• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گل و گیاهای خونگی

• شروع کننده موضوع

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia
این تاپیک واسه کساییه که به پرورش گل و گیاه علاقه دارن؛؛) روندشم اینطوریه که هر کس تو یک پست درمورد یک گیاه و روش نگهداریشو اینا توضیح میده(عکس هم بذارین ک بهتر میشه).

اگر هم سوالی داشتین راجع به این موارد، میتونین تو این تاپیک بپرسین و هرکس که تونست، جواب بده.؛؛)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : گل و گیاهای خونگی

وای من عاشق این تاپیکم. >:D<

photo_2016_07_20_05_59_25.jpg

این داستان، کاکتوس.

من کاکتوس زیاد داشتم تا حالا، ولی یه مقداریش خورد به دوران کنکور و درس و اینا، یه مقداریش هم به‌خاطر نداشتن دانش کافی راجب نگهداریشون بر فنا رفتن. :rolleyes: اینا تنها بازمانده‌ها هستن و من عاشقشونم!

اول اینکه درسته اسمشون کاکتوسه و معمولا آدم رو یاد بیابون‌های آمریکا و لوک خوش‌شانس می‌ندازن، ولی کاملا حساس به گرما و نور شدید خورشیدن! :D ترجیحا پشت پنجره باشن خوب رشد می‌کنن. اگه می‌خوایین اونا رو به بیرون از محیط خونه منتقل کنین، یهو نذارینشون بیرون. :| اول یه مدتی جلوی پنجره‌ی باز بذارید که عادت کنن. #تجربیات

برای آب دادن بهشون، هفته‌ای یک بار کافیه. به اندازه‌ی نصف لیوان. زیاد بدین می‌گندن. #زخم‌ـ‌خورده

اگه بخوایین رشدشون زیاد شه یا کلا می‌بینین بی‌حالن، دو ماهی یک بار به اندازه‌ی دو یا سه قاشق کود آهن خوبه براشون. به شدت موثر در زمینه‌ی رشد گیاهه این کود آهن. #جدی

همینا دیگه! :D زود زود پست بدین من گیاهان عزیزمو معرفی کنم. :>

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

ما گياه زياد داريم ولي اوني كه خودم در جريانش باشم رو مي ذارم.مي شه گياه غير خونگيم باشه ؟

image.jpeg

ايشون آووكادو هستن ، ملقب به آووگادرو :D [SIZE=100%] ،،[size=10pt]اصلا گياه خونگي نيست نمي دونم چيشد كه رشد كرد ما اينو وسطاي پاييز گذاشتيم دونشو تو خاك اوايل بهار پاشديم ديديم يه درخت از خاك بيرون اومده ،سرعت رشدش وحشيانس(اوايل شك كردم لوبيا ي سحر آميزي چيزي نباشه) برگاشم با اين كه خودش كوچيكه اندازه برگ گردو و شايدم بزرگ تره ،ظاهرا آفتاب مستقيم نمي خواد تو سايه راحت تره ، هر چقدر آب بريزي زيرش با آغوش باز مي پذيره و سرحال تر مي شه ،يه روز گذاشتيمش بيرون شانس اون روز باد ميومد برگاش جمع شد ولي باز آورديمش تو حالش بهتر شد ، كلا بايد هر روز بهش آب بدي ،،همين ديگه ايشالله ميوه بده عكس ميوشو بزارم اينجا ،البته ما آووكادو به خاطر خودش مي خوايم نه ميوش[/SIZE] [/ize] :D :D

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام دوستان
برای اولین باره میام این تایپیک!
یه سوال دارم.
راستش من یه اتاق کوچیک نقلی رو پشت بوم دارم برای خودم.می خوام گل و گیاه بخرم براش.
ولی نمی دونم چی بخرم!چون اصلا سررشته ای ندارم.
گلی که هم قشنگ باشه.هم طراوت داشته باشه.
خلاصه راهنمایی ام کنید.
لطفا :)

roumak

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
90
آیا گیاه دائمی را ترجیح می دهید؟

اگر میخواهید همیشه آپارتمان شما سرسبز و با طراوت و شاداب باشد از خرید گل های گلدار احتراز کنید زیرا نگهداری گیاهان برگ سبز آسان تر است.

گیاهان همیشه سبز در شرایط و درجه حرارت اطاق بخوبی پرورش می یابند و چنانچه از آن مواظبت شود،برگ ها همیشه شاداب و خرم و براق و زینت بخش محیط زندگی شما خواهد بود

گیاهان گلدار خانگی احتیاج به مراقبت بیشتر و در شرایط اطاق و ساختمان بخوبی دوام نمی آورند.مادام که گل دارد بسیار زیبا است

چه مبلغی برای خرید گل حاضرید بپردازید؟

یکی از مشکلاتی که در رابطه با خرید گل به صورت اینترنتی مطرح می باشد ،قیمت بالایی گلهاست ولی شما با جستجویی ساده در ایگل می توانید بهترین گل ها را بدون داشتن هیچ استرسی و با صبر و حوصله انتخاب نمایید و البته از مزیت مناسب بودن قیمتهای آنها بهره مند شوید.

قیمت گل ها و گیاهان بستگی به سرعت رشد و مهارت در پرورش آنها دارد گیاهانی که رشد بطنی دارند گران قیمت و بسیاری از گل های یکساله مانند شمعدانی قیمت ارزان تری دارند.همچنین اندازه و ارتفاع گیاه در قیمت آن ماثر است.

ا

• لایک
امتیازات: z.a97
بالا