• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکوریهای 96

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
آقا من یه موضوعی رو نمیفهمم.
سنجش یه رتبه داره...یه تخمین رتبه.....کدومش نزدیکتر خواهد بود به رتبه کنکورمون؟
برای من خیلی متفاوت بود رتبه ام با تخمین رتبه....
حدودن سه هژارتا اختلاف:/

هیچ کدوم.

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
حالا اينقدر هم هيچكدوم نه:)) ولي خب يكي هست كه شبيه تره.
ای کاش یکی بیاد جواب بده.....
من بدونم زمین بخونم یا نه....اگه رتبه سهمیه درست باشه حداقل به زور زمین دارو بیارم:/

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
از نظر من رتبه ي سنجش هيچ ربطي به كنكور نداره و به كانون بيشتر ميتونين اعتماد كنين [ اونم بسته به range رتبتون داره ]
از نظر بعضي ديگه سنجش تخمين رتبه ش شبيهه به رتبه اي كه ميارين خودتون.
ولي من اگه كنكوري بودم بيشتر از هرچيزي روي تراز كانونم حساب باز ميكردم و سايت كانون يه بخش داره كه ميانگين تراز فلان قدر رتبه هاشون چند شده هركدوم كه به نظر من بهترين تخميني كه ميتونين به دست بيارين از اون طريقه.

mahsa.n

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
اگه می شه دوستان سال بالایی راهنمایی کنن:
در صورت دیدن چه نشانه هایی در خودمون باید به فکر موندن برای سال دیگه باشیم؟؟؟
:-/

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
اگه می شه دوستان سال بالایی راهنمایی کنن:
در صورت دیدن چه نشانه هایی در خودمون باید به فکر موندن برای سال دیگه باشیم؟؟؟
:-/
دیدن کارنامه ی بد در دستتون روز اعلام نتایج
[-| جز این هیچی

mhs.1d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ریاضی
قسمت تخمین رتبه کنکور قلمچی که درصداتو وارد میکنی و رتبه میده حدود ۲۰۰تا با رتبه معادلی که سنجش میده فرق داره :|

۲۰روزی که مونده به شخصه پتانسیلم بالا رفته :|
به قول @Shirin 77 چند روز آخر فرجه برای ماهاست که طول سال درس نمیخونیم :))

خلاصه که بخونین بخونین بخونین روز کنکور هپی باشیم همه ^----^

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
بچه‌ها نمی‌دونم این‌جا جای مناسبیه یا نه :-"
می‌خوام بگم که، من تو یک ماه آخر عربی‌م رو از ۴۰% به ۸۳% و زیست‌ام رو از ۵۰% به ۷۵% رسوندم.
این یک ماه آخر رو خیلی زیاد درس بخونید. می‌دونم خسته‌اید ولی واقعا تو بهبود درصد هاتون تاثیر داره ؛)

mhs.1d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ریاضی
بچه‌ها نمی‌دونم این‌جا جای مناسبیه یا نه :-"
می‌خوام بگم که، من تو یک ماه آخر عربی‌م رو از ۴۰% به ۸۳% و زیست‌ام رو از ۵۰% به ۷۵% رسوندم.
این یک ماه آخر رو خیلی زیاد درس بخونید. می‌دونم خسته‌اید ولی واقعا تو بهبود درصد هاتون تاثیر داره ؛)

راز موفقیتت توی عربی رو بگو لطفا :-"

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
خب برای عربی:
من یه جاهاییش رو اوکی بودم مثلا معنی و ترجمه و اینا، بعد یه جاهاییش رو مشکل اساسی داشتم مثل معتلات. خرداد که شد به خودم گفتم که نمی‌شه این‌جوری کژدار و مریض برم جلو یه بار درست دربیاد یه بار غلط. اون مباحثی رو که می‌لنگیدم مشخص کردم و رفتم خیلی اساسی درسنامه خوندم براش. ( یه جزوه از معلم مدرسه خودم+ درسنامه گاج سفید - طوسی نه! سفید) خیلی خیلی جواب بود برای عربی.
بعد که مشکلای اساسی رو بررسی کردم تند تند از همون مباحث یه سری تست کنکور زدم و بعدش هم که تو روش سه روز یک‌بار که کنکور می‌زدم رفع اشکال عربی هم داشتم.
اون کتاب گاج سفید خیلی به من کمک کرد راستش. حالا البته اگر هر درسنامه خوب دیگه ای دارید کمک‌تون خواهد کرد قطعا، فقط اینکه اون‌جاهایی که میدونید ضعف دارید رو دو سه ساعت وقت بذارید و کامل پوشش بدید و خلاص.

