• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پایه دهم(همه‌ی رشته‌ها)

strdust

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
یاس
شهر
مشکین شهر
سال فارغ التحصیلی
1401
من یه مشکلی که دارم اینه که دهم و اصلا خوب نخوندم یه عالمه از تستام مونده آزمونامو اصلا تحلیل نکردم و خلاصه گند زدم کامل!! ریاضی پایه ام ضعیفه یکم و معلم مدرسمونم خوب نیس مجبورم کلاس تابستونی برم چون معلمش میگه تازه اگه از تابستون بیاین میرسیم تموم کنیم. حالا سوالم اینه که من چیکار کنم ؟!چطوری هم دهم و جمع کنم و خوب بخونم تمومش کنم و هم کلاس ریاضی و یکی دو تا کلاس دیگرو برسونم ؟لطفا جواب بدین چون واقعا استرس گرفتم سر این قضیه :((

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
از الان چجوری شروع کنیم به کنکوری خوندن؟

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام دوستان
میشه یک راهنمایی در حوزه کتب تستی بکنید لطفا ;;)
من برای ریاضی و شیمی و زیست میکرو گاج داشتم خوب بودن البته زیستش مباحث اضافه رو حذف نکرده
برای فیزیک هم من میکرو گرفتم ولی خب سطحش پایین بود یکم
برای دینی و زبان هم خیلی سبز
الان برای فارسی و عربی نمدونم چی بگیرم :-?
شما از چه کتابی راضی بودین؟

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
سلام دوستان
میشه یک راهنمایی در حوزه کتب تستی بکنید لطفا ;;)
من برای ریاضی و شیمی و زیست میکرو گاج داشتم خوب بودن البته زیستش مباحث اضافه رو حذف نکرده
برای فیزیک هم من میکرو گرفتم ولی خب سطحش پایین بود یکم
برای دینی و زبان هم خیلی سبز
الان برای فارسی و عربی نمدونم چی بگیرم :-?
شما از چه کتابی راضی بودین؟
من البته رشتم ریاضیه ولی برای مباحث مشترک کتابایی که مدرسه داد:
من دینی تقریبا تست کار نکردم فقط متن کتابو خوندم.از هرکیم پرسیدم گفت اگه معلمتون پیام ایه و اینارو میگه تسلط رو متن کتاب ارجحیت داره به تست زدن
ریاضی من دوتا کتاب دارم یکی مهروماهه و یکی الگو..الگو شدیدا توصیه میشه.هم به تجربیامون گفتن هم به ما.گفتن اگه خیلی دیگه حس شاخ بودن و داشتن پول و زمان اضافی بهتون فشار اورد برید سراغ نردبام.
برای فیزیک خود مدرسه به ما گفت الگو بگیریم که خیلی خوب بود معلممونم گفت اگه الگو رو تموم کردین برین سراغ نردبام.نردبام تستاش کمه و خوبه.الگو همه جور تستی داره ولی تعداد تستش خیلی زیادتره (مثلا برای ترمو الگو فک کنم دویست و سی تا تست داشت درحالیکه نردبام ۱۰۰ تا)
برای شیمی مبتکران فوق العادس..درسنامش خیلی اضافی داره ولی هم تستای خوبی داره هم خب هرچی مفهومی تر شیمیو یادبگیری بهتر.البته امسال حتی تجربیامونم نرسیدن تستارو تموم کنن . الگورم گفتن اگر مبتکران تموم شد استفاده کنی
ادبیاتو همه جا موضوعی میگن معمولا..موضوعیا نشر الگو ولی خب توصیه میکنن سالای پایه هامون سبطی چون مفهومی درس داده بهتره
برای عربی مدرسه به ما گفت جامع خیلی سبز بگیریم(مدرسه مارو رسما ورشکست کرد امسال)
خیلی کتابش خوبه یه ذره سخته و تستاشم زیاده مثلا برای دهمش که من زدم ۱۰۰۰ وخورده ای تا بوده .تنها مشکلی که داره نداشتن درک مطلبه فقط یه بخش ته کتاب داره که اونم تقریبا با دانش عربی ما نمیشه جواب داد.سالای قبلش جامع مهروماه رو میگفتن .
درس انگلیسیم باز مدرسه به ما گفت شهاب اناری مبتکران بگیرین یه کتاب درک مطلبش و کتاب تستش.به نظر من واسه کسی پایه ی زبانش خوب نیست کتاب مناسبی نیست.گرچه معمولا اکثر جاهاهم همینو میگن
اینا رو امسال مدرسه با ما کار کرد.به جز ادبیات که من خودم گرفتم کتاب.منم خودم چون تعدادشون زیاد بوده و البته محدودیت بودجه(۹۴ تومن پول فیزیک الگو بود) چیز دیگه ای نگرفتم.از بقیه منابع بازارم خبر ندارم.

