• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ساير نما

انسان بر دو نوع هست: خوب یا بد! من ترکم ولی هرگز دلیلی برای ارجح تر پنداشتن قومیتم نیافته ام و همان ساختار طبقاتی که در نیشابور و ابادان و زاهدان و یزد و هست اینجا هم برقرار می باشد!
در همین مجلس تمام و کمال کنترل شده (تا مبادا جای قاضی پور احیانا فرد خطرناکی(!) وارد شود) هم ترک هست که قاضی پور نسبت به او سنجیده شود مثل دکتر پزشکیان(فقط همینو میشناسم :D)
پس درست نیست پای ترکها رو وسط بکشیم و قومیت بازی کنیم یا صرفا به خاطر ترک بودن قاضی پور حمایتش هم بکنیم! البته این بازبرخورد کوبنده رو
بر علیه همه هم داشته باشیما! مثل اون جریان فیتیله صدای ترک دراومد علیهش جبهه نگیریم.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

دلیل رای اوردن یک نماینده موافق بودن مردم با ا ن تفکرات نیست.
یادمه چندسال پیش تو مسافرت شنیدم مردم به کسی رای داده بودن که با نوشتن اسمش روی دیوارها و زدن بنر اسمش رو انداخته بود سر زبون ها. یعنی فرد هیچی از نامزدها نمیدونست جز اسم ها که اونم اسم این فرد پر رنگ تر شده بود و بهش رای دادن.

در روستاها و شهر های با سواد کم این موضوع بیداد میکنه.
این مثال منم از یه شهر ترک نشین بود.

فاطمه م.

فاطمه م.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به عنوان یه آدمی که اصالتا ترک هستم و معتقدم که هیچ وقت نباید با رفتار جزئی از یک جامعه راجع به کل اون قضاوت کرد، بعد از دیدن فیلم ها و دست و پا شکسته متوجه شدنشون صرفا دوست داشتم برم تو روی اون آقا و تک تک اون آدم هایی که اون آقا رو تشویق میکردن تف بندازم و به زبان شیرین دوست داشتنی ترکی "کول باشوا"یی نثارش کنم. خاک بر سرت حیوون.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من تو کف اوناییم که ميخنديدن و دست ميزدن :|

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

من خیلی دوست دارم این شخصیتو :D ...درسته مخالف صد در صدی حرفاش درباره زنان هستم...ولی باعث نمیشه بخاطرش کل عملکردشو زیر سوال ببرم....ایشون مثل نماینده های ما نیستن که سخنرانی انتخاباتیش هم فارسی باشه و به جای گرفتن حقوق اساسی ملتشون تو مجلس برن دنبال پر کردن جیبشون....
فکر میکردم رد صلاحیت شدن....میدونستم بهش صلاحیت ادن به هر قیمتی بود میرفتم ارومیه ورای میدادم

اول بگم که هیچ کسی بخاطر قومیتش با غیرت بی غیرت سوسول بی کلاس با کلاس احمق یا باهوش نیست...و تاحالا هیچ تعریفی برای باغیرت بودن ارائه نشده...پس فکر نمیکنم استفاده ازش درست باشه....

دوم اینکه چرا اخراج شه؟چرا باید سانسور کنیم همه مسائلو؟ به اندازه کافی رد صلاحیت و محدودیت فعالیت سیاسی احزاب داریم تو کشور...میخواین اینم اضافه کنین بهش؟؟؟؟

سوم اینکه دوستان یه عده به ایشون رای دادن صداشونو به مسولین برسونن...یعنی چی که ایشون از ما نیستن؟ .این همه رای رو میخواید انکار کنید؟....خوشم میاد هر کی هم قدم جلو میذاره برای گرفتن حق های پایمال شدمون ومیجنگه لهش میکنین :))
خداییش کممون نیست نصف بچه های ترکی که به دنیا میان فارسی حرف میزنن و بقیه یه جوری ترکی صحبت میکنن که کل ساختارشو زیر سوال میبرن؟؟؟ بسمون نیست اوناییکه بخاطر فشار خون ناشی از ارومیه مردن؟

فقط هم دربارش بد نگیم.....اگه قرا باشه درباره داد کشیدنشون وادبیات بدشون و حرفاشون درباره زنان انتقاد شه من نفر اولم...ولی همش هم بد نگیم...

http://www.aparat.com/v/Qa3Uf

http://www.ainanews.com/Default.aspx?tabid=1298&articleType=ArticleView&articleId=1451658

اینا کامنتهای ملتن:زیاد بود چند تای اولشو کپی کردم.خواستین برین بخونین جالبن

باسلام خدمت سر دبیر و باکسب اجازه
میخام بگم که حاجی قاضی پور رای هایی که اورده ای حلالت باشه که باعث عزت اذربایجان وغیرت ما هستی خدا همیشه نگهدارت باشه
ای مرد نترس ای پدر غمخوار اذربایجان ای کسی که بی ریایی کاش همه مسولامون مثل تو نترس بودن یاشاسن قاضی پور یاشاسن اذربایجان و همه مسول های زحمتکش

من که والا به عنوان ایرانی و حق خودم این بودجه رو رو حلال نمی دانم .. سال پیش همین نماینده ها برای تسحثل بودجه برای انتقال آب به دریاچه اورمیه رای ندادن .. آفرین به نمایندگان غیرت مند ما .. آفرین .. آقای قاضی پور شما الگوی یک نماینده واقعی هستید .. به خدا یه نوع بیماری اخیرا تو این منطقه شایع شده که فقط آدمو به سرفه میندازه .. اینو قسم می خورم من از دو هفته پیش فقط سرفه میکنم .. یکی از اساتید هم که به دانشگاه ما میاد به همین صورت دچار این بیماری شده .. میگه وقتی رفته دکتر گفته شاید از گرد و غبار باشه .. خدا ذلیل کنه کسایی رو که این منطقه رو به این روز انداختن .. مگه ما چیکار کردیم .. گناه کرده مردم این استان به شما تو ریاست جمهوری رای نداده .. به خدا خدا عذابتون میکنه اگه تبعییض قائل بشین .. اگه تو حق این استان و شهر اجحاف کنید .. عیب نداره "ان الله مع الصابرین" .. خدا صبرش زیاده .. خدا خودش به داده این مردم خونگرم و با محبت میرسه .. ما هیچ وقت شعب ابی طالب از یادمون نمیره .. دریاچه رو خشک کردین .. بودجه دریاچه رو برای انتقال آب خزر به سمنان اختصاص دادین .. این شهر رو باز دوباره می خواین چند ماه بی شهردار بزارین .. دیدین که تو انتخابات مجلس مردم به وکیل الدوله ها رای ندادن .. آگاه باشین .. حرفام اینبار خیلی تیزه .. خیلی تیز ولی عین حقیقته .. کاری نکنین غیرت مردم ارومیه به نفرت تبدیل بشه .. تو جمهوری اسلامی عدالت باید مساوی بین همه مردم تقسیم بشه .. عدالت یعنی عدل .. و عدل هم فقط عدل علی (ع) .. هوالمنتقم .. والسلام ..

خدا لعنتشون کنه دریاچه داره خشک میشه اذربایجان کل جهان نیست دارن نابودش میکنن سرمونو کردیم زیر برف اقای قاضی پور پس دریاچه چی شد اخه نگرانیم ها
اقای جهانگیرزاده؟سرزمین سبز من کو؟توروخدا برا دریا یه کار جدی بکنین در ضمن یادتون نره اصفهان هر چی هم باشه نونه ترکهارو داره میخوره یادتون که نرفته؟اصفهانو شاه عباس اصفهان کرده شاه عباس هم که ترک بوده یاشاسین اذربایجان یاشاسین تورک ملتی

آنچه البته به جایی نرسد فریاد است.

می خواهم بدانم بقیه نمایندگان آذربایجان تبریز و اردبیل و ......کجا بودند لابد خواب بودند البته نمایندگان تبریز خیلی وقت است خوابند چون شهری مثل اصفهان که کل آثار باستانیش را مدیون صفویان است به قدری از تبریز در اقتصاد و سرمایه گذاری و پیشرفت و شهر سازی پیشی گرفته که یقین فاصله ای 100 ساله پیدا کرده که واقعا متاسفم

با سلام اقاي قاضي پور ما سالن سران نمي خواهيم فكري زود هنگام به حال نيمه جان درياچه اروميه بكنيد كه يكي از دغدغه هاي مردم اذربايجان مي باشد

گل گفتی . اخه هدف نابودی دریاچه هاست

......
اگه میخوان زیر یه پرچم باشیم باید مساوات کامل اجرا بشه نمیخوان هم شمارو به خیر ومارو به سلامت...
بازم بگم که با ادبیات بدشون و توهینی که به زنان و قزوینیا کردن مخالفم...ولی ایشون خدمات خیلی زیادی به مناطق ترک نشین کردن که اصلن قابل مقایسه نیست با افدامات بقیه نماینده های ترک...

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

شما وقتی فیتیله ها بهتون توهین کردن (به تعبیر خودتون البته!)! خود شخص شما از کسایی بودید که گفتید چرا؟! و یه بحث کشدار و تند رو رقم زدید (و بازم تکرار میکنم که با تمسک به اصل "ربط دادن گوز به شقیقه" حتی گفتید چرا ما باید بهمون فارسی تدریس شه؛ یطور که انگار فارسی درد داره!)
و یه عده هم رفتین خیابونا و آی اینا باید حذف شن و پخش نشن و ممنوع التصویر شن و آتیششون بزنید و این حرفا

حالا این(!) اومده به یه اکثریتی از ملت توهین کرده
و در جواب اعتراضات میگید چرا سانسور؟ چرا حذف؟!

اگه حرفای این آقا و توهیناش باید شنیده شه
توهین عده ای از فارس ها به ترک ها هم باید شنیده شه!

مَخلص کلام اینکه مگه مال ما خار داشت؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از سَجاد :
شما وقتی فیتیله ها بهتون توهین کردن (به تعبیر خودتون البته!)! خود شخص شما از کسایی بودید که گفتید چرا؟! و یه بحث کشدار و تند رو رقم زدید
و یه عده هم رفتین خیابونا و آی اینا باید حذف شن و پخش نشن و ممنوع التصویر شن و آتیششون بزنید و این حرفا

حالا این(!) اومده به یه اکثریتی از ملت توهین کرده
و در جواب اعتراضات میگید چرا سانسور؟ چرا حذف؟!

اگه حرفای این آقا و توهیناش باید شنیده شه
توهین عده ای از فارس ها به ترک ها هم باید شنیده شه!

مَخلص کلام اینکه مگه مال ما خار داشت؟
من گفتم که با ادبیات بدشون وتوهینشون مخالفم...
ایشون نماینده مجلسن.فرق میکنه با توهین نصدا سیمای ملی...
اگه تو صدا سیما ترکها برنامه ای میساختن وهمچین توهینی به فارسها میکردن باید اخراج میشدن...ولی ایشون نماینده مجلسن...
و رای هم اوردن...
چه بخواین چه نخواین قسمتی از مردم بهشون رای دادن...حالا میتونین تحمل کنین همچین هموطنهایی رو که هیچ نمیتونین هم گفتم راهکارشو.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

و ما در کشوری زندگی می کنیم که مردمش فکر میکنن هرکی بیشتر دادوبیداد کنه لزوما بیشتر کار کرده و از حقشون دفاع کرده...

مثال بارزش احمدی نژاد که ادعای مبارزه با فساد و مدیریت عادلانه و مبارزه با تبعیض و ... گوش فلک رو کر کرده بود و بعدها دیدیم که به چه گندی کشیده شد همه این ادعاها.

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

من تفکرم درمورد هم وطنای آذریم چیز دیگ ای بود آیا عزت آذربایجان رو این گونه افراد تامین میکنن ، ینی تفکری ک من از اذریا داشتم غلط بوده(نقل قول اول)

چیزی ک در دفاع از حق مردم ارومیه باشه من توی صحبتای قاضی پور ندیدم ،مینا تو اگ دیدی لینک بده مام اگاه شیم ک یه یه نماینده ی واقعی چ جور نماینده ایه(نقل قول دوم )

الن نماینده ی اصفهان و خوزستان و بقیه ی جاهایی ک مشکلات اینجوری دارن باید هر جفنگی از دهنشون در اومد بگن ؟ (نقل قول سوم ) +تا جایی ک من میدونم تاریخ ابادانی اصفهان ب خیلی قبل تر از صفویه بر میگرده !

درمورد رعایت مساوات منم موافقم همون طور ک با عموهای فیتیله برخورد شد ب خاطر توهینشون (به نظرم توهین نبود البت اگ هم بود غیر عمد بود ن عمد) با این اقای ب اصطلاح محترم هم باید برخورد شه
من ب عنوان یک عضو این جامعه خواستار ممنوعیت فعالیت ایشونم

به علاوه مینا دقت کن ک جبهه گیری و حرفی ک از دهن ی نماینده بیرون میاد حساسیت بیشتری داره تا ی نمایش تو ی برنامه ی کودک !!!!!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