زیست:
من از اواخر اردیبهشت دیدم درصد زیستم کمه از نظر خودم، شروع کردم کتاب گاج طوسی - که اتفاقا همون سال چاپ اولش بود و پاسخ‌نامه کلیدی داشت فقط - رو کامل کار کردم تست هاش رو و همزمان یه دور دیگه کل زیست ها رو مرور کردم. دو تا کتاب هم داشتم برا اون دوره. از اون کتاب‌های سیمی کوچولو که فک کنم اسمش لقمه بود :)) یکی قیدنامه و یکی برای فصل آغازیان و باکتری و اینا.
یاوم میاد تا خود ِ روز کنکور، حتی اون زمانی که داشتیم می‌رفتیم حوزه، این دو تا کتاب دستم بود.

این کارایی که الان گفتم انجام دادم ممکنه به نظرتون واسه یک ماه- یک ماه و نیم زیاد به نظر بیاد، آره زیاد بود! ولی همت کردم ساعت مطالعه‌م رو خیلی بردم بالا.
شدنیه واقعا.هنوز کلی وقت هست

آخرین ویرایش:

Rain Man

Monsieur Noir
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computing Science
آقا واسه شیمی چ کنیم؟؟ :|
محاسباتیا ک خب وقت میبرن
موردی ها هم که ریسک دارن :|
آدم میمونه چی بزنه سود داشته باشه
چیا هم حذف کنه ک تایم سیو بشه؟
انی آیدیا؟ :-"

...Maedeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
97
موافقم...کسی می دونه باید چکاکنیم؟؟؟؟

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
بيايد بگيد شماهم خوابتون نميبره از استرس :///
اين كنكورايي كه ميديم تخمينشونو كلا در نظر نداشته باشيم دگ ؟ (ميشه داشته باشيم ؟ -.- همينا فقط اميد ميدن -.- )

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
آقا من یه موضوعی رو نمیفهمم.
سنجش یه رتبه داره...یه تخمین رتبه.....کدومش نزدیکتر خواهد بود به رتبه کنکورمون؟
برای من خیلی متفاوت بود رتبه ام با تخمین رتبه....
حدودن سه هژارتا اختلاف:/
با توجه به معنی لغت (تخمین)باید تخمین رتبت به رتبه کنکورت نزدیک تر باشه!
اما تخمین رتبه رو با توجه به داده های آماری پارسال و فراوانی درصد ها و همچنین ترازی که درصدای شما تو آزمون کنکور سال پیش میداد; محاسبه میکنن و این تخمین معمولا درست از آب در نمیاد.
مثلا پارسال تخمین رتبه با کمی شیمی رو بالاتر زدن خیلی جابجا میشد(چون تو کنکور 94 شیمی رو یهو دشوار کردن و کسی بالا میزد; خیلی بهش تراز میداد) ; اما تو کنکور 95 چون همه رو شیمی تمرکز کردن , شیمی رو بالا زدن تاثیر چشم گیر نداشت!
رتبه هر کس تقریبا میانگین دو تا ازمون اخر سنجش میشه با حدود 400-500 تا اختلاف!
البته در صورتی که در روز کنکور با همون حال عادی سر جلسه حاضر بشید.
+
این مدت باقی مونده رو هم در هر شرایطی که هستید ; از تلاش کردن دست بر ندارید!
خیلی از رتبه ها تو همین روزا جابجا میشن!
کارای عجیب و غریب(مثلا چند روز پشت سر هم نخوابیدن و خوندن یه درس خاص و ...) کلا انجام ندید! همیشه اعتدال بهترین راهه!
+
اگر هم فکر میکنید ممکنه استرس براتون مشکل زا باشه; میتونید از درس عمومی شروع کنید که توش قوی ترید و 5-6 دقیقه بعد آرامش پیدا میکنید!
در آخر هم:
خطرناک ترین جمله که ممکنِ به خودتون بگید اینکه (من همینم که هستم دیگه!!!)
این من میتونه پیشرفت یا پسرفت قابل توجهی داشته باشه با توجه به اینکه نا امید بشید یا نشید و به مسیری که توش هستید; مطمئن باشید یا نباشید!

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
من یه چیزی بگم در مورد درس خوندن تو این روزای اخر :-" من عربیم داغون بود فک کنم تو اخرین ازمون قلم چی ۱۹ درصد زده بودمش یا ۱۱ درصد :-"
یه هفته هر روز دو سه ساعت عربی خوندم دقیق یعنی تک تک تستارو از روز زرد عمومی بررسی کردم و کنکور ۸۲ زدم فک کنم :-D