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
من البته رشتم ریاضیه ولی برای مباحث مشترک کتابایی که مدرسه داد:
من دینی تقریبا تست کار نکردم فقط متن کتابو خوندم.از هرکیم پرسیدم گفت اگه معلمتون پیام ایه و اینارو میگه تسلط رو متن کتاب ارجحیت داره به تست زدن
ریاضی من دوتا کتاب دارم یکی مهروماهه و یکی الگو..الگو شدیدا توصیه میشه.هم به تجربیامون گفتن هم به ما.گفتن اگه خیلی دیگه حس شاخ بودن و داشتن پول و زمان اضافی بهتون فشار اورد برید سراغ نردبام.
برای فیزیک خود مدرسه به ما گفت الگو بگیریم که خیلی خوب بود معلممونم گفت اگه الگو رو تموم کردین برین سراغ نردبام.نردبام تستاش کمه و خوبه.الگو همه جور تستی داره ولی تعداد تستش خیلی زیادتره (مثلا برای ترمو الگو فک کنم دویست و سی تا تست داشت درحالیکه نردبام ۱۰۰ تا)
برای شیمی مبتکران فوق العادس..درسنامش خیلی اضافی داره ولی هم تستای خوبی داره هم خب هرچی مفهومی تر شیمیو یادبگیری بهتر.البته امسال حتی تجربیامونم نرسیدن تستارو تموم کنن . الگورم گفتن اگر مبتکران تموم شد استفاده کنی
ادبیاتو همه جا موضوعی میگن معمولا..موضوعیا نشر الگو ولی خب توصیه میکنن سالای پایه هامون سبطی چون مفهومی درس داده بهتره
برای عربی مدرسه به ما گفت جامع خیلی سبز بگیریم(مدرسه مارو رسما ورشکست کرد امسال)
خیلی کتابش خوبه یه ذره سخته و تستاشم زیاده مثلا برای دهمش که من زدم ۱۰۰۰ وخورده ای تا بوده .تنها مشکلی که داره نداشتن درک مطلبه فقط یه بخش ته کتاب داره که اونم تقریبا با دانش عربی ما نمیشه جواب داد.سالای قبلش جامع مهروماه رو میگفتن .
درس انگلیسیم باز مدرسه به ما گفت شهاب اناری مبتکران بگیرین یه کتاب درک مطلبش و کتاب تستش.به نظر من واسه کسی پایه ی زبانش خوب نیست کتاب مناسبی نیست.گرچه معمولا اکثر جاهاهم همینو میگن
اینا رو امسال مدرسه با ما کار کرد.به جز ادبیات که من خودم گرفتم کتاب.منم خودم چون تعدادشون زیاد بوده و البته محدودیت بودجه(۹۴ تومن پول فیزیک الگو بود) چیز دیگه ای نگرفتم.از بقیه منابع بازارم خبر ندارم.
ممنون از توضیحاتت خیلی مفید بودن=)
برای ادبیات خودمم هامون سبطی رو مدنظر داشتم چون میگن تست های قرابت معناییش خیلی خوبه
برای عربی این خیلی سبز که گفتی درسنامه هم داره؟
اگه اره توضیحاتش کامل و خوب هست؟ یعنی میشه برای مرور و یادگیری قوائدی که مشکل دارم روش حساب کنم؟

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
ممنون از توضیحاتت خیلی مفید بودن=)
برای ادبیات خودمم هامون سبطی رو مدنظر داشتم چون میگن تست های قرابت معناییش خیلی خوبه
برای عربی این خیلی سبز که گفتی درسنامه هم داره؟
اگه اره توضیحاتش کامل و خوب هست؟ یعنی میشه برای مرور و یادگیری قوائدی که مشکل دارم روش حساب کنم؟
درسنامه قواعد خیلی خوب و کامله.توی سایتشون احتمالا هست پی دی افش دانلود کن یه نگاه بنداز .درس اولشم کامل دوره کرده قواعد سه سال گذشته رو.
ولی سال بالاییامون که همون مهروماه میزدن میگفتن مهروماه نکته ی تستیش خیلی خوبه.
من خودم به شخصه اصن با نکته خوندن اوکی نیستم.ترجیح میدم خودم بشینم تست بزنم نکته هارو دربیارم.برام نکته خوندن و حفظ کردن این مدلی خیلی سخته.
قرابت هامون سبطیو من دارم و میخونم ولی به اون صورت هنوز نتیجه نداده..البته هنوز تموم نکردم ولی خب اگه جواب نداده دیگه فک نکنم هیچی جواب بده.آرایه اش واقعا خوب بود مخصوصا تو آرایه های خیلی سخت مثل ایهام و مجاز و استعاره و خب من خیلی از اون‌خوب نتیجه گرفتم.املا و لغتم که من از روی خود کتاب میخونم.

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
درسنامه قواعد خیلی خوب و کامله.توی سایتشون احتمالا هست پی دی افش دانلود کن یه نگاه بنداز .درس اولشم کامل دوره کرده قواعد سه سال گذشته رو.
ولی سال بالاییامون که همون مهروماه میزدن میگفتن مهروماه نکته ی تستیش خیلی خوبه.
من خودم به شخصه اصن با نکته خوندن اوکی نیستم.ترجیح میدم خودم بشینم تست بزنم نکته هارو دربیارم.برام نکته خوندن و حفظ کردن این مدلی خیلی سخته.
قرابت هامون سبطیو من دارم و میخونم ولی به اون صورت هنوز نتیجه نداده..البته هنوز تموم نکردم ولی خب اگه جواب نداده دیگه فک نکنم هیچی جواب بده.آرایه اش واقعا خوب بود مخصوصا تو آرایه های خیلی سخت مثل ایهام و مجاز و استعاره و خب من خیلی از اون‌خوب نتیجه گرفتم.املا و لغتم که من از روی خود کتاب میخونم.
معذرت میخوام که جفت پا میپرم وسط بحث.
مهروماه نکته ی اضافه ی نظام قدیمی زیاد داره. خیلی سبز و میکرو طلایی گاج خوبن هر دو، ولی برای شما که دهمین همون خیلی سبز عالیه.
باید بگم برای عربی روش تست بیشتر زدن همیشه جواب میده و نکته خوندن خیلی به کار نمیاد!
قرابت صبر و حوصله میطلبه. اگر اوکی نشدید فقط تست های همون مبحث رو دوباره و دوباره با پاسخنامه بخونین. خصوصاً شما که زمان زیاد دارین اصلا عجله نکنین. من تازه دوماه مونده به کنکور دارم نتیجه میگیرم :-"

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
معذرت میخوام که جفت پا میپرم وسط بحث.
مهروماه نکته ی اضافه ی نظام قدیمی زیاد داره. خیلی سبز و میکرو طلایی گاج خوبن هر دو، ولی برای شما که دهمین همون خیلی سبز عالیه.
باید بگم برای عربی روش تست بیشتر زدن همیشه جواب میده و نکته خوندن خیلی به کار نمیاد!
قرابت صبر و حوصله میطلبه. اگر اوکی نشدید فقط تست های همون مبحث رو دوباره و دوباره با پاسخنامه بخونین. خصوصاً شما که زمان زیاد دارین اصلا عجله نکنین. من تازه دوماه مونده به کنکور دارم نتیجه میگیرم :-"
نه خواهش میکنم .مرسی که تجربه ی خودتون گفتین.
من کلا نکته نمیتونم حفظ کنم. حتی تو یه درسی مثل هندسه من همیشه باید قضیه هارو اول اثبات کنم وگرنه کلا نمیتونم ازشون استفاده کنم:)
بخاطر همین کلا سراغ کتابی که خیلی نکته محور باشه نمیرم...احتمالا امسال گروه عربیمون بخاطر همین منبعشو عوض کرد.چون به ما گفتن تا سال آخر از همین استفاده کنین.
من اتفاقا قرابت خوندن خیلی دوست دارم.مخصوصا بخش عاشقانش و بیت های بی نظیری که تو کتابش هست.بخاطر همون خیلی با صبروحوصله آروم آروم دارم میخونم.شایدم یکی از دلایلی که هنوز نتیجه نداده همینه

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
نه خواهش میکنم .مرسی که تجربه ی خودتون گفتین.
من کلا نکته نمیتونم حفظ کنم. حتی تو یه درسی مثل هندسه من همیشه باید قضیه هارو اول اثبات کنم وگرنه کلا نمیتونم ازشون استفاده کنم:)
بخاطر همین کلا سراغ کتابی که خیلی نکته محور باشه نمیرم...احتمالا امسال گروه عربیمون بخاطر همین منبعشو عوض کرد.چون به ما گفتن تا سال آخر از همین استفاده کنین.
من اتفاقا قرابت خوندن خیلی دوست دارم.مخصوصا بخش عاشقانش و بیت های بی نظیری که تو کتابش هست.بخاطر همون خیلی با صبروحوصله آروم آروم دارم میخونم.شایدم یکی از دلایلی که هنوز نتیجه نداده همینه
فرز یک نیستی؟ چون خیلی چیزهایی که میگی شبیه مدرسمونه :-"
درست ترین کار رو داری میکنی. دقیقاً همین درسته. خصوصاً اون هندسه ای که مثال زدی حفظ کردن و بلد بودن فرمول های زیاد و بدون هیچ مبنایی در مغز باعث می شه یک دونه هم تست هندسه پایه تو کنکور نتونین بزنین. جدا از اون این جوری خوند باعث زیاد شدن خلاقیتت تون میشه.
شما اگر بتونین تا اخر سال دیگه قرابت سبطی رو تموم کنین ده هیچ جلویین از بقیه ((: با تقریب خوبی توی همه ی مباحث ادبیات جلو می افتین.

رزیتا

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام به نظرتون برای زیست میکرو بهتره یا الگو؟همینطور برای ریاضی بین خیلی سبز و میکرو و سیرتا پیاز کدومی بهتره؟به نظرتون ؟

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××
سلام به همه ی کاربرای عزیز سایت
خب من گشتم ولی تاپیکی که مد نظرم بود پیدا نکردم.
من و خیلی دیگه از بچه های سایت امسال میریم دهم
یه مدرسه دیگه و این حرفا :-"
واقعا غولی که معلمامون از سالهای بعد تو تعریفاشون ساختن ...::rolleyes:
هِیی...
این تاپیکو زدم تا اگه میشه سال های بالاتر: دهم های سال قبل ،یازدهم و... فارغ التحصیلای عزیز تجربشون رو در اختیار ما قرار بدن و پیشنهادی برای بهتر درس خوندن و بازده بهتر درسی بهمون بدن
تا ما بتونیم از مشاوره هاشون بهره مند بشیم
پیشاپیش از همه ممنونم :GreenHeart

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
ای وای چقدر زود دهم تموم شد
ببین عزیزم اصلا اونطوری که میگن نیس به ما هم خیلی چیزا گفته بودن ولی فقط باعث ترس و اضطرابمون شد
دهم هم مثل پایه های دیگه اس مشاورمون میگفت ممکنه ادما تو ماه های اول افت تحصیلی داشته باشن بخاطر اینکه بالاخره وارد یه محیط جدید شدن و این چیزا ولی بعدش درست میشه اگه طرف واقعا خودشو باور داشته باشه
ممکنه اول خیلی چیزا اونجور که توقع داشتی پیش نره و بخوره تو ذوقت ولی اصلا نباید باعث سرخوردگیت بشه
اینم برای خودش یه دوره ای که البته خیلی زود تموم میشه همینطور که من اصلا نفهمیدم چیشد و چی نشد:))

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام =)
از افت نمرات و سطح علمیت توی کلاس نترس
همه ی تمرکزت روی یادگیری و رفع اشکال باشه

پ.ن: به اون دوستان کودک عقلت که بعد از امتحان بدو بدو میان میپرسن من 20 شدم ت چند شدی هم کوچیک ترین توجهی نکن
پ.ن 2: میزان یادگیری تو هیچ ارتباط مستقیم یا غیر مستقیمی با نمرات امتحاناتت نداره
پ.ن 3: جاست یادگیری، رفع اشکال و مرور;;)

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
خب سلام
هِیی...
ببین تا یه حدی نگرانیت طبیعیه چون قراره از یه فاز به ی فاز متفاوت تر بری ( کلا ارتقا به دوره بالاتر همینه فلسفه اش دیگه)
فعلا سعی کن لذت ببری از تابستون
پیشنهادی برای بهتر درس خوندن و بازده بهتر درسی بهمون بدن
نهایتا اگه خواستی در کنار لذت بردن درس هم بخونی :
من جات بودم یکم پایه ام رو قوی میکردیم که دیگه در طول سال دهم با مطالب سالهای گذشته مشکلی نداشته باشم
مثلا میتونی بشینی زیست گیاهی نهم رو بخونی ( نه در حد کتاب:-" اون فصل از کتاب زیست علامه حلی نهم خیلی خوبه ، اگه خواستی بگو برات بفرستم )
یا فصل هایی از ریاضی که مربوط به مختصات و ایناس و جبر همچنین اگه مشکلی داری تو بخش اتحاد ها
اگرهم رشته آینده ات قراره ریاضی باشه ، خوندن فصل هندسه تکمیلی خوبه فکر کنم
همچنین قسمت " بی شمارش " از فصل 1 تکمیلی و قسمت بعدیش "احتمال" ( که هر کدوم سال دهم یه فصله و خب کامل تر میشه قاعدتا)
اینا رو اگه خواستی از دهم بخونی درست و حسابی بخون و مفهومی یاد بگیر
از نظر شیمی هم ... نه به مشکلی بر نمیخوری چون مطالب رو خیلی بهتر تو خود سال دهم یاد میگیری ( تو دوره اول چون نمیتونستن همه مطالب اضافه رو بگن ، سعی میکردن نکته بگن که خب فهمش سخت بود بدون دونستن دلیل . از این نظر اوکی میشی دهم )

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
سلام به همه ی کاربرای عزیز سایت
خب من گشتم ولی تاپیکی که مد نظرم بود پیدا نکردم.
من و خیلی دیگه از بچه های سایت امسال میریم دهم
یه مدرسه دیگه و این حرفا :-"
هِیی...
این تاپیکو زدم تا اگه میشه سال های بالاتر: دهم های سال قبل ،یازدهم و... فارغ التحصیلای عزیز تجربشون رو در اختیار ما قرار بدن و پیشنهادی برای بهتر درس خوندن و بازده بهتر درسی بهمون بدن
تا ما بتونیم از مشاوره هاشون بهره مند بشیم
پیشاپیش از همه ممنونم :GreenHeart
تا اونجا که میتونی تابستونتو استراحت کن و سعی کن انرژی جمع کنی واسه سال دیگه
اگه توی یه درسی مثل ریاضی اشکال داری حتما امسال تابستون بشین سرش
اگه خیلی دوست داری درس بخونی یه درس اختصاصی رو به دلخواه انتخاب کن و امسال تابستون بخون
فعلا قلمچی ثبت نام کردن انتخاب خوبی نیست از نظر من..خیلی زود بخوای ثبت نام کنی ترم دو دهم به بعد
وقتی وارد دهم میشی یه چند ماهی طول میکشه دستت بیاد هر درسیو چجوری بخونی که بهترین بازده رو بدی ولی من چندتا توصیه کوچیک واست دارم
یک :دقیقه نودی کار کردن رو از سر خودت بنداز.اگه روز شنبه شیمی دارین و معلم واسه اون روز 20 تا تمرین میده سعی کن همون روز حلشون کنی.و اصلا نزار واسه جلسه بعدت.اگه رشتت ریاضیه نیاز به این مسیله خودت پیدا میکنی.همون روزی که معلم درس میده و درس رو یاد میگیری سعی کنارش از به کتاب خوب تستم بزنی.چون درس خیلی خوب واست جا میفته
دو:سعی کن یه سری عادتایی وقت تلف کننده اگه داری رو از سرت بندازی.مثل پاک نویس کردن جزوه.چون به اون صورت دیگه دهم وقت نداری
سه:بیخیال هیچ درسی نشو تا زمانی که اون رو کامل یاد گرفتی.مخصوصا دروس اختصاصیت.باتوجه به اینکه سال دیگه هم احتمال زیاد مجازی هست و کیفیت آموزش خیلی میاد پایین این نکته خیلی مهمه.شده واسه یه سرفصل فیزیک سه ساعتم وقت بزاری وقت بزار.ولی بیخیال یاد گرفتنش نشو چون اگه الان یاد نگیری انشالا سال کنکورت در خدمتته
چهار:بیخیال غلطات نشو.اگه یه تمرین ریاضی رو سر کلاس اشتباه حل کردی همون روز ببین چرا اشتباه حل کردی و درست حلش کن.سر کلاس ریاضی و فیزیک از روی تخته(احتمالا تخته مجازی البته)کپی نکن سعی کن همه رو خودت حل کنی
سعی کن از جمع های پرحاشیه دور شی.روابطت رو با دوستای خوبت حفظ کن.تفریح یادت نره.جوگیر نشی از دهم از اول مهر روزی 5 ساعت درس بخونی.آروم آروم ساعت مطالعتو باید ببری بالا تا بازدهیش خوب باشه.
موفق باشی :)

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
مال ماهم همینکارو کردن ولی اصلا اصلا ترسناک نیست و خیلی خوبه:)
پاک نویس اصلا نکن، هرچی معلم میگه همون موقع خوب بنویس.
تستا رو بزن و اینکه نرو واسه هر درس چند تا کتاب تست بگیر! یکی رو بگیر و چند بار بزن.
اگه کلاس خصوصی نمیری اصلا نگران نشو وقتی میبینی همه بچه ها بلدن و یا اینکه خیلی زود سوال ها رو حل میکنن!
اگه دوستی داری که با هم صمیمی هستین و کنتاک ندارین، بشینین با هم برنامه بریزین درس بخونین. خیلی کمک میکنه. و در ضمن به نمره و درصد های بقیه توجه نکن و خودت رو با خودت مقایسه کن.
اصلا نزار تستا رو واسه بعد که به غلط کردن میفتی:)
واینکه اولا درصدات شاید خیلی بد باشه ولی نگران نشو. درصد های اول سال برا همه بده و کم کم خوب میشه.
هیچی رو عقب ننداز هیچی.
و تفریح به هیچ وجه یادت نره!!!!!!!!!!!!!! مهمترینه!!!!!!!!!!!!!
موفق باشی:)

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××
تا اونجا که میتونی تابستونتو استراحت کن و سعی کن انرژی جمع کنی واسه سال دیگه
اگه توی یه درسی مثل ریاضی اشکال داری حتما امسال تابستون بشین سرش
اگه خیلی دوست داری درس بخونی یه درس اختصاصی رو به دلخواه انتخاب کن و امسال تابستون بخون
فعلا قلمچی ثبت نام کردن انتخاب خوبی نیست از نظر من..خیلی زود بخوای ثبت نام کنی ترم دو دهم به بعد
وقتی وارد دهم میشی یه چند ماهی طول میکشه دستت بیاد هر درسیو چجوری بخونی که بهترین بازده رو بدی ولی من چندتا توصیه کوچیک واست دارم
یک :دقیقه نودی کار کردن رو از سر خودت بنداز.اگه روز شنبه شیمی دارین و معلم واسه اون روز 20 تا تمرین میده سعی کن همون روز حلشون کنی.و اصلا نزار واسه جلسه بعدت.اگه رشتت ریاضیه نیاز به این مسیله خودت پیدا میکنی.همون روزی که معلم درس میده و درس رو یاد میگیری سعی کنارش از به کتاب خوب تستم بزنی.چون درس خیلی خوب واست جا میفته
دو:سعی کن یه سری عادتایی وقت تلف کننده اگه داری رو از سرت بندازی.مثل پاک نویس کردن جزوه.چون به اون صورت دیگه دهم وقت نداری
سه:بیخیال هیچ درسی نشو تا زمانی که اون رو کامل یاد گرفتی.مخصوصا دروس اختصاصیت.باتوجه به اینکه سال دیگه هم احتمال زیاد مجازی هست و کیفیت آموزش خیلی میاد پایین این نکته خیلی مهمه.شده واسه یه سرفصل فیزیک سه ساعتم وقت بزاری وقت بزار.ولی بیخیال یاد گرفتنش نشو چون اگه الان یاد نگیری انشالا سال کنکورت در خدمتته
چهار:بیخیال غلطات نشو.اگه یه تمرین ریاضی رو سر کلاس اشتباه حل کردی همون روز ببین چرا اشتباه حل کردی و درست حلش کن.سر کلاس ریاضی و فیزیک از روی تخته(احتمالا تخته مجازی البته)کپی نکن سعی کن همه رو خودت حل کنی
سعی کن از جمع های پرحاشیه دور شی.روابطت رو با دوستای خوبت حفظ کن.تفریح یادت نره.جوگیر نشی از دهم از اول مهر روزی 5 ساعت درس بخونی.آروم آروم ساعت مطالعتو باید ببری بالا تا بازدهیش خوب باشه.
موفق باشی :)
ممنون از کمکتون :RedHeart
می خوام برم تجربی
دقیقا یکی از مشکلات من دقیقه نودی بودنه :)) :(
کلا تایپ شخصیتیم اینجوریه که بیست روز برای کاری وقت داشته باشم همیشه روز آخر انجامشون میدم اما خب سعی می کنم بهترین کارمو تو کمترین فرصت به اجرا بذارم
چشم سعی خودمو می کنم تا همون روز کارامو انجام بدم.
مال ماهم همینکارو کردن ولی اصلا اصلا ترسناک نیست و خیلی خوبه:)
پاک نویس اصلا نکن، هرچی معلم میگه همون موقع خوب بنویس.
تستا رو بزن و اینکه نرو واسه هر درس چند تا کتاب تست بگیر! یکی رو بگیر و چند بار بزن.
اگه کلاس خصوصی نمیری اصلا نگران نشو وقتی میبینی همه بچه ها بلدن و یا اینکه خیلی زود سوال ها رو حل میکنن!
اگه دوستی داری که با هم صمیمی هستین و کنتاک ندارین، بشینین با هم برنامه بریزین درس بخونین. خیلی کمک میکنه. و در ضمن به نمره و درصد های بقیه توجه نکن و خودت رو با خودت مقایسه کن.
اصلا نزار تستا رو واسه بعد که به غلط کردن میفتی:)
واینکه اولا درصدات شاید خیلی بد باشه ولی نگران نشو. درصد های اول سال برا همه بده و کم کم خوب میشه.
هیچی رو عقب ننداز هیچی.
و تفریح به هیچ وجه یادت نره!!!!!!!!!!!!!! مهمترینه!!!!!!!!!!!!!
موفق باشی:)
از کمکتون ممنونم :RedHeart
واقعا برای دهم روحیه گرفتم
بله این دوستای خوب رو دارم و برای همه همچین دوستایی رو آرزو میکنم .
یکی از ایده هایی که دوستام داده بودن این بود که تابستون همه دروس سال بعد رو تقسیم کنیم و باهم گروهی بخونیم و حفظ بشیم همه رو
می خواستم نظر شمارو در اینباره بدونم چون دیدم هر دو عزیز به تفریح و استراحت اشاره کرده بودین
ممنون میشم و از باقی دوستان که این پست رو می خونن :GreenHeart

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
ممنون از کمکتون :RedHeart
می خوام برم تجربی
دقیقا یکی از مشکلات من دقیقه نودی بودنه :)) :(
کلا تایپ شخصیتیم اینجوریه که بیست روز برای کاری وقت داشته باشم همیشه روز آخر انجامشون میدم اما خب سعی می کنم بهترین کارمو تو کمترین فرصت به اجرا بذارم
چشم سعی خودمو می کنم تا همون روز کارامو انجام بدم.
خواهش میکنم❤
اخه میدونی اصن تو دوره دو نمیتونی دقیقه نودی کار کنی وگرنه تهش مجبوری از یه چیزی بزنی
بازم انتخاب خودته پیش خوانی کنی یا نه.ولی اگه نکنی هم چیزی رو از دست نمیدی
یادت باشه مهم نیست کی شروع کنی مهم اینکه وقتی شروع کردی وسطش ول نکنی و درست شروع کنی.
من همکلاسی دارم که تابستون مبتکران رفت و کل درسای دهمو خوند و خب الانشم آن چنان از بقیه جلوتر نیست در سطح بقیه کلاسه.
و بچه های تجربی زیادی رو میشناسم که تابستون هدف رفتند و تراز قلمچی امسالشون به ۶۰۰۰نرسید
پس زیاد نگران نباش

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
یکی از ایده هایی که دوستام داده بودن این بود که تابستون همه دروس سال بعد رو تقسیم کنیم و باهم گروهی بخونیم و حفظ بشیم همه رو
می خواستم نظر شمارو در اینباره بدونم چون دیدم هر دو عزیز به تفریح و استراحت اشاره کرده بودین
ممنون میشم و از باقی دوستان که این پست رو می خونن :GreenHeart
فرقی نداره ولی اگه میخواین شروع کنی اصلا سخت نگیرین به خودتون و به چشم تفریح بهش نگاه کنین و حتما نیاز نیست کل پایه رو بخونین! مخصوصا اینکه کتاب مهمی مثل زیست تغییر میکنه.(امسال که خیلی تغییر کرد)

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
بچه‌ها سلام، من امسال خواهرم میره دهم و نمیدونیم دقیقا چه منابعی بهتره براش بخریم. معلماش هم هرکدوم یه چیزی میگن، من خودم ترجیحم اینه به جای اینکه چندتا منبع داشته باشه، فقط یه منبع خیلی خوب برای امسال داشته باشه که هم خسته نشه هم از درسش عقب نیوفته. خلاصه که اگه منابع خوب رو بهم معرفی کنین ممنون میشم ازتون!
+دهم تجربی میره.

بالا