• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

از زندگی چی میخوایم؟

• شروع کننده موضوع

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز
هرزمانی که تصمیم گرفتم یه سروسامونی به زندگیم بدم با این مشکل مواجه شدم که زندگی هر فردی هزارتا بعد داره,و اینکه بدونی از کجا باید شروع کنی در بین اینهمه بعدی که جای کار داره,مانع ادامه ی سروسامون دادن به زندگیم میشه.و به این ترتیب هی سال به سال میگذره بدون اینکه به شناخت درستی از خودم و زندگی و چیزی که از ایندوتا میخوام,برسم.
میخوایم یک سری سوالاتی مطرح کنیم که هرفرد باتوجه به عقاید و سلایق خودش به اونا پاسخ بده و بتونه از جمع بندی پاسخ هاش به یک نتیجه مطلوب در جهت سروسامون دادن به نظام فکریش و نهایتا زندگیش,برسه.

mRNA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
mshd
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
علوم تغذیه
پاسخ : از زندگی چی میخوایم؟

این عالیه فک کنم دغدغه ی خیلیا باشه، ولی من متوجه نشدم الان اینجا اون سوالا رو مطرح کنیم؟

• شروع کننده موضوع

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از мȒƝᾋ :
این عالیه فک کنم دغدغه ی خیلیا باشه، ولی من متوجه نشدم الان اینجا اون سوالا رو مطرح کنیم؟
بله.سوالاتی که به ذهنت میرسه رو مطرح کن.با خوندن هر سوال ممکنه چنتا سوال فرعی دیگه هم به ذهن برسه که میشه از اونها هم استفاده کرد.

amir navid

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بابل

به نقل از فیـروزه :
هرزمانی که تصمیم گرفتم یه سروسامونی به زندگیم بدم با این مشکل مواجه شدم که زندگی هر فردی هزارتا بعد داره,و اینکه بدونی از کجا باید شروع کنی در بین اینهمه بعدی که جای کار داره,مانع ادامه ی سروسامون دادن به زندگیم میشه.و به این ترتیب هی سال به سال میگذره بدون اینکه به شناخت درستی از خودم و زندگی و چیزی که از ایندوتا میخوام,برسم.
میخوایم یک سری سوالاتی مطرح کنیم که هرفرد باتوجه به عقاید و سلایق خودش به اونا پاسخ بده و بتونه از جمع بندی پاسخ هاش به یک نتیجه مطلوب در جهت سروسامون دادن به نظام فکریش و نهایتا زندگیش,برسه.
بستگی داره نگاهت به زندگی چطوره معنوی یا مادی یا هر نوع تفکر دیگه ای اول باید با تفکرات مختلف با زندگی آشنا بشی بدونی مادی گراها چی میگن یا قرآن و سنت پیامبر چی بوده یا هر تفکر دیگه ای

• شروع کننده موضوع

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از amir navid :
بستگی داره نگاهت به زندگی چطوره معنوی یا مادی یا هر نوع تفکر دیگه ای اول باید با تفکرات مختلف با زندگی آشنا بشی بدونی مادی گراها چی میگن یا قرآن و سنت پیامبر چی بوده یا هر تفکر دیگه ای

اینجا فک نکنم نگاه شخصی هر فرد اهمیتی داشته باشه.صرفا میخوایم یک سری سوالاتی مطرح کنیم که برای همه کلیت دارن.مثلا من از شما میپرسم میخواید تحصیلاتتون شما رو کجا ببره؟بعد از این,مشخص میشه شما میخواید چه جایگاهی در آینده داشته باشید و این سوال پیش میاد که چجوری باید به اون جایگاه رسید؟پاسخ این سوالات شخصیه.و پاسخ شخص مقابل ربطی به من نداره و لزومی نداره که من ازشون مطلع بشم.بیشتر تمرکز روی سوالات هست.
یا سوالاتی در هر زمینه دیگه.امیدوارم توالی این سوالات باعث بشه هر کسی که دنبالش هست یک خط فکریِ شخصی برای خودش ترسیم کنه.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

یکسری کلیشه‌ها وجود دارن در جواب به عنوان تاپیک؛ مثلا این که "به اهدافی که داریم برسیم"، خب، کدوم اهداف؟ تحصیلات؟ رسیدن به یه وضعیت خوب مالی؟ ایجاد یک تغییر بزرگ؟ و این که آیا صرفا "گفتن" و "نظریه دادن" فایده‌ای داره؟ یا مثلا چیزهایی که باعث رضایت و خوشحالی ما میشن رو شناسایی کنیم و ازشون لذت ببریم؛ اینم باز جای سوال داره که چطوری بهشون برسیم؟ در کنارِ چه چیزی؟
خیلیا اصلا نمی‌دونن چی می‌خوان! یکی می‌گفت ما اول باید بدونیم کی ایم. کسی می‌تونه بگه؟ به شخصه مطمئنم خیلیا نمی‌تونن بگن. من از بیخ با روانشناسی و چرندیاتی که توش میگن (با عرض معذرت) مشکل دارم و هنوز نتونستم درک کنم این چیزایی که میگن، واقعا تا چه اندازه مؤثر بوده؟ چند نفر رو باعث شده که به اون خودشناسیه برسن و جواب سوالاتشونو پیدا کنن؟ (نمی‌دونم...) وقتی هم در مورد همین موضوع ازشون می‌پرسی و کمک می‌گیری، بیشتر سردرگمت می‌کنن. هر وقت اینو جواب دادین یه قدم بزرگ برداشتین توی پاسخ به عنوان تاپیک. حالا اون وقت میشه با دید بازتر و محکم‌تری راجع به اون اهداف و سلایق بحث کرد.
یه سری "خواستن" ها رو هم می‌دونیم ولی بسته به شرایطمون امکان رسیدن بهشون رو نداریم. به شخصه بدم نمیاد پولدار باشم، رشته‌ای که دارم توش درس می‌خونم ممکنه آرزوی خیلیا بوده باشه، اینو هم می‌دونم، شاید هم منو در آینده تأمینم کنه ولی من اون عمیقاً توی دلم، می‌خواستم یه چیز ساده‌تری باشم. چیزی که خودم خودجوش برم دنبالش، نه این که بابتش مجبور باشم از خواب بیدار شم.

• شروع کننده موضوع

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

محرک من دقیقا همین موضوعی بود که مطرح کردی.اما به نظرم همین سوالات میتونن در رسیدن به شناخت نسبت به خودمون کمک کننده باشن.
هرکدوم از سوالات میتونن بارِ یکی از ابعادمون رو به دوش بکشن.مثلا سوال در مورد تحصیلات,خب یه فردی که دانشجوعه باید بدونه چی میخواد از این دروسی که داره پاس میکنه,اینکه بدونه چی میخواد منافاتی بااین نداره که ممکنه اصلا به اون چیزی که میخواد نرسه.قطعیتی وجود نداره صرفا میخوایم درست تلاش کنیم.و یک سوال میتونه ده تا سوال دیگه هم ایجاد کنه که باعث میشه تا جایی که امکانش هست جزییات مسیر رو برای خودمون مشخص کنیم.
یا مثلا پرسیده بشه دوست داری کسی در زندگیت باشه و رابطه عاطفی داشته باشی؟پاسخ من تا دیشب,"نمیدونم" بود.ولی احساس میکنم دیگه این نمیدونم ها کافیه.باید از یه جایی مشخص کرد چی میخوایم.
حتما رسیدن به این شناخت کار سختیه ولی خب به نظرم میشه از یه جا شروعش کرد و به مرور بهش نزدیک شد.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

مثلا من یک سری چارچوب‌های ذهنی دارم واسه خودم، بعد هر وقت که ببینم از اون قاعده خارج شدم یا شرایط داره طوری میشه که من نمی‌خواستم به هیچ وجه اونطوری بشه کلا کم میارم و وا میدم. یکی از مشکلایی که دارم اینه. زود دلسرد میشم یعنی. همین باعث میشه من خیلی از برنامه‌های زندگیمو رها کنم. نمی‌خوام بگم آدم بی‌حوصله‌ایم، نه، ولی از جوانب مختلف به مسائل نگاه می‌کنم همش و گاهی اون قاطعیت لازم رو پیدا نمی‌کنم چون نمی‌دونم دقیقا که چی برام مهمه و چی می‌خوام. اگه وسط هر راهی که دارم میرم یهو توقف نکنم خیلی از مشکلات شخصی من توی زندگی حل میشن. خیلیاشون.

• شروع کننده موضوع

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از امین :
چون نمی‌دونم دقیقا که چی برام مهمه و چی می‌خوام.

میخوایم همین موضوع رو برای خودمون روشن کنیم.

Full_professor

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ح ل ی
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93

به نظرم هر ادمی یه چیزی درونش میخواد که حاضره کل عمرشو بذاره تا به اون برسه و حاضره خودش رو بکشه اگر بهش نرسه!!
بقیه چیزایی که لیست میکنن بهانه است و فقط همون یه چیز و یا چند چیزه که واقعا برای هرکس مهمه و اینو فقط تو شرایط سخت زندگیشه که میفهمه!

Reyhoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بم
شهر
بم !

دوست دارم جوری زندگی کنم که 20 سال دیگه خودمو برای بچه هام مثال بزنم...
فک کنم اگر زندگیمو بر این مبنا قرار بدم میتونم زندگی خوب و پرباری داشته باشم :D

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

این که از زندگی چی میخوایم یه سوالیه که جوابش تو شرایط مختلف فرق میکنه
شاید چیزی که 5 سال پیش از زندگی میخواستیم با چیزی که الان تو زندگی میخوایم فرق داره
ولی هر کسی تو ذهنش از کاراکتر 10 سال دیگه خودش یه تصویری ساخته و طبیعیه که تلاش کنه به اون کاراکتر ذهنیش نزدیک بشه هر چند که بعضی هامون مثل من برای رسیدن به اون موقعیت ایده ال زیاد تلاش هم نمیکیم ولی هدف نهایی هممون اونه
ولی خیلی واسم سواله که کسانی هم هستن که هیچ تصوری از اینده خودشون ندارن؟

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از miss_deniz :
این که از زندگی چی میخوایم یه سوالیه که جوابش تو شرایط مختلف فرق میکنه
شاید چیزی که 5 سال پیش از زندگی میخواستیم با چیزی که الان تو زندگی میخوایم فرق داره
ولی هر کسی تو ذهنش از کاراکتر 10 سال دیگه خودش یه تصویری ساخته و طبیعیه که تلاش کنه به اون کاراکتر ذهنیش نزدیک بشه هر چند که بعضی هامون مثل من برای رسیدن به اون موقعیت ایده ال زیاد تلاش هم نمیکیم ولی هدف نهایی هممون اونه
ولی خیلی واسم سواله که کسانی هم هستن که هیچ تصوری از اینده خودشون ندارن؟
بله،هستن
مثلا کسانی که ایندشون رو مثل تایل های دومینو میچینن و با افتادن یکی از اون مهره ها،کلش تخریب میشه،تا یک مدت هیچ برنامه ای ندارن
یا کسایی که واقع بین نیستن و ایندشون رو اینقدر رویایی میسازن که بعد یک مدت که موقع عمل کردن میرسه،میبینن شجاعت یا امکانات رسیدن به هدفاشون رو ندارن..اینا هم یک مدت کوتاه یا طولانی،هیچ ایده ای ندارن.
انواع دیگه ای هم داره:-"

sabili

ویالونسل
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
زندگيمو
فرصت خنده هامو
فرصت گريه هامو