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
درباره‌ی شیمی :
برای شیمی یه چیزی که من خیلی زیاد می‌بینم - من شیمی درس می‌دم - اینه‌که بچه ها از شیمی می‌ترسن!
چرا ؟ چون هنوز شوک ِ سخت شدن‌اش نریخته!
برای تجربیا درسی مثل زیست چند ساله که خیلی سخت تر از قبل شده و اینه که باعث شده سال به سال بچه‌ها با سخت‌ شدن‌اش کنار اومدن. ولی شیمی خیلی تازگی داشته این مدل از تغییر سطح. این‌جاست که به نظر من یک مقداری از عملکرد نسبتا ضعیف اکثر بچه ها برمی‌گرده به شوکی که هنوز تو تغییر رویه‌ی شیمی مشاهده می‌شه و کتابای کمک آموزشی - به قدری که برای زیست تونستن خودشون رو تطابق بدن - هنوز برای شیمی اون‌قدر پوشش دهنده نیستن.
از این دلایل که بگذریم من چند تا توصیه کلی دارم.
اول این‌که لطفا و لطفا حین شیمی زدن خیلی آروم و ریلکس باشید و نذارید اون چیزایی که چند خط بالاتر گفتم باعث بشه که هول کنید. این راه‌کار هرچند خیلی ساده‌ست ولی حداقل برای شاگرد های من موثر بوده تو افزایش درصدشون. به هیچ وجه در مقایسه با سوال های کنکورایی که الان کار می‌کنید یا آزمون ها و... خودتونو هول نکنید. آروم و با اطمینان به خودتون سوال ها رو بخونید.
مبحث هایی رو که از قبل می‌دونید خیلی توش خبره نیستین مشخص کنید. نه به این معنی که اگر دیدین از اون مبحث سوالی اومده، فورا رد کنید. سوال رو بخونید و اگر راه‌حل منطقی به ذهن‌تون رسید یا مشابهش رو قبلا دیدید که خب حل می‌شه براتون.

در مورد موردی ها باید بگم که تسلط بر متن کتاب درسی خیلی خیلی کمک کننده‌ست. اگر امکانش هست براتون تو برنامه ریزی این اواخر، مرور کردن یک‌بار متن کتاب درسی شیمی ۲ تا پیش رو بگنجونید. خیلی کمک می‌کنه.

در مورد مسائل، نمی‌شه نظر کلی داد. اما بیشترین مشکل به صورت عمده به محاسبات مربوط به فصول شیمی ۳ و پیش ۲ برمی‌گرده. یعنی استو(به میزان کم‌تر) ترمودینامیک، اسید باز و مسائل آبکافت و این‌ها.
محاسباتش زیاد سخت نیست‌ راستش! :د اگر از لحاظ مفهومی با مطالب اوکی باشید، و بتونید تشخیص بدین صورت سوال - با وجود پیچوندن! - چی از شما میخواد و از چه راهی به خواسته‌ی سوال می‌رسید، اون‌وقت کلی وقت و انرژی :د دارید برای اون چهار تا ضرب و تقسیم.
ولی اگر احساس می‌کنید جایی رو خیلی زیاد مشکل دارید، خب راه داره یه نیم نگاهی به حذف کردن‌اش داشته باشید...

نمی‌دونم چه‌قدر مفید بود یا جواب سوالاتون توش بود. اگر جزئی تر هم سوال دارید ، بپرسید اگر چیزی بدونم حتما جواب می‌دم.

@بالایی: برو پاتو ت رو بخون ترمک :-" :-" :))
@پایینی: رابینز پاس کردم برات با ۱۸.۷۵ :-" تا پند بگیری ترمک ِ علوم پایه نداده :/ :))

آخرین ویرایش:

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بيايد بگيد شماهم خوابتون نميبره از استرس :///
اين كنكورايي كه ميديم تخمينشونو كلا در نظر نداشته باشيم دگ ؟ (ميشه داشته باشيم ؟ -.- همينا فقط اميد ميدن -.- )

نه دیگه اون تستارو قبلا یه دور دیدین مثلا برا من میورد 50 تا 100 یا مثلا 100 تا 200 :)) رتبم شد ۵۰۰
رتبه بیشتر نزدیک رتبه های کانونه من از مهر تا خرداد رتبم تو کانون بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ ۶۰۰ متغییر بود اکثرا هم نزدیک ۵۰۰ بود
ولی هبچکدوم اینا قطعی نیستن هییییچکدوم!!!!
این روزارو تا جایی که تو توانتونه بخونید
دین و زندگی بخونید هررر شب حتماااا
زیست هم من هر روز سه فصل خوندم تو ده روز یه دور تموم شد دیگه هفته اخر روزی ۴ تا خوندم
دو روز مونده به کنکور هم اون لقمه مهرماه برای باکتری و ویروس و این چیزا خوندم

بالایی:X_X دندون چه میفهمه پاتو چیه اخه ؟

بالایی:با یه پزشکی بحث نکن دندون بی درد بی درس :-"

آخرین ویرایش:

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی