• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظرسنجی انتخاب کتاب هفدهم

کدوم کتاب رو دورهمی بخونیم؟

• [url=https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D8%AA%D8%B3%D8%A8%DB%8C_%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF]گتسبی بزر

رای‌ها: 14 60.9%
  • [url=https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%86_%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%AA%E2%80%8C%

رای‌ها: 7 30.4%
  • [url=https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9%87%E2%80%8C%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A

رای‌ها: 2 8.7%

• رای‌دهندگان
    23
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : نظرسنجی انتخاب کتاب هفدهم

سلام
منم ی کتاب پیشنهاد میدم:سیذارتا,نوشته:هرمان هسه
یجورایی مثل کتاب کیمیاگره اما کیمیاگر,به طور کلی اوج گرفتن بود...اما سیذارتا به نوعی اوج و فرود و دوباره اوج به شکل دیگست...

اطلاعات بیشتر:
http://ketabnak.com/book/35882/%D8%B3%DB%8C%D8%B0%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A7

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ...moOn... :
بارونِ درختِ نشین/ایتالو کالوینو
داستانِ پسری به اسمِ کازیمو عه که تصمیم می‌گیره بالایِ درخت زندگی کنه!
(همین یه خط قدرِ کافی جذاب ُ هیجان‌انگیز نیست؟! :د)
کم حجمه، نثرش هم روان ُ ساده‌ست. تصمیمِ عجیبِ کازیمو، سنت‌شکنی‌ش، چالش‌هایی که شیوه‌یِ جدیدِ زندگی‌ش براش به وجود می‌آره و از همه مهم‌تر، درگیری با جامعه و خانواده‌ش می‌تونه برایِ بحث جالب باشه.
۳۲۰ صفحه. به نظر میاد یه سری چالش اجتماعی فلسفی داشته باشه. ایده‌ش هم جالب‌ه.

به نقل از Minority :
نمایشنامه پیشنهاد خوبیه به نظرم.من به شدت با «در انتظار گودو» موافقم.در واقع بیشتر چون چن ماهه که خریدمش و نخوندمش موافقم :-" .یا نمایشنامه های «اشمیت» در کل.نمایشنامه جای بحث زیادی داره و می تونه موقعیت جدید ایجاد کنه نسبت به بحثا و کتاب خونی های قبلی.
نخونده چرا پیشنهاد می‌کنین آخه:/ قبلاً عرض کردم نظرم رو درباره «در انتظار گودو»
اشمیت رو چیزی ازش نخوندم. اگه اثر خاصی ازش مدنظرت هست٬ معرفی کن لطفا:>

بچه‌ها قبلاً اشاره کردم دنبال چه فاکتورهایی هستیم؛ دنبال کتاب‌های مورد علاقه‌مون نیستیم٬ دنبال بهینه‌ترین کتاب ممکن هستیم. یعنی؛
به نقل از هامـون :

کتاب‌هایی که ترجیحاً خوندید و می‌دونید که جای بحث٬ گفتگو٬ ایده‌پردازی و بررسی داره

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

گتسبی بزرگ به قلم اسکات فیتزجرالد. این کتاب به نظر من روایت دورانیه که به قدری ازش فاصله گرفتیم که به نظر اسرارآمیز، جادویی و حتّی تخیّلی می‌رسه. راجع به ترجمه نظری ندارم، امّا قلم فیتزجرالد [طبعاً اگر به زبان اصلی خونده بشه] به نظرم زیبا و روشنه، و از پشت هر خطّ نوشتار، تمایلش به رسوندن تصویر ذهنی‌ش پیداست. کتاب کاراکترهای پیچیده‌ای داره که جای بحث رو باز می‌گذاره. گتسبی بزرگ شاید نتونه از لحاظ ماندگاری و فراموش‌نشدنی بودن، به خودیِ خود، با کارهای ادبی کلاسیک معروف رقابت کنه، امّا عناصر و کاراکترهای دوست‌داشتنی داره که می‌تونن توی ذهن خواننده حک بشن.

× گزینه‌هایی که برای خوندن مناسبه بسیار بسیار زیادن به نظر من؛ امّا با دیدن استقبال تک و توک که شده بود از این کتاب، به جای پیشنهاد جدید، ازش حمایتم رو اعلام می‌کنم.

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ترجمه رو هنوز باهاش کنار نمیام. واقعاً تأثیر داره توی تجربه‌ی خوانش و نمی‌خوام فرصت خوانش گروهی یک کتاب رو بخاطر یه ترجمه‌ی سخت خراب کنم.:/
فعلا گزینه‌ها رو جمع کنیم٬ کتاب مناسب کم نیست.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

سه‌شنبه‌ها با موری – میچ آلبوم

تقریبا هفته پیش بود که خیلی اتفاقی توی دانشگاه به پیشنهاد یکی از دوستان خوندم ش. و از اونجایی که خیلی‌خوب بود به‌نظرم، خریدم ش تا دوباره رو فرصت و با تمرکز بیشتر بخونم. داستان یک فرد به‌نام میچ هستش که در دانشگاه استادی به نام موری داشته که استاد محبوب ش بوده و وقت زیادی رو توی دانشگاه با اون میگذرونده. بعد از 16 سال از اتمام دانشگاه، اتفاقی متوجه میشه که موری مبتلا به بیماری ای ال اس شده و چیزی تا مرگ ش نمونده. تو همین هفته‌های آخر زندگی موری، هرهفته سه‌شنبه جلسه‌هایی با حضور میچ برگزار میشه و هرهفته درباره یک موضوع مهم در زندگی صحبت میکنن. دیدگاه موری - به عنوان آدمی که با مرگ مواجه شده و میدونه که زمان زیادی نداره - به موضوعات مهمی مثل خونواده، عشق، پول، مرگ و... خیلی جالب بود به نظرم. کتاب خوبیه و جای بحث هم داره. حجمشم کمه فقط 160 صفحه :-"

لینک گودریدز

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

کتاب خوبیه سه شنبه ها با موری.
(این پست فقط جهت تاکید بود که نظر منم هست:د. پست بالایی خوب توضیح داده راجع به کتاب:د)
+دومین کتابی که اشکمو دراورد:-"

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Fateme.RMA :
سه‌شنبه‌ها با موری – میچ آلبوم

تقریبا هفته پیش بود که خیلی اتفاقی توی دانشگاه به پیشنهاد یکی از دوستان خوندم ش. و از اونجایی که خیلی‌خوب بود به‌نظرم، خریدم ش تا دوباره رو فرصت و با تمرکز بیشتر بخونم. داستان یک فرد به‌نام میچ هستش که در دانشگاه استادی به نام موری داشته که استاد محبوب ش بوده و وقت زیادی رو توی دانشگاه با اون میگذرونده. بعد از 16 سال از اتمام دانشگاه، اتفاقی متوجه میشه که موری مبتلا به بیماری ای ال اس شده و چیزی تا مرگ ش نمونده. تو همین هفته‌های آخر زندگی موری، هرهفته سه‌شنبه جلسه‌هایی با حضور میچ برگزار میشه و هرهفته درباره یک موضوع مهم در زندگی صحبت میکنن. دیدگاه موری - به عنوان آدمی که با مرگ مواجه شده و میدونه که زمان زیادی نداره - به موضوعات مهمی مثل خونواده، عشق، پول، مرگ و... خیلی جالب بود به نظرم. کتاب خوبیه و جای بحث هم داره. حجمشم کمه فقط 160 صفحه :-"

لینک گودریدز

این هم جالب به نظر میاد. شهرکتاب‌آنلاین موضوع‌ش رو سرگذشت‌نامه معرفی کرده. سرگذشت چه کسی‌ه؟

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از هامـون :
این هم جالب به نظر میاد. شهرکتاب‌آنلاین موضوع‌ش رو سرگذشت‌نامه معرفی کرده. سرگذشت چه کسی‌ه؟
سرگذشت همین استادش - آقای موری شوارتز - تو هفته های آخر زندگی ش.

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

خب دوستان٬
بدین وسیله «گتسبی بزرگ» رو منتخب این دور از نظرسنجی کتاب‌خوانی گروهی اعلام می‌کنم؛ در نظر دارم هفته‌ی بعد رو به فرصت تهیه‌ی کتاب اختصاص بدیم٬ و از اوایل آذر شروع به خوانش کنیم. لطفاً با پیشنهادها٬ ایده‌ها٬ انتقاد حتی٬ و مشارکت خودتون به اجرای هرچه بهتر این روند کمک کنید!:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

خب دوستان گتسبی بزرگ انتخاب شد برای کمک به مدیر و همچنین راحت تر تهیه کردن چند راه برای خرید میذارم(راستی در شهر کتاب آنلاین و دیجی کالا و خیلی جاهای دیگه موجود نیست) :

http://bekhan.com/Product/14895/%DA%AF%D8%AA%D8%B3%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF

و خب بهتر از لینک اینه که:

تلفن نشر امیر کبیر(ناشر گتسبی بزرگ): 6128

که هم قسمت فروش در تهران داره و هم فروش در جاهای دیگه!

کار بهتر تر هم اینه که بری یه کتابفروشی و بگی گتسبی بزرگ رو میخوای( راستی میتونید زنگ بزنید بانک کتاب!)

بعدا نوشت برای مدیر: ببخشید با روال کار آشنا نبودم! {-8 با سپاس از شما

• شروع کننده موضوع

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از shnava :
خب دوستان گتسبی بزرگ انتخاب شد برای کمک به مدیر و همچنین راحت تر تهیه کردن چند راه برای خرید میذارم(راستی در شهر کتاب آنلاین و دیجی کالا و خیلی جاهای دیگه موجود نیست) :

http://bekhan.com/Product/14895/%DA%AF%D8%AA%D8%B3%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF

و خب بهتر از لینک اینه که:

تلفن نشر امیر کبیر(ناشر گتسبی بزرگ): 6128

که هم قسمت فروش در تهران داره و هم فروش در جاهای دیگه!

کار بهتر تر هم اینه که بری یه کتابفروشی و بگی گتسبی بزرگ رو میخوای( راستی میتونید زنگ بزنید بانک کتاب!)

اشتیاق شما قابل‌تحسین‌ه٬ اما عرض کردم پیشنهاد و ایده...
ارائه‌ی توضیحات کتاب و روش تهیه وظیفه‌ی بنده هست که خودم در زمان مناسب و در تاپیک مربوط اقدام می‌کنم.؛)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا