اگه هنوز درس نداده بتوني جواب بدي. اين خيلي حس خوبي هم بهت ميده باعث ميشه استمرار داشته باشي

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
مرسی مریم پیشنهادت خیلی خوبه، الا رو نمی‌شناختم:)♡
و اینکه ریاضی دهم سخته؟_اشک_ چون من پایه ی ریاضی نهمم هم ضعیفه..
چه غلطی کردم رفتم ریاضی خدا
اخه من موقع تدریس معلم هیچی نمیفهمم اصلا سر کلاس یاد نمیگیرم، شرکت تو کلاس فقط باعث میشه یه پیش زمینه داشته باشم که بعدش خودم بخونم.. پیشخوانی رو فکر نمی‌کنم از پسش بربیام..:(
رياضي دهم سخت نيست (به نظر من) ولي خب سه تا فصل مثلثات، معادله نامعادله و تابع خيلي مهمن و حتي اگه فصل هاي ديگه رو هم فعلا ياد نگرفتي اين سه تا رو بايد ياد بگيري چون پيش نياز هستن.
رياضي نهم هم هر چيزي كه ادامش توي دهم باشه يه قسمت يادآوري واسش هست. كم كم شروع كن و سعي كن يه تايم مناسبي رو هر روز به رياضي اختصاص بدي. من مطمئنم ازش خوشت مياد

___mms__

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
شهرری
سال فارغ التحصیلی
1403
تست رو نمیدونم واقعا، ولی دروس عمومی جتی اگه از کنکور حذف بشه، از ۶۰ درصد سوابق تحصیلی حذف نمیشه، پس در هر صورت باید پایه مون قوی باشه اون ۶۰ درصد عمومی رو بگیریم، حداقل میتونیم خیلی خیلی خوب عمومی ها رو بخونیم که پایه مون اوکی باشه و اگه یدفعه گفتن که عمومی حذف نیست به چه کنم چه کنم نیفتیم و بگیم هیچی بلد نیستیم، حداقل در حدی باشه که بلد باشیم و تست زدن برامون اوکی باشه
ممنونم

دوستان من یه سوال داشتم ازتون
من امسال دهم تجربی ام و تا الان حدودا یک فصل از درس های تخصصی رو خوندیم ولی اصصصلا هیچ مطلب جدیدی نداشتن. همه اش تکرار درس های دوره اول بودن . البته این نظر من نیستااا. همه ی بچه ها همینو میگن. میخواستم بپرسم بقیه مدارس هم اینطوریه و درس ها تکراری هستن یا معلم های ما خوب کار نمیکنن و فقط در حد کتاب درس میدن؟!
اخه من خبر های خوبی از کادر مدرسه مون نشنیدم و یکم استرس دارم برای کنکور

Hecate

گُله
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
.-.
سال فارغ التحصیلی
1403
دوستان شماهم 25 ام امتحان ارزشیابی آغازین از دروس پایه نهم دارید؟

Artin...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
مدرسه تون اطلاع نداده شاید
اموزش پرورش توسط بخش سنجش و پایش اموزش کشور
روز 25 مهر ازمون اغازین داره برای دهمی ها؛

میتونی بخشنامه شو بخونی اینترنت
خب آخه چرا همچین کاری میکنن
آخه نهم دیگه به چه دردی میخوره

_SAEED

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
دکتر شهریاری
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
دو تا نقره

Artin...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
خب حله

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام دوستان
من یکم در ادبیات مشکل دارم و کلاس نهم هستم و میخوام تابستون امسال کلاس ادبیات برم
میشه اگه معلم ادبیات خوب سراغ دارید
اسمش رو بگید و وبسایت شماره یا هر چیزی که بتونم در کلاساش ثبت نام کنم رو

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
سلام دوستان
من یکم در ادبیات مشکل دارم و کلاس نهم هستم و میخوام تابستون امسال کلاس ادبیات برم
میشه بپرسم تو چه مباحثی مشکل داری؟
شاید بهتر بتونم راهنمایی ت کنم

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
قرابت معنایی ها
مثلا انواع فعل ها و زمان هاش
این که هر حرف ربطی چه زمانی حرف ربط یا اضافه میشه
امتحان های معلممون هم خیلییی سخته

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
اگه بتونین منابعی یا روشی هم معرفی کنید که خودم بخونم خیلی ممنون میشم
یه روشی میخوندم نتیجه میداد خیلی نمیدونم بقیه چطور میخوندن ولی لازم نیست دنبال معلم باشی حتما
خب من کتاب کارم اون موقع ادبیات آی کیو بود،هیچ تاکیدی ندارم چه کتاب کاری خوبه چه کتاب کاری بد من از آی کیو راضی بودم دوستامم کتابای خودشون رو داشتن یجورایی هر کی با یه کتاب خیلی حال میکرد ولی باید اون کتابا یه استانداردی میداشت برای خودش.
وقتی آی کیو رو میخوندم اینجور بودم که اول واژگانش رو خوب خوب میخوندم برای هر درس رو تا هم املاش و هم معانی رو یاد بگیرم.
بعد دوباره بعد یادگیری دوره میکردم و تست واژگان رو میزدم.
برای قرابت معنایی اون جمله ها و عبارات قدیمی رو معنی کرده بود ولی همه شون رو نه برای همین میرفتم سراغ جزوه ای که داشتم از حرفای معلم ادبیات درباره ی معانی اونا رو کامل میخوندم و تجزیه تحلیل میکردم ارایه هاش رو ، بعد میرفتم تستشون رو میزدم.
هر درس یه دستور زبان داره که خیلیاش جدید نیست و یاد آوریه اونا رم خوب میخوندم ، بعد تست میزدم هر بخشی که تستاش غلط بیشتری داشت رو دوباره میخوندم ، بعد که خوب خوندم میرفتم سراغ کتاب تستای دیگه که یادم نمیاد چی بود الان/:
اعلام اشخاص(نام نویسنده و نام کتاب) رو برو در بیار و اسامی رو حفظ کن حتما یکی دو سوال میاد.
امیدوارم موفق باشی

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
یه روشی میخوندم نتیجه میداد خیلی نمیدونم بقیه چطور میخوندن ولی لازم نیست دنبال معلم باشی حتما
خب من کتاب کارم اون موقع ادبیات آی کیو بود،هیچ تاکیدی ندارم چه کتاب کاری خوبه چه کتاب کاری بد من از آی کیو راضی بودم دوستامم کتابای خودشون رو داشتن یجورایی هر کی با یه کتاب خیلی حال میکرد ولی باید اون کتابا یه استانداردی میداشت برای خودش.
وقتی آی کیو رو میخوندم اینجور بودم که اول واژگانش رو خوب خوب میخوندم برای هر درس رو تا هم املاش و هم معانی رو یاد بگیرم.
بعد دوباره بعد یادگیری دوره میکردم و تست واژگان رو میزدم.
برای قرابت معنایی اون جمله ها و عبارات قدیمی رو معنی کرده بود ولی همه شون رو نه برای همین میرفتم سراغ جزوه ای که داشتم از حرفای معلم ادبیات درباره ی معانی اونا رو کامل میخوندم و تجزیه تحلیل میکردم ارایه هاش رو ، بعد میرفتم تستشون رو میزدم.
هر درس یه دستور زبان داره که خیلیاش جدید نیست و یاد آوریه اونا رم خوب میخوندم ، بعد تست میزدم هر بخشی که تستاش غلط بیشتری داشت رو دوباره میخوندم ، بعد که خوب خوندم میرفتم سراغ کتاب تستای دیگه که یادم نمیاد چی بود الان/:
اعلام اشخاص(نام نویسنده و نام کتاب) رو برو در بیار و اسامی رو حفظ کن حتما یکی دو سوال میاد.
امیدوارم موفق باشی

من میگم به جای اینکار کتابهای قرابت هامون سبطی
ارایه و دستور زبان نشر الگو رو بخر کارت راه می افته
ممنونم

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
خب به نظرم کلاس نرو ولی بازم هر جور راحتی
کتابهای الگو یا سیر تا پیاز رو بگیر
یا اگه حجم شون زیاده خیلی سبز جیبی رو بگیر که قلمرویی جدا شده
اونا رو با دقت بخونی مشکلت حل میشه
باز میخوای من ایدی تلگرام مو بهت بدم اونجا چند تا عکس و پی دی اف برات بفرستم که مباحث و خلاصه و عالی توضیح دادن کار تو راه میندازه
ممنونمم

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
سلام دوستان
علاوه بر همه چیزایی که بچه ها گفتن، ویدئو های آموزشی هامون سبطی تو سایت آلا هم هست ( ندیدمشون خودم)
من برای قرابت چند وقت پیش(به پیشنهاد یکی از بچه های اینجا و دوستاش که کانال کنکوری داشت) یکم از فیلمای آقای داریوش راوش ( تو همون آلا) رو هم دیدم و با اینکه جزء فیلمای نظام قدیم بود، بازم خیلی حال کردم باهاش :_"

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
علاوه بر همه چیزایی که بچه ها گفتن، ویدئو های آموزشی هامون سبطی تو سایت آلا هم هست ( ندیدمشون خودم)
من برای قرابت چند وقت پیش(به پیشنهاد یکی از بچه های اینجا و دوستاش که کانال کنکوری داشت) یکم از فیلمای آقای داریوش راوش ( تو همون آلا) رو هم دیدم و با اینکه جزء فیلمای نظام قدیم بود، بازم خیلی حال کردم باهاش :_"
ممنونم

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
آپ

برای ما(۱۴۰۵)دهم تاثیر معدل داره؟
و اینکه اصلا دهم باید چیکار کنیم؟آزمونا؟انتشارات و کلا همه چیز(وقتی واقعا هیچ ایده ای ندارم*)

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
طبق چیزی که فعلا گفتن تاثیر داره، اگه عوض نشه
نظر شخصی مو بخوام بگم
اگه میتونی با برنامه ازمون هماهنگ بشی اره ازمون بده، من اگه برگردم دهم قطعا ازمون میدم
برنامه ازمون به تو یه ذهنیت میده و جهت مسیر تو مشخص میکنه، از همون اول با ازمون زدن و تست زدن و تحلیل ازمون آشنا میشی، نیاز نیست خیلی سخت بگیری که تست زماندار و فلان اینا، نه فقط دستت گرم بشه و یه پیش زمینه برات ایجاد بشه
بازم میگم اگه بتونی باهاش هماهنگ بشی
و اینکه به هیچ عنوان نزار از برنامه ات عقب بیفتی و درسات جمع بشه، واقن سخته
اگرم همینجور تاثیر دهم باقی موند حسابی روی امتحانای نهایی کار کن
انتشاراتم که دیگه بحثش جداس
خیلی ممنونم3>

بالا