نمی دونم،شاید چون ترک نیستم درک از خیلی شرایط نداشته باشم،ولی واقعا متوجه نمی شم چرا رسیدگی نکردن ب وضع دریاچه ی ارومیه رو ظلم ب ترک ها می دونین؟ این ظلم ب ملت و تاریخ مونه و خب همه مون از این وضع ناراحتیم،ولی نمیشه گفت ب طور خاص می خواستن ب ترکا ظلم کنن و ایشون اومدن استحقاق حق کنن!
ما از هر قوم و شهر و... ایرانی هستیم،فارسی یاد گرفتن و زیر ی پرچم بودن مون،چرا باید ظلم باشه؟
انقد ترک ها فارس ها کردن درست نیست.ترک ها تو زمان مشروطه برای ایران جنگیدن یا...؟
خیلی بی معنیه فارسی رو بی ارزش و معنی خطاب کردن و ایرانی بودن.
ما اینو همیشه باید در نظر داشته باشیم ایرانی هستیم و از ترکیب ها استفاده ی نابخردانه نکنیم و پشت هم باشیم!
بازم می گم شاید از اوضاع و شرایط با خبر نیستم و...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

دوم اینکه چرا اخراج شه؟چرا باید سانسور کنیم همه مسائلو؟ به اندازه کافی رد صلاحیت و محدودیت فعالیت سیاسی احزاب داریم تو کشور...میخواین اینم اضافه کنین بهش؟؟؟؟
جدا کامل از قضیه خبر داری و این برات سواله؟
شاید چون نماینده های زن و مرد مجلس احتیاج به امنیت و مصونیت از شبه تجاوز دارن؟
شاید چون مجلس مرکز دموکراسیه نه لمپن بازی و عربده زدن و خلاصه همه چیز غیر از مصلحت اندیشی؟
شاید چون کسی که اصول بیسیک یه سیستم (اعم از حق نصف جامعه در داشتن نماینده و برابری منزلت زن و مرد طبق اسلام) رو قبول نداره و اجرا نمی‌کنه نمی‌تونه جایی توش داشته باشه؟

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من واقعا متاسفم که مردم شهرم به همچین فردی رای میدن!
پ ن: حرف دیگه ای نمیشه زد :D

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
...

به نقل از مـیـنـا :
من گفتم که با ادبیات بدشون وتوهینشون مخالفم...
ایشون نماینده مجلسن.فرق میکنه با توهین نصدا سیمای ملی..

چه بخواین چه نخواین قسمتی از مردم بهشون رای دادن...حالا میتونین تحمل کنین همچین هموطنهایی رو که هیچ نمیتونین هم گفتم راهکارشو.

جالبه ! نمیدونم با چه منطقی این حرفا زده شده !
اما اگه اینجوره شما هم ک ناراحتی چرا فلانه بهمانه چرا تو مدرسه ترکی بمون درس نمیدنو چرا بچه های ترک فارسی حرف میزنن (پستای قبلی) ،اگه میتونین تحمل کنین که هیچ چون حداقل 60 میلیون نفر دیگه هم اینجورن شماها از آسمون نیافتادید پایین ،اگرم نمیتونید تحمل کنید برید ترکیه یا آذربایجان زندگی کنید.

(بی منطقی بَک)

بعدشم ما اهوازیا کارونمونو بردن همه جا ،اصفهان، قم،... همه تالابامون خشک شد اینهمه خاکو طوفان ایجاد شد بخاطرش کلی خاک خوردیم ،چند نفر مردن ،مریض شدن ،
همه چاهای نفتمونو خالی کردن زیر قیمت فروختن ،اندازه هموطنای ترک عزیزمون که سر فیتیله ناراحت شدنو آشوب ب پا کردن ، همه چیزو بهم نریختیم ( تا جایی ک دیدم حتی میخواستین اعدامشون کنین؟ چقد با جنوبیا تو صداوسیما شوخی کردن؟ ما جنبه داشتیم )
درصورتی که اصفهان میتونست حداقل با موقتا متوقف کردن صنایع فولادش (که خیلی خیلی آب مصرف میکنه) جلوی خفه شدن ماهارو تو اتاق خونمون از خاک بگیره

نمیگم آب رو بر نمیداشتن ،میگم حداقل چاره اندیشی میکردن ک بعدش تالابا خشک نشه :/

آقای قاضی پور هم با لحنو حرفاشون جای دفاع نمیذارن ، خیلی جالبه که شما میای میگی اگه میدونستم رد صلاحیت نشده میومدم بش رای میدادم

#شگفتا

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

وقتی صدای امام جمعه و استاندار در بیاد یعنی قطعا خیلی غیر قابل تحمل بوده دیگه : )

ضمن اینکه اگه هدفی بود پشتش و در راستای احقاق حقی این لحن استفاده میشد شاید میشد روش بحث کرد اما خب واقعا عبث بود

درضمن کمپین زدن برای رد اعتبار نامه ش
16هزار نفر حمایت کردن

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مـیـنـا :
اگه میخوان زیر یه پرچم باشیم باید مساوات کامل اجرا بشه نمیخوان هم شمارو به خیر ومارو به سلامت...
بازم بگم که با ادبیات بدشون و توهینی که به زنان و قزوینیا کردن مخالفم...ولی ایشون خدمات خیلی زیادی به مناطق ترک نشین کردن که اصلن قابل مقایسه نیست با افدامات بقیه نماینده های ترک...
به فرض ایشون خدمات زیادی انجام دادن ولی من بشخصه خدمتی که با داد و هوار و عربده کشی بدست میاد رو نمیخوام!
حالا طرف رفته سر وزیر راه عربده کشیده اونم یه جاده آسفالت کرده...اینه راه خدمت؟ :-w
بنظرم مثه شرخر میمونه! میتونی برای اینکه پولتو از بدهکارت بگیری شرخر بفرستیو پولتو از حلقومش بکشی بیرون(همون طور که اقای قاضی پورگفت که حق این مردمو از حلقوم فارسا میکشم بیرون! ) :rolleyes:
و یا میتونی از راه قانونی اقدام کنی!
راه اول شاید سریعتر باشه ولی میدونیم درست نیست.
منطقی باشیم.
از سمپاد ارومیه کسی نیست اطلاعات میدانی در اختیارمون بذاره؟

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از مـیـنـا :
من خیلی دوست دارم این شخصیتو :D ...درسته مخالف صد در صدی حرفاش درباره زنان هستم...ولی باعث نمیشه بخاطرش کل عملکردشو زیر سوال ببرم....ایشون مثل نماینده های ما نیستن که سخنرانی انتخاباتیش هم فارسی باشه و به جای گرفتن حقوق اساسی ملتشون تو مجلس برن دنبال پر کردن جیبشون....
فکر میکردم رد صلاحیت شدن....میدونستم بهش صلاحیت ادن به هر قیمتی بود میرفتم ارومیه ورای میدادم

اول بگم که هیچ کسی بخاطر قومیتش با غیرت بی غیرت سوسول بی کلاس با کلاس احمق یا باهوش نیست...و تاحالا هیچ تعریفی برای باغیرت بودن ارائه نشده...پس فکر نمیکنم استفاده ازش درست باشه....

سوم اینکه دوستان یه عده به ایشون رای دادن صداشونو به مسولین برسونن...یعنی چی که ایشون از ما نیستن؟ .این همه رای رو میخواید انکار کنید؟....خوشم میاد هر کی هم قدم جلو میذاره برای گرفتن حق های پایمال شدمون ومیجنگه لهش میکنین :))
خداییش کممون نیست نصف بچه های ترکی که به دنیا میان فارسی حرف میزنن و بقیه یه جوری ترکی صحبت میکنن که کل ساختارشو زیر سوال میبرن؟؟؟ بسمون نیست اوناییکه بخاطر فشار خون ناشی از ارومیه مردن؟

فقط هم دربارش بد نگیم.....اگه قرا باشه درباره داد کشیدنشون وادبیات بدشون و حرفاشون درباره زنان انتقاد شه من نفر اولم...ولی همش هم بد نگیم...

http://www.aparat.com/v/Qa3Uf

http

حرف من هم همینه. من ویدیوی ایشون رو ندیدم اما از انجا که اقای قاضی زاده رو میشناسم خیلی خدمت کرده . در مقابل توهین های مکرر به ترک ها خیلی واکنش نشون دادن.
اما اگه به زن ها توهین کنن(که بعید میدونم :rolleyes:) باهاشون بشدت مخالفم
به نقل از tigon :
جالبه ! نمیدونم با چه منطقی این حرفا زده شده !
اما اگه اینجوره شما هم ک ناراحتی چرا فلانه بهمانه چرا تو مدرسه ترکی بمون درس نمیدنو چرا بچه های ترک فارسی حرف میزنن (پستای قبلی) ،اگه میتونین تحمل کنین که هیچ چون حداقل 60 میلیون نفر دیگه هم اینجورن شماها از آسمون نیافتادید پایین ،اگرم نمیتونید تحمل کنید برید ترکیه یا آذربایجان زندگی کنید.

(بی منطقی بَک)

بعدشم ما اهوازیا کارونمونو بردن همه جا ،اصفهان، قم،... همه تالابامون خشک شد اینهمه خاکو طوفان ایجاد شد بخاطرش کلی خاک خوردیم ،چند نفر مردن ،مریض شدن ،
همه چاهای نفتمونو خالی کردن زیر قیمت فروختن ،اندازه هموطنای ترک عزیزمون که سر فیتیله ناراحت شدنو آشوب ب پا کردن ، همه چیزو بهم نریختیم ( تا جایی ک دیدم حتی میخواستین اعدامشون کنین؟ چقد با جنوبیا تو صداوسیما شوخی کردن؟ ما جنبه داشتیم )
درصورتی که اصفهان میتونست حداقل با موقتا متوقف کردن صنایع فولادش (که خیلی خیلی آب مصرف میکنه) جلوی خفه شدن ماهارو تو اتاق خونمون از خاک بگیره

نمیگم آب رو بر نمیداشتن ،میگم حداقل چاره اندیشی میکردن ک بعدش تالابا خشک نشه :/

آقای قاضی پور هم با لحنو حرفاشون جای دفاع نمیذارن ، خیلی جالبه که شما میای میگی اگه میدونستم رد صلاحیت نشده میومدم بش رای میدادم

#شگفتا
با حرفایی که زدین بشدتت مخالفم. اولا ما نگفتیم از زبان فارسی متنفریم ودوست نداریم فارسی حرف بزنیم . حرف حساب ما اینه که چرا به چیزی که تو قانون اساسی نوشته شده عمل نمیشه؟!! ثانیا خانم محترم ترکیه با آذربایجان فرق میکنه ما از نژاد ماد ها هستیم اونا از نژاد آناتولی . یکیم اگه تاریخ رو خوب خونده باشین متوجه میشین که اولین امپراتوری ایران رو ترک ها در کل ایران نهادینه کردن. سوما جمعیت ترک زبان ها از سایر قومیت ها بیشتره اما باز من خودم میگم این دلیل نمیشه که چون ما بیشتریم پس برتریم! من خودم با این مخالفم.
چهارماا باز اگه تاریخ رو خوب مطالعه کرده باشین متوجه آزار و اذیت شدن مردم آذربایجان میشین . من خودم خیلی خوزستانی ها رو دوست دارم و اینو هم میدونم که اگه اونا نبودن الان ما چنین ارامشی نداشتیم . ما مدیون خرمشهر و ابادان و سوسنگرد و دزفول و اهواز و... هستیم اما اذربایجان خودش کم در راه وطن خدمت نکرده. اگه اذری ها نبودن روس های مریض الان مملکت ما رو غصب کرده بودن .
تبریز در راه ایران تو یک روز هزاران شهید داد. من خیلی مثال ها میتونم بیارم....
پنجما ترک ها اصلا بی جنبه نیستن . اون همه توهینی که به ترکا میکنن به خوزستانی ها نمیکمننن مطمین باشین.
ششما اگه مشکل شما با دریاچه ارومیست . اینو باید بهتون بگم اگه دریاچه ارومیه نابود بشه مطمین باشین نه تنها اذربایجان بلکه تهران اصفهان کردستان خوزستان با مشکل مواجه میشه

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

چقدر شاهد گسترش تفكّرات پان تركيسم هستيد؟

تفکرات پانترکیسم مانند سرطان در میان مردم آذربایجان در حال گسترش است. :)) =))

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

در ضمن اینم میدونی که جمعیت ترک ها از فارس زبان ها بیشتره یانه؟ توهین به ترک ها توهین به بیش از 80% ایران هست

شما با این جمله همه ی راها رو برای ادامه ی بحث رو به من بستی
ولی خب اگه یه منبعی چیزی جز "تاریخ" ارائه بدی که ما بریم بخونیم
شاید هم یه چیزی یاد گرفتیم
هم فهمیدیم دقیقا چی میگی تونستیم بحثو ادامه بدیم!

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ببین شما خودت ویدیو رو دیدی؟
در ضمن اینم میدونی که جمعیت ترک ها از فارس زبان ها بیشتره یانه؟ توهین به ترک ها توهین به بیش از 80% ایران هست

دوستان،کمتر از 20درصد که دیگه این حرفارو نداره!!!شلوغش کردین!!!
:|

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

الان ینی ممکنه شما ترک باشی؛ ولی خودت ندونی!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا