• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکوریهای 96

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
این بهترین ترتیب مطالعاتیه:
اصن زیست آی کیو نخونید
انقد سوالاش مسخرس که شیرینی زیست رو از بین میبره و به دانش آموز استرس بی جا وارد میکنه
من با نشر الگو راحت زیستو تو کانون بالای هفتاد میزدم حماقت کردم گزاشتمش کنار سه ماه با ای کیو کار کردم زیستم به زیر شصت رسیده . واقعا بدترین و خسته کننده ترینه حس میکنم برعکس فیزیک پایش

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
اين سوال بي ربطه ولي درگيرم ديگه:D وات ايز دانشگاه امين نيروي انتظامي ؟!:D دوستام ميگفتن ميشه دكتر پليس و ..:D

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
آی کیو خیلی خوبه که -.- اصن من کاملا جذبش میشم ! شیمیشم دوست دارم !
چون شما باهاش راحت نیستید دلیل نمیشه بد باشه که کتاب ! البته اصصلا منکر غلطای زیادش نمیشما ، ولی خب غلطاش طوری نیست که نفهمی !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
اين سوال بي ربطه ولي درگيرم ديگه:D وات ايز دانشگاه امين نيروي انتظامي ؟!:D دوستام ميگفتن ميشه دكتر پليس و ..:D
نمیدونم ولی از فراز دانشکده ی ما معلومه :D منم هر روز فک میکنم رشته ی پلیسی درس میدن توش؟ :D

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
نمیدونم ولی از فراز دانشکده ی ما معلومه :D منم هر روز فک میکنم رشته ی پلیسی درس میدن توش؟ :D
رفتم تحقيق كردم شرايط خيلي خاصي داره !! خيلي عجيب بودن شرايطش !

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق
بنظرتون کسی که کل دبیرستانش بطور جدی درس نخونده الان شروع کنه چند بار باید بخونه و چطور باید بخونه درسی مثل دیفرانسیلو
به نظرم میشه یه دور کامل و خوب مطالبو بخونید در حدی که مثن در عرض یه بازه دو هفته ای برای آزمونتون به طرز خوبی آماده بشید و بعد از اون بازه با کتاب هایی مثل لقمه های مهر و ماه یا آیات و نکات گاج یا بعد ها خط ویژه ها به طور بازه های مرتب هی مرور کنید اینطوری یادتون میمونه.
و با توجه به وقت باقی مونده برای یکی از جمع بندی ها هم برنامه داشته باشید یه دور دیگه مطالب اون مبحث رو کامل بخونید از کتابش (نه کتاب های جمع بندی و خلاصه)

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
سوال: پشت کنکور بمونم؟؟؟ من میدونم که نمیتونم رتبه بیارم!!!!

پاسخ: سخن تکان دهنده قرآن برای ناامیدی کنکوری های 96:(هنگامی که پیامبر از هدایت خلق ناامید شد!)

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ‌
يا أَيُّهَا الْمُدَّثِّرُ «1» قُمْ فَأَنْذِرْ «2» وَ رَبَّكَ فَكَبِّرْ «3» وَ ثِيابَكَ فَطَهِّرْ «4»

معنی:
اى جامه ناامید و بر هم كشيده!!! همینک برخيز و هشدار ده. پروردگارت را بزرگ بدار.

تفسیر: انسان در شرایط امتحانات خاص حق دارد ناامید شود ولی هرگز حق ندارد تسلیم شود و اگر تسلیم و شکست خورده شود به خدا کفر ورزیده،همان تهدید و هشداری است که خدا به پیامبر داده!!! هرگز شکست دلیلی برای نپیمودن راه نیست!!!!

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
با خستگی و خواب بیش از حد خود چه کنیم ؟ :/
من کلا آدمی هستم که شبا میخونم بعد از ظهرا دو ساعت میخوابم ، ولی الان یه چند هفته ای هست شبا از یک به بعدم خوابم میگیره

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
با خستگی و خواب بیش از حد خود چه کنیم ؟ :/
من کلا آدمی هستم که شبا میخونم بعد از ظهرا دو ساعت میخوابم ، ولی الان یه چند هفته ای هست شبا از یک به بعدم خوابم میگیره
شب ها از یک به بعد تا حدودای ۵ صبح مغز کمترین یادگیری رو میتونه داشته باشه و اصلش هم همینه که اون ساعتُ خواب باشین بهترین کار اینه که صبح ها زودتر از خواب بیدار شین و خواب بعد از ظهرتونو کم کنین که اینو مثلا یه ربع یه ربع انجام بدین که اذیتم نشین :-" و این که خوردن سیب و آب پرتقال صبح ها و نسکافه و چایی عصرا هم کلاً مفیده : ))

آخرین ویرایش:

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
به نظرم میشه یه دور کامل و خوب مطالبو بخونید در حدی که مثن در عرض یه بازه دو هفته ای برای آزمونتون به طرز خوبی آماده بشید و بعد از اون بازه با کتاب هایی مثل لقمه های مهر و ماه یا آیات و نکات گاج یا بعد ها خط ویژه ها به طور بازه های مرتب هی مرور کنید اینطوری یادتون میمونه.
و با توجه به وقت باقی مونده برای یکی از جمع بندی ها هم برنامه داشته باشید یه دور دیگه مطالب اون مبحث رو کامل بخونید از کتابش (نه کتاب های جمع بندی و خلاصه)
یعنی دو دور کامل :) و چند بار مرور ؟

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق
یعنی دو دور کامل :) و چند بار مرور ؟
شاید اسم دو دور کامل یکم سنگین باشه! ولی وقتی یه دور خوب خوندین با مرور خیلی دور دوم وقت گیر نیست!
نمیدونم هنوزم مدرسه میرید یا تعطیلین شدین ولی مرورای من از روی کتابای لقمه و آیات نکات گاج، اغلب تو زنگ تفریحای مدرسه یا تو مسیر رفت و آمدم بود. یا ممکن بود از یه مبحثی خوشم بیاد بین استراحتام میخوندمش (حدود 10 دقیقه) :D
یه تایمای اینطوری مث رفت و آمدا یا بشینید حساب کنید وقتای مرده تون تو خونه کی ـاست اون تایما این تیپ کتابای جمع و جور رو بخونید. هم جواب میده هم من خودم به شخصه خیلی خوشم میومد از این کتابا بخاطر همین اغلب دستم بودن گاهی :د
چند بار مرور رو که نمیشه دقیق براش عدد گفت هر وقت تونستید هی و هی از روی این کتابا بخونید تا جایی که احساس کنید مثن اگه چهار بار این مبحثو خوندید الان اگه چشماتونو ببندید و بهش فکرکنید بیشترش خاطرتون میاد :)
آهان یه کار دیگم که دست کم برای من جواب داد این بود که وقتایی که فکر میکردم مطلب این کتابا اونطوری که میخوام برای مرور کافی نیست از روی جزواتم یا کتاب درسی با چنتا کلمه خلاصه کامل ترش میکردم که وسواسم هم از بین بره.

• لایک
امتیازات: mhdl

sanaph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
شریف
برای استرس چیکار کنیم؟
مثلا من کلا خیلی اهمیت نمیدادم و بی خیال بودم.ولی یه مدت از استرس شبا دیر خوابم میبره و از طرفی تمرکزم میاد پایین و کلا قفل میشم.
کلا این سه ماه رُ چطور بگذرونیم؟:rolleyes:

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
برای استرس چیکار کنیم؟
مثلا من کلا خیلی اهمیت نمیدادم و بی خیال بودم.ولی یه مدت از استرس شبا دیر خوابم میبره و از طرفی تمرکزم میاد پایین و کلا قفل میشم.
کلا اگ درساتو بخونی و ب برنامت برسی استرست خود ب خود کم میشه ولی اگ خیلی اذیت میشی یه قرص پرانول بخور چند وقتی

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
برای استرس چیکار کنیم؟
یه چیزی که به من به شخصه کمک کرد در این قضیه، خانواده م بودن. خیلی خوبه اگه براشون شرح بدید که دارید به لحظات استرسی دوران کنکورتون نزدیک میشید و ازشون بخواید درباره درس هاتون و نوع عملکردتون و حتی رشته ها و دانشگاه ها باهاتون خیلی صحبتی نداشته باشند. روز کنکور هم خودتون تنها برید به نظرم.. وقتی با خانواده میرید ناخودآگاه مغزتون فکر میکنه برای خانواده کنکور چیز مهمیه و نمیتونه خوب عمل کنه (باز هم مدل آدما و نوع فکر کردنشون و رابطشون با خانواده تاثیر داره که تصمیم بگیرید چجوری عمل کنید.)
دومین چیز اینه که یاد بگیرید خیلی سراغ مقایسه خودتون و دوستانتون یا بچه های فامیل نباشید. دونستن تراز اونا یا میزان درس خوندن شون یا اهدافشون حتی، هیچ کمکی به شما نمیکنه این چند ماه. حتی کم تر حرف بزنید با بقیه. چون شما الان تو دوره ای هستید که هرچیزی رو به کنکور ربط میدید و ممکن ه واقعا طرف حرف خاصی نزده باشه، ولی چون ذهن شما درگیر ه کنکور ه همه چیز رو مرتبط با اون میدونه و این باعث میشه مقایسه کنید و استرسی شید.
سوم اینکه وقتی بدونید استرس چقققدر میتونه تاثیر بزاره روی درس خوندنتون خودتون رو کنترل خواهید کرد. دونستن اینکه استرس میتونه رتبه دو رقمی شما رو به سه و یا حتی چهار رقمی تبدیل کنه و یا میتونه رتبه چهار رقمی شما رو تبدیل به یه رتبه خیلی خوب بکنه، باعث میشه آروم تر شید.

نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
.

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
از الان چه مباحثیو میشه حذف کرد؟ مخصوصا توی درس ریاضی

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
کلا اگ درساتو بخونی و ب برنامت برسی استرست خود ب خود کم میشه ولی اگ خیلی اذیت میشی یه قرص پرانول بخور چند وقتی
الان قرص پروپرانولول پیشنهاده واقعا؟ مگه دکتری شما؟

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
از الان زوده برای حذف مباحث. میرسی اگه بخونی

نه اخه یه جوریم که همه مبحثا رو میخونم ولی نه عمیق
میخوام که وقتمو بذارم رو مباحث مهم و اونا رو عمقی بخونم

aventador